Η καρδιά του Εurobasket 2022, χτυπάει στην ΕΡΤ. Η δημόσια τηλεόραση θα φιλοξενήσει όλους του αγώνες της μεγάλης αυτής αθλητικής διοργάνωσης, που ξεκινούν από την Πέμπτη 1η Σεπτεμβρίου και ολοκληρώνονται με τον τελικό, την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου.  

Οι αναμετρήσεις  θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από την ΕΡΤ1, την ΕΡΤ3 και το ERTFLIX και ραδιοφωνικά από την ΕΡΑ ΣΠΟΡ.

Η δημοσιογραφική αποστολή της ΕΡΤ σε Μιλάνο και Βερολίνο αποτελείται από τους Δημήτρη Χατζηγεωργίου, Βαγγέλη Ιωάννου, Κώστα Χαλβατσιώτη και Γιάννη Νάτου, οι οποίοι θα περιγράφουν τους αγώνες για την τηλεόραση και το ραδιόφωνο, ενώ θα μεταφέρουν όλο το ρεπορτάζ και τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών.

Παράλληλα, καθημερινά, αμέσως μετά το τέλος της βραδινής αναμέτρησης έχει προγραμματιστεί η αθλητική εκπομπή «EΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» με τον Αντώνη Καλκαβούρα για την ανασκόπηση της ημέρας.

Με απευθείας συνδέσεις οι απεσταλμένοι της ΕΡΤ θα δίνουν το στίγμα της αγωνιστικής δράσης με όλα τα νέα από τους αγώνες, με ρεπορτάζ, συνεντεύξεις και παρασκήνιο.

www.allstarbasket.gr

 

Το πρόγραμμα της ΕΡΤ με τους αγώνες, τις εκπομπές και τις επαναλήψεις, κατά το Ευρωμπάσκετ 2022:

ΠΕΜΠΤΗ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΕΡΤ3 14:30     Α’ ΟΜΙΛΟΣ –  1Η ΑΓ. ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 18:15     Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ3 20:00     Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΒΕΛΓΙΟ – ΓΕΩΡΓΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 21:30      Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 23:30     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1 00:30      Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Ε)

 

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΕΡΤ3 12:00     Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΤΟΥΡΚΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Μ)

ΕΡΤ3 15:15     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΟΥΚΡΑΝΙΑ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 18:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 22:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΙΤΑΛΙΑ – ΕΣΘΟΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 00:00     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1 01:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΕΡΤ3 12:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

ΕΡΤ3 15:15     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1  18:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΕΣΘΟΝΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤSPORTS  18:45     Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ3  20:00     Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1  22:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΕΛΛΑΔΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 00:00     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1 01:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΕΛΛΑΔΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ε)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 

ΕΡΤ3 12:00     Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ε)

ΕΡΤ3 15:30     Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 17:15     Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΕΛΓΙΟ (Ζ)

ΕΡΤ3 18:45     Β΄ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ  (Ζ)

ΕΡΤ3 21:30     Β΄ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 00:30     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1 01:30     Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ε)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 

ΕΡΤ3 11:00     Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΤΟΥΡΚΙΑ – ΓΕΩΡΓΙΑ (Μ)

ΕΡΤ3 15:15     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΣΘΟΝΙΑ  (Ζ)

ΕΡΤ1 18:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 22:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΟΥΚΡΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤSPORTS 1 22:00     Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΣΕΡΒΙΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 00:00     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1 01:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

 

ΤΡΙΤΗ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 

ΕΡΤ3 11:00     Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΣΕΡΒΙΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ  (Μ)

ΕΡΤ3 15:15     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΕΣΘΟΝΙΑ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 18:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΕΛΛΑΔΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ3 20:00     Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Ζ)

ΕΡΤSPORTS 2 21:30   Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 22:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΙΤΑΛΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ)

ΕΡΤSPORTS 1 22:00     Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΙΣΡΑΗΛ – ΣΕΡΒΙΑ  (Ζ)

ΕΡΤ1  00:00     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1  02:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΕΛΛΑΔΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ε)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΕΡΤ3  11:00     Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΙΣΡΑΗΛ – ΣΕΡΒΙΑ  (Ε)

ΕΡΤ3 14:30     Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΤΟΥΡΚΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ3 16:30     Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ (Μ, αρχίζει 15:30)

ΕΡΤ1 18:15     Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤSPORTS 1 20:00     A’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Ζ)

ΕΡΤ1 21:30     Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 23:30     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1 00:30     Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ε)

 

ΠΕΜΠΤΗ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΕΡΤ3 11:00     Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (M)

ΕΡΤ3 15:15     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ  (Ζ)

ΕΡΤ1 18:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΕΣΘΟΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

ERTSPORTS 1 22:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 22:00     Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΣΕΡΒΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1  00:00     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1  02:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΕΣΘΟΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΕΡΤ3 11:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ε)

ΕΡΤ1 22:00     HIGHLIGHTS «Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ»

ΕΡΤ1 00:00     Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΕΣΘΟΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 

ΕΡΤ1 13:00     ΦΑΣΗ «16» ΤΟΥΡΚΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 15:45     ΦΑΣΗ «16» ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΒΕΛΓΙΟ (Ζ)

ΕΡΤ3 19:00     ΦΑΣΗ «16» ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Ζ)

ΕΡΤ3 21:45     ΦΑΣΗ «16» ΙΣΠΑΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 23:00     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1  00:30     ΦΑΣΗ «16» ΙΣΠΑΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Ε)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΕΡΤ3 11:00     ΦΑΣΗ «16» ΤΟΥΡΚΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ε)

ΕΡΤ3 13:00     ΦΑΣΗ «16» ΟΥΚΡΑΝΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ3 15:45     ΦΑΣΗ «16» ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 19:00     ΦΑΣΗ «16» ΣΕΡΒΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 21:45     ΦΑΣΗ «16» ΕΛΛΑΔΑ – ΤΣΕΧΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 23:45     ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (Ζ)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΕΡΤ3  11:00     ΑΓΩΝΑΣ ΦΑΣΗ «16» ΕΛΛΑΔΑ – ΤΣΕΧΙΑ (Ε)

ΕΡΤ1  00:00     ΑΓΩΝΑΣ ΦΑΣΗ «16» ΕΛΛΑΔΑ – ΤΣΕΧΙΑ (Ε)

 

ΤΡΙΤΗ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ         

ΕΡΤ3 11:00    ΦΑΣΗ «16» ΣΕΡΒΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ (Ε)

ΕΡΤ3 18:15     Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 21:30     Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 23:30     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1 01:30    Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 14 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ      

ΕΡΤ3 11:00    Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ (Ε)

ΕΡΤ3 18:15     Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΑΛΛΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 21:30     Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΣΛΟΒΕΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 23:30     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1 00:30    Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΑΛΛΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ (Ε)

 

ΠΕΜΠΤΗ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΕΡΤ3 11:00     ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΣΛΟΒΕΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ (Ε)

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ         

ΕΡΤ3 10:00     ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΑΛΛΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ (Ε)

ΕΡΤ3 18:15     Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΠΟΛΩΝΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ3 21:30     Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 23:30     ΕΚΠΟΜΠΗ «ΕΥΡΩΜΠΑΣΚΕΤ 2022» (Ζ)

ΕΡΤ1 00:30     ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ (Ε)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ    

ΕΡΤ3 11:00     ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε)  

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ         

ΕΡΤ3 11:00     ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ (Ε)

ΕΡΤ3 18:15     ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 21:30     ΤΕΛΙΚΟΣ & ΑΠΟΝΟΜΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ1 00:00     ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (Ζ)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 19 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ         

ΕΡΤ3 11:00     ΤΕΛΙΚΟΣ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ (Ε)

 

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

EuroBasket 2022: Το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.