Την πέμπτη του νίκη, σε έξι αγώνες στην Α2, πέτυχε το Σάββατο (17/4) ο Ολυμπιακός Β’, με 76-62 του Πανερυθραϊκού στο βοηθητικό του ΣΕΦ.

Ήταν αγώνας για την 8η αγωνιστική της Α2 Ανδρών, με τον Ολυμπιακό να χάνει σταδιακά, στη διάρκεια του αγώνα, Σκουλίδα, Κολοβέρο και Νικολαΐδη με τραυματισμούς!

Ο Σκουλίδας χτύπησε στο πρώτο ημίχρονο και δεν επέστρεψε, ενώ οι δύο γκαρντ χτύπησαν στην τελευταία περίοδο.

Ο Πανερυθραϊκός απείλησε τον Ολυμπιακό στην αρχή της τελευταίας περιόδου, όταν πλησίασε στους 5 πόντους, 61-56.

Όμως η άμυνα της ομάδας του Δημήτρη Τσαλδάρη, τον κράτησε σε μόλις έξι πόντους σχεδόν στα 6,5 τελευταία λεπτά και πήρε τη νίκη.

Οι δύο ομάδες ήταν πολύ άστοχες από τα 6,75μ., με τον Ολυμπιακό Β‘ να έχει 3/24 τρίποντα και τον Πανερυθραϊκό 3/25!

Ο Μελισσαράτος πέτυχε 18 πόντους και πήρε 9 ριμπάουντ για τους νικητές.

Για τον Πανερυθραϊκό ο Φιλιππάκος πέτυχε 21 πόντους και πήρε 11 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 22-17, 42-30, 61-50, 76-62

Ολυμπιακός Β’ (Τσαλδάρης): Παπαδιονυσίου 14, Κουρτίδης 4, Νικολαΐδης 11 (2), Κολοβέρος 14, Καμπούρης, Σκουλίδας 8 (1), Δρίτσας, Κάδρας 2, Χρηστίδης 4, Οικονομόπουλος, Τσάμης 1, Μελισσαράτος 18.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κοντούδης 8 (1), Καλλιανιώτης 4, Ντουζίδης, Βουγιούκας 2, Σκάνδαλος 2, Καμπουρίδης 12, Στάθης 6, Παπανικολάου, Στασινόπουλος, Αθανασούλας 7 (2), Κατσογιάννης, Φιλιππάκος 21.