Ο Παναθηναϊκός προκρίθηκε στον τελικό του Super Cup μετά το 72-67 επί του Κολοσσού, με τον Ντέγιαν Ράντονιτς να μιλά για τη νίκη της ομάδας του.

Οι “πράσινοι” πήραν το εισιτήριο πρόκρισης στον αυριανό (2/10, 21:00) τελικό κόντρα στον νικητή του Ολυμπιακός-Προμηθέας, επικρατώντας του Κολοσσού με 72-67.

Ο Μαυροβούνιος τεχνικός του “τριφυλλιού” αναφέρθηκε στα λάθη της ομάδας του αλλά και την απουσία του βασικού πόιντ γκαρντ της ομάδας, Νέιτ Γουόλτερς.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού είπε αναλυτικά στην κάμερα της ΕΡΤ:

“Συγχαρητήρια στον Κολοσσό έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι. Ήταν δύσκολο παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε λάθη στην τρίτη περίοδο και το παιχνίδι ήταν κλειστό. Κερδίσαμε όμως. Πρέπει να βελτιώσουμε αρκετά πράγματα.

Ο Γκριγκόνις έλειψε αρκετό καιρό από εμάς, δεν είχαμε και τον Γουόλτερς που μας έλειψε πολύ από το παιχνίδι αυτό”.

Το βίντεο με τις δηλώσεις του Ράντονιτς:

Στη συνέχεια ο Μαυροβούνιος τεχνικός τόνισε στη συνέντευξη Τύπου:

“Το ξεκίνημα δεν ήταν καλό και στις δύο πλευρές. Στη συνέχεια παίξαμε καλύτερα, με εξαίρεση τα τελευταία δύο λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Η τελευταία περίοδος ήταν κλειστή, όμως έχουμε πολλά ακόμα να βελτιώσουμε”.