Με τον Σέρχιο Ροντρίγκεθ να παίζει και για τον Νάντο Ντε Κολό, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας νίκησε ξανά τη Χίμκι, με 89-84, κρατώντας τον Αλεξέι Σβεντ στην πιο μικρή παραγωγικότητα της σεζόν.

Ο Ισπανός γκαρντ της ομάδας του Δημήτρη Ιτούδη τα έκανε όλα! 26 πόντοι με 6/6 βολές, 4/4 δίποντα, 4/10 τρίποντα, 10 ασίστ, 4 ριμπάουντ και 36 στην αξιολόγηση, παίζοντας και για τον τραυματία Νάντο Ντε Κολό που ίσως προλάβει το Final 4.

Η Χίμκι ήταν πάλι πολύ ανταγωνιστική μολονότι ο Αλεξέι Σβεντ έμεινε σε ιστορικό χαμηλό διετίας, με τους 12 πόντους που πέτυχε. Ο πρώτος σκόρερ της φετινής Euroleague είχε 2/3 βολές, 2/4 δίποντα και 2/9 τρίποντα κι έμεινε πολύ χαμηλά στο σκοράρισμα. Ο Άντονι Γκιλ ήταν πάλι ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα με 24 πόντους και 30 βαθμούς αξιολόγησης, αλλά η Χίμκι που προηγήθηκε 45-43 στο ημίχρονο κι ήταν κοντά σε όλο το ματς, έχασε πάλι στις λεπτομέρειες.

Η ΤΣΣΚΑ έπαιζε δίχως και τον Κάιλ Χάινς λόγω τραυματισμού.