O Παναθηναϊκός νίκησε το μεσημέρι του Σαββάτου τον ΠΑΟΚ με 86-58 στο PAOK Sports Arena, σε εξ αναβολής αγώνα, με τον οποίο ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος της Α1 Γυναικών.

Ο Παναθηναϊκός τερμάτισε δεύτερος, καθώς υστερούσε στην ισοβαθμία με τον Ολυμπιακό, με τον οποίο είχαν ίδιο ρεκόρ, 21-1.

Ο ΠΑΟΚ τερμάτισε έκτος.

Η ομάδα της Ελένης Καπογιάννη δημιούργησε μεγάλη διαφορά στο σκορ, από την τρίτη περίοδο μετά το 32-42 του ημιχρόνου.

Η Κάρτερ πέτυχε 17 πόντους για τις νικήτριες, ενώ από 13 πέτυχαν Σωτηρίου, Χριστινάκη, Πότερ.

Η Σωτηρίου είχε επίσης 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 block.

Η Ζάντα Γουίλιαμς είχε 14 πόντους-12 ριμπάουντ για τον ΠΑΟΚ, ενώ Καρλάφτη και Κιλαζίδου πέτυχαν από 11 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 21-22, 32-42, 42-64, 58-86

ΠΑΟΚ (Αγγελίδης): Κιλαζίδου 11, Κιολέογλου 2, Στεφανάκη 3(1), Κατσαμούρη, Μινοβγίδου, Γουίλιαμς 14, Γουίλσον 7, Καρλάφτη 11(2), Πέρι 10.

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη): Ζιάκα, Κωτούλα 6(1), Παυλοπούλου, Πότερ 13, Σωτηρίου 13, Αλεξανδρή 10(2), Παλάσκα 1, Χριστινάκη 13(1), Φελούρη, Κάρτερ 17(3), Θεοδωρομανωλάκη 9(1), Χαιριστανίδου 4.