Μια μαγική βραδιά έζησαν το Σάββατο στον Μίλωνα, καθώς με τη νίκη επί του Πρωτέα Βούλας στον δεύτερο τελικό ανόδου των playoffs της Β’ Εθνικής, η ομάδα της Νέας Σμύρνης εξασφάλισε τον προβιβασμό της στην Elite League.

Η ομάδα του Νίκου Καραγιάννη έμοιαζε να μην έχει αντίπαλο φέτος, καθώς ολοκλήρωσε τη χρονιά με 25 νίκες σε 25 αγώνες!

Τελείωσε με 22-0 την κανονική περίοδο, στον πρώτο γύρο των playoffs απέκλεισε τον Αίολο Αγυιάς με μια νίκη, καθώς είχε 2-0 από την κανονική περίοδο και στους τελικούς ανόδου με τον Πρωτέα έκανε το 2-0!

Κι όλα αυτά ενώ φέτος ήταν νεοφώτιστη, αφού πέρυσι (3/4/2022) πανηγύρισε την άνοδό της από τη Γ’ στη Β’ Εθνική!

Παίκτες, προπονητές, παράγοντες και φίλοι της ομάδας που κατέκλεισαν το κλειστό του Μίλωνα, πανηγύρισαν με την ψυχή τους τη μεγάλη επιτυχία, ενώ έγινε και η απονομή του Κυπέλλου του Πρωταθλητή.

Δείτε την πλούσια photo gallery από το IntimeSports:

Β’ Εθνική: Στην Α2 Μίλωνας και Έσπερος Λαμίας, ισοφάρισαν Πανιώνιος και Γέφυρα (pics)

Β’ Εθνική: Το πανόραμα playoffs και playout

Β’ ΕΘΝΙΚΗ, 1ος ΟΜΙΛΟΣ: Πρόγραμμα-Αποτελέσματα-Βαθμολογία