Ηλυσιακό

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας έκανε την πρεμιέρα του, την Κυριακή (13/10), με τον Ηλυσιακό του Αντώνη Φώτση να ξεκινά με το δεξί και πολλά παιχνίδια να κρίνονται στα τελευταία λεπτά.

Ο Ηλυσιακός, με τον Αντώνη Φώτση να κάνει ένα εξαιρετικό παιχνίδι με 18 πόντους, κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Άρη Νίκαιας στη δεύτερη παράταση (85-91) και ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο νέο πρωτάθλημα.

Επίσης, στον δεύτερο όμιλο ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου σημείωσε μία πολύ δύσκολη νίκη κόντρα στη ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ με 75-71, ενώ ο αγώνας Αργοναύτης ΤριγλίαςΆρης Θήβας κρίθηκε στην παράταση με τους γηπεδούχους να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα με 104-98.

Το ντεμπούτο του στη Γ’ Εθνική έκανε και ο Γιάννης Γιαννούλης! Στα 43 του χρόνια, ο άλλοτε διεθνής σέντερ πέτυχε 11 πόντους για την Ακράτα, αλλά η ομάδα του ηττήθηκε με 76-70 από την Ερμιόνη, σε ένα ιδιαίτερα δυναμικό παιχνίδι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνων του 1ου και του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:

1ος Όμιλος

1η αγωνιστική

ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Γλαύκος 75-60

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟ Ακράτα 76-70

Νέο Ληξούριο – ΑΟΚ Χαλάνδρι 77-68

ΣΔΥ Τρίπολης – ΚΑΟ Κορίνθου 62-82

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΑΕΝ Κηφισιάς 84-71

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – Ηλυσιακός 85-91 (παρ.)

Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΟ Αχαγιά 82 67-72

 

Φύλλα αγώνα

 

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – Ηλυσιακός 85-91 (β’ παρ.)

Δεκάλεπτα: 24-12, 42-28, 58-49, 65-65 (κ.α.), 74-74 (α΄ παρ.), 85-91 (β΄ παρ.)

Διαιτητές: Ζιώγας, Ναστούλης

Αρης Νικαίας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 27(1), Θεοδωράκος 11(1), Πρίτσος 11, Κόλλιας 12, Χαντζόγλου 9(1), Λαζαρίδης 9(1), Πεταλάς 6, Καραβανάς, Παπαγεωργίου.

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 9(3), Κελαϊδής 24(4), Φώτσης 18(1), Μαραγκουδάκης 15(2), Κωτσόπουλος 7(1), Πλευράκης, Ουντίτζο 3(1),Μπάζιος, Ετζιάκα, Ταταράκης 6(2).

Νέο Ληξούριο – Χαλάνδρι 78-68

Δεκάλεπτα: 24-21, 46-36, 64-52, 78-68

Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 14(1), Ιωάννου 1, Τρυφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 15, Πολίτης 14(2), Θεοδωράκος 11(3), Λαμπρόπουλος 15(1).

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 23(5), Σταθάκης 19(6), Αυγουλάς 1, Μορφωνιός 3(1), Αυδής 4, Μωραῒτης 11(3), Βουλγαράκης 3(1), Θεοδωράκης 4.

ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Γλαύκος 75-60

Δεκάλεπτα: 18-23, 40-39, 56-52, 75-60

Διαιτητές: Xριστινάκης, Kαραμπιτσάκος

Kορωπί (Δρακόπουλος): Iωάννου 12, Nτέλλας, Tετζεράκης, Kατωπόδης 20(3), Kεχρής, Kοκκορόγιαννης 10, Kούτρας, Mερκούρης 6, Aργυρόπουλος, Kλασίδης, Kουτουφάς 19(2), Σταμάτης 8.

Γλαύκος (Δερλός): Aναστασόπουλος 6(1), Bουρνάς 14, Tριπολίδης 5(1), Σπύρου 2, Θανόπουλος 17(4), Παπαβασιλόπουλος 6, Σουντρής, Λαμπρόπουλος 4, Xατζηκάλφας, Iωαννίδης, Δημάκος 6, Kουκουλομμάτης.

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟ Ακράτα 76-70

Δεκάλεπτα: 22-19, 43-36, 63-51, 76-70

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Αγγελής

ΑΟΕ (Ζωντός): Ευστρατίου 5(1), Αγγελής 17(2), Θωμάς 2, Οργκεστ 3, Γκολέμης 5(1), Κεφαλάς 16(1), Προσιλής, Κατσαβέλας, Ευστρατίου 2, Σαρικάς 17(2), Κορίζης 9, Πούλης.

Ακράτα (Ζίζηλας): Δορλής 14(1), Σαχίτι, Πετρόπουλος, Μουρατίδης 20(1), Κατωπόδης 6(1), Πολυδέρας 8(2), Βασιλάτος, Κώστας, Γιαννούλης 11, Μάλλης 2, Κυρίτσης 2, Γιόβας 7(2).

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΑΕΝ Κηφισιάς 84-71

Δεκάλεπτα: 21-18, 47-31, 68-52, 84-71

Διαιτητές: Χρηστίδης, Μαυρέλης

Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος): Βαλιώτης 4, Βαϊδάκης 18(2), Μαυροειδή 2, Πρόγκας 15(1), Γραμματικός 21(3), Τσορμπατζόγλου 2, Σολωμός 4, Αγγελόπουλος 7(2), Τσαπρούνης 11, Λάμπρου.

Κηφισιά (Λαδίκος): Δουβλής 5, Μοσχοβίτης 15, Μακρυγιάννης 9(1), Γιαννούτσος , Πρέκας, Μανούσος 17, Γούνης 1, Σπαχιγάι 2, Οικονόμου 13, Μιχαλάκης 6, Γιακουμής, Φασιανός 3(1).

Βαθμολογία

Κορωπί 2 1-0

ΑΟ Ερμιόνης 2 1-0

Νέο Ληξούριο 2 1-0

ΚΑΟ Κορίνθου 2 1-0

ΑΟΠ Φαλήρου 2 1-0

Ηλυσιακός 2 1-0

Αχαγιά 82 2 1-0

Γλαύκος 1 0-1

Ακράτα 1 0-1

Χαλάνδρι 1 0-1

Τρίπολη 1 0-1

ΑΕΝΚ 1 0-1

Άρης Νικαίας 1 0-1

Παναχαϊκή 1 0-1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10)

Ακράτα – Κορωπί

Χαλάνδρι – ΑΟ Ερμιόνης

ΚΑΟ Κορίνθου – Νέο Ληξούριο

ΑΕΝ Κηφισιάς – ΣΔΥ Τρίπολης

Ηλυσιακός – ΑΟ Π Φαλήρου

Αχαγιά 82 – Άρης Νίκαιας

Γλαύκος – Παναχαϊκή

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – Αίαντας Αυλίδας 59-42

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΟΝΣ Μίλων 82-76

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΑΟΚ Χανιά 62-56

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΑΣ Άρης Θήβας 104-98 (παρ.)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΣ Πέρα 84-77

ΚΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 75-71

ΑΚ Χαλκίδας – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 64-52

 

Φύλλα αγώνα

 

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΟΝΣ Μίλων 82-76

Δεκάλεπτα: 18-21, 41-43, 61-57, 82-76

Διαιτητές: Αναστασίου, Βελέντζας

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπέλλας Γ. 13(2), Γεροκώστας 6, Φούντας 9(2), Δαρμής, Μπολάτογλου 15(2), Κατσαρός, Μπέλλας Ο. 20(1), Ραλλάκης 4, Μανταλβάνος 7, Τσιουμπρής 8, Βάτσιος.

Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς 11(3), Σουλινάρης 10, Ραφτόπουλος, Τζανικιάν, Καραγιαννίδης 9, Παπαδάκης 3, Παπανικολόπουλος 8(2), Γαλάνης, Εξηνταβελώνης, Ζούκας 11, Ανδρεόπουλος 14, Ψυλέας 10(1).

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΑΣ Άρης Θήβας 104-98 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 34-25, 54-41, 71-63, 91-91 (κ.α.), 104-98

Διαιτητές: Φάκαρος, Σκανδαλάκης

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Τύρλας 4, Σταμέλος 5(1), Σβαρνάς 4, Παπουτσής 20(2), Μητσάκης, Γαλιατσάτος 3, Καλογερόπουλος 39(7), Παπακώστας 5, Λίτσος 19(3), Παπαδημητρίου 1, Κορομηλιάς 4.

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Πανταζής 19(2), Ντέντα, Τριανταφύλλου 4, Γκρινιάρης 27(1), Ματσαγγούρας, Χαρατσής 3(1), Γκιζογιάννης 16(2), Ανέστης 10(1).

ΑΚ Χαλκίδας – ΒΑΟΛ Χίου 64-52

Δεκάλεπτα: 13-10, 32-25, 49-39, 64-52

Διαιτητές: Κώτσου, Κατσαπρακάκης

Χαλκίδα (Μπρατσιάκος): Μπρατσιάκος, Παπάδης 12(2), Στεφάνου 5(1), Κατσούλας 7, Βογιατζής, Σταθόπουλος, Μητσιμπόνας 20(2), Γεωργιάδης 13(2), Λούκας 3(1), Φραγκούλης, Σιδέρης 4.

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Τσιριγώτης, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 3, Σουλίκας 4, Σιμιτσάκης, Παπαδόπουλος 13, Σαμιώτης 13(1), Τσουρής 8, Μαρούλης 4, Τρόβας 4(1), Κουιμτζής, Κωνσταντινάκος 3(1).

Ερμής Σχηματαρίου – ΑΟΚ Χανιά 62-56

Δεκάλεπτα: 13-10, 30-27, 48-38, 62-56

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Λάμπος

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Γιανναλέτσος, Καρακωστάκης, Γκοντόπουλος 5(1), Γεωργίου, Δέδες 7, Μιχαήλ 10, Σακελλαράκης 4, Κοπακάκης, Χάλιος 5, Κουλούρης 14(2), Σιδέρης, Δημητριάδης 17.

Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 6, Ιωακειμίδης 1, Αλεξίου 2, Πνευματικός-Φράνσις, Ζανιδάκης 21(2), Βρεττός 2, Κατράνας 3, Μαντζαρίδης 2, Κιγμέτογλου 19(1), Αδοντάκης, Σκαμνάκης, Παλαιοκρασσάς.

Τα Φανάρια – Αίαντας Αυλίδας 86-62

Δεκάλεπτα: 24-7, 38-29, 59-42, 86-62

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Αναστασόπουλος

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Πολίτης, Κοντσές 9(1), Χονδρόπουλος 19(5), Καραγιάννης 2, Μάκαρης 20(1), Προδρόμου 23(1), Ζαφειρούδης 8(1), Χάρος 4, Ναυπλιώτης 2, Βουτυρόπουλος 3(1), Ωνάσογλου, Σεϊντίνι 2.

Αυλίδα (Σαλιάρης): Ανδρικόπουλος 7(1), Μουντρίχας 14(3), Αργυρίου, Καλεντζάκης 8(2), Καζάκος, Παπαχαραλάμπους 2, Κωνσταντόπουλος 7(1), Τσιώλης 5(1), Σταμέλος 6, Κωνσταντούρας 15(3), Λαψίδης, Δαβρής.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΣ Πέρα 84-77

Δεκάλεπτα: 20-15, 35-37, 64-55, 84-77

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Σκουλαρίκης

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος, Μπαλαμώτης, Δήμου 17(4), Ζαρμακούπης 21(1), Δρίβας 9(3), Σταύρου 2, Αμβράζης 21(1), Κανελόπουλος 8(1), Πιτούλης 1, Κριζεας, Μπένος 6, Ραλάτος.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 9 (1), Γελαδάς, Δρόσος 3(1), Βλάχος, Τσολάκης 6, Πεφάνης, Κεφαλάς 13(2), Μαντάς, Γονίδης, Βαρσαμούλης 15, Αϊβάτογλου.

Βαθμολογία

Τα Φανάρια 2 1-0

Ένωση Ιλίου 2 1-0

Χαλκίδα 2 1-0

Ερμής Σχηματαρίου 2 1-0

Αργοναύτης Τριγλίας 2 1-0

Κρόνος Αγ. Δημητρίου 2 1-0

ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2 1-0

Αίαντας Αυλίδας 1 0-1

Μίλων 1 0-1

Χανιά 1 0-1

Άρης Θήβας 1 0-1

Πέρα 1 0-1

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 1 0-1

Βούρειος ΑΟΛ Χίου 1 0-1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10)

Μίλων – Τα Φανάρια

Χανιά – Ένωση Ιλίου

Αρης Θήβας – Ερμής Σχηματαρίου

Πέρα – Αργοναύτης Ραφήνας

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

ΒΑΟΛ Χίου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Αίαντας Αυλίδας – Χαλκίδα

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.