Ολυμπιακός Β

Ο Ολυμπιακός Β Piraeus Bank δεν τα κατάφερε στη δεύτερη αγωνιστική της Α2, καθώς γνώρισε την ήττα από τον Χαρίλαο Τρικούπη με 83-72, στο Μεσολόγγι.

Στο ΔΑΚ Μεσολογγίου ο Χαρίλαος Τρικούπης φιλοξένησε τον Ολυμπιακό Β Piraeus Bank, για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 και από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι έδειξαν ότι αυτή θα έχουν τον έλεγχο του αγώνα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την ομάδα του Μεσολογγίου στο +6 (15-9) και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο +8 (37-29).

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα ο Χαρίλαος Τρικούπης δυνάμωσε την άμυνά του, καθώς δέχθηκε μόλις 10 πόντους και παίρνοντας σωστές αποφάσεις στην επίθεση ανέβασε την υπέρ του διαφορά στο +16 (55-39).

Η ομάδα του Μεσολογγίου στην τέταρτη περίοδο ανέβασε ακόμη περισσότερο τη διαφορά, καθώς την έφτασε ακόμα και στο +21 (80-59), με τον Ολυμπιακό Β να μειώνει και να χάνει τελικά με 83-72.

Για τον Χαρίλαο Τρικούπη κορυφαίος ήταν ο Στάθης Παπαδιονυσίου με 26 πόντους και τον ακολούθησε ο Αλέξανδρος Ράπτης με 14 πόντους.

Για τους ηττημένους καλύτερος ήταν ο Ανδρέας Πετρόπουλος με 18 πόντους, ενώ καλός ήταν και ο Βασίλης Χρηστίδης με 15.

Τα δεκάλεπτα: 15-9, 37-29, 55-39, 83-72