Το Ψυχικό νίκησε τον Πανερυθραϊκό με 79-61 στον μικρό τελικό του Final-4 της Elite League και κατέκτησε την τρίτη θέση.

Oι δύο ηττημένοι των ημιτελικών του Σαββάτου (27/5), το Ψυχικό και ο Πανερυθραϊκός, αναμετρήθηκαν στο Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων με έπαθλο την τρίτη θέση, την οποία κατέκτησε η ομάδα του Γιώργου Ρεμεντέλα.

Βίκτορ (15π., 4ρ.) και Σέγκου (14π., 7ρ., 3ασ.) ήταν οι κορυφαίοι των νικητών που είχαν το προβάδισμα σχεδόν σε ολόκληρο τον αγώνα και δεν απειλήθηκαν.

Πρώτος σκόρερ των ηττημένων ήταν ο Αλκιβιάδης Παππάς με 15 πόντους.

Στις 15:45 διεξάγεται ο μεγάλος τελικός ανάμεσα στον Τρίτωνα και το Μαρούσι που εξασφάλισαν την άνοδο στην Basket League και θα επιδιώξουν να βάλουν το κερασάκι στην τούρτα κατακτώντας το τρόπαιο του πρωταθλητή.