www.allstarbasket.gr
Από αγώνα του Ζαφειράκη Νάουσας στο πρόσφατο τουρνουά του Προμηθέα Πάτρας

Αρχίζει σήμερα (13/5) σε πέντε πόλεις της Ελλάδας η Β’ φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων που θα ολοκληρωθεί την Κυριακή (15/5).

Ο νικητής κάθε ομίλου, θα πάρει το εισιτήριο για την τελική φάση που θα γίνει από 21 έως 26 Ιουνίου, σε πόλη που θα ανακοινωθεί από την ΕΟΚ.

Ήδη έχουν προκριθεί στα τελικά οι Πρωταθλητές, ΕΣΚΑ, Παναθηναϊκός, ΕΣΚΑΝΑ, Ολυμπιακός και ΕΚΑΣΘ, ΔΕΚΑ.

Το πρόγραμμα των αγώνων της Β’ φάσης:

 

Α’ Όμιλος (Κιλκίς)

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

  1. ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
  2. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
  3. ΕΓΣ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ
  4. ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87
ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
 13/05/22 ΝΕΟ ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ 17.00

19.30

ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87 – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΑΒ. –  ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ Ν.

14/05/22 ΝΕΟ ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ 16.00

18.30

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ Ν.– ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ Κ.

 15/05/22 ΝΕΟ ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ 13.00

15.30

ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87 – ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ Ν.– ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

 

Β’ Όμιλος (Σχηματάρι)

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

  1. ΑΟ ΝΕΟΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
  2. ΑΛΦΑ 93 ΑΓΡΙΝΙΟΥ
  3. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΡΩΤΕΑΣ
  4. ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
 13/05/22  ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 17.00

19.30

ΑΛΦΑ 93 ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΘΛ. ΛΕΣΧΗ ΜΥΤ.

ΑΚ. ΣΧΗΜ. ΠΡΩΤΕΑΣ- ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡ.

  14/05/22   ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 16.00

 

18.30

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡ. – ΑΛΦΑ 93 ΑΓΡΙΝΙΟΥ

ΑΘΛ. ΛΕΣΧΗ ΜΥΤ. – ΑΚ. ΣΧΗΜ. ΠΡΩΤΕΑΣ

  15/05/22   ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 12.00

14.30

ΑΛΦΑ 93 ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΑΚ. ΣΧΗΜ. ΠΡΩΤΕΑΣ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡ. – ΑΘΛ. ΛΕΣΧΗ ΜΥΤ.

 

Γ’ Όμιλος (Κόρινθος)

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

  1. ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
  2. ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ
  3. ΑΜΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
  4. ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ
ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
  13/05/22   ΚΟΡΙΝΘΟΥ 16.00 18.30 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ
  14/05/22   ΚΟΡΙΝΘΟΥ 16.00 18.30 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ
  15/05/22   ΚΟΡΙΝΘΟΥ 10.30 13.00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

 

Δ’ Όμιλος (Αρχάνες)

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

  1. ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
  2. ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ
  3. ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ
ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
  13/05/22   ΑΡΧΑΝΩΝ   16.00   ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
  14/05/22   ΑΡΧΑΝΩΝ   17.00   ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ – ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ
  15/05/22   ΑΡΧΑΝΩΝ   11.00   ΑΟ ΑΝΔΡΟΥ – ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ

 

(Σ.Σ. Σε αυτόν τον όμιλο ήταν και ο ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ, ο οποίος δήλωσε αδυναμία συμμετοχής)

 

Ε’ Όμιλος (Πεύκη)

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

  1. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  2. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  3. 2ος ΕΚΑΣΘ
ΗΜ/ΝΙΕΣ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ
 13/05/22  ΠΕΥΚΗΣ  21.00 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
 14/05/22  ΠΕΥΚΗΣ  18.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ
 15/05/22  ΠΕΥΚΗΣ  16.00 ΗΡΑΚΛΗΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

Α.Ο. Άνδρου: Πρωταθλητές Παίδων στις Κυκλάδες (pics)

Τελικός Παίδων ΕΚΑΣΘ: Πρωταθλήτρια η ΔΕΚΑ, 77-63 τον Ηρακλή

Ολυμπιακός: Back to Back Πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ Έφηβοι και Παίδες! (vid)

Πρωταθλητής ΕΣΚΑ στους Παίδες ο Παναθηναϊκός, 78-70 και 2-0 το Περιστέρι! (gallery)

 

ΠροηγούμενοΕΟΚ: Σε δημόσια διαβούλευση οι προτάσεις αλλαγών σε κανονισμούς μεταγραφών
ΕπόμενοΑπό Παρασκευή (13/5) έως Κυριακή (15/5) η Β’ φάση στο Πανελλήνιο Κορασίδων

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.