www.allstarbasket.gr

Με πλήρη διεξάγονται την Κυριακή (23/01) τα Εθνικά Πρωταθλήματα σε Άνδρες και Γυναίκες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

 

Β’ Εθνική Ανδρών

1ος Όμιλος (12η αγωνιστική, 23/1)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Πανελευσινιακός Αποστολίδης Β.-Φασόλης-Λεβεντάκος (Δραμεσιώτης)

Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Μηλαπίδης-Χρηστίδης Ηλ.-Παπαδόπουλος Χ. (Λιμνιάτης)

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Παπάγου Καραβίτης-Χρηστίδης Π.-Κοτσίρης (Ορφανός)

Ληξουρίου 13.30 Νέο Ληξούριο-Αχαγιά 82 Τσακαλογιάννης-Λογοθέτης-Ελ Ανύ (Κωστής)

Κορίνθου 12.30 ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια Θεοδωρόπουλος-Ραχιώτης-Ναστούλης (Ελένης)

Ο αγώνας Ένωση Ιλίου-ΑΕΝ Κηφισιάς θα γίνει 02/02/2022 και ώρα 18:30.

2ος Όμιλος (12η αγωνιστική, 23/1)

Μ. Λοϊζος 19.00 Άρης Νίκαιας-ΚΑΟ Μελισσίων Αργυρούδης-Τσάτσης-Μαυρέλης (Διμπινούδης)

ΝΕΜ BC Αρένα 16.00 ΝΕ Μεγαρίδος-ΑΟΚ Χανιά Νάστος-Ρίζος-Αγγελής (Ηπιώτης)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Ηλυσιακός Ζιώγας-Καρακωνσταντόπουλος-Μαρτινάκος (Αναστασίου)

Σ. Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Ουσταμπασίδης-Καλογριάς-Κιουλάφας (Πετρίδης)

Στ. Βενέτης (κθ) 17.00 Αιγάλεω-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Τσαχάκης-Μπούκας-Γρίβα (Άκελ)

Ο αγώνας ΟΦΗ-Δούκας θα γίνει στις 15/02/22, 17:00

Ο αγώνας Πανιώνιος-Πρωτέας Βούλας αναβλήθηκε.

 

3ος Όμιλος (12η αγωνιστική, 23/1)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Ίκαροι Τρικάλων Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Δημάδης (Κοτσίμπος)

Κατσιμήδου 17.00 Αίολος Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών Λουλουδιάδης-Τζιοπάνος Γ.-Χατζηκώστας (Γκαρτζονίκας)

ΕΑΚ Βόλου 17.00 Ολυμπιακός-Β.-ΑΓΣ Ιωαννίνων Αγραφιώτης Ι.-Πράττος-Ηλιόπουλος (Τσιργούλας)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Μελίκη Ξέρας-Καρακώστας-Παπανικολάου Γ. (Μηναρετζόπουλος)

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχημ.-Δόξα Λευκάδας Γερακίνης-Παζώλης-Μπουγλός Π. (Κάλφα)

Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά Μαραμής-Γεωργούλης-Γιαννούλης (Τέγα)

4ος Όμιλος (13η αγωνιστική, 23/1)

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος Ξ.-ΧΑΝΘ Ντούρας-Ζαχαριάδης-Νέδογλου (Σαλικίδης)

Κομοτηνής 15.00 Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά Ελευθεριάδης-Εκίζογλου-Λαδάς (Γκουρτιζλίδης)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-ΜΕΝΤ Παπαθανασίου Στ.-Τσαρδούλιας-Καντερές (Αστρεινίδης)

Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-Μαχητές Πειραματικού Παπαγερίδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Δραγκίογλου)

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Αρετσού Καλαμαριάς Θεοδώρου-Σελεβός-Βασιλόπουλος (Τοζακίδης)

Ν. Μουδανιών 17.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Μακεδονικός Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Θωμόπουλος)

Γ’ Εθνική Ανδρών

1ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Παναχαϊκής (κθ) 14.00 Παναχαϊκή-Διαγόρας Ρ. Ραπτογιάννης-Περδετζόγλου (Μάρκου)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα-Σφήκα Αμαλιάδας Στρέμπας-Ανδρεόπουλος (Ηλιόπουλος)

Αιγίου 17.00 Ήφαιστος Αχιλλέας-Δίων ο Κυπαρισσεύς Λαμπίρης-Κουλουμπαρίτσης (Θεοδωρόπουλος)

Π. Αλεξιώτισσας 13.00 Αίολος Αγυιάς Πατρών-Εργοτέλης Σπυρλιδάκης-Πετράκης Ιωάν. (Πίγκας)

Τρίπολης 17.00 ΣΔΥ Τρίπολης-Γλαύκος Σκουλαρίδκης-Δημουλάς (Κουκάκης)

2ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Μυτιλήνης 15.00 Παπάδος Γέρας-Τελεθριακός Ροδίτης-Πουλάκης (Σαλαβός)

Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Μίλων Δελαγραμμάτικας-Κηπώσης (Φαλούκας)

Διώνης 15.00 Πικέρμι-ΦΟ Βροντάδου Λιαρομμάτης-Λιόνας (Ζερβούδης)

Χίου 16.00 Βούρειος ΑΟΛ-Πορφύρας Μαρίγλη-Μύζικας (Μαρής)

Μιχ. Μουρούτσος 17.00 Δάφνη-Ίκαρος Καλλιθέας Σπυρόπουλος-Σιδέρης (Πετράκης)

3ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Γ. Γαλανόπουλος 17.00 Ποσειδών Λουτρακίου-Πέρα Λάμπος-Κωστής (Μαυραντζάς)

Ν. Πέρκιζας 17.00 Χαλάνδρι-Ερμιονίδα Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος (Παπαδόπουλος Στ.)

Παν. Χανιώτη 14.00 Μύκονος-Πεύκη Παπαφωτίου-Χρόνης (Κουνάνης)

Κοντόπευκου 17.00 ΚΑΠ-Ελευθερία Μοσχάτου Κοντογιάννης-Τζιμινίδης (Ζαγκλής)

Κω 18.00 ΑΕ Δικαίου Κω-Νίκη Αμαρουσίου Νικολάου-Τσατταλιού (Πλατέλλα)

4ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Αγριάς 17.00 Αγριά-ΓΣ Σοφάδων Αναστασιάδης Β.-Γκέκας (Γκουντέλιας)

Αερογέφυρας 17.00 ΓΕ Αγρινίου-Αμπελώνας 1986 Καμήτσος-Πλέγας (Κοκορδάτος)

Ι. Πατάκης Νίκ. 17.00 Νίκαια 2012-Σπάρτακος Ιωαννίνων Σταματόπουλος-Δημητρόπουλος (Σταμάτης)

Αλμυρού 17.00 Αλμυρός-Τρίκαλα Κατωτικίδης-Κωνσταντινέλης (Βαρνάς)

Καναλακίου 17.00 ΑΕ Καναλακίου Αχέρων-Αναγέννηση Λαμίας Διαμαντής-Καννης (Τσιγγέλης)

5ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-ΑΟΚ Βέροιας Λόρτος-Καντζουρίδης (Φωτιάδης)

Έλλη Μυστακίδου 17.00 Ίκαροι Γιαννιτσών-Καστοριά Κολοκυθάς-Αγραφιώτης Β. (Παραλυκίδης)

Αριδαίας 17.00 Αριδαία-Ναύαρχος Βότσης Λυγούρας-Τοπαλίδης (Καλότσης)

Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης-Γαλάζιοι ΚΟΘ Ιορδανίδης-Σταμπουλής (Βόντζας)

Ο αγώνας Αετοί Βέροιας-ΔΕΚΑ θα γίνει 30/01/22, 17:00

6ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Ξάνθης 17.00 Αρίων Ξ.-ΚΑΟ Δράμας Δέλλας-Κώνης (Τρίγκος)

Λ. Παπαδόπουλος 17.00 Σταυρούπολη-Ασπίς Ξάνθης Μπουγλός Ι.-Αβραμίδου (Γκούμας)

Αμπελοκήπων 17.00 Ελπίς Αμπελοκήπων-Βυζαντινός ΑΟ Καννελίδης-Κλεπουσνιώτου (Πολυχρονίδης)

Ιωνίας 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-Απόλλων Καλαμαριάς Τσιρτσιμάλης-Μιχέλης Θ.-Σιμητόπουλος Ι.

Πολυγύρου 17.00 Γαλάτιστα-Ζέφυρος 02 Αθανασιάδης Βλ.-Αναστασιάδης Γ. (Μανιός)

 

Α1 Γυναικών (9η Αγωνιστική)

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες Καλλιθέας-ΠΑΣ Γιάννινα Κοϊμτζόγλου-Κοντίλης-Κουτσοδήμος (Μπουρνάς)

Αγ. Δημητρίου (Π) 16.45 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Ελευθερία Μοσχάτου Τηγάνης-Τεφτίκης-Γεράνιος (Σταματόπουλος)

Α2 Γυναικών

1ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Α. Βαρίκας-15.00 Πανιώνιος-Άμιλλα 2000 Eυφραιμίδης-Αυγουστόγλου (Τζουβάρας)

Β’ Ηλιούπολης 15.00 Ηλιούπολη-Θησέας Παναγιούδας Χαϊνά-Τσάλας (Τεφτίκης)

Καμινίων 15.00 Ατρόμητος-Άρις Καλαμάτας Γρίβα-Πετράκης Γεώργ. (Αλετράς)

3ο Α. Λιοσίων 13.00 Εύνικος-Αιγέας Χίου Βαλούρδος-Τσικριτζάκη (Κουλούρης)

Άργους 17.00 ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Φοίνιξ Πειραιά Μαρινάκης-Τσουρή (Τρίγκα)

2ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Ζωγράφου 14.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ιπποκράτης Κω Σάλτας-Τσαούση Αν. (Μωϋσιάδης)

Υμηττού 15.00 Αμύντας-Αγ. Παρασκευή Σίμα-Καψιώχας (Ελευθεριάδης)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Πρωτέας Βούλας Γαραντζιώτης-Παπαγεωργίου (Κυριόγλου)

ΔΑΠΠΟΣ 13.00 Σαντορίνη-Αθηναϊκός Ροδόπουλος-Αντωνέλου (Παπαδημητρόπουλος)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕΚ Περιστερίου Αδαμόπουλος-Παπαδόπουλος Αν. (Κυρτάτας)

3ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Ν. Ρυσίου 12.00 Αναγέννηση Ν.Ρ.-Πιερικός Αρχέλαος Παπαγεωργίου-Ράπτης (Αργυρού)

Εκπ. Φρυγανιώτη 14.00 Φρυγανιώτη-Απόλλων Πτολεμαϊδας Παπαδόπουλος Γρ.-Καρυπίδης (Ανδρίτσος)

Κοζάνης 13.00 Λασσάνης-Αργοναύτες Αγρινίου Γιατρόπουλος-Λυτροσιγκούνης (Πλεξίδας)

4ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

Ηλ. Τριανταφυλλίδης 14.45 Πανόραμα-Άρης Φύλλιος-Μιχέλη Ευ. (Κασαπίδης)

Σερρών 12.00 Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς Χάνος-Ντίγκο (Δραγκίογλου)

Επταπυργίου 14.00 Παναθλητικός-Πυλαία Αγραφιώτης Γρ.-Δικταπανίδης (Παπαδόπουλος Ι.)

Χρ. Χριστοδούλου 13.00 Ασπίς 2001-Πάνθηρες Καβάλας Δέλλας-Κώνης (Μπρίγκος)

Ιερισσός 99-ΜΕΝΤ 20-0 (α.α.)

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ 

Κολοσσός-Ολυμπιακός και Λαύριο-Περιστέρι σήμερα στην Basket League

Οι μεταδόσεις της Κυριακής σε TV και διαδίκτυο

ΠροηγούμενοΕΣΑΚΕ: Ο Τζέιμς Κέλι ξεπέρασε τους μέσους όρους σε double-double του Μενσά-Μπονσού
ΕπόμενοΆρης: Η παρακάμερα της νίκης επί του Απόλλωνα Π. (video)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.