allstarbasket.gr

Δείτε το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα Α2 Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2020/21.

Η Α2 Ανδρών 2020/21 άρχισε στις 3 Οκτωβρίου 2020 και μετά την πεντάμηνη διακοπή, θα επαναρχίσει στις 3 Απριλίου 2021.

Από τη συνέχεια του πρωταθλήματος αποχώρησαν το Αγρίνιο και ο Κόροιβος Αμαλιάδας.

Θα διεξαχθεί ο πρώτος γύρος και στο δεύτερο γύρο θα λάβουν μέρος οι οκτώ πρώτες ομάδες.

Ο πρώτος της κανονικής περιόδου και ο νικητής των playoffs θα ανέβουν στην Basket League, ενώ δεν θα υποβιβαστεί καμία ομάδα στη Β’ Εθνική.

Δείτε εδώ το πλήρες πρόγραμμα της Α2 Ανδρών από την ιστοσελίδα της ΕΟΚ.

Δείτε εδώ την τροποποιητική προκήρυξη για την Α2 Ανδρών.

 

Το πλήρες πρόγραμμα της Α2 για την περίοδο 2020/21

 

1η Αγωνιστική – 03/10/20

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 79-75

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 85-91

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 86-81

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 91-75

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ  84-64

(7/4) ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 53-57

 

2η Αγωνιστική – 10/10/20

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 89-75

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 47-79

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 60-63

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ 94-59

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 76-91

(7/4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 91-58

 

3η Αγωνιστική – 17/10/20

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 79-72

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 79-67

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 95-89

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 80-64

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 54-80

(14/4) ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 61-75

 

4η Αγωνιστική – 24/10/20

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 70-73

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 65-76

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ 68-60

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 75-70

(21/4) ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 99-78

(21/4) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 78-62

 

5η Αγωνιστική – 31/10/20

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ 88-77

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 88-77

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ- ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 77-84

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 81-86

(28/4, 17:00) ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 71-87

(28/4, 17:00) ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 78-92

 

6η Αγωνιστική – 03/04/2021 (17:00)

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 72-69

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 97-82

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 91-85

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 62-69

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 58-73

(6/4) ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 71-74

 

7η Αγωνιστική – 10/04/2021 (17:00)

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ 50-78

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 77-87

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 69-62

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ 83-54

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 88-73

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 86-89

 

8η Αγωνιστική – 17/04/2021 (17:00)

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 64-70

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 66-73

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 69-79

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 76-62

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 81-86

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 64-63

 

9η Αγωνιστική – 24/4

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 58-77

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ 125-71

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 85-77

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 83-56

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ 71-76

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 80-56

 

10η Αγωνιστική – 5/5

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 80-68

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 85-64

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 73-58

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 77-71

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 82-73

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 67-93

 

11η Αγωνιστική –  8/5

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ 73-72

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 56-63

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 98-74

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 60-77

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 98-69

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ 72-70

 

12η Αγωνιστική –  12/5

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 88-55

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 74-79

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 88-82

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 89-75

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 53-62

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 79-42

 

13η Αγωνιστική –  15/5

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 77-92

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 78-77

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ 97-86

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 85-80

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 77-69

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 58-64

 

14η Αγωνιστική – 19/5

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 105-70

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ 78-83

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ 76-73

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 87-93

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 68-78 (παρ.)

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 81-53

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ 61-87

 

15η Αγωνιστική –  22/5

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 90-83

ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ – ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 91-93

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 94-63

ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 63-69 

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΑΟ 95-93 (κ.α. 84-84)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ Β’ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 81-78

 

Β’ Γύρος

1η αγωνιστική (2/6, 17.00)

Καρδίτσα-Ολυμπιακός Β’ 91-81

Απόλλων Π.-Παγκράτι 81-69

Πανερυθραϊκός-Ελευθερούπολη 58-75

Μαρούσι-Αμύντας 79-72

 

2η αγωνιστική (5/6, 17.00)

Καρδίτσα-Πανερυθραϊκός 76-58

Μαρούσι-Ελευθερούπολη 95-67

Απόλλων Π.-Αμύντας 78-44

Ολυμπιακός Β’-Παγκράτι 90-67

 

3η αγωνιστική (9/6, 17.00)

Ολυμπιακός Β’-Αμύντας 78-58

Ελευθερούπολη-Απόλλων Π. 68-61

Μαρούσι-Πανερυθραϊκός 96-103

Παγκράτι-Καρδίτσα 87-75

 

4η αγωνιστική (12/6, 17.00)

(11/6) Καρδίτσα-Μαρούσι  86-75

Πανερυθραϊκός-Απόλλων Π. 66-71

Ελευθερούπολη-Ολυμπιακός Β’ 68-74

Αμύντας-Παγκράτι 81-82

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  

5η αγωνιστική (16/6, 17.00)

Πανερυθραϊκός-Ολυμπιακός Β’

Μαρούσι-Απόλλων Π.

Ελευθερούπολη-Παγκράτι

Αμύντας-Καρδίτσα

6η αγωνιστική (19/6, 17.00)

Καρδίτσα-Απόλλων Π.

Μαρούσι-Ολυμπιακός Β’

Παγκράτι-Πανερυθραϊκός

Ελευθερούπολη-Αμύντας

7η αγωνιστική (23/6)

Απόλλων Π.-Ολυμπιακός Β’

Πανερυθραϊκός-Αμύντας

Παγκράτι-Μαρούσι

Καρδίτσα-Ελευθερούπολη

ΠροηγούμενοΠαναθηναϊκός: Στις 27/6 η πρεμιέρα της ταινίας “Ταξίδι στα αστέρια” (video)
ΕπόμενοΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ 2020/21

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.