Ο Ερμής Λαγκαδά νίκησε την Τετάρτη τον ΓΑΣ Κομοτηνής εκτός έδρας με 73-66 και θα είναι ο αντίπαλος του Ολυμπιακού Β την Κυριακή (22/09) στη 2η αγωνιστική της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η αναπτυξιακή ομάδα του Ολυμπιακού, η οποία συμμετέχει φέτος στο Κύπελλο Ελλάδας και την Α2, θα παίξει εκτός έδρας τον πρώτο επίσημο αγώνα της, με αντίπαλο τον Ερμή Λαγκαδά, την προσεχή Κυριακή (22/09).

Το Κύπελλο Ελλάδας άρχισε την Τετάρτη 18/09 με την 1η αγωνιστική της Α’ φάσης και το αξιοσημείωτο είναι πως στην επόμενη φάση, η ομάδα που προπονεί ο Αντώνης Μάντζαρης, ο Έσπερος, θα είναι αντιμέτωπος με την ομάδα στην οποία αγωνίζεται, δηλαδή το Ψυχικό!

1ος Όμιλος

Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας – Δούκας 79-81
Παπάγου – Πανερυθραϊκός 73-68
Έσπερος Καλλιθέας – Μαρούσι 72-49
Πανελευσινιακός – Μελίσσια 73-68
Λοκρός Αταλάντης – Μανδραϊκός 64-77

Εθνικός Πειραιά – ΝΕ Μεγαρίδας 70-64

Αιγάλεω – Πεντέλη 84-98

Παρασκευή 20/09/2019

Γ.Γεννηματάς 17.00  Πρωτέας Βούλας – ΟΦΗ

2ος Όμιλος

Στρατώνι – ΠΑΣ Γιάννινα 93-83
Φάρσαλα – Πευκοχώρι 73-44
Δόξα Λευκάδας – Γέφυρα 71-62
Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά 66-73
Έσπερος Λαμίας – Φίλιππος Βέροιας 79-66
Πρωτέας Γρεβενών – Καβάλα 56-68

Ευκαρπία – Αίας Ευόσμου 74-84

ΧΑΝΘ – Μαχητές/Πειραματικό 68-83

2η αγωνιστική Α’ φάσης

Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου

Έσπερος Λαμίας – Κόροιβος

Πανελευσινιακός – Διαγόρας Δρυοπιδέων

Πεντέλη – Ανατόλια

Έσπερος Καλλιθέας – Ψυχικό

Δούκας – Χαρίλαος Τρικούπης

Δόξα Λευκάδας – Παγκράτι

Παπάγου – Απόλλων Πάτρας

Φάρσαλα – Ιπποκράτης Κω (20-0)

Εθνικός Πειραιά- Αμύντας

Μαχητές Πειραματικό – Καρδίτσα

Πρωτέας Βούλας/ΟΦΗ – Δάφνη Δαφνίου

Καβάλα – Αγρίνιο

Στρατώνι – Ελευθερούπολη

Αίας Ευόσμου – Τρίτωνας

Ερμής Λαγκαδά-Ολυμπιακός Β’

Μανδραϊκός – Οίακας Ναυπλίου

Τα φύλλα αγώνα:

 

1ος Όμιλος

ΑΣ Παπάγου – Πανερυθραϊκός ΑΣ 73-68

Δεκάλεπτα: 14-14, 31-28, 51-40, 73-68

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Σπυρόπουλος, Μαρτινάκος

Παπάγος (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Λαγουδάκης, Τρίχας 2, Κυρίτσης 32 (3), Χρυσός 9, Ρεγκούζας, Ψαθάς 11, Αγγελόπουλος 4, Τσιτσιγιάννης 2, Μπασδέκης 13 (3), Κώτσης, Καρακατσάνης.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 3 (1), Νικολακόπουλος 4(1), Καλλιανιώτης 10 (2), Ντουζίδης 11 (1), Σκάνδαλος 8, Γιαουρτόγλου 12(1), Βουγιούκας 10, Αντωνίου 3 (1), Λυκογιάννης 7( 1).

 

ΑΣ Λοκρός Αταλάντης – ΓΣ Μανδραϊκός 64-77

Δεκάλεπτα : 14-22, 29-40, 42-60, 64-77

Διαιτητές : Καρακάσης, Μακρόπουλος, Μαρινάκης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Ανδρέου, Πάππος 6, Φωτητζόγλου 12(4), Αντωνόπουλος 8(2), Μάτος Αν. 19(3), Μάτος Αγγ. 2, Ψάλτου 17.

Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς Πανταζής, Γεωργίου 5(1), Παπανικολάου 1, Λυτόπουλος 6, Καραμπάτσος 9(2), Μαλτέζος, Μαγιντόμπε 10, Γκουαλτιέρι 8(2), Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 14(2), Τσιάκος 10, Βεσκούκης 14(2).

 

Αιγάλεω ΑΟ – ΑΕ Πεντέλης 84-98

Δεκάλεπτα: 19-31, 38-61, 69-80, 84-98

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Ορφανός Ιορδ., Τηγάνης

Αιγάλεω (Λιόγας) : Κυριακόπουλος 11 (2), Τσαμπής 14 (2), Ναυπλιώτης, Καράβολας 14 (2), Κούρτης 9 (1), Γεωργιάδης 5( 1), Οικονομόπουλος Κ. 9, Οικονομόπουλος Αγγ. 9 (1), Σάμαρης 1, Νικολακάκος 12 (1), Κρουσαράκης.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 8, Ευαγγελούλης, Κούσουλας 9 (1), Καρούζος 5 (1), Μπέλη 1 3(1), Κουκάκης 8 (2), Μπίγκος 4, Σαλτουρίδης 4, Τάγαρης 16, Φωτόπουλος 31 (5).

 

Πανελευσινιακός  ΑΟΚ – ΚΑΟ Μελισσίων 73-68

Δεκάλεπτα: 21-15, 40-31, 59-44, 73-68

Διαιτητές: Στρέμπας, Ασλανίδης, Κούλης

Πανελευσινιακός (Καραχάλιος): Μπάλας, Καράμπελας 4, Κεφάλας 1, Σταθόπουλος 14, Μουμπάρακ 22 (4), Παπαδιονυσίου 11 (1), Κρασάκης, Αναγνωστόπουλος, Ψαρόπουλος 21(2).

Μελίσσια (Δάγλας): Βασιλόπουλος 2, Στεργίου 4, Οικονομόπουλος 12 (3), Ζαραϊδώνης 4, Τοπάλη 7 (1), Ζήρας 3 (1), Κυπαρίσσης 6, Καραχάλιος 20 (3), Καραβανάς 10.

Ιωνικός ΑΣ ΝΦ – ΑΣΕ Δούκα 79-81

Δεκάλεπτα: 19-16, 46-39, 61-64, 79-81

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Παυλόπουλος, Νερομυλιώτης

Ιωνικός (Σταθούλης): Παπανδρέου, Βουρλιωτάκης-Περδικάρης 15, Παλαιοχωρίτης 10 (2), Γιαννίκος 19 (2), Γερονίκος 4, Σπανός 4, Πρισκομάτης 9 (2), Βαφιάς, Μαντζιώρης 15 (2).

Δούκας (Αγγέλου): Θωμάς 2, Σεργιένκο 4, Τζελαλής 3 (1), Ζαραϊδώνης 25 (3), Αρσενικός, Παναρετάκης 7 (1), Γκίνης 7 (1), Μαράντος 12, Σακελλαρίου 16 (4), Κορκοντζέλος 13, Ζαρκαδούλας 4 (1).

 

Εθνικός ΟΦΠΦ – ΝΕ Μεγαρίδος 70-64

Δεκάλεπτα: 19-14, 40-25, 53-47, 70-64

Διαιτητές: Μπούκας, Αργυρούδης, Ζιώγας

Εθνικός (Μουριχίδης): Γεωργοπαπαδάκος Λ. 10(1), Ασημακόπουλος 3 (1), Μανιάτης 2, Αγγελόπουλος 3, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 12 (2), Πέττας 22 (1), Γιατρουδής, Γκιζογιάννης 14 (2), Λεκάκης, Σκιαθίτης, Στέφος 4.

Μεγαρίδα (Μάνταλος):  Δόσης, Κοντόπουλος 3(1), Σπυρόπουλος 2, Ψαρόπουλος 22 (1), Χρονόπουλος, Παπαντωνάκος 3, Σαλέχ 10, Κασπίρης, Βούρτσης 6 (2), Μαλούκος 9, Λουκάς 7, Οικονομόπουλος.

 

ΠΟΚ Έσπερος – ΓΣ Αμαρουσίου 72-49

Δεκάλεπτα :14-9, 36-22, 55-38, 72-49

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Χρηστίδης Π., Γρίβα

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Μαγκουνής 16, Ντακούλιας 8, Ευστρατίου 9, Αγγελόπουλος 9 (1),Καπώνης 4 (1), Γκαϊτάσοφ 2, Θεοδοσίου 6 (2), Χαρούνι Κλ. 8, Χαρούνι Ν. 4, Ματαλιωτάκης 6, Βάρσος, Γεωργιάδης.

Μαρούσι (Σκαραφίγκας) : Ξυδάς 15 (2), Γκαγκαλούδης 10, Δούκας 4, Παπαγεωργόπουλος 2, Λάππας 6, Μπακέας Γ. 3 (1), Καννέλης 2, Μπακέας Θ. 3, Αποστόλου 2, Γιαννόπουλος.

2ος Όμιλος

Στρατώνι – ΠΑΣ Γιάννινα 93-83

Δεκάλεπτα: 28-20, 47-44, 68-62, 93-83

Διαιτητές: Λόρτος, Θεοδώρου, Σιταρίδης

Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 9 (3), Χαλάτσης 14 (2), Μπαρζού 9 (1), Κυριλής 8, Καραδήμας, Σαμαράς 17 (3), Ιατρίδης, Θυμνιός 18, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 16.

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Ντόβας 24 (4), Μαυρογιάννης 8, Καραγκιολίδης 8 (2), Ναούμης 13 (2), Μάντζιος 2, Πάτρας 14, Κωστούλας 2, Μανάκας 10, Τσίρμπας 2.

 

Πρωτέας Γρεβενών – Καβάλα 56-68

Δεκάλεπτα: 11-6, 32-22, 44-45, 56-68

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Χατζηχαρίσης, Ντόγκας

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας, Σισμάνης 2, Μαλούτας 3 (1), Μιχαηλίδης 18 (6), Βλάχος 10, Μπέσσας 4, Συλλάκος, Τανίδης 7, Κλωνάρας 1, Μανούρας, Μακρής 11 (1), Καναβός.

Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 6, Παντόπουλος, Παπαζούδης, Λαμπρόπουλος 21 (1), Σαββίδης 3, Ζώτος 6, Μπανάσας 5 (1), Αδαμόπουλος 12, Πιεβάλιτσα 6, Νταλός, Τεπετίδης 9 (1).

 

Φάρσαλα – Κ.Α.Ο.Χ. 73-44

Δεκάλεπτα: 18-19, 45-23, 57-31, 73-44

Διαιτητές: Πιτσίλκας, Παζώλης, Κοντογιάννης

Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης): Πεταλωτής 8, Στάνκοβιτς 5 (1), Τσούμας Σ. 7, Βρεττάς 11, Τσούκας 11 (1), Βασιλείου, Παπαχρήστος 14 (1), Μουλάς 15, Δέσπος 2.

Κ.Α.Ο.Χ (Παναγιωτόπουλος): Σελεμενάκης , Σμυρλής , Φιλοξενίδης 15 (1), Τσίνας , Βλαγκόγιας 12 (1), Ευγενίου 6, Χαρταβέλλας , Τογανίδης 2, Κωνσταντινίδης 4, Ζαχαρής 5, Κανακόγλου, Τύπος.

ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 68-83

Δεκάλεπτα: 15-19, 33-44, 44-63, 68-83

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Λουλουδιάδης, Αγραφιώτης Γ.

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης Ι.): Βαζούκης 8(2), Στεφανίδης 8(1), Θεοδωρίδης 10(2), Μπαλάσκας 4, Ιωαννίδης 10, Κουτουξίδης 6, Μαργαριτόπουλος, Τσιριλάκης 7, Μελαδιανός 7(1), Ζωίδης 2,Λογοθέτης 6.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Σιπιτάνος12, Χατζηκυριακίδης 8, Γεωργίου 5, Ριζόπουλος, Κουντουρατζόγλου 9(1), Ζιάκας 7(1), Κλωνάρας 8, Μπάρτζης, Σικαλίδης 7, Βαϊντερλής 17, Μητσάκης, Λαζάρου 10(1).

Δόξα Λευκάδας – ΚΣ Γέφυρας 71-62

Δεκάλεπτα: 21-13, 37-35, 51-47, 71-62

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Καμήτσος, Λογοθέτης

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 13(1), Αργυρός 3(1), Βλάχος, Τσιαβές 13(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 3(1), Σταματέλος, Χρύσης 13(1), Αναγνωστόπουλος Γ. 20(3), Φέτσης, Βλαχάκης, Βάνης 6.

ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης): Ματενίδης 10, Ονάσογλου 16(2), Μπέγας, Κολοκοτρώνης 1, Μάρτζος 12(1), Τσακαλέρης 21(1), Τζουβάρας, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 2, Κιουρτζίδης.

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ερμής Λαγκαδά 66-73

Δεκάλεπτα: 18-22, 34-37, 50-55, 66-73

Διαιτητές: Ξενικάκης, Δαμάδης, Μπακάλης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 15 (3), Μαστροδημήτρης, Μπαλάσκας 3 (1), Φυλακτός 4, Λεχούδης 16 (1), Καρκατέλης, Μαγουλάς 4, Κουτσοβασίλης 1, Παπανδρεόπουλος, Σταυριανόπουλος 2, Σπέντζος 16(1), Χαλίλ 2.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης, Γρηγορούδης): Μίνου 12 (3), Αποστολίδης, Μάρουσιτς 22 (3), Ελευθεριάδης 3 (1), Πλιούκας 6(2), Σιώπης 12 (1), Παρίσης 4, Καραμανώλης, Μπακάλης 2, Θεοδωρίδης 5, Χριστοδούλου 3, Ιατρίδης 4.

 

Έσπερος Λαμίας – Φίλιππος Βέροιας 89-76

Δεκάλεπτα: 17-21, 48-40, 69-61, 89-76

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ., Τσουμαχίδης, Δολγύρας

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκόντγουϊν 2, Μούτσα 9(1), Λάμπας, Στογιάνοβιτς 40 (5), Ρουμελιώτης 12 (3), Παπανικολάου 4, Μαντζούκας 3 (1), Γκιρίκης, Τσινίδης 11 (1), Γιαχρετζής 8 (2), Τσερνάι, Μπαλτάς.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Φιλιππόπουλος 11, Τσιαγκλαγκάνος 15 (2), Παραπούρας 11 (3), Τσεσμετζίδης, Κοθράς 16, Καντάρκος 16, Τσούκας 7.

 

ΠΣ Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου 74-83

Δεκάλεπτα: 14-28, 32-50, 59-61, 74-83

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Φουντζήλας, Δέλλας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Τουλούπης 3, Κιούρκας, Χολέβας 12(1), Ουλουσίδης 5, Απιδόπουλος, Πλεξούδας 14(4), Χατζίδης 2, Γκαβέζος 8, Βαρίτης 15(4), Πρεδάρης 7(1), Χαρτόπουλος 8.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Μπρουκς 6(2), Λαζαρίδης 7(1), Μπαλτζόπουλος 17(3), Πετανίδης, Πουλιανίτης 5, Νησιώτης 11(1), Ζώτος 5, Σεκαδάκης, Νέσης 7(1), Καπινιάρης 24(4), Κατσαούνης, Περιστεράκης.

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.