Για την επικείμενη επιστροφή του Νεμάνια Νέντοβιτς ρωτήθηκε ο Όντεντ Κάτας έπειτα από τη νίκη που πέτυχε το Σάββατο ο Παναθηναϊκός με 102-68 στον αγώνα με το Μεσολόγγι.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ, Όντεντ Κάτας, τόνισε ότι λείπει ο Σέρβος και άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να τον δούμε την εβδομάδα που έρχεται, στους δύο αγώνες της Euroleague.

Αναλυτικά όσα είπε ο Κάτας έπειτα από τον αγώνα με τον Μεσολόγγι:

“Γενικά κάναμε καλή δουλειά στην επίθεση για 40 λεπτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο μου άρεσε ο τρόπος που παίξαμε στην επίθεση, ενώ αμυντικά είπαμε ότι ακριβώς και στο ημίχρονο του αγώνα με το Περιστέρι. Να περιορίσουμε τον αντίπαλο κάτω από τους 30 πόντους και το καταφέραμε. Γενικά είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση της ομάδας”.

Σε ερώτηση για το αν υπολογίζεται ο Νέντοβιτς την «διαβολοβδομάδα» απάντησε:

“Θα δούμε αν θα παίξει. Δεν μπορούμε να το πούμε ακόμα.

Μας έχει λείψει πολύ η ποιότητά του, όχι μόνο ως μπασκετμπολίστας αλλά και ως ηγέτης. Είμαστε πολύ χαρούμενοι που νιώθει καλύτερα, αλλά θα πάμε σιγά-σιγά. Δεν θα ρισκάρουμε. Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε”.

Τέλος, για την εξέλιξη του Μποχωρίδη σημείωσε:

“Είμαι πολύ χαρούμενος για εκείνον. Το αξίζει. Όπως όλη η ομάδα έτσι και εκείνος είναι σε διαδικασία εξέλιξης και τα πάει πολύ καλά. Κάνει μεγάλη προσπάθεια. Σκέφτεται πώς να γίνει καλύτερος και απολαμβάνω να τον κοοουτσάρω. Είναι ήδη πολύ καλός παίκτης και θα γίνει καλύτερος και στο μέλλον”.

Δείτε όσα είπε ο Όντεντ Κάτας στην κάμερα της ΕΡΤ, μόλις τελείωσε ο αγώνας του Σαββάτου:

Τα highlights του Παναθηναϊκός-Μεσολόγγι (video)