allstarbasket.gr

Τα Μελίσσια νίκησαν τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου στο ντέρμπι του νότου, όπου ο Παναθηναϊκός πέρασε από την Αγία Παρασκευή. Νέα νίκη για τον Παναθλητικό στον 2ο όμιλο της Α2 Γυναικών.

Αναλυτικά η δράση στην 20ή Αγωνιστική της Α2 Γυναικών:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Φάρος Κερατσινίου – ΟΑ Χανίων 58-64
Μελίσσια – Κρόνος 59-55
Τερψιθέα Γλυφάδας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 45-46
Ηλιούπολη-ΟΚΑ Αρκάδι 65-47
Αμύντας-ΚΟΜ Πελασγός 55-20
Αγ. Παρασκευή-Παναθηναϊκός 52-68

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Φάρος Κερ. – ΟΑ Χανίων 58-64
Διαιτητές: Μπιστιντζάνος-Ξηροκώστας
Δεκάλεπτα: 11-15, 31-30, 48-47, 58-64
ΦΑΡΟΣ (Πρασσά): Γραμματικού, Καρακασίδου 19(2),Χόντο 3(1), Ταντουρόφσκα 9(2), Παπαϊωάννου 3, Κοντραφούρη 6, Ισκιόγλου 18(2), Κουτσοδήμου, Μάλλιαρη, Φερεντίνου, Σαραντοπούλου, Σταμούλου.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Μανουσάκης): Παπαμαρκάκη, Δερμιτζάκη 2(4), Σκουμπάκη 3(1), Κουφογιάννη 5, Ψυχογιού 13(3), Βασιλογιαννάκη, Δασκουλίδου 13, Φωτιάδη, Δεληγιάννη 10.

Ηλιούπολη-ΟΚΑ Αρκάδι 65-47
Δεκάλεπτα: 11-10, 29-21, 47-40, 65-47
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερουδακης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 21(3), Τζουγκράκη 6, Γούλα Π. 2, Καββαδά, Νεαρχάκου 10(2), Γούλα Φ. 2, Δανδουλάκη 7, Στεφάνου 2, Παπαδοπούλου 7, Οικονομίδου 6, Αλεξία 2, Κορρέ.
ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 4(1), Κανδεράκη, Γιαλαμά 8, Κουλούρη Σ. 16(2), Σταυριανάκη, Φραγγελάκη, Καούκη 19, Ουρανού.

Αμύντας – Πελασγός 55-20
Διαιτητές: Χαϊνά, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 17-5, 28-11, 48-15, 55-20
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη, Λιάκου): Γιγουρτάκη 2, Τριμέρη, Μαργώνη 7(1), Καλλιώρα 7(1), Τζέμη 4, Τσαγκαράκη 5(1), Αθανασούλια 4, Σιδηροπούλου 3, Καράντζαλου 2, Καράλη 8, Ντάνου 11, Κόρμπου 2.
ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσούλης, Μανιάτη): Σεφέρου, Χρανιώτη 4, Θάνου 3, Χαβάρη, Γεωργοπούλου, Τσιντώνη 9(1), Αγγελοπούλου, Δουκούρη, Νιχολιά 4.

Τερψιθέα Γλυφάδας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 45-46
Διαιτητές: Μαρτινάκος – Πετράκης
Δεκάλεπτα: 14-11, 22-26, 34-38, 45-46
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Βασιλάκος): Κορδαλή, Οικονομάκη Κ. 16(1), Μπάστα, Καβακίδου 6, Λαμπράκη Δ. 8, Φλώκα, Λαμπράκη Μ. 2, Γαλιατσάτου 7(1), Οικονομάκη Σ. 6, Μυλωνάκη.
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη, Σατρατζέμη 2, Κυρίου, Βαμβακά 17, Ζουρνή 7, Κεσσέ 13, Βυζεντίνη 5(1), Κουρούβανη, Λέρη 2, Μπαλαμπάνη, Χόνι, Ντότσι.

Αγία Παρασκευή – Παναθηναϊκός 52-68

 

 

 

 

 

Διαιτητές: Γρίβα-Καλογεράκης
Δεκάλεπτα: 10-26, 19-41, 30-56, 52-68
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Κλείτσα 5(1), Γκάνια 11(3), Κοντογιάννη, Γρίσπου 13(1), Τσέρου 10(1), Ακρίβου, Πετυχάκη 4, Αμίτση, Κούκη 4, Ανωγειαννάκη 5.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Κασδαγλή 2, Μούλη 18, Ακρίβου 4, Μούτσα, Καλαμπάκου 18(3), Ευαγγελάτου 4, Αρβανίτη, Σλούκα 9(2), Βασιλάκη, Σιγάλα 4, Εζετζα 9, Τριανταφύλλου.

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 39
2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 35
3. Μελίσσια 35
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 34
5. Αγία Παρασκευή 32
6. ΓΣ Ηλιούπολης 30
7. Φάρος Κερατσινίου 30
8. ΟΑ Χανίων 29
9. Αμύντας 28
10.Τερψιθέα Γλυφάδας 23
11. Αρκάδι Ρεθύμνου 21
12. Πελασγός 21
*Αγία Παρασκευή και Αρκάδι Ρεθύμνου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 14/4)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πελασγός
Αρκάδι Ρεθύμνου-Αμύντας
Παναθηναϊκός-ΓΣ Ηλιούπολης
ΟΑ Χανίων-Αγία Παρασκευή
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Φάρος Κερατσινίου
Μελίσσια-Τερψιθέα Γλυφάδας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα

Παναθλητικός-Τιτάνες Δράμας 75-17
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς 28-45
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 66-32
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας 48-55
Αστέρας Ιππ. -Ολυμπιακός Βόλου 94-36
ΠΑΣ Γιάννινα-Αρης 57-48

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Παναθλητικός – Τιτάνες Δράμας 75-17
Διαιτητές: Μπούγλος – Τσάλας
Δεκάλεπτα: 18-9, 32-14, 56-15, 75-17
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 10, Αντωνιάδου 4, Κιλαζίδου 5(1), Γιαννοπούλου 7(1), Γράψα 11, Μυγδαλιά, Αθανασιάδου 2, Βουζούκου 6, Θωμά 2, Βαντσιούρη 8, Μπαξεβάνου 7, Μπαχαρίδου 4.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καγιάογλου): Καριώτη 4, Μαμαλίγκατζη 3(1), Ντελή 6, Παλάδα, Βαρσάμη 2, Κολοκυθά.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ολύμπια Λάρισας 66-32
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 15-5, 31-13,46-25, 66-32
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Εμμανουηλίδου 3(1), Κωστανάκη 11(3), Τσαλή 7(1), Πασιούδη, Κουλακιώτη 4, Καλομιτσίνη, Κανέλογλου 10, Τζίκου 6, Παπαδάκη 7, Τζιότζιου, Τσελεμπή 6, Νάστου 12(1).
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 2, Μοδέα 8(2), Τσιούνη, Σουλιώτη 9, Λιάσκου 6(1), Σκαρλή, Πατούνη 3(1), Μπαζούκη 2, Τέλιου, Ζαχαριά 2, Μαργαρίτη, Κλεισιάρη.

Πιερικός Αρχέλαος – ΑΕ Πυλαίας 48-55
Διαιτητές: Δημουλάς – Αγαγιώτου
Δεκάλεπτα: 16-18, 31-33, 42-40, 48-55
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Κιολέογλου, Τελίδου 22, Χρυσοστομίδου 8, Ζουγκουρίδου, Ντριστέλλα 3, Γκοτζαμάνη, Λάππα, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 10, Καρατάσιου 3 (1), Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Πουλάκη, Σταμπή 3 (1), Αρσένογλου, Κατσαμούρη 8, Τσαμπούρη 2, Καραμπατζάκη 22, Τσιανάκα Α., Φλώρου 20, Πλουμπή, Τσιανάκα Ε.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 40
2. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 36
3. ΠΑΣ Γιάννινα 36
4. ΑΕ Πυλαίας 36
5. Απόλλων Καλαμαριάς 31
6. Αρης 31
7. Αστέρας Ιππ. 29
8. Πιερικός Αρχέλαος 27
9. Πανσερραϊκός 26
10. Ολύμπια Λάρισας 25
11. Τιτάνες Δράμας 23
12. Ολυμπιακός Βόλου 20

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 14/4)

Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς
Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου-Παναθλητικός
ΑΕ Πυλαίας-Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος
ΠΑΣ Γιάννινα-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.