www.allstarbasket.gr
Αχαγιά 82-ΦΕΑ

Ο Ερμής Σχηματαρίου πέτυχε την πιο σημαντική νίκη της χρονιάς, με 85-66 επί του Αίολου Γόμφων Τρικάλων και πλέον βρίσκεται με το ένα πόδι στην Α2!

Η ομάδα του Νίκου Οικονόμου κάλυψε τη διαφορά της ήττας της στον πρώτο αγώνα και πλέον είναι το μοναδικό, αδιαφιλονίκητο μεγάλο φαβορί για την άνοδο ανάμεσα στους ομίλους της κατηγορίας!

Η δράση συνεχίστηκε την Κυριακή (20/3) στους τέσσερις ομίλους της Β’ Εθνικής, σε ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα, που θα μας κρατήσει σε αγωνία, όπως φαίνεται, μέχρι την τελευταία αγωνιστική!

Στον 1ο όμιλο, η ΦΕΑ πέρασε από την έδρα της Αχαγιάς, ενώ νίκησαν Φανάρια Νάξου και Έσπερος. Στον δεύτερο όμιλο, η Μεγαρίδα πέρασε από τη Μάνδρα.

Στον συγκλονιστικό 4ο όμιλο, ο Αίας είναι πρώτος, ο Μακεδονικός έχασε από τον Ερμή Λαγκαδά και η Γέφυρα νίκησε τον Πανσερραϊκό!

1ος Όμιλος (20η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

ΚΑΟ Κορίνθου-Πανελευσινιακός 83-77

ΝΕΟ Ληξουρίου-Εθνικός ΑΝΑΒΟΛΗ

Αργοναύτης Τρ.-Έσπερος 74-88

Πεντέλη-Ένωση Ιλίου 68-73

Φανάρια Νάξου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 89-74

Αχαγιά 82-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 67-77

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΚΑΟ Κορίνθου-Πανελευσινιακός 83-77

Διαιτητές: Σκαλτσής-Κονταράτος-Χαϊνά

Δεκάλεπτα: 18-16, 41-34, 62-39, 83-77

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Καπώνης 20(1), Πρεδάρης 8(1), Δ.Μακρής 22(2), Κοντραφούρης 2, Λιακόπουλος 13(1), Φακοπουλίδης 2, Δούκας 2, Κωνσταντίνου 12(3), Τσιάκος, Αδαμόπουλος 2, Λάκοβ

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 15 (3), Κούτουλας, Καράμπελας 5(1), Σεργιένκο, Θεοδοσίου 3(1), Λεκάκης 3(1), Ρεκουνιώτης 20, Παπαφλωράτος 24(3), Δενδρινός, Κρασάκης 7

Αργοναύτης Τρ.-Έσπερος 74-88

Διαιτητές: Ραχιώτης-Κούλης Χ.-Λεβεντάκος

Πεντέλη-Ένωση Ιλίου 68-73

Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Φραγκούλη-Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 20-15, 29-35, 47-55, 68-73

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μεσίνι Νάσσης, Γιαννίκος 10 (2), Γραμματικός 9 (3), Χρυσός 13 (1), Κωνσταντινάκος 14 (4), Καραβανάς 15, Σταυριανόπουλος, Παπαπέτρου 7 (1), Γεροντογιάννης

Ένωση Ιλίου (Παπαγγελάκης): Δαρμής 1, Γεροκώστας, Φούντας 19 (3), Πανουσόπουλος 4 (1), Μπαρμπαρής 8, Σπυρόπουλος 11 (3), Δουρουντούς 12, Τσιουμπρής 16 (1), Κοσμίδης 2

Φανάρια Νάξου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 89-74

www.allstarbasket.gr

Διαιτητές: Καραβίτης-Ζιώγας-Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 24-17, 49-31, 67-47, 89-74

Φανάρια Νάξου (Τσαουσίδης):  Μιλεντίγιεβιτς 11(1), Πολίτης 8(2), Δόγκλης, Ψαρόπουλος 13(2), Παπάδης 10(1), Μάκαρης 6, Προδρόμου 13(1), Χάρος 4(1), Βουτυρόπουλος 3(1), Αναγνωστόπουλος 13, Σεϊντίνι, Κατσουλάκος 8(1)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Λαδικός): Μοσχοβίτης 4(1), Μακρυγιάννης 21(7), Στεργίου, Χαρταβέλας 6, Πετροδημόπουλος, Μανούσος 20, Χατζηνικόλας 2, Κουκάκης 5, Μιχαλάκης 12(2), Κασούρης, Γιακουμής, Καρακώστας 4

Αχαγιά 82-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 67-77

Διαιτητές: Αναστόπουλος-Νάστος-Μπακετέα

Δεκάλεπτα: 15-19, 39-35, 53-56, 67-77

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Καφέζας 12, Κοντογιώργας, Καλογιάννης 2, Νεόφυτος 17 (3), Φραντζής 14 (2), Οικονομόπουλος Ανδ. 3, Τάρναρης, Σέρμπος, Λυμπέρης 11 (2), Οικονομόπουλος Αγγ. 8 (2)

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Καραμίντζος, Γιαννόπουλος 3 (1), Στεργιάκης 8, Ζήρος 2, Λίτσος 14 (3), Κοντός 8, Μπίγγος 2, Καραχάλιος 7, Καραλευθέρης 15, Γεωργοπαπαδάκος 18 (3).

Βαθμολογία

(σε 20 αγώνες)

1.Παπάγου* (15-3) 33

2.ΦΕΑ* (14-4) 32

3.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (13-6) 32

4.Έσπερος Καλλιθέας (13-6) 32

5.Πανελευσινιακός* (9-9) 27

6.Ένωση Ιλίου (8-11) 27

7.ΝΕΟΛ* + (9-8) 26

8.Νέα Κηφισιά* (8-10) 26

9.Αργοναύτης Ραφήνας * (8-10) 26

10.Αχαγιά 82 (7-12) 26

11.ΚΑΟ Κορίνθου + (7-11) 25

12.Εθνικός Πειραιά ++ (5-12) 23

13.Πεντέλη* (2-16) 20

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

+’Εχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική

Σάββατο 26 Μαρτίου

Εθνικός-Αργοναύτης Τρ.

Έσπερος-Πεντέλη

Κυριακή 27 Μαρτίου

Πανελευσινιακός-ΝΕΟ Ληξουρίου

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΚΑΟ Κορίνθου

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Φανάρια Νάξου

Παπάγου-Αχαγιά 82

2ος Όμιλος (20η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα

Αιγάλεω-Δούκας 86-79

Π. Φάληρο-Άρης Νίκαιας 90-93

Πανιώνιος-ΟΦΗ ΑΝΑΒΟΛΗ

Μανδραϊκός-ΝΕ Μεγαρίδος 52-65

Πρωτέας Β.-ΚΑΟ Μελισσίων 83-54

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΟΚ Χανιά 67-70

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ηλυσιακός 77-68

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αιγάλεω-Δούκας 86-79

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Παπαφωτίου-Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 16-23,32-46, 66-65, 86-79

Αιγάλεω (Ζαβός): Κουμπούρας 12, Παπαδόπουλος 2, Ντακούλιας 18(2), Πολέμης 9(2), Καρασταμάτης 11(3), Μαχαίρας 10, Ετζιάκα 5(1), Ψημίτης 17(2), Παπαδολιάς, Βλάχος 2

Δούκας (Σορώτος): Γαρμπής, Γεωργοπαπαδάκος 14(3), Μιχαήλ 7, Κορκόντζελος 12, Λαγός 10(2), Μαγουλάς 2, Σωτηράκης 10, Μαντζιώρης 3(1), Λάκκας 4, Τσιτσιγιάννης 15(2), Ντιαλό 2.

Π. Φάληρο-Άρης Νίκαιας 90-93

Διαιτητές: Γεράνιος-Αυγερινός-Σκουλαρίκης

Μανδραϊκός-ΝΕ Μεγαρίδος 52-65

Διαιτητές: Τηγάνης-Τεφτίκης-Παπαδόπουλος Χρ.

Διαιτητές: Τηγάνης-Τεφτίκης-Παπαδόπουλος Χρ.

Μανδραϊκός (Κωνσταντώνης): Σπυρίδωνος, Σταματίου 9 (1), Κοψιάς 15, Αλεξανδρόπουλος 2, Τσάμης, Θανάσαινας, Κωστόπουλος 8 (2), Νουρτσελάρι 3 (1), Λιούνης 11 (1), Δομπρογιάννης 2, Κουμάνταρος 2, Τσιπίδης

Νεανική Εστία Μεγαρίδος (Μάνταλος): Παλαιοχωρίτης 2, Γκάτζιας 15 (3), Γκόντγουιν 1, Αγγελόπουλος 14, Γερομίχαλος 14 (1), Μπέμπης 2, Νικολακόπουλος 8 (1), Τζάιδας 5, Καλλινικίδης 4, Χάσα, Κανελλόπουλος, Εζόμο

Πρωτέας Β.-ΚΑΟ Μελισσίων 83-54

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Καρακωνσταντόπουλος-Χρηστίδης Π.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΟΚ Χανιά 67-70

Διαιτητές: Κοντίλης-Φάκαρος-Αγγελής

Δεκάλεπτα: 19-21, 36-41, 53-54, 67-70

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Κατσούλης): Γκάτζο 2, Μαραντής, Νάτσος, Ξιούρας 9 (3), Δέδες 7, Παναγής, Οικονομίδης, Πιτούλης 13, Δρίβας 5 (1), Βαρσαμούλης 16, Ανδρακάκος 4, Τσαβός 9

ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 12, Βαζούκης, Στογιάνοβιτς 9 (1), Ψάρας, Καραϊσκος, Σανδραμάνης 10, Νέσσης 4, Κουρέπης 20 (2), Παπαδάκης 15

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ηλυσιακός 77-68

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Τσαχάκης-Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 13-15, 39-30, 53-50, 77-68

ΕΦΑΟΖ (Μάνος, Ζωηρού): Μπιλάλης 13 (3), Βάρσος 9, Μαγκουνής 21 (3), Κριζέας 11 (3), Καλαϊτζάκης 6, Μέξης 5, Ανδρεόπουλος 9, Χατζής 2

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος, Καυκής): Ιορδάνογλου 5 (1), Γραμματίκας 5 (1), Μπινιάκου 6 (2), Καλδής 13, Βούρτσης, Υμέρι 5, Κεφαλάς 13 (2), Στασινόπουλος 17, Κοσαράς 4, Καραστάθης

Βαθμολογία

(σε 20 αγώνες)

1.Μεγαρίδα (17-3) 37

2.Αιγάλεω + (15-3) 35

3.ΕΦΑΟΖ  + (14-5) 33

4.Πρωτέας Βούλας + (13-6) 32

5.Χανιά + (12-7) 31

6.Παλαιό Φάληρο (10-10) 30

7.Δούκας (9-11) 29

8.Ηλυσιακός (8-12) 28

9.Πανιώνιος ++ (8-10) 26

10.ΟΦΗ ++ (7-11) 25

11.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (5-15) 25

12.Άρης Νίκαιας ++ (5-13) 23

13.Μελίσσια + (4-15) 23

14.Μανδραϊκός +++ (5-12) 22

+Έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική

Σάββατο 26 Μαρτίου

ΒΑΚ ΟΦΗ-Μανδραϊκός

Κυριακή 27 Μαρτίου

Δούκας-Π. Φάληρο

Άρης Ν.-Πανιώνιος

ΚΑΟ Μελισσίων-ΝΕ Μεγαρίδος

ΑΟΚ Χανιά-Αιγάλεω

Ηλυσιακός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Πρωτέας Β.-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

3ος Όμιλος (20η αγωνιστική)

Κυριακή 20 Μαρτίου

Αναγέννηση Κ.-Ίκαροι Τρικάλων 64-63

Ερμής Σχ.-Αίολος Τρ. 85-66

Ιωάννινα ΣΚ-Έσπερος ΓΣ Λαμίας ΑΝΑΒΟΛΗ, 6/4. 17.00

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου 84-72

Tιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων 59-60

Δόξα Λευκάδας-Μελίκη 84-59

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ικαροι Τρικάλων 64-63
Ερμής Σχηματαρίου-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 85-66
ΣΚ Ιωάννινα-Έσπερος Λαμίας ΑΝΑΒΟΛΗ 6/4, 17:00
Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου 84-72
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά 59-60
Δόξα Λευκάδας-ΓΑΣ Μελίκης 84-59
Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

Ερμής Σχηματαρίου – Αίολος Τρικάλων 85-66


Διαιτητές:
 Ζακεστίδης-Μηλαπίδης-Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 24-19, 37-36, 60-53, 85-66

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 9 (1), Καρακατσάνης 12 (2), Μπόρσης, Ζαρμακούπης 21 (3), Χατζηγιαννάκης, Καλημέρης 4, Βεσκούκης 10, Καρακωνσταντάκης 11, Χάλιος, Δημητριάδης 15 (2), Μπακέας 3 (1), Ζορμπάνος

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Μόσιαλος 10, Παππάς 9 (1), Ευαγγελακόπουλος, Κολότσιος, Τσιγγενόπουλος 2, Μοσχόπουλος, Ιωάννου 12 (4), Ψύρρας 2, Θέος 8 (2), Δέσπος 23.

Δόξα Λευκάδας-ΓΑΣ Μελίκης 84-59


Διαιτητές:
 Δαρλαμήτσος-Ασημακάκη-Λάμπος
Δεκάλεπτα: 31-12, 45-25, 67-36, 84-59

Δόξα Λευκάδας (Zαφειρούδης): Σταματέλος 5, Αργυρός 5(1), Kοντούδης 14(1), Kατωπόδης 4, Bσγενάς 7(1), Kεραμάρης 6, Mάλφας, Kουρτίδης 21(2), Tζακόπουλος 2, Kαραγιαννίδης 9, Λαζάρου 7(1), Σκληρός 4

Mελίκη (Aσλανίδης): Tζιοβάρας 12(1), Kυριακού 3(1),Mόρα 11(1), Mωϋσίδης 10(1), Kαρκάνιας 1, Ρογγότης, Aμανατίδης 8(2), Aλευρίδης 2,Στοίτσης 2,Γατόπουλος 3, Eσερπόγλου, Iωάννο 7(1)

Τιτάνες Παλαμά: ΑΓΣ Ιωαννίνων 59-60

Διαιτητές: Παζωλης, Τζιοπανος, Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 16-9, 24-27, 45-44, 59-60

Τιτάνες Παλαμά(Πανάρας): Τσούμας Γ. 8, Μάνος, Τσούμας Σ. 22(2), Κρεμμύδας 5(1), Σφακιανός 4, Ξένος, Φαλιάκης, Μανδαλάκης 20(3), Αρχοντούλης.

ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 12, Γυφτάκης 12(1), Παπαγιάννης, Κάννης 10(1), Γκατζέλης, Βαγγέλης 4, Ιωαννίδης, Μάντζιος 10, Μυλώνης, Μητρόπουλος, Μπόλης, Ψάλτου 12.

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ικαροι Τρικάλων 64-63

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χατζημπαλίδης-Αναστασιάδης Β.
Δεκάλεπτα: 20-17, 35-25, 55-47, 64-63

Αναγέννηση Καρδίτας (Κρομμύδας): Ψυχογυιός 4, Πανταζής, Γεωργαντζάς 10, Αρκούδας 6, Πυργιώτης, Χαλιμούρδας, Ντίνας, Αργύρης 9(1), Αντωνίου 11(1), Καλλιάρας 24, Παπαστολόπουλος.

Ίκαροι Τρικάλων: Τσιαβές 15(3), Φρυδάς, Παπαχρήστος 15(1), Κατσαρές 5(1), Κάδρας 3, Παρδάκας 11, Μπουργάνος 2, Τριανταφύλλου 12, Σπυράκος, Ντάλλος, Αμβράζης, Τσάκαλος

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου 84-72


Διαιτητές
: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.
Δεκάλεπτα: 24-18, 45-36, 63-55, 84-72

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης Χ. 3(1), Μπουρδάνος 11(3), Σαριμπαλίδης 13(3), Σιάνος, Ζησόπουλος, Κουτίνας 29 (4), Σπανόπουλος 7(1), Λόλας 14, Δελεντζές, Σούλης, Καλλές 3, Ξενιτίδης 4.

Ολυμπιακός (Μυριντζής): Αγκρής, Νίκολης Γ., Γκοντόπουλος 11(3), Μουρατίδης 10, Αναγνωστόπουλος 8(2), Καραμήτσος, Ίλτσογλου 15(5), Σταθούρος, Σημάκης 13(1), Παρασκευάς 7, Γουάμπα 8.

Βαθμολογία
1.Ερμής Σχηματαρίου 35 17-1
2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 33 15-3
3.Ικαροι Τρικάλων 31 13-5
4.Δόξα Λευκάδας 31 12-7
5.ΑΓΣ Ιωαννίνων 30 12-6
6.Νίκη Βόλου 28 9-10
7.Εσπερος Λαμίας 26 10-6
8.Αναγέννηση Καρδίτσας 25 6-13
9.Πρωτέας Γρεβενών 24 7-10
10.Ολυμπιακός Βόλου 23 5-13
11.Τιτάνες Παλαμά 23 4-15
12.ΣΚ Ιωάννινα 22 5-12
13.ΓΑΣ Μελίκης 20 2-16
*Με βάση τα 19 παιχνίδια, Ερμής Σχηματαρίου, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, Ικαροι Τρικάλων, ΑΓΣ Δόξα Λευκάδας, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ολυμπιακός Βόλου και ΓΑΣ Μελίκης έχουν ένα λιγότερο, Πρωτέας Γρεβενών και ΣΚ Ιωάννινα δύο, ενώ ο Εσπερος Λαμίας τρία.

Η επόμενη αγωνιστική (27/3)

Ίκαροι Τρικάλων-Ερμής Σχηματαρίου

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-ΣΚ Ιωάννινα

Εσπερος Λαμίας-Νίκη Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών-Ολυμπιακός Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας

ΓΑΣ Μελίκης-Τιτάνες Παλαμά

4ος Όμιλος (21η αγωνιστική)

Κυριακή 20 Μαρτίου

Λεύκιππος Ξ.-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 70-46

Κομοτηνή-Πολύγυρος 56-62

Ερμής Λ.-Μακεδονικός 68-52

19.00 ΧΑΝΘ-Αρετσού Καλαμαριάς

Aίας Ευόσμου-Ευκαρπία 90-78

Γέφυρα-Πανσερραϊκός 78-68

Οι αγώνες αναλυτικά:

Λεύκιππος Ξάνθης – ΚΑΟΧ 70-46

Διαιτητές: Δημάδης, Κολοκυθάς, Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 18-15, 39-21,54-34, 70-46

Λεύκιππος (Πεχλιβανίδης -Δώδος): Μαραβέγιας, Κατσαμούρης 2, Παλλάκης 11(1), Μακαρατζής 6(1), Τσιλόγλου 12(2), Παϊτάρης, Δεληγιάννης 4, Μηντζαρίδης 6(2), Μανάκας 14, Παπαδήμας 7, Χρήστου 6, Καλεντζί 2

KAOX Eυρώπη 87 (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 2, Λάσκαρης 7(1), Σερέτης, Ράντονιτς 10, Σακοράφας, Πούλος 2, Τύπος 18, Χατζής, Νταρατάνας 7.

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου 56-62


Διαιτητές: 
Ταρενίδης Στ.-Ταρενίδης Κ.-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 17-15, 33-32, 43-40, 56-62

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Μπορμπίδης 1, Περρής 13(2), Ζεκεριέ 8(1), Καρκατσέλης 6(2), Κουτσοβασίλης 8(1), Παπανδρεόπουλος 8, Μαλανδρής 4, Χαλίλ 8.

Πολύγυρος (Τσούρμας): Πιπιλιάρης 2, Χαλάτσης 10(1), Βαφειάδης 10(2), Κουτουξίδης 14, Καρασίμος 6, Καντάρκος 20(2), Μπόλδογλου, Μπινάκης, Κατιρτζίδης.

Αίας Ευόσμου – Ευκαρπία 90-78


Διαιτητές:
 Πουρσανίδης Κ.-Λουλουδιάδης-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-13, 56-37, 77-52, 90-78

Αίας (Κωστόπουλος): Μπαλτζόπουλος, Αναστασόπουλος, Γαλανίδης 7(1), Μάρουσιτς 15(2), Κιγμέτογλου 8, Κάντζος, Καλαμπάκας 17(2), Παπαδόπουλος 12(3), Δεληγιώργης 19(4), Κοτσάνος 12.

Ευκαρπία (Νίκου): Βογιατζής 10(2), Τουλούπης 14, Φόρογλου 19(4), Μελαδιανός 16(2), Βρεττάς, Χολέβας 6, Βουρτζούμης 1, Κρίτσικας 7(1), Χαρτόπουλος 5(1).

ΧΑΝΘ-Αρετσού 76-75

Διαιτητές: Θεοδώρου, Τσιρτσιμάλης, Πράττος
Δεκάλεπτα: 22-17, 41-40, 62-63, 76-75

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 3(1), Απαζίδης 18(2), Αλτίνης 15(3), Κυλαντωνίδης 6(2), Ζιάκκας 23(5), Συμεωνίδης 6, Δημητρίου, Ρουκουνάκης, Ιωαννίδης, Τσιριλάκης 4, Σαρρής, Ιωάννου 1

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 3(1), Βαρίτης 9(1), Καπόνης 12, Φουρκιώτης 10(3), Κυφωνίδης 23, Παπανικολάου 2, Βάννης 10(1), Ντίαθ 6

K.Σ Γέφυρας -Πανσερραϊκός: 78-68


Διαιτητές:
 Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 13-13, 39-42, 55-52, 78-68

Γέφυρα (Xατζηκυριακίδης): Kελεσίδης 4, Mπρόζος 20(4), Mπάρμπας, Σαββίδης 5(1), Παπαδόπουλος 2, Aνδρέου, Xατζηκυριακίδης 9(1), Στράτος, Mπένας 17(3), Kαλαϊτζίδης 8(1), Kαλογιαννίδης 11(1)

Πανσερραϊκός(Mασλαρινός): Στεφανίδης, Nτίνος 14(2), Δατσιάδης 8(1), Γεωργιανό 9(1), Xριστοδούλου 14, Δημητρακάς 10(2), Kεραμάρης, Γκούτζιας, Aσημάκης 3, Mπίλιος 4, Xαρίτογλου 6(2), Παγωνίδης.

Ερμής Λαγκαδά – Μακεδονικός 68-52


Διαιτητές
: Λόρτος-Σαρακενίδης-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 21-18, 44-26, 57-37, 68-52

Ερμής (Κυρούδης): Μήνου 3, Μητρόπουλος, Πλιούκας 11(2), Χρυσόπουλος 15(4), Πεχλιβανίδης 5(1), Καμαριώτης 19(2), Ταουσάνης 10, Λογοθέτης 1, Μπακάλης 4

Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 4, Ρόπουτης 8, Βαρδής, Γκύζης 8, Αζίζης 8(1), Στόλης, Φλιάτης Ι. 7, Φλιάτης Γ. 6, Γεωργάκης 11.

Η βαθμολογία

1.Αίας Ευόσμου 33 15-3
2.Μακεδονικός 32 14-4
3.ΚΣ Γέφυρας 32 14-4
4.Ερμής Λαγκαδά 32 13-6
5.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 30 13-4
6.Λεύκιππος Ξάνθης 29 11-7
7.ΠΣ Ευκαρπίας 29 11-7
8.Πανσερραϊκός 27 8-11
9.ΧΑΝΘ 27 8-11
10.ΑΟ Πολυγύρου 27 9-9
11.ΓΑΣ Κομοτηνή 22 3-16
12.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 21 4-13
13.ΜΕΝΤ 21 3-15
14.ΚΑΟ Χαλκιδικής 19 1-17

  • Με βάση τα 18 παιχνίδια, Αίας Ευόσμου, Μακεδονικός, ΚΣ Γέφυρας, Λεύκιππος Ξάνθης, ΠΣ Ευκαρπίας, ΑΟ Πολυγύρου, ΜΕΝΤ και ΚΑΟ Χαλκιδικής έχουν ένα λιγότερο, ενώ Μαχητές Πειραματικό Πεύκων και ΑΟ Αρετσού δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (27/3)

Πολύγυρος-Λεύκιππος Ξάνθης

Μακεδονικός-Κομοτηνή

Αρετσού Καλαμαριά-Ερμής Λαγκαδά

Μαχητές Πειραματικό-ΧΑΝΘ

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Αίας Ευόσμου

Ευκαρπία-Γέφυρα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.