Φιλική νίκη του Ιωνικού Affidea με 87-79 επί του Λαυρίου Megabolt στο Κλειστό του Πλάτωνα. Τρεις παίκτες ξεχώρισαν από τους Νικαιώτες, οι οποίοι δημοσίευσαν το ακόλουθο report της αναμέτρησης που ήταν μια καλή ευκαιρία για τους Νίκο Βετούλα και Χρήστο Σερέλη να δοκιμάσουν πρόσωπα, σχήματα εν όψει συνέχειας.

Αναλυτικά, το φιλικό και οι λεπτομέρειες για τα εισιτήρια του Ιωνικός-Κολοσσός:

”Καλό πρόσωπο παρουσίασε ο Ιωνικός Νικαίας Affidea σε φιλική αναμέτρηση με το Λαύριο Megabolt, το οποίο νίκησε με σκορ 87-79.

Ορεξάτοι ήταν οι παίκτες του Νίκου Βετούλα στο φιλικό που πραγματοποιήθηκε, στο κλειστό του Πλάτωνα, απέναντι στην ομάδα του Λαυρίου. Η ομάδα μας πήρε εξαρχής το προβάδισμα, έφτασε σε διψήφιες διαφορές κι επικράτησε με 87-79.

Οι προπονητές είχαν την ευκαιρία να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα και να δοκιμάσουν σχήματα, ενώ πρωταγωνιστές του Ιωνικού Νικαίας Affidea ήταν οι Λουκάς Μαυροκεφαλίδης (22π.), Τζαμάλ Τζόουνς (21π.) και Θωμάς Κώττας (19π.).

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 48-39, 69-59, 87-79

Οι πόντοι του Ιωνικού Νικαίας (Βετούλας): Τζόουνς 21 (3), Αντρονικασβίλι, Μπαρτ 10 (2), Λόρενς 1, Παπαδόπουλος, Μπατής 3, Δημάκος 3 (1), Στιθ 3, Μαυροκεφαλίδης 22 (4), Κατούφας 2, Σάφτενααρ 3 (1), Κώττας 19

Θυμίζουμε πως ακολουθεί πολύ σημαντικό παιχνίδι, στο “Σοφία Μπεφόν”, με τον Κολοσσό H Hotels κι εδώ μπορείτε να μάθετε λεπτομέρειες για τα εισιτήρια του αγώνα.