Γ' Εθνική

Το Αιγάλεω συνεχίζει να βρίσκεται στη πρώτη θέση του πρώτου ομίλου μετά και τη νίκη του επί της Καλαμάτας (77-60), ενώ στους υπόλοιπους ομίλους της Γ’ Εθνικής διαδραματίζεται μία… “σφαγή” για τις πρώτες θέσεις, μετά από δέκα αγώνες.

Δείτε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνων, τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνσιτική στη Γ’ Εθνική Κατηγορία Ανδρών:

1ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αιγάλεω – Καλαμάτα 77-60

Ληξούρι – Αχαγιά 72-82 (παρ.)

Ηλυσιακός – Μεγαρίδα 41-57

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου 83-43

Άρης Νικαίας – Ιωνικός ΝΦ 76-86

Κηφισιά – Λέοντας 92-67

Έσπερος Πατρών – Πέρα 70-59

 

Φύλλα αγώνα

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου 83-43

Δεκάλεπτα: 20-10, 44-20, 68-33, 83-43

Διαιτητές: Μπούκας, Λαζαρίδης

Ακράτα (Βουρνάς): Γιοβάς 3(1), Τσιακμάς 9(1), Ονάσογλου 2, Αμβράζης 8, Θανόπουλος, Σίνης 8, Γκιζόγιαννης 28(1), Μαλλής, Γκόβας 15(3), Βεσκούκης 10(2), Πολύδερας, Μανωλόπουλος.

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Μπιτσάκος 2, Κουκουλομμάτης 8(2), Ράπτης, Κάντας 2, Οικονομίδης 1, Σένα 5(1), Μπεκρής 11, Μούκας 5, Αγγελόπουλος 7(1), Τζελέπης 2.

 

Ηλυσιακός – Μεγαρίδα 41-57

Δεκάλεπτα: 5-12, 18-34, 31-45, 41-57

Διαιτητές: Λύρας, Καλογριάς

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 8(2), Κουρκουτσάκης 3(1), Κόλτηρης, Κοψιάς 10(2), Παπανικολόπουλος, Καραμπάς 12(3), Τρύγας, Μπουργάνος 7, Ζαραϊδώνης, Φουστέρης, Αγγελόπουλος 1, Προύντζος.

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 2, Κοντόπουλος 6(2), Σπυρόπουλος 2, Παλαιοχωρίτης 2, Ζακυνθινός 7(1), Μπαλάφας 2, Παπασπύρος, Αβραμίδης 17, Βούρτσης, Μαλούκος 6, Θέος 8, Σιδέρης 5.

 

Αιγάλεω – Καλαμάτα 77-60

Δεκάλεπτα: 20-12, 42-31, 67-48, 77-60

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Χαϊνά

Αιγάλεω (Ζώντος): Μαυράκης, Μπάρδας, Σταμάτης, Κούρτης 5(1), Καλλινικίδης 10, Ντακούλιας 6(1), Γκαγκαλούδης 20 (3), Αγγελόπουλος 7, Καράβολας 24(2), Ναυπλιώτης, Κυριακόπουλος 6(2), Οικονόμου 3.

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 6(1), Τζιλιάνο, Γκοντόπουλος 3, Πέζος 6(2), Μαθιόπουλος 9(3), Μπάκας 21, Καλογερόπουλος 4, Κοντόπουλος 4, Γιαννακόπουλος 7(1), Σιδέρης.

 

Έσπερος Πατρών – Πέρα 70-59

Δεκάλεπτα: 18-17, 32-31, 51-47, 70-59

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Καββαδάς

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Φραντζής 29(4), Βεργανελάκης, Ζαφείρης 5(1), Ροκανάς 13(1), Σερέτης 2, Δούρος 3(1), Μπαρδάκας 4, Βύρλας 14.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 2, Θεολογίτης 3(1), Πανταζής 2, Τσιρόπουλος 2, Χολέβας 3(1), Πατσαντζόπουλος 2, Σωτηράκης 6, Ντιφαντής 8, Τσολάκης 15, Πιτούλης 16(1).

 

Κηφισιά – Λέοντας 92-67

Δεκάλεπτα: 24-16, 49-38, 72-52, 92-67

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ., Μαρουδιάς

Κηφισιά (Κωλέτσης): Κρανιάς 2, Μοσχοβίτης 14(2), Μακρυγιάννης 10(2), Χατζηνικόλας 26(3), Σταθούλης 5(1), Γιαννόπουλος 2, Πρέκας 2, Σιούτης 11(1), Σκούταρης 11(3), Δουβλής 9(1), Αντωνόπουλος.

Λέοντας (Κόλλιας): Γεωργίου, Μακρής 15(1), Πασπαλάς 14(1), Ποτήρης, Κουτούλας 2, Ντορμπαρής 5(1), Μπάλτσης 4(1), Χρήστου 12(2), Κατσαούνης, Αμπαδιωτάκης 12(2), Σταυριαννόπουλος 3.

 

Άρης Νικαίας-Ιωνικός ΝΦ 76-86

Δεκάλεπτα: 26-21, 40-49, 59-68, 76-86

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χρ., Σκουλαρίκης

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Κριτσωτάκης, Γαλίτης, Αλεξανδρόπουλος, Βασιλακάκης 2, Γούνης 2, Πορτελάνος 9(1), Κρητικός 35(4), Κόλλιας 10, Χατζόγλου 18(5), Χατζόβουλος.

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 5(1), Γρύλλης 3(1), Κουμουνδούρος 2, Πέττας 32(2), Μουμπάρακ 9(3), Κουλούρης 6(1), Κατιάκος 21, Χριστόδουλος 8.

 

Ληξούρι – Αχαγιά 72-82 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 10-19, 31-35, 50-55, 71-71 (κ.α), 72-82

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ασημακάκη

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Ιωακειμίδης 3, Τρυφωνόπουλος 6, Ανδρικόπουλος 13(1), Αναστασάκης 2, Μαρούλης 3, Σαρίκας 30(7), Συνοδινός 2, Αντωνάτος 9(1), Λαμπρόπουλος 4.

Αχαγιά (Σαράντης): Τσάμης 33(3), Νικολάου 5, Λυμπέρης 9(3), Βουρνάς 11, Οικονομόπουλος 12(1), Κάλλης 12(2).

 

Βαθμολογία

  1. Αιγάλεω 20
  2. Μεγαρίδα 19
  3. Ιωνικός ΝΦ 19
  4. Αιγάλεω 17
  5. Ηλυσιακός 15
  6. Κηφισιά 15
  7. Ακράτα 15
  8. Έσπερος Πατρών 14
  9. Κεραυνός Αιγίου 14
  10. Πέρα 14
  11. Ληξούρι 13
  12. Λέοντας 12
  13. Καλαμάτα 12
  14. Άρης Νικαίας 11

 

Επόμενη  αγωνιστική (11η, 13/1/19)

Καλαμάτα – Ληξούρι

Αχαγιά – Ηλυσιακός

Μεγαρίδα – Έσπερος Πατρών

Κεραυνός Αιγίου – Αιγάλεω

Ιωνικός ΝΦ – Ακράτα

Λέοντας – Άρης Νικαίας

Πέρα – Κηφισιά

 

2ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Μελίσσια – ΚΑΠ 77-50

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας -ΟΦΗ 86-82

Ίκαρος Νέας Σμύρνης –ΒΑΟΛ Χίου 57-70

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Καλλιθέα 71-55

Κορωπί – Άρης Θήβας 68-60

Ερμής Σχηματαρίου – Λοκρός Αταλάντης 60-73

Δειλινό – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (23/1)

 

Φύλλα αγώνα

Κορωπί – Άρης Θήβας 68-60

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης, Ντάσης

Κορωπί (Κακιούζης): Kαραχάλιας 5(1), Αγγελόπουλος 5(1), Tζαγισβίλι 1, Aγόρης 8, Kαραδολάμης 23, Φίλα, Mερκούρης 4, Kατσαρής 9(3), Σβορώνος 11(3), Kουτούφας 12(2), Χρονόπουλος.

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 19(1), Mατσαγγούρας, Καδηγιαννόπουλος 2, Παναγιωτίδης 13(2), Kαλεμτζάκης 14(2), Xαραλάμπης 2, Kουμπές 2, Δαχρετζής 7(1), Nτέντα 11.

 

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – ΟΦΗ 86-82

Δεκάλεπτα: 24-16, 41-35, 65-48, 86-82

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 19(3), Χωματάς 15(2), Τσίρος 5(1), Συγγούνας 11, Σταμέλος 4, Τύρλας 16, Ζερβός 4, Σιλιτζήρης 7(1), Σβαρνάς 5.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 7(1), Πετράκης 8, Τσερκιτζόγλου 12(2), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 13(3), Αντωνόπουλος, Μπουμπάρης 7, Καραλής 24(3), Πάλλης 9.

 

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – ΒΑΟΛ Χίου 57-70

Δεκάλεπτα: 20-18, 33-38, 44-54, 57-70

Διαιτητές: Μαραγκάκης, Ελ Ανύ

Ικαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Μόσορας 3, Κυριακόπουλος, Σταμάτης, Ανέστης 4, Γιαννακοδήμος 12(2), Μιχαλόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 12(1), Αντωνούσος 7, Μπάζιος 15(1).

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Φουντουλάκος, Σαμιώτης 13(1), Ανδρουλάκης 18(2), Σουλίκας 4(1), Κουτσαντωνάκης, Αγγελίδης 8, Καραφαντής, Τσουρής 8, Κουϊμτζής 3, Τροβάς 8(1), Σουλινάρης 5, Κωνσταντινάκος 3(1).

 

Ερμής Σχηματαρίου – Λοκρός Αταλάντης 60-73

Δεκάλεπτα: 20-14, 35-35, 49-52, 60-73

Διαιτητές: Ορφανός, Χρηστίδης

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Σπηλιόπουλος, Πανταζής 12, Γκρινιάρης 14(1), Μεϊντάνης, Κώνστας 7(1), Φλώτσιος, Μαράντος 8, Τσαπρούνης 2, Κουτής, Ετζιάκα 12, Γιανναλέτσος 5.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 18(2), Κετέμα, Κεχρής 4, Πασσάς 6, Παπαηλιού, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 15(1), Μάτος Αγγ. 12(1), Δουρούκης 5(1), Ψάλτου 13.

 

Βαθμολογία

  1. Μελίσσια 18
  2. ΟΦΗ 18
  3. Λοκρός Αταλάντης 18
  4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 17
  5. ΕΦΑΟΖ 17
  6. Κορωπί 16
  7. ΒΑΟΛ Χίου 15
  8. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 15
  9. Άρης Θήβας 14
  10. Ερμής Σχηματαρίου 14
  11. ΚΑΠ 13
  12. Καλλιθέα 12
  13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 11
  14. Δειλινό 9

*Χαλκίδα και Δειλινό έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη  αγωνιστική (11η, 13/1/19)

ΚΑΠ – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

ΟΦΗ – Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Δειλινό – ΒΑΟΛ Χίου

Καλλιθέα – Μελίσσια

Άρης Θήβας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Λοκρός Αταλάντης – Κορωπί

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Ερμής Σχηματαρίου

 

3ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Τιτάνες Παλαμά-ΑΟΚ Βέροιας 64-60

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟ Καλαμπάκας  67-56

Πρωτέας Γρεβενών-Δόξα Λευκάδας  70-68

Ικαροι Τρικάλων-Νικόπολη Πρέβεζας 79-63

Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα  80-83 (παρ.)

Μαντουλίδης-Εύαθλος Πολυκάστρου  96-71

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

 

Φύλλα αγώνα

Τιτάνες Παλαμά-ΑΟΚ Βέροιας 64-60

Δεκάλεπτα: 19-17, 31-35, 48-48, 64-60

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Θρασυβουλίδης

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης, Φλώρος): Τσιαμπάς 17(1), Τσούμας 8(1), Χανέλι 2, Ζωιτσάκος 4, Γκογκίδης 14(2), Κατσαδούρος, Καραϊσκάκης 12, Φαλιάκης, Μακρής 3(1), Καραδήμας, Αρχοντούλης, Γκαγκανάσιος 4.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης, Κελεπούρης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου, Στοΐτσης, Γκάνας 4(1), Βλάχος 19(1), Μαυρίδης 7(1), Καραδήσογλου 2, Κασάμπαλης 9, Ιωαννίδης 7(2), Καραθανάσης, Χατζηλαμπρινός 12, Χαλαραμπίδης.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟ Καλαμπάκα 67-56

Δεκάλεπτα: 16-11, 36-28, 55-43, 67-56

Διαιτητές: Παπανικολάου, Λυγούρας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης, Τσαμπαλάς): Καννής 2, Ζαμπέτης 8(2), Σαχπατζίδης 3(1), Αντωνίου, Πουρνάρας 9, Χρύσης 16, Μάκης, Παπανικολάου, Θυμνιός 23, Φίλιος 2, Θώδης 4, Παππάς.

ΑΟ Καλαμπάκα (Κωσταντινίδης, Γιώρας): Μπαλωμένος, Μασάδης 4, Σπανός 5(1), Γαϊτανίδης 3, Παουλεάνου 2, Σούλκο, Τσιλούλης 9(3), Γκάντιας 9(1), Τούλας, Παπακώστας 14, Κιουρτζίδης 19.

 

Πρωτέας Γρεβενών-Δόξα Λευκάδας 70-68

Δεκάλεπτα: 16-21, 41-41, 57-51, 70-68

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τζιοπάνος Γ.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γκασιώνας, Τζήμου 2, Γρούδος 12, Μαλούτας 20(5), Μιχαηλίδης 6(1), Κλωνάρας 7(1), Συλλάκος, Τακίδης 1, Μπόζιαρης 9, Μακρής 11(2), Γιώτας, Μαλιούρας 2.

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 13(1), Αργυρός 4, Αναγνωστόπουλος 13(1), Τσιαβές 8(2), Βαγενάς 11(2), Γεωργάκης, Μακρόπουλος 6(1), Βλαχάκης, Τριχόπουλος 13, Ζαμπάκης, Κελάριος.

 

Μαντουλίδης-Εύαθλος Πολυκάστρου  96-71

Δεκάλεπτα: 39-19, 57-37, 81-48, 96-71

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Γεωργούλης

Μαντουλίδης(Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 23(4), Τάκης 12(4), Μπέλλος 5(1), Γκαντίδης 6(2), Ρεφατλλάρι 12(4), Ψαθάς 8, Καλόγηρος 17(2), Φόρογλου 7(1), Μαλανδρής 2, Κεραμάρης, Καναγκίνης, Σίμογλου 3(1).

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 13(3), Ημερίδης 15, Μαρκόπουλος 11(3), Αθανασίου 6(1), Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης 8, Τσελέκης 5, Σιδηρόπουλος 6, Κουτούλας 7(1).

 

Ικαροι Τρικάλων-Νικόπολη Πρέβεζας 79-63

Δεκάλεπτα: 21-24, 40-35, 57-45, 79-63

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολοτσιος Α. 3, Μέξης 12, Βλάχος 2, Κολότσιος Β., Αργύρης 18, Χατζής 10, Ντούρβας 2, Κορδέας, Μούμογλου, Φούντας 17, Μπαρμπαρούσης 6, Στάνκοβιτς 9.

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος Σ., Κοντογιάννης 6, Σουλιώτης Γ. 11(3), Λάππας 2, Παπαχρήστος, Κακιούζης 11(2), Παπαμιχαήλ, Δούβλης, Μούλας 21(2), Βαβέτσης, Ρέμπης, Πελίγκος 12(2).

 

Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα 80-83 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 15-25, 30-44, 51-58, 74-74 (κ.α.), 80-83

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 7(1), Ιλτσογλου 15, Κυριακόπουλος 13, Μπόγδανος 26(3), Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 11(3), Σκαμάγκας 3(1), Χαρχαρής 3, Λουλούδης 2.

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 8(2), Πανάρας 24(3), Mουζακίτης , Tσίρμπας 1, Πρέντζας 1, Kαραγκιολίδης 18(2), Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 9, Πάτρας 21(2), Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης 1.

 

Βαθμολογία

  1. ΠΑΣ Γιάννινα 17
  2. Πρωτέας Γρεβενών 17
  3. Δόξα Λευκάδας 16
  4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 16
  5. Μαντουλίδης 15
  6. Ολυμπιακός Βόλου 14
  7. Τιτάνες Παλαμά 14
  8. Ικαροι Τρικάλων 13
  9. Εύαθλος Πολυκάστρου 13
  10. ΑΟΚ Βέροιας 12
  11. ΓΑΣ Μελίκης 12
  12. ΑΟ Καλαμπάκας 11
  13. Νικόπολη Πρέβεζας 10

*Ολυμπιακός Βόλου, Μαντουλίδης  και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 13/1/19)

ΑΟΚ Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΑΟ Καλαμπάκας-ΓΑΣ Μελίκης

Δόξα Λευκάδας-Τιτάνες Παλαμά

Νικόπολη Πρέβεζας-Πρωτέας Γρεβενών

ΠΑΣ Γιάννινα-Ίκαροι Τρικάλων

Εύαθλος Πολυκάστρου-Ολυμπιακός Βόλου

Ρεπό: Μαντουλίδης

 

4ος Όμιλος – 10η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΜΕΝΤ  83-69

ΒΑΟ-Αστέρας Σίνδου  53-66

ΑΟ Πολυγύρου-Ζέφυρος  61-72

Αίας Ευόσμου-ΠΣ Ευκαρπίας 80-85 (παρ.)

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Λεύκιππος Ξάνθης 58-77

ΔΕΚΑ-Απόλλων Καλαμαριάς 86-89 (παρ.)

Ασπίδα Ξάνθης-Μακαμπή  69-73

 

Φύλλα αγώνα

ΒΑΟ-Αστέρας Σίνδου 53-66

Δεκάλεπτα: 14-15, 35-29, 46-45, 53-66

Διαιτητές: Σελεβός, Κουκουλεκίδης

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 18(2), Μπαγκντασαριάν 3, Πετρίδης 10, Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 2, Χότζα 4, Μαδεμλής, Πισιώτης 2, Βουνάκης 12(2), Γιαννούλης 2, Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταυλαρίδης 9(1), Σταυρακάκης, Παπασχάλης 2, Ιωαννίδης 6, Πετρίδης 14(3), Αντωνιάδης, Ιατρίδης Ζ. 3(1), Δημητριάδης 2, Μέλλιος 2, Τσίγκας, Μυσιρλόγλου 16(4), Ιατρίδης Α. 12.

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Λεύκιππος Ξάνθης 58-77

Δεκάλεπτα: 13-8, 32-31, 40-52, 58-77

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Αναστασιάδης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης, Βέτσος 5, Φιλοξενίδης 12 (1), Τσιγγελίδης 18 (1), Μπακρατσάς, Τεζετζίδης 2, Κουτσούχας 1, Ευγενίου, Ψαρράς, Σούρλας, Τογανίδης 18, Τσάτσαρης 2.

Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης): Σταματέλος 9 (1), Κουμπάνης 5, Νταβουλτζόπουλος 13, Δώδος 1, Στεργίου 3 (1), Κυφωνίδης 2, Δάτσης 2, Κάλφας, Σταμπουλής 6, Παλλάκης 4, Στασινόπουλος 17, Χρήστου 15 (2).

 

ΔΕΚΑ-Απόλλων Καλαμαριάς 86-89 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 12-18, 27-38, 53-60, 72-72 (κ.α.), 86-89

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Βασιλόπουλος

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Βενετίδης, Πρωτούλης 34 (2), Καλαποθαράκος 2, Κοϊμτζόγλου 12 (1), Κρίτσικας 2, Παπασάβογλου 7, Μπάκος 2, Θεογιάννης 2, Δημητριάδης 4, Βογιατζής 21 (4)

Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Κουκουλίδης 8 (2), Μαχαιριανάκης 30 (2), Μύθιλλος, Τσιμπής 7 (2), Σαμαράς 9 (2), Αγραφιώτης 17 (3), Μόρας 6, Αθαναηλίδης 5 (1), Γουναρόπουλος 7.

 

Ασπίδα Ξάνθης-Μακαμπή 69-73

Δεκάλεπτα: 15-10, 28-28, 46-55, 69-73

Διαιτητές: Καλέσης, Λαδάς

Aσπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Aνθής 4(1), Παπαδάκης 5(1), Aναστασιάδης 4 (1), Παπαδόπουλος, Kαραμανώλης 2, Kουτσογιάννης 14 (1), Mανδαλατζής 18 (1), Tζέλλος 12 (4), Kάσουρας 8, Mασμανίδης 2.

Μακαμπή (Kοντός, Ξανθόπουλος): Σαραφίδης 10 (1), Kλουτζός 10 (1), Xατζηκυριακίδης, Σαμαράς 3 (1), Πετράκης 21 (6), Mπαδής 2, Σαββίδης 5, Aρούχ 15, Aργυρίου 4, Bαρδαβάς.

 

Βαθμολογία

  1. ΠΣ Ευκαρπίας 18
  2. ΓΑΣ Κομοτηνή 17
  3. ΑΟ Πολυγύρου 17
  4. ΜΕΝΤ 16
  5. Λεύκιππος Ξάνθης 16
  6. Απόλλων Καλαμαριάς 16
  7. Αίας Ευόσμου 15
  8. ΔΕΚΑ 15
  9. Ζέφυρος 15
  10. Ασπίδα Ξάνθης 15
  11. Αστέρας Σίνδου 14
  12. ΒΑΟ 13
  13. Μακαμπή 13
  14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 10

 

Επόμενη αγωνιστική (11η, 13/1/19)

ΜΕΝΤ-ΒΑΟ

Αστέρας Σίνδου-ΑΟ Πολυγύρου

Ζέφυρος-Ασπίδα Ξάνθης

ΠΣ Ευκαρπίας-ΓΑΣ Κομοτηνή

Λεύκιππος Ξάνθης-Αίας Ευόσμου

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΟ Νέων Μουδανιών

Μακαμπή-ΔΕΚΑ

ΠροηγούμενοΛούκα Μπάνκι : Είμαι απογοητευμένος!
ΕπόμενοΒόβορας: Την ίδια ενέργεια και με ΤΣΣΚΑ!

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.