Πανελλήνιο Παίδων 1

Άρχισε σήμερα (13/5) σε πέντε πόλεις της Ελλάδας η Β’ φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων που θα ολοκληρωθεί την Κυριακή (15/5).

Ο νικητής κάθε ομίλου, θα πάρει το εισιτήριο για την τελική φάση που θα γίνει από 21 έως 26 Ιουνίου, σε πόλη που θα ανακοινωθεί από την ΕΟΚ.

Ήδη έχουν προκριθεί στα τελικά οι Πρωταθλητές, ΕΣΚΑ, Παναθηναϊκός, ΕΣΚΑΝΑ, Ολυμπιακός και ΕΚΑΣΘ, ΔΕΚΑ.

Στην πρώτη αγωνιστική της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν είναι τα εξής:

Α’ Όμιλος (Κιλκίς)

Παρασκευή 13/5

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ηρακλής Κοζάνης 37-67

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 9-19, 22-38, 33-58, 37-67

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 3, Μαναβάκης, Χατζής, Προβατίδης 21(1), Πήτας, Μαντζίνος, Ταμπούρλος 8, Πούλος 5(1), Βουτσάς, Γιαννόπουλος, Μαυρίδης, Ελευθεριάδης

Ηρακλής Κοζάνης (Ασβεστάς): Αργυρόπουλος 7, Κουζιάκης 1, Γκαζιάκας 4, Κηπουρίδης 1, Τοπάλης 8, Μεγκίδης 9(1), Μητσιάνης 10(1), Φραντζής 12, Φαρμάκης, Στιάπης 15(2), Τσαπάρας.

Αγ. Βαρβάρα Καβάλας-Ζαφειράκης 58-40

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 19-11, 30-19, 46-26, 58-40

Αγ. Βαρβάρα Καβάλας (Μαγιάννης-Μυτικόπουλος): Παπαδόπουλος Π., Χατζηαβραμίδης 9, Μακαρατζής 21(3), Γιουρούκης 4, Παπαδόπουλος Ι. 5, Μάρκου, Σπυρίδης 2, Κλαξάς 8(1), Αθανασιάδης, Χαϊτας 3(1), Σιναπούδης 6, Ψωμάς

Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας-Ζιάνης): Σιδηρόπουλος, Μπέσκος 2, Ζάιος 1, Ζιάνης 3, Παπαπέσιος, Σαντίκογλου, Σπανέλλης 5(1), Πουρλίδας 16, Νούκος 2, Μίσκος 7, Τσάνε 2, Καρατσιόλης 2

Η συνέχεια

Σάββατο 14/5

16.00 Ζαφειράκης-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης

18.30 Ηρακλής Κοζάνης-Αγ. Βαρβάρα Καβάλας Βασιλόπουλος-Δικταπανίδης

Κυριακή 15/5

13.00 ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Αγ. Βαρβάρα Καβάλας Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

15.30 Ζαφειράκης-Ηρακλής Κοζάνης Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

Β’ Όμιλος (Σχηματάρι)

Παρασκευή 13/5

Άλφα ’93 Αγρινίου-Α.Λ. Μυτιλήνης 88-39

Διαιτητές: Κούλης Κ.-Κουλουμπαρίτσης

Δεκάλεπτα: 24-14, 48-22, 70-31, 88-39

Άλφα ΄93 Αγρινίου (Καραπιπέρης-Γεωργάς): Μαλαινός, Σελίμας, Βελαώρας 10, Τραγουδάρας 16 (1), Τσεκούρας 2, Γαρεφαλλάκης 2, Κουτρολός 6, Παπαστάμος 7 (1), Κοράκης 4, Γεωργάς 9, Διώτης 9 (1), Καλύβας 23 (1

Α.Λ. Μυτιλήνης (Καραμβάλης): Κιντάκας, Σαμαρτζίδης 4, Τοπάλης 4, Ελευθερίου 5, Δεμερτζής 12 (4), Γεωργίου, Στυλιανίδης 6, Βελέντζας, Τελωνιάτης 4, Βαμβακάς 2, Νικέλης, Τζίνης 2.

Πρωτέας Σχ.-Κεραυνός Λάρ. 69-52

Διαιτητές: Κούλης Κ.-Κουλουμπαρίτσης

Δεκάλεπτα: 19-21, 36-30, 51-40, 69-52

Πρωτέας Σχηματαρίου (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 24 (3), Μπέτα 8, Μπισούκου 6, Χαντζής Κ. 23 (3), Ντανάσης, Κατσιμήτρος, Τσιώλης 2, Βόγγελης 6, Ευαγγελούδης, Ντανάσης, Σεφέρης, Χαντζής Γ.

Κεραυνός Λάρισας (Πάκας-Δεμίρης): Λούπας 3, Γκανάς, Αντωνόπουλος 7 (1), Δεμίρης 17 (2), Πάσχος 16 (2), Μπαρούτας, Στογιάννης, Κουτσαμπέλας, Τσουκαλέλης 2, Δρυστέλλας 4, Λιάμπος 3 (1), Ευθυμίου

Η συνέχεια

Σάββατο 14/5

16.00 Κεραυνός Λάρ.-ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου Κοτσίρης-Καψιώχας

18.30 Αθλ. Λέσχη Μυτ.-Πρωτέας Σχ. Κοτσίρης-Καψιώχας

Κυριακή 15/5

12.00 Κεραυνός Λάρ.-Αθλ. Λέσχη Μυτ. Βελέντζας-Πετράκης Ιωάν.

15.30 ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου-Πρωτέας Σχ. Βελέντζας-Πετράκης Ιωάν.

Γ’ Όμιλος (Κόρινθος)

Παρασκευή 13/5

Προμηθέας Π.-Ολυμπία Αργολίδας 85-61

Διαιτητές: Αυγερινός-Αδαμόπουλος

Δεκάλεπτα: 25-10, 16-14, 27-16, 17-21

Προμηθέας Π. (Σκροπολίθας Β.): Βλάσσης 17, Πρίφτι 8, Αναγνωστόπουλος 4, Στέβοβιτς 2,Ρουμελιώτης 12, Σοϊλεμτζίδης 18, Καούρης 2, Κονδύλης 4, Αποστόλου 8, Πρέκας 3, Σαρρής 4, Τσίρος 3

Ολυμπία Αργ. (Γκόλαντας): Δανιηλόγλου, Γκάτζια, Κάζας 3, Γκόλαντας 35, Μάντιτς 5, Μαραγκός 7, Διαμαντάκος 4, Καλούδης 3, Ηλιάδης 4, Μερμίγκης, Κουσκούλης, Βλάχος

Βούρειος-Πελασγός 67-53

Διαιτητές: Αυγερινός-Αδαμόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-10, 14-9, 9-18, 17-16

Βούρειος (Χατζηλάμπρου): Συνταριανός, Μηλιάδης, Σπάρταλης 40, Αγγελής, Μηλιάδης 8, Γιαννούτσος 2, Χατζηλάμπρου 15, Αλούρδας 2, Λουκουράζης, Σπυρέλλης, Πιπινιάς, Τσιμούνης

Πελασγός (Τσατσούλης): Γιαννόπουλος 11, Κουκουλάς 15, Θεοδωρόπουλος 11, Μακρής 5, Μπουγάς 7, Μανιάτης, Ασημάκης, Δρακόπουλος 4, Καρδάκης, Μερζιώτης, Τουλκερίδης, Ναστόπουλος

Η συνέχεια

Σάββατο 14/5

16.00 Πελασγός-Προμηθέας Παπαδόπουλος Χρ.-Ανδρεόπουλος

18.30 Ολυμπια Αργολίδας-Βούρειος Παπαδόπουλος Χρ.-Ανδρεόπουλος

Κυριακή 15/5

10.30 Προμηθέας-Βούρειος Τζιμινίδης-Χρόνης

13.00 Πελασγός-Ολυμπια Αργολίδας Τζιμινίδης-Χρόνης

Δ’ Όμιλος (Αρχάνες)

Παρασκευή 13/5

Άνδρος-Ηράκλειο 36-89

Διαιτητές: Τσαϊρίδης-Ξυλάς

Δεκάλεπτα: 14-24, 7-23, 9-32, 6-21

Άνδρος (Μουστάκας): Μπέλλο 17, Βίλα, Πάπα 2, Χέλμης, Μωραϊτης 2, Βαρθολομαίος 2, Αθανασίου, Μάρδο 11, Σπυρόπουλος 2, Λανέ, Λουκίσας, Πέτσας

Ηράκλειο (Μακράκης): Μακράκης 6, Σπινθουράκης 4, Κουγιουμούτζης 14, 8, Γενιτσαρίδης 8, Σαραντουλάκης 3, Τέιλος 4, Βασιλάκης 9, Τζώρτζης 11, Σαβουλίδης 13, Μουλιανιτάκης 6, Μουτάφης 11, Κανατάκης

Η συνέχεια

Σάββατο 14/5

16.00 Ηράκλειο-ΑΕ Δικαίου Κω Κουκουλεκίδης Β.-Ξυλάς

Κυριακή 15/5

11.00 Άνδρος-ΑΕ Δικαίου Κω Χατζημάρκος-Γεωργιλάκης

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Πεύκη)

Παρασκευή 13/5

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Περιστέρι 52-70

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα: 11-22, 13-15, 14-16, 13-17

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Καλούδης): Ιακώβου, Μποσγανάς 3, Σφούνος 7, Τζουρμπάκης 4, Μαρτζούκος 3, Δηληδημήτρης, Σουγλέρης 10, Παλόκα, Ντόρβας 2, Σουλιμιώτης 16, Κακαβιάς, Στογιανόβιτς 7

Περιστέρι (Δελή): Καράγκουτης, Φουντής, Πολίτης 9, Μαραγκουδάκης 10, Πασχάλης 8, Χριστοδουλάτος, Κολοβός 2, Σταθόπουλος, Παλληκαράς 6, Παγώνης 23, Λιοσάτος 3, Χαβούτσας 9

Σάββατο 14/5

18.00 Περιστέρι-Ηρακλής Λιαρομάτης-Λιόνας

Κυριακή 15/5

16.00 Ηρακλής-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Νάστος-Μπακετέα

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ:

Α.Ο. Άνδρου: Πρωταθλητές Παίδων στις Κυκλάδες (pics)

Τελικός Παίδων ΕΚΑΣΘ: Πρωταθλήτρια η ΔΕΚΑ, 77-63 τον Ηρακλή

Ολυμπιακός: Back to Back Πρωταθλητές ΕΣΚΑΝΑ Έφηβοι και Παίδες! (vid)

Πρωταθλητής ΕΣΚΑ στους Παίδες ο Παναθηναϊκός, 78-70 και 2-0 το Περιστέρι! (gallery)

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΝΕΑ

EuroLeague: ΜVP της 11ης αγωνιστικής ο Μίτσιτς!

MVP της 11ης αγωνιστικής στη νίκη της Εφές επί του Ολυμπιακού στην Πόλη (82-71) αναδείχτηκε ο Βασίλιε Μίτσιτς. Το βραβείο του πολυτιμότερου παίκτη της 11ης...

ALLSTAR VIDEO

Το τεύχος του μήνα!