www.allstarbasket.gr

Με πλήρη δράση συνεχίστηκε στους έξι ομίλους το Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής την Κυριακή (13/02).

Με τη Μύκονο και τον Μίλωνα να έχουν παίξει από το Σάββατο, το ενδιαφέρον επικεντρώθηκε στους άλλους ομίλους.

Στον 1ο όμιλο, ο Διαγόρας Ρόδου νίκησε τον Αίολο Αγυιάς Πατρών 77-66 κι αμφότεροι έχουν 8-2 ρεκόρ.

Αήττητος στον 4ο όμιλο έμεινε ο Σπάρτακος Ιωαννίων κερδίζοντας τον Αχέροντα Καναλακίου 85-64. Στον 5ο όμιλο, ηγούνται ΔΕΚΑ και Ναύαρχος Βότσης.

Στον 6ο όμιλο, η Σταυρούπολη ηγείται με 10-1, αφού νίκησε την Κυριακή εύκολα τον ουραγό Ζέφυρο εκτός έδρας με 87-62.

Αναλυτικά οι αγώνες

(σ.σ. η σελίδα ανανεώνεται)

1ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 76-50

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 77-66

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΣΔΥ Τρίπολης 72-68

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΣΣ Αμαλιάδας 69-67

ΑΟ Γλαύκος-ΣΚ Καλαμάτα 84-81

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΣΣ Αμαλιάδας 69-67

Δεκάλεπτα: 16-18, 29-40, 50-55, 69-67

Διαιτητές: Μπούκας, Ραπτογιάννης

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αθανασιάδης 6, Μαϊστρέλης 2, Γουμενάκης 12(3), Μαχαιριανάκης 16(3), Μπουμπάρης 10, Μανιαδής 3(1), Χριστοδούλου, Κουμάκης, Γιαννακόπουλος 5, Χαμηλάκης, Καραλής 15(1).

Σφήκα (Νιπέργιαλης): Συνετός 8(1), Νοέας 21(2), Σαμαράς 6(2), Θεοδωρόπουλος 15(5), Μπεκρής 5, Κιούφης, Δασκαλόπουλος 4, Αγραπιδάκης, Κιουρτζίδης 8.

ΑΟ Γλαύκος-ΣΚ Καλαμάτα 84-81

Δεκάλεπτα: 24-12, 49-31, 67-55, 84-81

Διαιτητές: Τζιμινίδης, Περδετζόγλου

Γλαύκος (Γκοργκόλης, Πολίτης): Χουλιάρας 7, Τσακίρης 17(2), Διαμαντόπουλος 18(3), Σταθόπουλος 3, Ροκανάς 14(3), Σπύρου, Καραγγελής, Σταμίρης 6, Παλλαδινός 16(2), Σιδάς 3.

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηάγγελου, Τσέλλος 18(6), Μπούσι 10(2), Πολίτης 1, Νάκης 17(2), Σαλάι 12(1), Περρωτής 12, Πέζος 7(1), Μπάκας 4.

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 77-66

Δεκάλεπτα ήταν: 26-9, 35-30, 56-51, 77-66

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Μαρτινάκος

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Καράβας, Μαρουλλάκης, Χατζηδημητρίου 5(1), Καταβαίνης 17(3), Δερμιτζάκης 27(5), Μπόζιτς 3, Σκλήβας 19, Μήτσου 6.

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 13(1), Βουρνάς 11, Θανόπουλος 10(1), Παπαβασιλόπουλος 2, Μαναβόπουλος 12, Καλλής 9(1), Αγγελακόπουλος 8(2), Γοργότσης, Λαμπρόπουλος.

Παναχαϊκή ΓΕ-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 76-50

Δεκάλεπτα: 14-18, 37-25, 60-41, 76-50

Διαιτητές: Λιότσιος, Ασημακάκη

Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Τζίμης 13(1), Ψάρρης, Τριπολίδης 2, Νικολάου 16, Κούτρας 10, Κατωπόδης 2, Τσουλέας 6(2), Βανδώρος 3(1), Λυμπερέας 8, Μπαρδάκας 14, Γιόβας.

Ήφαιστος/Αχιλλέας (Φιλίππου): Μανωλόπουλος, Γιαννούτσος 2, Βεργανελάκης, Χριστόπουλος 11, Ιατρόπουλος 2, Κεφαλάς 11(1), Ντουλές 5(1), Τσεκλένης, Γκόβας 17(2), Καραγιάννης 2, Οικονομόπουλος.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 18 (8-2)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 18 (8-2)

3. ΣΚ Καλαμάτα 18 (7-4)

4. ΓΣ Εργοτέλης 18 (7-4)

5. ΑΣΣ Αμαλιάδας 17 (6-5)

6. ΑΟ Γλαύκος 15 (4-7)

7. Παναχαϊκή ΓΕ 15 (4-7)

8. ΣΔΥ Τρίπολης 14 (3-8)

9. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 13 (3-7)

10. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 13 (3-7)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-Παναχαϊκή ΓΕ

ΣΔΥ Τρίπολης-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου

ΑΣΣ Αμαλιάδας-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

ΑΟ Γλαύκος-ΓΣ Εργοτέλης

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΣΚ Καλαμάτα

 

2ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΟΝΣ Μίλων 67-63 (12/2)

Τελεθριακός ΑΣ-Βούρειος ΑΟΛ 69-85

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟ Δάφνης 75-86

ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας-ΓΣ Κορωπίου 87-70

Ρεπό: ΑΕ Πικερμίου

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟ Δάφνης 75-86

Δεκάλεπτα: 15-16, 36-41, 51-61, 75-86

Διαιτητές: Δημουλάς, Αδαμόπουλος

ΦΟ Βροντάδου (Αμέντας): Κιρκινέζης 2, Μπαγιώκας, Λαμπρινούδης, Λεγάτος 16(4), Γεωργούτσος 25(1), Αγγελίδης 2, Τσιλούλης, Παπαγεωργίου 17(4), Ντιφαντής 2, Καγιαμανίδης 6, Σφηκάκης 4.

Δάφνη (Σμυρνιώτης): Τζιβελέκας 31(4), Κούλιος, Καραχάλιας, Βαλτατζής 2, Πίνης 5, Κερασοβίτης 5(1), Μπγιάλας, Μέλιος 18(3), Μουστόπουλος 25.

Τελεθριακός ΑΣ-Βούρειος ΑΟΛ 69-85

Δεκάλεπτα: 8-25, 27-51, 46-70, 69-85

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης, Καψιώχας

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Πανταζής 7(1), Στεφάνου 21(7), Γκρινιάρης 11(1), Τσιτούμης 1, Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 2, Τσιριμώκος, Γκιζόγιαννης Σ. 16(2), Κιαπέκος 11, Ιωαννίδης.

Βούρειος (Βουλίκας): Ανδρουλάκης 15(3), Σουλίκας 15(1), Πορτελάνος 2, Σπαρτάλης 6, Τσουρής 7(1), Βουλίκας Κ., Τροβάς 9(3), Ουλουσίδης 12(2), Κουτσαντωνάκης, Σαμιώτης 7(1), Μαλούκος 12.

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΓΣ Κορωπίου 87-70

Δεκάλεπτα: 19-14, 45-30, 67-54, 87-70

Διαιτητές: Ναστούλης, Ευφραιμίδης

Ίκαρος (Βλάχος, Ρουμάνι): Κασιδάκης, Παπαδιονυσίου 22(5), Μιχάλογλου 14(1), Σκάνδαλος 4, Λαμπρόπουλος, Φιλίππου 8(2), Αγγελή, Μαλτέσιος 8, Σιγκούνας 17(2), Πρωτούλης 5, Καραμπάτσος 9(3).

Κορωπί (Κουκουζέλης, Δρακόπουλος): Γκίκας, Ντιμπ 6(1), Νικόπουλος 3(1), Μιχάλης 10(2), Παπαϊωάννου 4, Μαρκομιχάλης 8, Αρκουμάνης 17(2), Μαράντος 6, Λεμπέσης, Γκίνης 12, Σιδέρης 4, Μαντζούκας.

 

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 21 (10-1)

2. ΑΟ Δάφνης 20 (9-2)

3. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 19 (8-3)

4. Βούρειος ΑΟΛ 19 (8-3)

5. ΑΟΦ Πορφύρας 15 (4-7)

6. ΓΣ Κορωπίου 15 (5-5)

7. ΑΕ Πικερμίου 14 (4-6)

8. ΦΟ Βροντάδου 13 (2-9)

9. Τελεθριακός ΑΣ 13 (2-9)

10. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 10 (1-8, αποχώρησε)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

ΑΟ Δάφνης-Τελεθριακός ΑΣ

ΑΟΝΣ Μίλων-ΦΟ Βροντάδου

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΑΟΦ Πορφύρας

ΑΕ Πικερμίου-ΓΣ Κορωπίου

Ρεπό: Βούρειος ΑΟΛ

 

3ος Όμιλος – 14η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 89-73 (12/2)

ΚΑΠ-ΑΣ Πέρα 72-57

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟ Ερμιονίδας 81-62

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΟ Πεύκης 63-87

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 85-61

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 85-61

Δεκάλεπτα: 21-19, 47-29, 65-52, 85-61

Διαιτητές: Κούλης Κ., Κηπώσης

Νίκη (Ζωντός): Πετρίδης 6, Βαφιάς 8(1), Γεωργακόπουλος 20(1), Κυπριτζόγλου 7, Τσεκένης 5(1), Αρσενικός 18(1), Τσιάτσιος 4, Μαυρομανωλάκης 10(3), Φραγκούλης, Δέλλιος 7(1).

Ελευθερία (Δολιανίδης): Κρεμαστούλης 1, Παπαγεωργίου 4, Παυλιάς 6, Δέλλιος 10, Γιαμπάνης 4, Κωνσταντινάκης, Νικολαΐδης, Βασιλόπουλος, Κιούσης 9, Πέτρας, Κολοφώτης 15(2), Κατσογιάννης 12.

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΟ Πεύκης 63-87

Διαιτητές: Λιόνας, Πλέγας

Τήρων (Τσαντύλας): Μουστάκας 10(2), Τσαντύλας 22, Φουστέλης, Μανιάτης 9(2), Μανωλιτσάκης, Ράτσα 6, Δανίκας 10, Παπαϊωάννου 6, Φέραϊ.

Πεύκη (Κτιστάκης): Λέζος 14, Τσακίρης 12, Ζουρμπάκης 3(1), Αποστολικής 12(1), Κορκοσούρας 3, Καραδολάμης 3, Πατσαντζόπουλος 6, Φιλιππόπουλος 7, Τσούπρος 8, Παπανικολόπουλος 13(2), Έξαρχος 2, Υφαντής 4.

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟ Ερμιονίδας 81-62

Δεκάλεπτα: 27-18, 45-37, 63-53, 81-62

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Παπαγεωργίου

AE Δικαίου (Παπούλης): Βάση 16(3), Δρόσος Μ. 7(2), Τρύπας 6(2), Τριτσάρης 9(1), Παρβαντώνης 13(3), Χατζηγιακουμής 10(2), Καλής, Δρόσος Π., Λάμπρου, Καραθωμάς 7(1), Χατζησταμάτης 12(2).

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 23(3), Χονδρόπουλος 6(1), Μπινιάρης 8, Τσιαμπάς 4, Πουλής Α. 4(1), Μπουκουβάλας 1, Κοντογιάννης 15(1), Πουλής Ι. 1.

ΚΑΠ-ΑΣ Πέρα 72-57

Δεκάλεπτα: 23-23, 42-34, 56-50, 72-57

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Πετράκης Ιωάν.

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 3(1), Φωτητζόγλου 7, Μουλάς 11(1), Αγόρης 13(3), Ζερβός 11(1), Δρικόγιας, Τζέμης 2, Παπάς 14(2), Παρασκευόπουλος 11(3).

Πέρα (Χολέβας): Δούβλης 11, Τασσόπουλος, Πρόγκας 6(1), Βλάχος 2, Κακαργιάς 5(1), Σπέντζος 11(1), Δημητρίου 6, Ανδρεάτος 5, Δαλαμπέκης, Κρανιάς 11(1).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 26 (13-0)

2. ΑΟ Πεύκης 23 (11-1)

3. ΚΑΠ 22 (8-6)

4. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 19 (6-7)

5. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 19 (7-5)

6. ΑΕ Δικαίου Κω 19 (7-5)

7. ΑΣ Πέρα 18 (5-7)

8. ΑΟ Ερμιονίδας 17 (4-9)

9. ΑΟΚ Χαλάνδρι 16 (5-6)

10. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 12 (1-10)

11. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 13 (0-13)

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 20/2)

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΚΑΠ

ΑΣ Πέρα-ΑΕ Δικαίου Κω

ΑΟ Ερμιονίδας- ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων

ΑΟ Πεύκης-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Μυκόνου

 

4ος  Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Τρίκαλα-Αμπελώνας 65-55 (12/2)

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αχέρων Καναλακίου 85-64

ΓΣ Σοφάδων-ΓΣ Αλμυρού (2/3)

ΓΣ Αγριάς-Νίκαια Λάρισας 73-52

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΕ Αγρινίου 55-66

 

Αναλυτικά οι αγώνες

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αχέρων Καναλακίου 85-64

Δεκάλεπτα: 20-15, 46-37, 66-53, 85-64

Διαιτητές: Καντερές, Αθανασιάδης Αθ.

Σπάρτακος (Ρήγγας Ν.): Πρεμέτης, Νταλβουτζόπουλος 8, Κολότσιος 9(3), Αναγνωστάκης 11(1), Καστανιώτης 10, Λαμπρόπουλος 2, Ιωακειμίδης 18(4), Αποστολίδης, Σταυρόπουλος 8, Αγγελόπουλος 9(1), Δήμος 4, Θώδης 6.

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι 2, Ματσάγγας 5(1), Οικονομίδης, Ροντογιάννης 8(1), Κασκάνης 8(2), Σταύρου, Κακιούζης 13(1), Χρήστου 9(2), Δάσκαλος 10(1), Ιωάννου 9(1).

Αναγέννηση Λαμίας-ΓΕ Αγρινίου 55-66

Δεκάλεπτα: 19-22, 28-36, 38-56, 55-66

Διαιτητές: Χουγιάζος, Τσάλας

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Αγγελόπουλος, Φετοκάκης, Λιάπης, Αντωνόπουλος 6, Κουμπούρας 6, Μεϊντάνης, Τσιώτας 12, Πελεκούδας 18, Χρυσοσπάθης, Χαντζόπουλος 5(1), Καλλίλας, Κονταλάτος 8.

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Πολύζος, Γαλαγάλας, Τασόπουλος 17(2), Σταμούλης 15(1), Γκρίζης 6(1), Παρθένης, Παπαθανασόπουλος Χ. 15(2), Δάρλας 11(3), Παπαθανασόπουλος Δ. 2.

ΓΣ Αγριάς-Νίκαια Λάρισας 73-52

Δεκάλεπτα: 15-12, 43-19, 60-39, 73-52

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Κλεπουσνιώτου

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίκης): Ζαμπέτης, Κοϊτσάνος 12(1), Καραμανλής 7(2), Σακκάς 2, Σταυροθεόδωρος 9, Διγενής 11(1), Σούλκο 15, Ρώσσιος 2, Αμπάρης 3, Σκαμάγκας 5(1), Χαρχαρής 4, Κοψιαλής 3(1).

Νίκαια (Μπελαλίδης): Πασχάλης 9, Ντάφος 5(1), Καμζελάς 3, Κουραμάς 5,  Μπλιάτζας 7(1), Φιλιππόπουλος 14, Μουράτης 6(2),  Καραγιάννης , Ξανθόπουλος 3.

 

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 22 (11-0)

2. ΑΟ Τρίκαλα 19 (8-3)

3. ΓΣ Αλμυρού 18 (8-2)

4. Αμπελώνας 18 (7-4)

5. ΓΣ Σοφάδων 17 (7-3)

6. ΓΣ Αγριάς 15 (4-7)

7. Αχέρων Καναλακίου 15 (4-7)

8. Αναγέννηση Λαμίας 14 (3-8)

9. ΓΕ Αγρινίου 13 (2-9)

10. Νίκαια Λάρισας  11 (0-11)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

ΓΣ Αλμυρού-ΓΣ Αγριάς

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Σοφάδων

Αμπελώνας-Σπάρτακος Ιωαννίνων

Αναγέννηση Λαμίας-ΑΟ Τρίκαλα

Νίκαια Λάρισας-ΓΕ Αγρινίου

 

5ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Γαλάζιοι-ΑΣ Καστοριάς 54-66

Ναύαρχος Βότσης-Αετοί Βέροιας 78-66

ΑΟΚ Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας 62-68

Ανατόλια-ΦΟ Αριδαίας  69-65

ΔΕΚΑ-Ικαροι Γιαννιτσών 71-47

 

Αναλυτικά οι αγώνες

Ναύαρχος Βότσης-Αετοί Βέροιας 78-66

Δεκάλεπτα: 26-15, 45-30, 58-51,  78-66

Διαιτητές: Γκέκας, Γιατρόπουλος

Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης, Καραγιαννάκης 5, Γκοβεδάρος 3, Δεμερτζής 16 (1), Αποστολίδης 21(3), Σιώπης 10(2), Καναράς 6, Αγριόπουλος, Γιαννακίδης 17 (2).

Αετοί (Τυριακίδης): Λιόλιος 11(3), Γκανάς 13(2), Γκίτκος, Τσιόγκας 16(3), Τσακαλέρης 12, Μαυρίδης 6, Ιωσηφίδης 8(1).

Γαλάζιοι-ΑΣ Καστοριάς 54-66

Δεκάλεπτα: 12-19, 27-30, 38-42, 54-66

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Χάνος

Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Σαχμπατιάν 7, Μούτσιος 6, Παγώνης 8, Καμπούρης 2, Καραθανάσης 17(2), Μίχος 3(1), Μπελτές, Παπαγρηγορίου, Αϊμέκε 7(1), Τζίμας 4, Μπάρδας.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 12(1), Μπέγας 21(4), Παπαγεωργίου, Παπαμαργαρίτης 4, Βλάχος 4(1), Τερσενίδης 10, Κέδρος,  Καλαϊτζίδης 4, Ξάνθης, Κορομπίλιας 8, Παντελίδης 1, Παπαδημητρίου 2.

Ανατόλια-ΦΟ Αριδαίας 69-65

Δεκάλεπτα: 15-16, 40-33, 53-54, 69-65

Διαιτητές: Μπουγλός Ι., Αβραμίδου

Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Δημητρόπουλος 4, Τζουβάρας 24(3), Ιατρίδης 15, Βελισσαρίου 10(3), Χρυσανθάκης Χ. 3(1), Τασούδης, Πετσιάβας, Μακαντάσης, Ντολόπουλος, Καρανώτας 11, Χρυσανθάκης Θ. 3.

Αριδαία (Ροδάς): Ζουρίδης , Γιώρτσιος 3(1), Φόρογλου 4, Καραμπέκης 13(1), Πυδαράκης 3(1), Θωμαΐδης 9, Μπακιρτζής 11, Μακρόπουλος 2, Γκαβέζος 21(2).

ΔΕΚΑ-Ικαροι Γιαννιτσών 89-63

Δεκάλεπτα: 27-16, 51-40, 71-47, 89-63

Διαιτητές: Λυγούρας, Δημητρόπουλος

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 18(2), Τζαμπασλής, Λιοτόπουλος 2, Τσιροπούλης Ι. 7(1), Τσιροπούλης Μ. 7, Ιωαννίδης, Παλαμίδας 1, Σαμοντούροβ 28(1), Καλαντζής 2, Ζωίδης 14, Καλαποθαράκος 4, Καρυώτης 6.

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 10, Σπόντης 9(1), Ελευθεριάδης,  Μπογδάνης 18(2), Σαμαράς 16(3), Παουλεάνου 6(2), Χαριστός 2, Παπαδόπουλος, Μαρκίδης 2, Οκλαλιώτης, Σανκαρέ.

ΑΟΚ Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας 62-68

Δεκάλεπτα: 21-17, 34-40, 48-54, 62-68

Διαιτητές: Γερακίνης, Καννελίδης

Βέροια (Γκαμούρας): Καμπέρης 7(1), Μέλλιος 10, Ντουλαβέρης, Κολοβός 4, Κασαμπαλής 8, Τριχόπουλος 9(1), Κοχλιαρίδης 4, Χαραλαμπίδης 20(2).

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Τσιόγκας Η. 5, Τσίρμπας 8(2), Ναϊπλής 2, Ντρίζα Α. Πεταλωτής 9, Τασιούδης 3, Καραποστόλου 21(2), Κωστούλας 8(2), Παπαδόπουλος 12(2), Ματούλας, Ντρίζα Φ..

Βαθμολογία

1. ΔΕΚΑ 21 (10-1)

2.Ναύαρχος Βότσης 20 (9-2)

3. ΑΣ Καστοριάς 19 (8-3)

4. Αριστοτέλης Φλώρινας 18 (7-4)

5. ΦΟ Αριδαίας  15 (4-7)

6. ΑΟΚ Βέροιας  15 (4-7)

7. Ανατόλια 15 (4-7)

8. Αετοί Βέροιας  15 (4-7)

9. Ικαροι Γιαννιτσών 14 (3-8)

10. Γαλάζιοι  13 (2-9)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

Αριστοτέλης Φλώρινας-Ανατόλια

Αετοί Βέροιας-ΑΟΚ Βέροιας

ΑΣ Καστοριάς-Ναύαρχος Βότσης

ΔΕΚΑ-Γαλάζιοι

ΦΟ Αριδαίας-Ικαροι Γιαννιτσών

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

Αριστοτέλης Φλώρινας-Ανατόλια

Αετοί Βέροιας-ΑΟΚ Βέροιας

ΑΣ Καστοριάς-Ναύαρχος Βότσης

ΔΕΚΑ-Γαλάζιοι

ΦΟ Αριδαίας-Ικαροι Γιαννιτσών

 

6ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης (αναβλήθηκε)

ΒΑΟ-ΑΟ Γαλάτιστας 75-80

ΚΑΟ Δράμας-Ιωνικός Ιωνίας 64-66

Αρίων Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων 76-55

Ζέφυρος-Σταυρούπολη 62-87

ΒΑΟ-ΑΟ Γαλάτιστας  78-80

Δεκάλεπτα: 16-20, 33-48, 59-53, 78-80

Διαιτητές: Tοπαλίδης, Καρυπίδης

ΒΑΟ (Αραϊτζόγλου, Δέμπης): Ταζόπουλος Κ., Βούκα Π. 15(3), Πανταλέων Α., Γαλατσόπουλος 8, Μαγής, Ταζόπουλος  Γ. 29(3), Ζαχαρίας 3(1), Πιτσινέλης, Πισιώτης 2, Εξίογλου 4, Αμανατίδης 12, Καλαϊτζίδης.

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Ανετούδης, Καλπαξίδης 7, Καφαντάρης, Κουλαξής 11(1), Καλλάρης, Κωνσταντάς 11, Σιούλας, Σπουργίτης, Μυλωνάς 8(2), Ντέμπος, Αμπατζίδης 14(1), Νούκαρης 28(4).

Αρίων Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων  76-55

Δεκάλεπτα: 26-13, 43-26, 61-42, 76-55

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Ράπτης

Αρίων (Θερμός): Χριστοφορίδης 11(1), Γρούδος 13(1), Θεοδωρίδης, Μπουτσακτσί 12, Ζαμπάκης 4, Σαββουλίδης  10(1), Κουρτίδης 1, Πενλίδης, Ράπτης, Καρανικολίδης, Μελαδιανός 16(3), Τσίτσος 9(1).

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Μουρατίδης 8, Παπαπασχάλης 6(1), Ριζόπουλος 7(1), Στεάι, Μαλακόπουλος 6, Μάνδρας 2, Τζιβεριώτης 5, Καραγιώργος 5, Τραπεζάνογλου 12, Τερζίδης 2, Ντάσιος 2.

Ζέφυρος-Σταυρούπολη 62-87

Δεκάλεπτα: 20-24, 32-47, 46-70, 62-87

Διαιτητές: Αθανασιάδης, Μιχέλη

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Μακρής, Ζόγκου 1, Κώνστας 9(1), Γεωργιάδης 4, Γκοτζαμανίδης 8, Σιόβας 8(1), Τσέφος, Τσίγκας 18(3), Φαρμάκης 10(2), Τσαμόγλου 4.

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Μυστιλιάδης): Μάρκου 2, Καπάτσης,  Καζάνης 3(1), Τετράδης 7(2), Φωτιάδης 10(1), Χατζημιχαηλίδης 2, Ταμπάρης 5, Δημαλής 2, Κακαρούδης 15(2), Κουντουρατζόγλου 4, Δασκαλόπουλος 33, Τσιμπής 4.

ΚΑΟ Δράμας-Ιωνικός Ιωνίας 64-66

Δεκάλεπτα: 19-27, 36-43, 50-57, 64-66

Διαιτητές: Ντούρας, Καντζουρίδης

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Γαϊτάνης 2, Σιταρίδης, Στυλίδης 17(1), Γαϊτανίδης 5(1), Γρηγοριάδης 13(3), Αμπελακιώτης 6, Κουμλέλης 8, Μπόζης 5(1), Χαρισμίδης 3, Μούκας 5(1), Μπέσσας, Κεραμιτσόπουλος.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης): Σαρακατσάνος 5(1), Αγγελόπουλος 8, Παναγιώτου 20(5), Ματενίδης 3(1), Παππάς, Κοτσακιουλάφης, Σκουλαριώτης 3(1), Βαϊράμης, Περιστεράκης 9(1), Ζωγράφος 5, Αντωνιάδης 13(3), Φασούλας.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη  21 (10-1)

2. Ιωνικός Ιωνίας 19 (8-3)

3. ΚΑΟ Δράμας  19 (8-3)

4. Ασπίδα Ξάνθης 16 (6-4)

5. ΑΟ Γαλάτιστας  16 (6-4)

6. Αρίων Ξάνθης 16 (5-6)

7. Ελπίδα Αμπελοκήπων 15 (4-7)

8. Απόλλων Καλαμαριάς 14 (5-4)

9. ΒΑΟ 12 (1-10)

10. Ζέφυρος 11 (0-11)

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/2)

Ιωνικός Ιωνίας-Αρίων Ξάνθης

ΑΟ Γαλάτιστας-ΚΑΟ Δράμας

Ασπίδα Ξάνθης-ΒΑΟ

Ζέφυρος-Απόλλων Καλαμαριάς

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Σταυρούπολη

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.