Ξεκινούν σήμερα (26/6, 17:00) τα playoffs της Α2 Ανδρών για την άνοδο στην Basket League, με τους αγώνες Ολυμπιακός Β’Πανερυθραϊκός και ΕλευθερούποληΜαρούσι.

Ο Ολυμπιακός Β’ έχει το πλεονέκτημα έδρας στη σειρά και προηγείται με 2-0 νίκες από την κανονική περίοδο.

Θέλει μια νίκη ακόμα ώστε να περάσει στην επόμενη και τελευταία φάση των playoffs, για να αντιμετωπίσει τον νικητή του Ελευθερούπολη-Μαρούσι (0-2) με έπαθλο το δεύτερο εισιτήριο ανόδου στην Basket League.

Ο αγώνας που θα γίνει στο ΣΕΦ, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το ΕΡΤ Sports 3 (ERTFLIX), ενώ το παιχνίδι Ελευθερούπολη-Μαρούσι, θα καλυφθεί διαδικτυακά, από το κανάλι των γηπεδούχων στο youtube και μπορείτε να το παρακολουθήσετε στο παρακάτω link:

Το πρώτο εισιτήριο για την Basket League το πήρε απευθείας ο Απόλλωνας Πάτρας, κατακτώντας την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.

Το πρόγραμμα, οι διαιτητές και οι κομισάριοι των πρώτων αγώνων της Β’ Φάσης της Α2 Ανδρών, είναι: