Διαιτητές

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε τους διαιτητές των επόμενων αγωνιστικών της Stoiximan Basket League και της Α1 Γυναικών που ξεκινάει ξανά μετά από τέσσερις μήνες.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 16ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League, είναι:

Σάββατο 6 Μαρτίου

Α. Παπανδρέου 15.45 Περιστέρι-Ηρακλής Τσαρούχα-Ανδρικόπουλος-Λόρτος (Ορφανός Γ.)

ΟΑΚΑ 17.00 ΑΕΚ – Μεσολόγγι Σταματόπουλος-Ταρενίδης Στ.-Καλογερόπουλος Φ. (Ελευθεριάδης)

ΠΑΟΚ 17.00 ΠΑΟΚ-Προμηθέας Πάτρας Παπαπέτρου Π.-Πουρσανίδης Γ.-Μαγκλογιάννης (Δροσόπουλος)

Αλεξάνδρειο 17.00 Άρης-Λάρισα Μάνος-Σώμος-Κάρδαρης (Γκούμας)

Κυριακή 7 Μαρτίου

Καλλιθέας 15.30 Κολοσσός Ρόδου-Παναθηναϊκός Καρακατσούνης-Παναγιώτου-Αναστόπουλος Α. (Βιτζηλαίος)

ΚΓ Πλάτων 20.00 Ιωνικός Νίκαιας-Λαύριο Συμεωνίδης-Καλδίρης-Παντελίδης (Τεφτίκης)

Αγώνες εξ αναβολής

Τετάρτη 10 Μαρτίου

Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Άρης Παπαπέτρου Π.-Μάνος-Αναστόπουλος Α. (Παραλυκίδης)

Λαυρίου 20.00 Λαύριο-Κολοσσός Ρόδου Σχινάς-Σταματόπουλος-Ζαχαρής (Ντίνος)

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ 

Basket League 2020-2021 Πρόγραμμα – Αποτελέσματα

Basket League 2020-2021 Βαθμολογία

 

Διαιτητές – Κομισάριοι Α1 Γυναικών (4η και 5η αγωνιστική)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 4ης και 5ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών είναι:

4η αγωνιστική

Σάββατο 6 Μαρτίου

Ζωγράφου 15.00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ολυμπιακός Μηλαπίδης-Καλογριάς-Γρίβα (Τζουβάρας)

ΠΑΟΚ 16.00 ΠΑΟΚ-Σπόρτιγκ Παπαγερίδης-Δημάδης-Ντόγκας (Αστρεινίδης)

Κυριακή 7 Μαρτίου

Κλαδισού 12.00 ΟΑ Χανίων-Νίκη Λευκάδας Σπυρόπουλος-Αργυρούδης-Τηγάνης (Πετράκης)

Ιωαννίνων (Ν) 14.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Αγραφιώτης Ι.-Πράττος-Τζιοπάνος Γ. (Τσιγγέλης)

Π. Γιαννακόπουλος 14.30 Παναθηναϊκός-Εσπερίδες Καλλιθέας Ραχιώτης-Αναστασίου-Φραγκούλη (Τηγάνης)

Αγ. Δημητρίου (Π) 15.00 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Ελευθερία Μοσχάτου Καραβίτης-Σκαλτσής-Τσαχάκης (Σαμαρτζή)

5η αγωνιστική

Τετάρτη 10 Μαρτίου

Εσπέρου 15.00 Εσπερίδες Καλλιθέας-ΟΑ Χανίων Τσακαλογιάννης-Καρακάσης-Μαρινάκης (Ζερβούδης)

Λευκάδας 15.00 Νίκη Λευκάδας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Κανελλόπουλος)

ΣΕΦ Αίθ. 5 15.00 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ Κωνσταντινίδου-Λιότσος-Τσακιράκη (Ζώης)

Σπόρτιγκ 15.00 Σπόρτιγκ-ΠΑΣ Γιάννινα Τσιμπούρης-Λογοθέτης-Ελ Ανύ (Κουλούρης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 15.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Σκούτας-Γεράνιος-Γαρινή (Μπουρνάς)

Μοσχάτου 18.00 Ελευθερία Μοσχάτου-Παναθηναϊκός Στρέμπας-Χρηστίδης Ηλ.-Αγγελής (Γολεγού)

 

Επίσης, η ΕΟΚ εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση:

Σας ενημερώνουμε ότι οι εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ για το Πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, αντί ώρας 15.00 που είχαν αρχικά οριστεί, θα διεξαχθούν στις 18.00.

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Το πρόγραμμα της Α1 Γυναικών και η αλλαγή στο ΕΦΑΟΖ-Ολυμπιακός

Α1 Γυναικών: MVP της 3ης αγωνιστικής η Ριντ, οι πρώτες σε κάθε στατιστική κατηγορία

A1 Γυναικών: Με τις έξι πρώτες ο Β’ γύρος και δίχως υποβιβασμό

Α1 Γυναικών: Εύκολα ο ΠΑΟΚ 72-56 τον ΕΦΑΟ Ζωγράφου

ΠΑΣ Γιάννινα: Απέκτησε τη Ράντι Μπράουν

Α1 Γυναικών 2020/21: Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α1 Γυναικών 2020/21: Πρόγραμμα και Αποτελέσματα

ΠροηγούμενοΧεζόνια: “Ήμουν ο προστατευόμενος των φίλων του Παναθηναϊκού” (vid)
ΕπόμενοΚάτας: “Είμαι ικανοποιημένος από τον Χεζόνια” – Γουάιτ: “Έτοιμοι για σκληρή μάχη”

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.