Με μόλις τρεις αγώνες πραγματοποιήθηκε η τέταρτη ”στροφή” της Α2, καθώς αρκετοί παίκτες απουσιάζουν στην Κίνα με την Εθνική Ενόπλων. Συνεχίζουν αήττητοι και… καυτοί οι Απόλλων και Διαγόρας, άνετα το Παγκράτι το Ψυχικό. 

Τα αποτελέσματα, 4η αγωνιστική: 

Απόλλων Πάτρας – Κόροιβος Αμαλιάδας 85-73 

Διαιτητές: Καλδίρης – Γιακείμη – Τσολάκος (Κωστής)
Δεκάλεπτα: 25-18, 49-42, 66-56, 85-73
Απόλλων (Κοτσίρης): Τσιακμάς 4, Νιφόρας, Κάδρας 14, Τσάμης 14, Μολφέτας 13 (1), Ζούμπος 15 (1), Μπαζίνας 9 (1), Εζόμο 4, Τζακόπουλος 10 (2), Κουκουλάς 2.
Κόροιβος (Παπαδόπουλος): Μάινς 2, Ρουτκάουσκας, Δημητρακόπουλος 12 (1), Ματαλών 9, Χρυσόπουλος 25 (6), Χατζηδάκης 2, Σιγκούνας 9 (2), Κάτζος, Αθανασούλας 12 (2), Τάταρης 2.

 

Φίλιππος Βέροιας – Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-89

Διαιτητές: Λόρτος – Ελευθεριάδης – Λουλουδιάδης (Καλότσης)
Δεκάλεπτα: 17-21, 39-43, 49-69, 71-89
Φίλιππος (Γκίμας): Τσούκας 3 (1), Τσεσμετζίδης, Φυλάκης 1, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 2, Ελευθεριάδης 18 (1), Κοθράς 9, Παραπούρας 2, Σουτζόπουλος 15 (1), Καντάρκος 2, Φιλιππόπουλος, Ντρεκάλοβιτς 19 (3).
Διαγόρας (Χούμπαυλης): Αγγελόπουλος 3 (1), Κουκάς 8 (2), Καράμπουλας 21 (3), Πολυτάρχου 15 (4), Πετροδημόπουλος 2, Λιακόπουλος 19, Καρασταμάτης 7 (2), Βλάχος 2, Μαχαίρας 10, Γκιουζέλης 2.

 

Ψυχικό – Παγκράτι 94-76 

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος – Πολυχρόνης – Σπυρόπουλος (Γολεγού)
Δεκάλεπτα: 19-25, 49-45, 66-56, 94-76
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης 7, Κοντούδης, Παπανικολάου 9 (1), Μάντζαρης 22 (5), Μιλεντίγεβιτς 15 (2), Θεοδώρου 15 (1), Μαστόρος 7 (1), Τσουργιάννης 1, Ρουμελιώτης, Φρέιτας 18 (3).
Παγκράτι (Κουτρούλιας): Τζιβελέκας 20 (3), Χνάρης 2, Μίχαλος 3 (1), Ξύδης 5 (1), Πίνης 13 (3), Καραμαλέγκος 13 (3), Ντράσκοβιτς 9, Δελίδης 3 (1), Μουστόπουλος 2, Μιχαλούτσος 4, Ζευγαράς, Ντιαλό 2.

Τετάρτη 20 Νοεμβρίου

Τρίτων – Καρδίτσα
Αμύντας – Ελευθερούπολη
Δάφνη Δαφνίου – Ανατόλια
Χαρίλαος Τρικούπης – Αγρίνιο

Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 

Οίαξ Ναυπλίου – Ολυμπιακός Β’ – Piraeus Bank

Επόμενη αγωνιστική (5η, 2/11)

Ανατόλια – Τρίτων
Καρδίτσα – Χαρίλαος Τρικούπης
Αγρίνιο – Φίλιππος Βέροιας
Διαγόρας Δρυοπιδέων – Οίαξ Ναυπλίου
Ολυμπιακός B’ – Αμύντας
Ελευθερούπολη – Απόλλων Πάτρας
Κόροιβος Αμαλιάδας – Ψυχικό
Παγκράτι – Δάφνη Δαφνίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1.    Απόλλων Πάτρας 8 (4-0)
2.    Αγρίνιο 6 (3-0)
3.    Διαγόρας Δρυοπιδέων 6 (3-0)
4.    Ψυχικό 6 (2-2)
5.    Κόροιβος Αμαλιάδας 6 (2-2)
6.    Παγκράτι 5 (1-3)
7.    Φίλιππος Βέροιας 5 (1-3)
8.    Χαρίλαος Τρικούπης 4 (2-0)
9.    Καρδίτσα 4 (2-0)
10.    Ανατόλια 4 (1-2)
11.    Οίαξ Ναυπλίου 3 (1-1)
12.    Αμύντας 3 (0-3)
13.    Τρίτων 3 (0-3)
14.    Δάφνη Δαφνίου 2 (0-2)
15.    Ελευθερούπολη 2 (0-2)
16.    Ολυμπιακός -1 (2-1)

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ 

ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.