Ο Σωτήρης Μανωλόπουλος

“Είμαστε το Περιστέρι και πρέπει να ‘μαστε ανταγωνιστικοί” τόνισε ο προπονητής του Περιστερίου Vitabiotics, Σωτήρης Μανωλόπουλος μετά την εντός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ με 77-62 για την τέταρτη αγωνιστική της Stoiximan Basket League.

“Για μένα δεν υπάρχει ήττα που αφήνει γλυκόπικρη γεύση” είπε ο Μανωλόπουλος το βράδι της Κυριακής.

“Είμαστε το Περιστέρι και οφείλουμε να είμαστε ανταγωνιστικοί σε όλα τα παιχνίδια, όπου και να παίζουμε, με όποιον αντίπαλο και να παίζουμε”

Αρχικά, ο Σωτήρης Μανωλόπουλος ευχαρίστησε θερμά τον κόσμο της ομάδας που έδωσε βροντερό παρών στο γήπεδο και έδωσε μεγάλη βοήθεια στους παίκτες και, αναλύοντας τον αγώνα, συνέχισε:

“Σήμερα ο Παναθηναϊκός ήταν καλός επιθετικά, αλλά πάρα πολύ καλός αμυντικά. Ήταν σκληρός. Νομίζω πως τη μεγαλύτερη ζημιά στο δεύτερο ημίχρονο μας την έκαναν τα επιθετικά ριμπάουντ του Παναθηναϊκού, είχαμε μεγάλο πρόβλημα εκεί.

Σε ό,τι αφορά την επίθεσή μας, στο πρώτο ημίχρονο, όσο κυκλοφορήσαμε τη μπάλλα, όσο στοχεύσαμε, πήραμε κάτι από αυτό. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν τα καταφέραμε, δεν είχαμε καθαρό μυαλό, γι’ αυτό δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Βγάλαμε κάποιες άμυνες, αλλά χάσαμε τα ριμπάουντ και γι’ αυτό δεν καταφέραμε να μείνουμε στο παιχνίδι μέχρι τέλους”.

Δείτε τις δηλώσεις που έκανε ο προπονητής του Περιστερίου vitabiotics, Σωτήρη;ς Μανωλόπουλος, στην ΕΡΤ, αμέσως μετά τη λήξη του αγώνα: