www.allstarbasket.gr

Οι ήττες Μίλωνα και Δάφνη στον δεύτερο όμιλο ήταν το γεγονός της αγωνιστικής δραστηριότητας της Κυριακής (20/3) στη Γ’ Εθνική! 

Στον πρώτο όμιλο, συνέχισαν με νίκες Αίολος Αγυιάς Πατρών και Διαγόρας Ρόδου, ενώ στον δεύτερο, έχασαν Μίλωνας στο Πικέρμι και η Δάφνη στη Χίο από τον Βούρειο!

Στον τρίτο όμιλο νίκησε η Πεύκη, κι ακολουθεί τη Μύκονο, που το Σάββατο πήγε στο 17-0.

Στον τέταρτο, ο Σπάρτακος επέστρεψε στις νίκες, ενώ στον πέμπτο, η ΔΕΚΑ πέρασε από το Ανατόλια με 29 πόντους του Σαμοντούροβ, κι ο Ναύαρχος Βότσης από τα Γιαννιτσά.

Στον 6ο νίκησαν όλοι οι πρωτοπόροι με τη Σταυρούπολη να διατηρεί το προβάδισμα.

Αναλυτικά η αγωνιστική δραστηριότητα για τη Γ΄ Εθνική την Κυριακή (20/3):

1ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Γλαύκος 81-61

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΓΣ Εργοτέλης 79-59

ΣΚ Καλαμάτα-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 71-59

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας (ανεβλήθη, 30/3)

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΣΔΥ Τρίπολης 72-62

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΣΔΥ Τρίπολης 72-62

Δεκάλεπτα: 25-18, 44-30, 55-49, 72-62

Διαιτητές: Περδετζόγλου, Γαραντζιώτης

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 2, Βουρνάς 16(1), Βαλαής, Γιαννικόπουλος 10(1), Γεωργίου, Θανόπουλος 7(1), Παπαβασιλόπουλος 6(1), Μαναβόπουλος 15, Καλλής, Στόλλας, Γοργότσης, Λαμπρόπουλος 16(2).

Δρομείς (Μπαλής): Κοκκόρης 5, Ζαχαρίας, Μάντικος 14(2), Μπαλής 18, Καλαμπόγιας, Αγγουράς 17(2), Καρλής 2, Σταματόπουλος 6.

ΣΚ Καλαμάτα-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 71-59

Δεκάλεπτα: 24-12, 47-24, 60-43, 71-59

Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Παπαδόπουλος Ανδ.

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλλου 2, Πετρίδης, Μπούσι 8, Πέζος 7(1), Πολίτης 5(1), Σαλάι 13(2), Περρωτής 2, Καλογερόπουλος 6, Μαυροειδής 6, Φραγγέας, Νάκης 10(2), Μπάκας 12.

Δίωνας (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος 2, Γιαννόπουλος 9, Κλεφτάκης, Οικονόμου 19, Τζώρτας, Καμαρινός 9(2), Καραγιαννίδης 7(1), Μιχόπουλος, Πολιτόπουλος 13(1), Ευαγγελούλης, Κυζίδης, Γιαννόπουλος Χ..

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΓΣ Εργοτέλης 79-59

Δεκάλεπτα: 19-17, 50-31, 66-47, 79-59

Διαιτητές: Ναστούλης, Τζιμινίδης

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Καταβαίνης Κ. 1, Μπόζιτς 8, Καραβάς 4(1), Μαρουλλάκης 3(1), Χατζηδημητρίου, Καταβαίνης Χ. 8, Δερμιτζάκης 18, Γιακάι 1, Σκλήβας 18, Μητσού 18(2).

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Μαρκόπουλος 6(1), Αθανασιάδης 5, Μαϊστρέλης 6(1), Μανιαδής, Κουμάκης 3(1), Γιαννακόπουλος 8, Χαμηλάκης, Καραλής 17, Μαχαιριανάκης 2, Γουμενάκης 12(2).

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Γλαύκος 81-61             

Δεκάλεπτα: 21-13, 31-29, 53-51, 81-61

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Κωστής

Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Μοσχοβάκης 16(2), Ψάρρης, Τριπολίδης 11(1), Κατωπόδης, Νικολάου 14(1), Κούτρας 8(1), Τζίμης 10, Γιόβας, Τσουλέας 5(1), Βανδώρος, Λυμπερέας 2, Μπαρδάκας 15(1).

Γλαύκος (Γκοργκόλης): Χουλιάρας 16, Τσακίρης 6(2), Διαμαντόπουλος 12(3), Ροκανάς 5(1), Σπύρου, Παρασκευόπουλος 1, Πελίγκος 4, Παλλαδινός 6, Σιδάς 2, Σταμίρης 7.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 28 (13-2)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 26 (12-2)

3. ΣΚ Καλαμάτα 24 (9-6)

4. ΓΣ Εργοτέλης 23 (9-5)

5. Παναχαϊκή ΓΕ 20 (6-8)

6. ΑΣΣ Αμαλιάδας 19 (6-7)

7. ΑΟ Γλαύκος 17 (4-9)

8. ΣΔΥ Τρίπολης 17 (3-11)

9. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 17 (4-9)

10. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 16 (3-10)

Επόμενη αγωνιστική (16η, 27/3)

ΓΣ Εργοτέλης-Παναχαϊκή ΓΕ

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου

ΣΔΥ Τρίπολης-ΣΚ Καλαμάτα

ΑΟ Γλαύκος-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών

2ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΟΦ Πορφύρας (ανεβλήθη, 30/3)

ΓΣ Κορωπίου-ΦΟ Βροντάδου 81-85

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟΝΣ Μίλων 85-74

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟ Δάφνης 86-58

Ρεπό: ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Πεύκης 70-80          

Δεκάλεπτα: 19-21, 40-44, 60-63, 70-80

Πέρα (Χολέβας): Βλάχος 12(3), Δημητρίου 3, Κρανιάς 18(1), Δούβλης 9(1), Δαλαμπέκης 2,

Πρόγκας 8, Ανδρεάτος 3, Σπέντος 10(2), Κακαργιάς 5, Τασσόπουλος, Σιδηρόπουλος, Κοκορέλης.

Πεύκη (Κτιστάκης): Αποστολίδης 5(1), Παπανικολόπουλος 10(1), Φιλιππόπουλος 16(2), Καραδολάμης 14, Καρνοσούρας 4, Πατσαντζόπουλος 4, Τσακίρης 23(3), Κεχρής 4, Τσούπρος.

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟΝΣ Μίλων 85-74

Δεκάλεπτα: 24-15, 38-31, 62-58, 85-74

Διαιτητές: Βελέντζας, Ροδόπουλος

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος, Μπουζούλας): Σταθάκης 3(1), Κούσουλας 23(2), Βογιατζής 2, Μελάς 21(3), Ταφίλη 9(1), Κουκουλάς 15, Μαλέρδος 12.

Μίλων (Καραγιάννης, Σαββάτης): Πετρίδης 9, Θεοδωρίτσης 9 (1), Κόκκαλης 29 (3), Λογοδότης, Μοτσενίγος 6 (2), Παπαπέτρος 3 (1), Δημάκος, Χριστόπουλος 18 (3), Κουκουνιάς.

ΓΣ Κορωπίου-ΦΟ Βροντάδου 81-85

Δεκάλεπτα: 22-25, 46-52, 64-69, 81-85

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Πετράκης

Κορωπί (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Γκίκας, Λεμπέσης, Μιχάλης 7 (1), Παπαϊωάννου 11, Μαρκομιχάλης 21 (2), Μαράντος 13, Γκίνης 13 (2), Μαντζούκας 10 (1), Σιδέρης 6.

Βροντάδο (Αμέντας, Μπατής): Κιρκινέζης 3, Λαμπρινούδης, Λεγάτος 7 (1), Τσιλούλης 9 (3), Αγγελίδης 10, Τσίγκας, Ντιφαντής 13, Καγιαμανίδης 10 (3), Σφηκάκης, Γεωργούτσος 33.

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟ Δάφνης 86-58

Δεκάλεπτα: 27-17, 47-29, 69-45, 86-58

Διαιτητές: Φασόλης, Μαρίγλη

ΒΑΟΛ (Βούλικας, Συμιακάκης) Κουτσαντωνάκης 2, Σαμιώτης 9(1), Ανδρουλάκης 10(2), Σουλίκας 15(1), Ζαχαρίας, Πορτελάνος, Σπάρταλης, Τσουρής 2, Μαλούκος 21, Τροβάς 11(2), Κουϊμτζής, Ουλουσίδης 16(1).

Δάφνη (Σμυρνιώτης): Τζιβελέκας 8(1), Κουλιός 13(2), Καραχάλιας 6(2), Βαλτάσης, Πίνης 4, Ζέφι 2, Κερασοβίτης 7(1), Μπγιάλας, Τόκα, Μουστόπουλος 18(1).

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 24 (11-2)

2. ΑΟ Δάφνης 23 (10-3)

3. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 23 (10-3)

4. Βούρειος ΑΟΛ 22 (9-4)

5. ΑΕ Πικερμίου 19 (6-7)

6. ΓΣ Κορωπίου 19 (6-7)

7. ΑΟΦ Πορφύρας 17 (4-9)

8. ΦΟ Βροντάδου 16 (2-12)

9. Τελεθριακός ΑΣ 14 (1-12)

Επόμενη αγωνιστική (16η, 27/3)

ΦΟ Βροντάδου-Τελεθριακός ΑΣ

ΑΟ Δάφνης-ΓΣ Κορωπίου

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΕ Πικερμίου

ΑΟΝΣ Μίλων-Βούρειος ΑΟΛ

Ρεπό: ΑΟΦ Πορφύρας

3ος Όμιλος – 19η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 61-85

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Πεύκης 70-80

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 70-73

ΑΟ Μυκόνου-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 104-56 (19/3)

ΚΑΠ-ΑΕ Δικαίου Κω 92-88

Ρεπό: ΑΟ Ερμιονίδας

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 61-85

Δεκάλεπτα: 14-17, 31-40, 42-65,61-85

Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Λιόνας

Ποσειδών (Νταλίπης): Χρονόπουλος, Δόσης 12(4), Γεωργούλας 4, Βαρελάς 3(1), Τουργέλης 8, Τσαούσης 9(1), Ντιλής 3(1), Σακελλάρης 14(2), Δαμβουνέλης, Γιαννουκάκος, Παπαγεωργίου 8(2).

Ελευθερία (Σίμος): Κρεμαστούλης 8(2), Παπαγεωργίου 6(1), Δέλιος 1, Γιαμπάνης 4, Νικολαΐδης 2, Βασιλόπουλος 9(3), Κιούσης 12(3), Καλοφώτης 11, Κουτσογιάννης 23(1), Παπουλάκος 9.

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 70-73

Δεκάλεπτα: 11-23, 32-36, 50-54, 70-73

Διαιτητές: Σιδέρης, Σπυρλιδάκης

Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αθανασιάδης 6, Κονδύλης 18(3), Πασχαλίδης, Ανδρουλάκης 6, Δημητριάδης 12, Φρίμας, Λάτσης, Παππάς 2, Φωτόπουλος 26(4).

Νίκη (Ζωντός): Τσακίρης, Βαφιάς 8(2), Γεωργακόπουλος 12, Κυπριτζόγλου 9, Σταθόπουλος 4, Τσεκένης 2, Αρσενικός, Σελούλης (7(1), Μαυρομανωλάκης 12(4), Δέλλιος 19, Φραγκούλης.

ΚΑΠ-ΑΕ Δικαίου Κω 92-88

Δεκάλεπτα: 24-16, 46-34, 66-52, 92-88

Διαιτητές: Τσαϊρίδης, Πηλίδης

Αγία Παρασκευή (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 5(1), Φωτητζόγλου 11(1), Μουλάς 10(1), Αγόρης 9(3), Ζερβός 15(1), Δριγκόγιας 7(2), Παπάς 23(4), Παρασκευόπουλος 12,

Δικαίου (Παπούλης): Βάση 9(2), Δρόσος Ζ. 6(2), Τρύπας 14(4), Τριτσάρης 13(1), Χατζηγιακουμής 14(3), Δρόσος Π., Λάμπρου 14, Καραθωμάς 12, Χατζησταμάτης 6, Χλαπάνης.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 34 (17-0)

2. ΑΟ Πεύκης 33 (16-1)

3. ΚΑΠ 30 (13-4)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 28 (11-6)

5. ΑΣ Πέρα 25 (7-11)

6. ΑΕ Δικαίου Κω 25 (7-11)

7. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 25 (8-9)

8. ΑΟΚ Χαλάνδρι 23 (7-9)

9. ΑΟ Ερμιονίδας 23 (6-11)

10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 18 (1-16)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 18 (1-16)

Επόμενη αγωνιστική (20η, 27/3)

ΑΟ Πεύκης-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΣ Πέρα

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟΚ Χαλάνδρι

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Μυκόνου

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΚΑΠ

Ρεπό:  ΑΕ Δικαίου Κω

4ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΕ Αγρινίου-Σπάρτακος Ιωαννίνων 62-86

ΓΣ Σοφάδων-ΑΟ Τρίκαλα 64-63

ΓΣ Αγριάς-Αναγέννηση Λαμίας 75-56

Νίκαια Λάρισας-Αμπελώνας 74-66

ΓΣ Αλμυρού-Αχέρων Καναλακίου 96-73

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ Αλμυρού-Αχέρων Καναλακίου 96-73

Δεκάλεπτα: 29-21, 52-35, 77-54, 96-73

Διαιτητές: Ξέρας, Κωνής

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 24(4), Μυλωνάς 13(1), Παπούλιας 10,  Καρπέτης, Πολίτης 22(3), Μασούρας 5, Κωτούλας, Τσαβές 4, Γώγουλας, Τάσσος 2, Βαλαμούτης 16(3).

Αχέρων (Τζομάκας): Ματσάγγας 12(3), Ροντογιάννης 14(3), Κασκάνης 9(2), Σταύρου 5(1), Κακιούζης 11(2), Χρήστου 2, Δάσκαλος 10(2), Πάνου 10.

ΓΕ Αγρινίου-Σπάρτακος Ιωαννίνων 62-86

Δεκάλεπτα: 15-19, 29-36, 47-62, 62-86

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Καμήτσος

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Τασόπουλος 19(3), Πολύζος, Σταμουλάκης 13(2), Γαλαγάλας 6, Γκρίζης 2, Παπαθανασόπουλος 4, Μακρής 3(1), Δάρλας 8(2), Καραγιάννης, Παρθένης 2, Σταμούλης 5.

Σπάρτακος (Ρήγγας, Καΐκας): Νταβουλτζόπουλος 8, Κολότσιος 5(1), Αναγνωστάκης 7(1), Καστανιώτης 10, Ιωακειμίδης 22(2), Λαμπρόπουλος 2, Αγγελόπουλος, Θώδης 8, Πρεμέτης 3, Βαράκας 4, Σταυρόπουλος 9(1), Δήμος 8.

ΓΣ Αγριάς-Αναγέννηση Λαμίας 75-56

Δεκάλεπτα: 19-13, 45-23 , 60-38 , 75-56

Διαιτητές: Καρακώστας, Αγραφιώτης Β.

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίκης): Λουκίδης, Καραμανλής 9(1), Σακκάς 11(1), Σταυροθεόδωρος 6, Διγενής 10, Κοϊτσάνος 3, Ζαμπέτης 12(2), Ρώσσιος 11, Αμπάρης 10(2), Σκαμάγκας 3(1), Χαρχαρής, Κοψιαλής.

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Καλλίλας, Φετοκάκης, Λιάπης 8(1), Αντωνόπουλος 4(1), Κουμπούρας 12, Κεφαλάς, Τσιότας 3, Μεϊντάνης 2, Χρυσοσπάθης, Χαντζόπουλος 17(5), Πελεκούδας, Κοντολάτος 10.

ΓΣ Σοφάδων-ΑΟ Τρίκαλα 64-63

Δεκάλεπτα: 18-16, 40-32, 52-51, 64-63

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Σοφάδες (Παππάς-Ρίζος): Σακελλαρίου, Μοσόρας 16(2), Δαουλάρης 15(4), Κυριακόπουλος 2, Ζωιτσακος Χρ. 8, Παπαϊωάννου 6, Σιαμετης 3(1), Ζωιτσακος Τρ. 1, Αναγνωστόπουλος 5(1), Μουταρελος, Ντασιώτης, Δικαρος 8.

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 18(2), Γκαντιάς 7(1),Τσιτσάνης 2, Αργύρης 14(3), Αγαπίου 1, Τζιάννης 18(2), Μρίτσης, Αθανασόπουλος 3, Φέτσης.

Νίκαια Λάρισας-Αμπελώνας 74-66

Δεκάλεπτα: 19-20, 42-40, 56-55, 74-66

Διαιτητές: Γερακίνης, Γιατρόπουλος

Νίκαια (Μπελαλίδης): Κάμζελας, Μουράτης 6(2), Παπαδόπουλος, Νταφός 3(1), Κουραμάς, Τουρναβιτης 2, Καραγιάννης, Παυλίδης, Χήρας 3(1), Πασχάλης 20(1), Μπλιάντζας 17(1), Φιλιππόπουλος 23.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 1, Γιώτης 11(1), Μπιζιάκης, Κοτσώνας 9(2), Τσιούλκας 15(2), Βλησσαρούλης 3, Γκιουλέκας 21, Παλάσκας 2, Πεκούσης Ε.,  Καράτζιος 2, Μπεχλιβάνος 2, Γαζέτας.

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 29 (14-1)

2. ΓΣ Αλμυρού 27 (12-3)

3. ΓΣ Σοφάδων 27 (12-3)

4. ΑΟ Τρίκαλα 26 (11-4)

5. Αμπελώνας 22 (7-8)

6. ΓΣ Αγριάς 21 (6-9)

7. Αχέρων Καναλακίου 20 (5-10)

8. Νίκαια Λάρισας 18 (3-12)

9. Αναγέννηση Λαμίας 18 (3-12)

10. ΓΕ Αγρινίου 17 (2-13)

Επόμενη αγωνιστική (16η, 27/3)

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Αγριάς

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Σοφάδων

Αμπελώνας-ΓΣ Αλμυρού

Αναγέννηση Λαμίας-Νίκαια Λάρισας

Αχέρων Καναλακίου-ΓΕ Αγρινίου

5ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ικαροι Γιαννιτσών-Ναύαρχος Βότσης 69-95

ΑΟΚ Βέροιας-Γαλάζιοι 74-54

Ανατόλια-ΔΕΚΑ 56-77

ΦΟ Αριδαίας-ΑΣ Καστοριάς 85-73

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αετοί Βέροιας 69-73

Αναλυτικά οι αγώνες

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αετοί Βέροιας 69-73

Δεκάλεπτα: 14-18, 38-37, 57-58, 69-73

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Τσάνταλη

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Καραποστόλου 14(3), Τσιόγκας Η. 10, Τσίρμπας 5(1), Ναϊπλής, Κύρτσος, Πεταλωτής 16(2), Τασιούδης 10(1), Κωστούλας 12(2), Ντρίζα Α., Παπαδόπουλος 2, Ματούλας, Ντρίζα Φ.

Αετοί (Τυριακίδης): Λιόλιος 12(2), Γκανάς, Καμπάς, Λαζαρίδης 7(1), Λέφας, Τσακαλέρης 31(1), Μαυρίδης 8(1), Τσιόγκας 8(1), Γαβριηλίδης, Ιωσηφίδης 7.

Ικαροι Γιαννιτσών-Ναύαρχος Βότσης 69-95

Δεκάλεπτα: 21-19, 41-43, 50-69, 69-95

Διαιτητές: Λυγούρας, Αναστασιάδης Π.

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Χαριστός, Σαμαράς 33(6), Παουλεάνου 5(1), Ελευθεριάδης 2, Μπογδάνης 6, Οκλαλιώτης,  Παπαδόπουλος 10(3), Σπόντης 5(1), Μαρκίδης 8, Σανγκαρέ.

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης, Σταυρόπουλος): Γκοβεδάρος 9(1), Γκίζης 15(4), Παπαδόπουλος 3, Καραγιαννάκης 10, Αποστολίδης 27(3), Σιώπης 2, Καναράς 4, Αγριόπουλος 3(1), Ηλιόπουλος 2, Γιαννακίδης 20(6), Καρανώτας.

Ανατόλια-ΔΕΚΑ 56-77

Δεκάλεπτα: 15-19, 33-43, 45-59, 56-77

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Καντερές

Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Τζουβάρας 7, Δημητρόπουλος, Κογκαλίδης 10(1), Ιατρίδης 16, Χρυσανθάκης Χ. 6(1), Χρυσανθάκης Θ. 9(1), Μακαντάσης, Ντολόπουλος 8.

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 10(1), Τσιμερίκας Β. 8, Λιοτόπουλος, Τσιροπούλης Μ. 6, Τσιροπούλης Ι. 3(1), Ιωαννίδης 4, Πατρίκης, Τσιμερίκας Α., Σαμοντούροβ 29, Καλαντζής, Καλαποθαράκος 11, Καρυώτης 6.

ΑΟΚ Βέροιας-Γαλάζιοι 74-54

Δεκάλεπτα: 16-18, 39-32, 50-39, 74-54

Διαιτητές: Μπουγλός Ι., Δημητρόπουλος

ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας): Τσαχουριδης 2, Κοχλιαρίδης 19(5), Μέλλιος 15, Ντουλαβέρης 3(1), Κοτζάμπασης 3(1), Κολοβός, Κασαμπαλής 9, Τριχόπουλος 5 (1), Χαραλαμπίδης 18(3).

Γαλάζιοι (Παπαδούλης, Τσίμπος): Μπάρδας 11(1), Αϊμέκε 11(1), Μούτσιος 3, Παγώνης 8(1), Καμπούρης 9, Τζίμας 2, Μίχος, Γιανναράς 10 (1), Μεσκούρης.

ΦΟ Αριδαίας-ΑΣ Καστοριάς 85-73

Δεκάλεπτα: 26-24, 44-39, 67-62, 85-73

Διαιτητές: Τσαρδούλιας, Ηλιόπουλος

Αριδαία (Ροδάς): Γιώρτσιος 10(2), Φόρογλου 3, Καραμπέκης 10, Πυδαράκης 9(2), Θωμαΐδης 20, Μπακιρτζής 8, Γκαβέζος 25(1), Αμπάρης.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 17, Μπέγας 20(1), Κέδρος 4, Παπαμαργαρίτης 7(1), Βλάχος 13(1), Καλαϊτζίδης 6, Παντελίδης 6, Μονοβασίλης, Παπαγεωργίου.

Βαθμολογία

1. ΔΕΚΑ 29 (14-1)

2. Ναύαρχος Βότσης 27 (12-3)

3. Αριστοτέλης Φλώρινας 25 (10-5)

4. ΑΣ Καστοριάς 23 (8-7)

5. ΦΟ Αριδαίας 22 (7-8)

6. Αετοί Βέροιας 22 (7-8)

7. ΑΟΚ Βέροιας 21 (6-9)

8. Ανατόλια 20 (5-10)

9. Γαλάζιοι 18 (3-12)

10. Ικαροι Γιαννιτσών 18 (3-12)

Επόμενη αγωνιστική (16η, 27/3)

Γαλάζιοι-Ανατόλια

Ναύαρχος Βότσης-ΑΟΚ Βέροιας

ΑΣ Καστοριάς-Αριστοτέλης Φλώρινας

ΔΕΚΑ-ΦΟ Αριδαίας

Αετοί Βέροιας-Ικαροι Γιαννιτσών

6ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σταυρούπολη-ΒΑΟ 74-51

ΚΑΟ Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 72-55

Αρίων Ξάνθης-Ζέφυρος 61-42

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ασπίδα Ξάνθης 66-71

Ιωνικός Ιωνίας-ΑΟ Γαλάτιστας 87-64

Αναλυτικά οι αγώνες

Σταυρούπολη-ΒΑΟ  74-51

Δεκάλεπτα: 21-17, 40-32, 61-40, 74-51

Διαιτητές: Ντόντης, Κλεπουσνιώτου

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Κολογοσίδης): Μάρκου 5(1), Τετράδης 5(1), Φωτιάδης 3(1), Χατζημιχαηλίδης 12(2), Κουντουρατζόγλου 18, Δασκαλόπουλος 27, Καδής 2, Καζάνης, Ταμπάρης 2, Σαχινίδης, Δημαλής.

ΒΑΟ (Αραϊτζόγλου): Ταζόπουλος Κ. 5, Βούκα 8(2), Πανταλέων, Μαγής, Ταζόπουλος Γ. 14(1), Ζαχαρίας 8, Εξιόγλου 10(1), Αμανατίδης 6, Παπαποστόλου, Καλαϊτζής.

Ιωνικός Ιωνίας-ΑΟ Γαλάτιστας 87-64

Δεκάλεπτα: 17-23, 42-41, 66-54, 87-64

Διαιτητές: Μελανίδης, Καντζουρίδης

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Γουλτίδης): Παπάς 4, Σαρακατσάνος 21(7), Αγγελόπουλος 15(1), Παναγιώτου 8, Ματενίδης 4, Λόγυρος 6(2), Κοτζακιουλάφης 2, Σκουλαριώτης 12(2), Αντωνιάδης, Περιστεράκης 14(3), Φασούλας, Βαϊράμης 1.

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Ανετούδης, Καλπαξιδης 22, Καφαντάρης, Κουλαξής 19(2), Καζλάρης 3(1), Δέτσικας, Κωνσταντάς 2, Σιούλας, Σπουργίτης 3, Μυλωνάς 3(1), Ντέμπος, Νουκάρης 12(1).

Αρίων Ξάνθης-Ζέφυρος 61-42

Δεκάλεπτα: 15-14, 28-29, 44-36, 61-42

Διαιτητές: Κανελλίδης, Μιχέλη

Αρίων (Θερμός, Παπαδόπουλος): Γρούδος 12(1), Θεοδωρίδης 9(1), Μπουτσακτσί 10, Σαββουλίδης 3(1), Κουρτίδης 2, Ράπτης, Καρανικολιδης 4, Μελαδιανός 7(1), Τσίτσος 4, Κλωνάρας, Χριστοφορίδης 10.

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Τσέφος 2, Γκοτζαμανίδης 19, Ζόγκου, Κώνστας 5, Ζάγκας 6, Τσάμογλου 3, Στρατίδης, Τσίγκας 7(1).

ΚΑΟ Δράμας-Απόλλων Καλαμαριάς 72-55

Δεκάλεπτα: 15-22, 29-29, 54-41, 72-55

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Τοπαλίδης

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 4(1), Σιταρίδης, Στυλίδης 19(2), Γαϊτανίδης 3, Γρηγοριάδης 4, Μελιάδης, Κουμλέλης 16, Μπόζης 7(1), Χαρισμίδης 8, Μπέσσας, Μούκας 11(1), Σιρλατζής.

Απόλλων (Πολυμένης): Γκαντίδης Θ. 7, Σμυρλής 9, Μπαγκντασαριάν 5(1), Λαγός 2, Μπακογλίδης, Νησιώτης 6, Πανούδης, Κατανος, Μακούλης 17(3), Γκαντίδης Μ. 9(1).

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ασπίδα Ξάνθης 66-71

Δεκάλεπτα: 20-18, 32-33,  45-53, 66-71

Διαιτητές: Γιαννούλης, Χάνος

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Μουρατίδης 9(1), Παπαπασχάλης 17(2), Ριζόπουλος 15(2), Στεάι, Μανδράς 3, Τζιβεριώτης, Δημητρόπουλος,  Μαλακόπουλος 3(1), Ντίτσιος, Καραγιώργος 3, Τραπεζάνογλου 16(1), Τερζίδης.

Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου, Παπαδάκης 15(3), Παπαϊωάννου 3(1), Σαλεπτσής, Παπανικολάου 4, Σανούδος, Παυλάκης 13, Κουτσογιάννης 24(1), Παναγιωτόπουλος 7(1), Μπουραζάνης, Κάλφας 4(1), Ρούμογλου 1.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 28 (13-2)

2. Ιωνικός Ιωνίας 27 (12-3)

3. ΚΑΟ Δράμας 27 (12-3)

4. Ασπίδα Ξάνθης 24 (9-6)

5. Αρίων Ξάνθης 23 (8-7)

6. ΑΟ Γαλάτιστας 21 (7-7)

7. Απόλλων Καλαμαριάς 21 (6-9)

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων 18 (4-10)

9. ΒΑΟ 18 (3-12)

10. Ζέφυρος 15 (0-15)

Επόμενη αγωνιστική (16η, 27/3)

Απόλλων Καλαμαριάς-Αρίων Ξάνθης

ΒΑΟ-ΚΑΟ Δράμας

Ασπίδα Ξάνθης-Ιωνικός Ιωνίας

Ζέφυρος-Ελπίδα Αμπελοκήπων

ΑΟ Γαλάτιστας-Σταυρούπολη

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.