Στο κακό πρώτο ημίχρονο που είχε ο Κολοσσός Ρόδου, στάθηκε ο προπονητής του, Ηλίας Καντζούρης, έπειτα από την εντός έδρας ήττα (79-84) από τον Προμηθέα Πάτρας το μεσημέρι της Τετάρτης (7/4).

Συγκεκριμένα ο προπονητής του Κολοσσού Ρόδου, Ηλίας Καντζούρης δήλωσε έπειτα από τον αγώνα:

“Παλέψαμε κατά διαστήματα. Θεωρώ ότι κάναμε ένα άσχημο πρώτο ημίχρονο, όπου δεν παίζαμε δυνατά στην άμυνα και αφήσαμε τον Προμηθέα να βρει ρυθμό και να σκοράρει εύκολα.

Κάποια στιγμή ανακάμψαμε στο δεύτερο, γιατί βάλαμε διαφορετικά το σώμα μας και είχαμε εντελώς διαφορετική διάθεση. Αλλά, δεν ήταν αρκετό. Γιατί ακόμη και στο τέταρτο δεκάλεπτο, αφήσαμε να περάσει ένα μεγάλο χρονικό διάστημα και δεν δώσαμε τα φάουλ έτσι όπως έπρεπε.

Ο Προμηθέας είναι μία πολύ ποιοτική ομάδα και αν δεν κάνεις όλα τα πράγματα σωστά, τότε δεν μπορείς να περιμένεις και το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Τίποτε άλλο. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας. Το Σάββατο έχουμε άλλο ένα εξαιρετικά δύσκολο παιχνίδι”.

Γιατράς: Επέλεξα να παίξω με λίγους παίκτες