allstarbasket.gr

Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα, Κυριακή 23/02, με τη διεξαγωγή της 18ης αγωνιστικής. Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους δύο ομίλους:

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί»-Αιγέας Χίου 46-59
Εύνικος-Πρωτέας Βούλας 63-69
Αθηναϊκός-Πανιώνιος 88-61
Φοίνικας Πειραιά-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 31-61
Αγία Παρασκευή-Ηλιούπολη 64-70

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί»-Αιγέας Χίου 46-59
Διαιτητές: Τούσης-Ζαγούρης
Δεκάλεπτα: 15- 22, 30-31, 38-43, 46-59
Δαναοί Αργους (Καπετάνιου-Κουκούλης): Ζαρόκωστα 23, Γιαννακούρη 11(1), Αλμπέρτου, Καζάρα, Κολιπέτσα, Σουλτανίδη, Καπετάνιου, Μπενέκη 10(2), Μάρα, Αρβανίτη 2.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία 8(2), Λοίζου, Κοματσιούλη 8(2), Παπαδοπούλου 12, Τόσκα 14, Καρούση, Μπαμπικέρ 6, Άγκο 11.

Εύνικος – Πρωτέας Βούλας 63-69
Διαιτητές: Γαρίνη-Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 15-24, 34-37, 51-53, 63-69
Εύνικος (Γκουζίνη): Σκαμαντζούρα 10(2), Παπαδοπουλου, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 11(1), Δρακοπούλου, Μάρκου, Τσέρου 19, Πετράκη 6, Θεοδωρομανωλάκη 13.
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπέρης – Ρουμάνι): Χατζηβασιλείου, Κήτσιου, Θεοδώρου 9(1), Κολλάτου 13(2), Μπουντούρη 16(2), Χατζηγιακουμή 5, Σακελλαρίου, Παντέλη, Αναστασοπούλου Μ.16, Αναστασοπούλου Χ. 10(1).

Αθηναϊκός – Πανιώνιος 88-61
Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν.-Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 23-22, 47-35, 68-46, 88-61
Αθηναϊκός (Μαρώσης): Κλείτσα 11 (1), Καμμένου 13 (2), Ευμορφοπούλου 12, Καρυοφύλλη, Καλημέρη 10, Χελιώτη 24, Οικονομάκη 13, Τσιμπίδη 5 (1).
Πανιώνιος (Χατζηδάκης): Κριτσιδήμα, Στεργιοπούλου 8, Κάραλη 13 (1), Γεροστεργίου 21 (5), Ταντουρόφσκα 9, Σιγάλα 10, Σταμούλου.

Φοίνικας Πειραιά-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 31-61
Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Φλώρος
Δεκάλεπτα: 7-16, 20-25, 24-48, 31-61
Φοινικας Πειραιάς (Αράπης – Καραγάνης): Γιγουρτάκη, Μαγγίνα 3, Ξεπαπαδέα 3, Δανδουλάκη Α. 4, Βράκα 2, Μοσχονά, Καψοκόλη 7, Παπαποστόλου, Καρελά, Οικονομοπούλου 7(1), Δανδουλάκη Μ. 4, Δράκου 1.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μίχα – Φατούρος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη 3(1), Μούκα, Βαμβακά 21, Λιναρά 11(1), Ζουρνή 6, Κεσσέ 13, Στεφανίδου 5(1), Κουρούβανη, Κιουρτζίδου, Χόνι, Μυλωνάκη 2.

Αγία Παρασκευή – Ηλιούπολη 64-70
Διαιτητής: Ναστούλης-Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 16-18, 39-31, 51-46, 64-70
ΓΣ Αγίας Παρασκευής (Τασιόπουλος): Κάσδαγλη, Στούπα 10 (2), Σιγιώργη 4, Κοντογιάννη 3, Γρίσπου 18 (3), Ευαγγελάτου 11 (3), Παπαντώνη, Χατήρα, Πετυχάκη, Κριμιτζά 11, Κόρμπου 7, Μπεζαϊτη.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Φεξής) Δασκαλοπούλου 25 (3), Νάτσκου  2, Καρανάσιου  2, Νεαρχάκου, Γούλα 6, Χατζηλεοντή  21 (2), Κορρέ  4, Παπαδοπούλου, Οικονομίδου 10, Δαμουλάκη, Νικολαϊδου , Αλεξία.

Η βαθμολογία

1. ΕΦΑΟ Ζωγράφου        32
2. Πρωτέας Βούλας         31
3. ΓΣ Ηλιούπολης           30
4. Αθηναϊκός                  27
5. Πανιώνιος                  27
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 25
7. Εύνικος                     23
8. Φοίνικα Πειραιά          21
9. Αιγέας Χίου                20
10. Δαναοί Αργους         17
11. Αετός Καλλιθέας       17

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 8/3)

ΓΣ Ηλιούπολης-Πανιώνιος
Αετός Καλλιθέας-Αθηναϊκός
Πρωτέας Βούλας-Δαναοί Άργους
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Εύνικος
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Φοίνικας Πειραιά

Ρεπό: Αιγέας Χίου

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Αρης-ΑΕ Πυλαίας 82-56
Ηρακλής-Πιερικός Αρχέλαος 75-47
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 51-64
Παναθλητικός-Πανσερραϊκός 70-44
Ασπίδα Ξάνθης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 43-44
ΑΣ Πανόραμα-ΜΕΝΤ 57-64

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΣ Πανόραμα-ΜΕΝΤ 57-64
Διαιτητές: Τζεκάκης-Τσακατζής
Δεκάλεπτα: 17-12, 27-30, 47-44, 57-64
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Αραμπατζή 2, Ριτζαλέου 3(1), Νάκη, Αβραμίδου 4, Δαιμονάκου 10, Βασλαματζή 14, Δέλλιου, Χατζηθεοδώρου 6, Νικολαϊδου 18(1), Μουρτετζίκογλου.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος-Καμπίτση): Γενναίου 15, Σαββίδου, Θώμογλου 9(1), Φειδά 6(2), Κουλακιώτη 11, Γιαννουσίου 9, Παπαδοπούλου 7(1), Μπουντούκα 7, Αβρονιδάκη.

Ηρακλής-Πιερικός Αρχέλαος  75-47
Διαιτητές: Λάλλα-Λαζαρίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 17-6, 41-23, 55-35, 75-47
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 9(1), Παππά, Βαλσαμοπούλου 3(1), Μυγδαλιά 20(1), Τζίκου 9(1), Σακουλάκη 10(1), Λογδανίδου 1, Πετρίδου, Βασιλειάδου 14, Θωμά 9(1).
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή 4, Τελίδου 14(1), Κιολέογλου 2, Μάντζου 5, Ντριστέλλα, Γκοτζαμάνη 5, Καρανικόλα, Μπαγκλαρίδου 4, Καρατάσιου 6, Αρτεμισίου 9(1), Ζαρκανέλα.

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 51-64
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Θωμά
Δεκάλεπτα: 17-11, 28-32, 41-48, 51-64
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 21(2), Τέλιου, Μπαζούκη, Μαργαρίτη 1, Μοδέα 3(1), Καρκάντου, Λιάσκου 9, Μιχαηλίδου, Πατούνη 2, Κλεισιάρη 2, Τσιούρβα 3(1), Καρτσαμάρη 10.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 4, Σιφναίου 10(2), Ιγγλέζου 10(2), Καλαντίδου 20, Διαμαντίδου 14, Καϊμακτσή 5(1), Ιντζέ, Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 1.

Ασπίδα Ξάνθης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 43-44
Διαιτητές: Χρυσάφης-Θεοδωρίδης Π.
Δεκάλεπτα: 10-15, 22-25, 32-37, 43-44
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 15, Καραλίδου Σ. 2, Τσακίρη 2, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη 4,  Καραλή 1, Αντώνογλου 4, Πετρίδου, Καρακώστα 4, Βαρελτζή 11.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά, Κωστανάκη, Σουλιώτη 10, Τσαλή, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 12(1), Κανέλλογλου 6, Βατσιτσίδου 7(1), Παπαδάκη 4, Κουλουμπή 6.

Παναθλητικός-Πανσερραϊκός 70-44
Διαιτητές: Γεωργούλης-Γκέκας
Δεκάλεπτα: 18-12, 39-25, 54-27, 70-44
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 24(1), Σταμπή 3(1), Γιαννοπούλου 4, Μπαξεβάνου, Σαράντη, Τράντα 19(1), Γράψα 7(1), Βαντσιούρη, Καραμπατζάκη 13, Σιδηροπούλου.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 10, Γαϊτάνη 13(2), Τσάντα 8(2), Μπακιρτζίδου 8, Βαρούτη, Θανοπούλου 2, Πελτέκη 1, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου 2, Δαμιανάκου, Μίχου, Βάννα.

Αρης-ΑΕ Πυλαίας 82-56
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Ντόντης
Δεκάλεπτα: 30-13, 50-26, 70-39, 82-56
Αρης (Συρόπουλος): Μαρίνη 13, Παπαϊωάννου 4, Τσαμπούρη 13(2), Λυκίδου, Νταουντάκη 3, Ευσταθίου, Σλούκα 10, Βεντούρα 3, Νάστου 22(3), Κασαπίδη 8, Στεργάκη 6.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 4, Αντωνιάδου 8(1), Γράψα 5(1), Λάλου 4, Τζιαμπάζη 5(1), Πετρίδου 4, Παπαρδέλα 13(1), Δεληγιάννη 13, Κουράτορα, Σουντουλίδου.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 35
2. Αρης  33
3. Ηρακλής 32
4. Πανσερραϊκός 30
5. ΑΕ Πυλαίας 28
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 27
7. Πιερικός Αρχέλαος 26
8. Απόλλων Καλαμαριάς 26
9. ΑΣ Πανόραμα  23
10. Ασπίδα Ξάνθης 22
11. ΜΕΝΤ   21
12. Ολύμπια Λάρισας 20

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 8/3)
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος
ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής
ΜΕΝΤ-Αρης
Πανσερραϊκός-ΑΣ Πανόραμα
Απόλλων Καλαμαριάς-Παναθλητικός
Ασπίδα Ξάνθης-Ολύμπια Λάρισας

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.