Δέδας

Προμηθέας νίκησε εύκολα με 88-71 την ΑΕΚ στον δεύτερο ημιτελικό του Super Cup και ο Στέφανος Δέδας δήλωσε απογοητευμένος από τον τρόπο που προσέγγισε η ομάδα του τον αγώνα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του προπονητή της ΑΕΚ:

“Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν μαζί με τον Προμηθέα στο σκορ, είχαμε ένα καλό δεύτερο δεκάλεπτο. Στο τρίτο δεκάλεπτο έπαιξαν ρόλο τα δύο συνεχόμενα “τετράποντα” που μεγάλωσαν τη διαφορά, χωρίς να είναι η διαφορά των ομάδων τέτοια. Δεν είχαμε τον τρόπο να γυρίσουμε, προσπάθησα να ενεργοποιήσω λίγο τα παιδιά. Ο Προμηθέας ήταν καλύτερος από εμάς στο δεύτερο ημίχρονο.

Χάσαμε δίκαια και αξίζουν συγχαρητήρια τον Προμηθέα. Μια νέα ομάδα έχει σκαμπανεβάσματα που την καθηλώνουν, όμως είμαστε εδώ για να δουλέψουμε και να βελτιωθούμε σύντομα. Και θα γίνει αυτό.

Πρέπει να αφοσιωθούμε στο να κάνουμε την ομάδα να παίζει καλύτερα περισσότερο και να δούμε πως θα προσεγγίσουμε καλύτερα το παιχνίδι αμυντικά. Οι παίκτες του Προμηθέα, τελείωσαν το παιχνίδι με 69% στο δίποντο. Είμαι λίγο απογοητευμένος με την προσέγγιση μας σήμερα, δεν ήμασταν όπως έπρεπε”.