allstarbasket.gr

Με πέντε αγώνες διεξάγεται σήμερα το “κυρίως πιάτο” στην πρώτη αγωνιστική της Α1 Γυναικών, ενώ αρχίζει και το πρωτάθλημα της Α2.

Οι Γυναίκες ρίχνονται στη μάχη των εθνικών πρωταθλημάτων με την 1η αγωνιστική στην Α1 και την Α2 Εθνική κατηγορία.

Η “αυλαία” άνοιξε το Σάββατο με τον αγώνα ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός, όπου οι γηπεδούχοι νίκησαν με 76-72. 

Ο Πρωταθλητής Ολυμπιακός υποδέχεται τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου. Ο αγώνας Νίκη Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα μεταδίδεται από το κανάλι του ΠΑΣ Γιάννινα στο Youtube.

 

Το σημερινό πρόγραμμα

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-Κρόνος Αγίου Δημητρίου Σκαλτσής-Κιουλάφας-Γεράνιος (Μπουρνάς)

Λευκάδας 14.00 Νίκη Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα Καρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης (Κανελλόπουλος)

ΣΕΦ Αιθ. 5 15.00 Ολυμπιακός-Δάφνη Αγίου Δημητρίου Λαζαρίδης-Γαρινή-Λεβεντάκος (Τζουβάρας)

Μοσχάτου 17.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Σπόρτιγκ Αποστολίδης-Λαζόγκα-Τούσης (Παπαδόπουλος Κ.)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΟΑ Χανίων Κωνσταντινίδου-Καραμπιτσάκος-Τσακιράκη (Ζερβούδης)

Τζάμπολ στη νέα σεζόν και στην Α2

Αρχίζει σήμερα και το πρωτάθλημα στην Α2 κατηγορία Γυναικών.

Οι ομάδες είναι χωρισμένες σε τέσσερις ομίλους.

Ο αγώνας ΑΚΚ Πάνθηρες-ΑΕ Πυλαίας, μεταδίδεται από το centertv.gr/live-tv, ενώ από το κανάλι στο Youtube των Οίακα Ναυπλίου, ΚΑΟ Μελισσίων μεταδίδονται οι αντίστοιχοι σημερινοί αγώνες τους.

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής:

1ος Όμιλος

Ναυπλίου 13.00 Οίαξ Ναυπλίου-Φοίνιξ Πειραιά Χαϊνά-Τσάλλας (Μαυραντζάς)

Τρίπολης 13.00 Άμιλλα 2000-Αιγέας Χίου Κωστής-Πλέγας (Γιαλικάρης)

Άργους 13.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Ατρόμητος Πειραιά Τσουβάλης-Τσουρή (Τρίγκα)

Α’ Ηλιούπολης 13.00 Ηλιούπολη-Εύνικος Ραπτογιάννης-Εφραιμίδης (Σαμαρτζή)

Τέντα 12.00 Άρις Καλαμάτας-Θησέας Κουτσοδήμος-Μπαβέλας (Μακαρούνης)

2ος Όμιλος

Μ. Λιούγκας 13.00 Τερψιθέα-Σαντορίνη Αντωνίου-Τσαταλλιού (Ζερβούδης)

Υμηττού 18.00 Αμύντας-Πρωτέας Βούλας Παπαγεωργίου-Καλαρέμας (Μπουρνάς)

Μελισσίων 14.15 ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΚ Περιστερίου Ανδρεόπουλος-Γαραντζιώτης (Ζερδεβάς)

Αγ. Κήρυκου 11.00 Ίκαρος Ικαρίας-Αγ. Παρασκευή Δημουλάς-Κουλουμπαρίτσης

Ρεπό: Αθηναϊκός

3ος Όμιλος

ΜΕΝΤ 13.00 ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας Γιαννούλης Στ.-Τσάλλας (Φωτιάδης)

Ν. Ιωνίας 13.00 Νίκη Βόλου-Απόλλων Πτολεμαϊδας Αβραμίδου-Λυτροσυγκούνης (Τσιργούλας) – ΑΝΑΒΟΛΗ

Αγρινίου ΜΚ 16.00 Αργοναύτες-Πιερικός Αρχέλαος Ντίνγκο-Σταμπουλής (Πατσαντζόπουλος)

Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη Κολοκυθάς-Ντόντης (Πλεξίδας) – ΑΝΑΒΟΛΗ

Δ. Βικέλας 14.00 Φίλιππος Βέροιας-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Καραβάς-Αναστασιάδης Π. (Μελανίδης) – ΑΝΑΒΟΛΗ: 28/10, 15.00

4ος Όμιλος

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς 2001 Ξάνθης-Ηρακλής Ξενικάκης-Ράπτης (Σαλικίδης)

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Παναθλητικός Μπαχτσεβανόπουλος-Μιχέλης Θρ. (Αχταρίδης)

Ιερισσού 13.00 Ιερισσός 99-Απόλλων Καλαμαριάς Χάνος-Καρυπίδης (Ιωαννίδου)

Αλ. Δημόγλου 12.30 Οι Πάνθηρες-Πυλαία Παπαδόπουλος Κ.-Μιχέλη Ευαγγ. (Στουπίδης)

Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης-Πανσερραϊκός Λυγούρας-Ιορδανίδης (Λαδόπουλος)

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Α1 Γυναικών: Απέκτησε την Μπρουκ Τζόνσον ο Παναθηναϊκός (vid)

Α1 Γυναικών: Τα ρόστερ των 12 ομάδων

Α1 Γυναικών 2020/21: Πρόγραμμα και Αποτελέσματα

EOK: Οι διαδικτυακές μεταδόσεις του Σαββατοκύριακου

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.