allstarbasket.gr
Από τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-ΧΑΝΘ

Ξεκάθαρο προβάδισμα διατήρησαν στη 19η αγωνιστική της Β’ Εθνικής, το Μαρούσι και ο Πανερυθραϊκός στον πρώτο όμιλο και ο ΠΑΣ Γιάννινα στον δεύτερο, την Κυριακή (23/02).

 

Το Μαρούσι νίκησε με 81-74 στη Μάνδρα τον Μανδραϊκό με 17 πόντους του Γιάννη Γκαγκαλούδη, ενώ ο Πανερυθραϊκός νίκησε εντός έδρας τον Πρωτέα Βούλας με 83-74.

Με νίκες συνέχισαν οι τρεις διώκτες τους, Έσπερος, Εθνικός και Αιγάλεω.

Στον δεύτερο όμιλο, ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε τη ΧΑΝΘ και παραμένει στο +3 από τη δεύτερη θέση! Πλέον, όμως την μοιράζονται Δόξα Λευκάδας και Καβάλα, καθώς η Δόξα ηττήθηκε από τους Μαχητές.

 

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα
Αιγάλεω-Πανελευσινιακός 93-78
Έσπερος Καλλιθέας-Πεντέλη 88-66
Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας 83-74
Μανδραϊκός-Μαρούσι 74-81
Εθνικός Πειραιά-ΚΑΟ Μελισσίων 79-61
Ιωνικός ΝΦ-ΝΕ Μεγαρίδος 77-76
ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης 87-68
Δούκας-Παπάγου (26/2)

Οι αγώνες αναλυτικά
ΟΦΗ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 87-68
Δεκάλεπτα : 30-14, 49-29, 71-51, 87-68
Διαιτητές : Μπούκας-Ορφανός Ι.-Νικολοπούλου
ΟΦΗ (Ράλλης) : Μποχωρίδης 20(3), Κριθινάκης 6, Λιανός 19 (3), Τσερκιτζόγλου, Μαλλιαράκης, Καραδολάμης 2, Αγαπιάδης 4, Τασιούδης 7, Καραθωμάς, Πετράκης 19 (3), Μπουμπάρης 6, Πάλλης 2.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Καραστάθης , Μάρκου, Φωτητζόγλου 17 (1), Παπαπέτρος 13, Πάππος 3 (1), Μπολμάτης 8 (2), Μάτος Αν. 11 (2), Μάτος Αγγ. 7 (2), Ψάλτου 9.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 83-74
Δεκάλεπτα : 17-9, 38-26, 63-55, 83-74
Διαιτητές : Καλδίρης, Θεοδωρόπουλος, Αργυρούδης
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 7 (1), Νικολακόπουλος, Καλλιανιώτης 14 (4), Ντουζίδης 11 (1), Βουγιούκας 15, Σκάνδαλος 6 , Γιαουρτόγλου 14 (3), Στάθης 11, Αντωνίου 3 (1), Στασινόπουλος 2, Πασχαλίδης, Κόπτσας.
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Δενδρινός 13 (1), Φιλίππου Α. 9, Κυρίλης 25 (3), Ματσάγγος 2, Παναγιωτίδης 3 (1), Παπαπέτρου 3, Μήτσιαλος 4, Πολιτόπουλος 2, Πετς 7 (1), Μόρφης 5 (1), Σκουλούδης.

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΜΑΡΟΥΣΙ 74-81
Δεκάλεπτα : 17-18, 37-41, 58-62, 74-81
Διαιτητές :  Μπίκας-Καλογερόπουλος-Τσάτσης
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς – Πανταζής 2, Γεωργίου 7 (1), Παπανικολάου 2, Λυτόπουλος 2, Μαλτέζος 10, Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 12 (2), Τσιάκος 11, Βεσκούκης 28 (2), Γκουαλτιέρι
Μαρούσι (Σκαραφίγκας) : Λάππας 2, Ξυδάς 17 (3), Σουρλής, Κανέλλης 3 (1), Σπηλιόπουλος, Πλουτέτσκι, Παπαγεωργόπουλος 17, Δούκας 4, Γ.Μπακέας 16 (4), Λιούνης, Γιαννόπουλος, Γκαγκαλούδης 17 (1).

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 93-78
Δεκάλεπτα : 23-25, 51-42, 74-61, 93-78
Διαιτητές : Ραχιώτης-Ζιώγας-Χριστοδουλάκης
Αιγάλεω (Σορώτος) : Κυριακόπουλος 11 (1), Τσαμπής 18, Αγγελόπουλος 12 (3), Καράβολας 35 (5), Κούρτης 17 (2), Αγγ.Οικονομόπουλος 4, Τσακίρης, Τσιαμπάς, Νικολακάκος, Κ.Οικονομόπουλος
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Μπάλλας 10 (2), Καράμπελας 6 (2) Κ.Κεφαλάς 7, Σταθόπουλος 11 (1), Ψαρόπουλος 17 (1), Παπαδιονυσιου 22 (6), Αναγωνστόπουλος 5, Κρασάκης. Μπγιάλας.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΜΕΓΑΡΙΔΑ 77-76
Δεκάλεπτα : 17-19, 35-45, 50-61, 77-76
Διαιτητές : Γιακείμη-Αποστολίδης-Χρηστίδης Ηλ.
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 11, Καρβούνης 5 (1), Περδικάρης 4, Παλαιοχωρίτης 23 (5), Πρισκομάτης, Βαφιάς, Δουρουντούς, Μαντζιώρης 29 (5), Γιαννίκος 5 (1).
Μεγαρίδα (Μάνταλος) : Κοντόπουλος 14 (2), Σπυρόπουλος 3 (1), Παπαντωνάκος 9 (1), Σάλεχ 12 (1), Κασπίρης 5 (1), Βούρτσης , Μαλούκος 16, Λούκας 3, Λάκκας 14 (1), Χρονόπουλος.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 88-66
Δεκάλεπτα : 22-21, 43-41, 67-49, 88-66
Διαιτητές : Ψαριανός-Πολυχρόνης-Γεράνιος
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Καπώνης 6, Αγγελόπουλος 7 (1), Βάρσος 7 (1), Χατζηκίδης 3 (1), Μαγκουνής 2, Γκαιντάσοφ 1, Ντακούλιας 6, Κλ.Χαρούνι 8, Ευστρατίου 8 (1), Ν.Χαρούνι 8, Ματαλιωτάκης 32.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Νάσσης 7 (1), Μπουργάνος 3 (1), Ευαγγελούλης, Ντιμπ 2, Κούσουλας 13 (2), Καρούζος 16 (3), Μπέλη 8, Κουκάκης 3, Μπίγκος 6, Τάγαρης 2, Φωτόπουλος 6 (2)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Η επόμενη αγωνιστική (20ή, 29/2)
Πεντέλη – Αιγάλεω
Παπάγος – Έσπερος
Πρωτέας Βούλας – Δούκας
Μαρούσι – Πανερυθραϊκός
Μελίσσια – Μανδραϊκός
Μεγαρίδα – Εθνικός
Λοκρός Αταλάντης – Ιωνικός Ν.Φ.
Πανελευσινιακός – ΟΦΗ

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα
Ευκαρπία-Έσπερος Λαμίας 83-71
Ερμής Λαγκαδά-Γέφυρα 54-58
Μαχητές Πεύκων-Δόξα Λευκάδας 66-55
Στρατώνι-Πρωτέας Γρεβενών 67-73
ΠΑΣ Γιάννινα-ΧΑΝΘ 89-74
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Αίας Ευόσμου 67-87
Φάρσαλα-Πολύγυρος 64-67
Κομοτηνή-Καβάλα 55-73

Οι αγώνες αναλυτικά
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 54-58
Δεκάλεπτα : 20-8, 25-29, 39-41, 54-58
Διαιτητές :Πουρσανίδης Κ.-Τζιοπάνος Γ.-Αναστασιάδης
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου 5 (1), Αποστολίδης 2 , Μάρουσιτς 19(2) ,Ελευθεριάδης 3(1), Πλιούκας 3(1), Σιωπής 9(1) ,Παρίτσης, Αβοκάτος 3, Θεοδωρίδης 2, Χριστοδούλου 8, Ιατρίδης
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης) : Μπέγος, Ματενίδης , Μάρτζος 5(1), Αποστολίδης 8, Τζουβάρας 11(1) ,Ονάσογλου 8,Τσακαλέρης7, Κοτσάνος 19, Παπαδόπουλος ,Κολοκοτρώνης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 66-55
Δεκάλεπτα : 17-14, 39-24, 51-37, 66-55
Διαιτητές : Παφίλης-Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Σιπιτάνος 4, Χατζηκυριακίδης 19(3), Γεωργίου 9(2), Κουντουράτζογλου 2, Μαυρίδης 3(1), Ζιάκας 10(3), Κλωνάρας 2, Σικαλίδης, Βαιντερλής 2, Μητσάκης 15(5),Λαζάρου,
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης) : Αναγνωστόπουλος Χ, Βακουφτσής 6, Αργυρός 5(1), Τσιαβές 14, Βαγενάς 6, Χρύσης 6, Αναγνωστόπουλος Γ, 8(1), Βλαχάκης, Βλάχος 6, Σταματελος 4(1), Μαρκόπουλος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΧΑΝΘ 89-74
Δεκάλεπτα : 24-21, 55-39, 73-58, 89-74
Διαιτητές : Παγώνης-Μαραμής-Καρακώστας
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος) : Καννής, Νίκας 3, Ντόβας 17 (5), Μαυρογιάννης 17 (2), Ναούμης 16 (4), Δ.Μάντζιος 9, Πάτρας 20, Κωστούλας, Π.Μάντζιος, Γιωτάκης, Τσίρμπας 5 (1)
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης) : Στεφανίδης 14 (1), Απαζίδης 5 (1), Θεοδωρίδης 12 (4), Μπαλάσκας 5 (1), Ιωαννίδης 10, Κουτουξίδης 15 (3), Καραγεωργίου 2, Τσιρλάκης 7,Λογοθέτης, Μαργαριτόπουλος 2, Μερμίγκης 2.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 67-73
Δεκάλεπτα : 9-17, 28-39, 43-61, 67-73
Διαιτητές : Κοϊμτζόγλου-Γραικός-Βασιλόπουλος
Στρατώνι (Μύθου): Ψευγοκάς 13(3), Χαλάτσης 13(1), Κυριλλής 14(2), Φώτογλου 6, Σαμαράς 8(1), Ιατρίδης, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 11
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Σισμάνης, Μαλούτας 22(4), Μιχαηλίδης 9(3), Βλάχος 4, Σπέντζος, Σιλάκος, Τακίδης 7(1), Μαλιούρας 4, Μακρής 19(3), Μπεχλιβανίδης 1, Κλωνάρας 7.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΚΑΒΑΛΑ 55-73
Δεκάλεπτα: 8-11, 22-32, 33-55, 55-73
Διαιτητές: Δημάδης-Μπακάλης-Ζαχαριάδης
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καρκατσέλης 5(1), Κουτσοβασίλης, Μαγουλάς 4, Παπανδρεόπουλος 6, Σπέντζος 5, Χαλίλ 14, Τσουμπρής, Σταυριανόπουλος, Λεπτοκαρίδης 13 (2), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας.
Καβάλα (Πενταζίδης): Αμπαράς 20 (3), Αθανασιάδης 10 (2), Πιεβάλιτσα 5, φλιατης, τεπετιδης 6, δοξακης 8 (1}, Λαμπρόπουλος 12 , Σαββίδης 10, Ζώτος 2.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 83-71
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 19-15, 39-28, 64-47, 83-71
Ευκαρπία (Νίκου): Τουλούπης 9(2), Κιούρκας 8, Χατζημιχαηλίδης 7, Χολέβας 11, Ουλουσίδης 8(1), Απιδόπουλος, Πλεξίδας 5, Χατζίδης, Γκαβέζος 20(2), Βαρίτης 3(1), Πρεδάρης, Χαρτόπουλος 12(1).
Έσπερος (Σοφογιάννης): Γκουντγουίν 3(1), Στογιάνοβιτς 12(1), Ρουμελιώτης 10(2), Παπανικολάου, Φίκας 17(2), Τσιμίδης 23, Δαχρετζής 1, Σεργιανάι 2, Μαντζούκας 3(1).

ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ- ΑΙΑΝΤΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 67-87
Δεκάλεπτα: 18-25, 35-40, 49-63, 67-87
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος): Σερετης 2, Σμυρλής 10 (2), Λάσκαρης 6, Βρασταμηνός 6 (2), Ι.Φιλοξενίδης 12 (1), Τύπος, Χαρταβέλας 8, Τσίνας, Κασσαμανώλης, Ζαχαρής 12 (2), Γεωργίου 2, Βλαγκόγιας 11.
Αίας Ευόσμου (Ποργιόπουλος): Γαιτάνης, Μπρούκς, Πετανίδης 4, Πουλιανίτης 15 (3), Νησιώτης 7 (1), Ζώτος 14, Σεκαδάκης 2, Νέσσης 14 (1), Καπινιάρης 16 (2), Στόλης 5, Περιστεράκης 8 (1).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Η επόμενη αγωνιστική (20ή, 29/2)
Γέφυρα – Ευκαρπία
Δόξα Λευκάδας – Ερμής Λαγκαδά
Πρωτέας Γρεβενών – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
ΧΑΝΘ – Στρατώνι
Αίας Ευόσμου – ΠΑΣ Γιάννινα
Πολύγυρος – Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
Καβάλα – Φάρσαλα
Έσπερος Λαμίας – ΓΑΣ Κομοτηνή

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.