Στα διαφορετικά πρόσωπα τα οποία παρουσίασε ο Παναθηναϊκός, μεταξύ πρώτου και δευτέρου ημιχρόνου, στον αγώνα με τη Ρεάλ Μαδρίτης στην Ισπανία, στάθηκε ο Όντεντ Κάτας έπειτα από την ήττα, με 76-66 της ομάδας του.

Συγκεκριμένα ο Κάτας δήλωσε έπειτα από τον αγώνα:

“Παρουσιάσαμε δύο διαφορετικά ημίχρονα.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν βρεθήκαμε ποτέ στο γήπεδο. Στην άμυνα ήμασταν πολύ κακοί, δεν κάναμε τίποτα απ’ όσα είπαμε, ενώ και στην επίθεση πήραμε πολλά βιαστικά και άστοχα σουτ.

Με αποτέλεσμα οι αντίπαλοί μας να βρουν και πολλούς εύκολους πόντους στον αιφνιδιασμό.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα ήταν τελείως διαφορετικά. Μιλήσαμε στο ημίχρονο και ξεκαθαρίσαμε πως πρέπει να παλέψουμε και να παραμείνουμε πιστοί στο πλάνο.

Μου άρεσε η αντίδρασή μας. Κάναμε μια πολύ καλή προσπάθεια στην άμυνα και «χτίσαμε» πάνω σε αυτή. Έτσι πρέπει να αρχίζουμε όλα τα παιχνίδια.