www.allstarbasket.gr

Με αγώνες σε δύο ομίλους συνεχίστηκε την Κυριακή (6/3) το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

2ος Όμιλος (17η αγωνιστική)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Τερψιθέα 57-45
Ιπποκράτης Κω-ΑΕΚ Περιστερίου 23-59
ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕ Σαντορίνης 64-54
Αγ. Παρασκευή-Αθηναϊκός 54-45
Αμύντας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 64-55

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ιπποκράτης Κω-ΑΕΚ Περιστερίου 23-59
Διαιτητές: Χρόνης- Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα: 7-15, 9-27, 18-45, 23-59
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι, Μιλίκοβιτς 5(1), Καλάβρια, Κοντού, Πατμίου 4, Κιλιμάτου, Κιαπόκα 3, Καλυμιοναρή 4, Σβύνου 3, Κουντουριώτη 2, Γιαλλούση, Ψαρού 2.
ΑΕΚ Περιστερίου (Ζαχαρίας): Μαλαπάνη, Βασιλάκη 3(1), Καλαντζή 6(2), Κατσιμάρδου 10, Ράπτη 4, Γαβαλά 8(2), Ναού, Ζήκα, Τζίβα 13, Κοντογιώργη 15.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Τερψιθέα 57-45
Διαιτητές: Κοτσίρης, Αδαμόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-11, 30-23, 40-41, 57-45
ΕΦΑΟ Ζωγραφου (Σκαρλάτος) : Παντελή 15(2) , Δερμιτζάκη 7, Τσάτση, Αντωνιάδου, Μάνου11(3), Χόνι 2, Στεριοπούλου 11(2), Πασιατζή, Τριανταφύλλη, Κριμιτζά 11, Μπαχ, Φλώρου.
Τερψιθέα Γλυφ. (Βασιλάκος) Κορδάλη, Μπακάλη 3, Ιωαννίδου 26(2), Κατσαρέα 2, Αγκάι, Λαμπράκη 6, Μουστάκα, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού, Καντέλη 8(1).

ΚΑΟ Μελισσίων – ΑΕ Σαντορίνης 64-54
Διαιτητές: Μπιστιντζάνος – Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 9-13, 28-30, 38-41, 64-54
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χρ): Παλαμάρη, Παναγιωτίδη 6, Βόσσου 3, Ανδρικοπούλου 6, Πατέρα 4 (1), Καραχάλιου 2, Κοιλιαρίδη 19 (3), Τάρλα 5 (1), Χιώτη 10, Παρθενίου 6 (2), Βελέντζα 3
ΑΕ Σαντορίνης (Μάμμος – Πιτσίκαλης): Τσούπα Μ 13 (1), Σιγάλα, Αξιοπούλου 12 (2), Ρεντζεπέρη 17, Παπαμαρκάκη 6 (1), Σπηλιώτη 5, Πετράκη 1, Τσούπα Π.

Γ.Σ.Αγίας Παρασκευής – Αθηναϊκός 54-45
Διαιτητές: Γαραντζιώτης, Ροδόπουλος
Δεκάλεπτα 19-14, 30-23, 42-39, 54-45
Αγία Παρασκευή (Χατήρας, Τσίκος): Πενέλη 3(1), Στούπα 10, Χατήρα 5, Ακρίβου 16, Ευαγγελάτου 5(1), Τριανταφύλλου, Σακουλάκη, Καράμπελα, Γρίσπου 15.
Αθηναϊκός (Μαρώσης – Φαραώς): Χελιώτη 12, Μπέκιου, Κουτσιρίμπα 10, Γεροντή, Τζέμη 5, Κοιλιά 2,Τραγουστή 8(2), Τζίκα 6(1), Γοργογιάννη 2,Παπαγεωργίου.

Αμύντας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 64-55
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Α. – Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 27-11, 37-26, 53-40, 64-55
Αμύντας (Δρακάκη, Λιάκου): Σιδηροπούλου, Τσαχιρίδη, Μαργώνη 4, Κοντογιάννη 3, Λιναρά, Πατσιώτη 6, Πολιτοπούλου 9, Ντάνου Λ. 24(6), Μαζαράκη 6, Αθανασούλια 3(1), Ντάνου Μ. 5, Βαρβιτσιώτη 4.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Νικολαΐδου, Τσιαντής): Γιαμπάνη 22, Τσιμπίδη 2, Δραμιτίνου, Πολιτοπούλου 10(2), Γεωργακοπούλου, Καλομιτσίνη 8(1), Στεφανίδου 5(1), Γρηγοροπούλου 2, Μπλιθικιώτη 2, Τσάμη 2, Κουλουρή 2.

Η βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 29

2. Αγία Παρασκευή 29

3. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 26

4. Αμύντας 25

5. ΚΑΟ Μελισσίων 25

6. Τερψιθέα Γλυφάδας 22

7. ΑΕ Σαντορίνης 20

8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 20

9. Αθηναϊκός 19

10. ΑΕΚ Περιστερίου 19

11. Ιπποκράτης Κω 15

*Δεν έχουν γίνει οι αγώνες ΑΕ Σαντορίνης-Ιπποκράτης Κω (14η Αγωνιστική), ΑΕ Σαντορίνης-Αμύντας (16η Αγωνιστική).

 

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 13/3)

ΑΕΚ Περιστερίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Αθηναϊκός-Ιπποκράτης Κω
Πρωτέας Βούλας-Αγία Παρασκευή
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων
Τερψιθέα Γλυφάδα-Αμύντας
Ρεπό: ΑΕ Σαντορίνης

3ος Ομιλος – 13η Αγωνιστική (Εξ’ αναβολής)

Ολύμπια Λάρισας-Αργοναύτες Αγρινίου 44-38

Διαιτητές: Αβραμίδου-Δημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 4-11, 11-20, 30-27, 44-38
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσεμπελίκου, Δήμα, Χριστοφοράκη 10(2), Καρτσαμάρη 17(3), Λιάσκου, Μιχαηλίδου 9(3), Κούτε, Μαργαρίτη, Κολιαδήμα, Καλακώνα Μ. 8(1).
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Σύρρου, Μαρίνη 7(1), Πιστιόλα 10(2), Τασούλη 12, Μαρούντα 6(2), Στεργίου 3, Ζαχείλα, Γαλατούλα, Παπαθανάση, Λιάπη.

Η βαθμολογία
1. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 20
2. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 20
3. Πιερικός Αρχέλαος 19
4. Λασσάνης Κοζάνης 15
5. Ολύμπια Λάρισας 14
6. Αργοναύτες Αγρινίου 12
7. Απόλλων Πτολεμαΐδας 12
8. ΑΓΕ Πιερίας 11

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 13/3)
Αργοναύτες Αγρινίου-Απόλλων Πτολεμαΐδας
ΑΓΕ Πιερίας-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
Λασσάνης Κοζάνης-Ολύμπια Λάρισας
Ρεπό: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Πιερικός Αρχέλαος

4ος Όμιλος – 17η αγωνιστική
Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 46-65
Άρης Θ.- ΑΕ Πυλαίας 82-55
Ιερισσός – Ηρακλής 38-79
Πανόραμα-Ασπίς Ξ. 68-61
Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς, Πάνθηρες Καβάλας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανσερραϊκός-Παναθλητικός Συκεών 46-65

Διαιτητές: Σταμπουλής-Αναστασιάδης Π.
Δεκάλεπτα: 9-16, 21-42, 36-54, 46-65
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Βαρούτη Χ., Τσάντα 5(1). Βαρούτη Α., Βάννα, Μπακιρτζίδου 12, Πελτέκη 4(1), Θανοπούλου 15(2), Δαμιανάκου 3(1), Πιτσιάβα 5, Σιάκα, Γκέγκα 2.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 7(1), Κουφογιάννη 14, Τράντα 16(1), Μπαξεβάνου 3, Τζήμου 6, Καραμπατζάκη 16, Βασιλείου 2, Σύρπα 1, Σταμπή, Αντωνίου Ι., Σταματάκη.

Άρης Θ.- ΑΕ Πυλαίας 82-55

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Κανελλίδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 36-36, 59-45, 82-55
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 8(2), Κυρπιζλίδου 4, Τζημορώτα 8(2), Τσιαρσιώτη 2, Τσαμπούρη 16(5), Παπαϊωάννου 14, Παπαχρήστου, Δροσούνη 13, Βλάχου 2, Νταουντάκη 2, Παρακεντέ, Μιχαηλίδου 13(1).
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Μαργέτη Α, Ιγγλέζου 23(4), Κωστανάκη 12(1), Κοντογιάννη 2, Διαμαντίδου 4, Μαργέτη Μ, Κουράτορα 12(1), Κλιματσάκη 2.

Ιερισσός-Ηρακλής 38-79

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ.-Ντόντης
Δεκάλεπτα: 7-18, 12-46, 19-66, 38-79
Ιερισσός (Κούλιας): Γκιούρα, Παναγιωτίδου, Τζέλιου 6, Γκατζιώνη 15, Νιπόλλι 2, Λεμπίδα 15, Βελέντζα, Γεράκη, Καμπάνη, Σπίνερ.
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.-Κολοκυθάς): Τσουμπερλή 22(1), Γιαννούδη 6(1), Παπαροϊδάμη 4, Πετρίδου Δ. 16(1), Παππά 8(2), Πετρίδου Π. 2, Ουζούνη 8, Στραχίνη 5, Μελενικιώτου, Αγαθοκλέους, Νικοδήμου 8.

ΑΣ Πανόραμα-Ασπίδα Ξάνθης 68-61

Διαιτητές: Τοπαλίδης-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 21-12, 35-26, 49-43, 68-61
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση-Καραμανώλης): Μπαμπικέρ 3, Πάππα 6(2), Ριτζαλέου 12(2), Καλογρίδου 21(1), Βατσιτσίδου 10, Νικολαϊδου 8, Κανέλλογλου 4, Ράλλη, Κουλαρτσά 2, Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 10(2), Μπουτσούκη 18(4), Χαμόν, Μωϋσένκου 6, Αντώνογλου 7, Μαμαλίγκατζη 13(2), Καρακώστα 3, Καραλίδου Β. 4.

Η βαθμολογία
1.Αρης 28
2. Παναθλητικός Συκεών 27
3. ΑΕ Πυλαίας 22
4. Ηρακλής 22
5. Πανσερραϊκός 20
6. Απόλλων Καλαμαριάς 19
7. Πάνθηρες Καβάλας 18
8. Ασπίδα Ξάνθης 18
9. ΑΣ Πανόραμα 16
10. Ιερισσός 14

*Δεν έχει γίνει ο αγώνας Πάνθηρες Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 13/3)
Πάνθηρες Καβάλας-Ιερισσός
Απόλλων Καλαμαριάς-Αρης
Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός
Ηρακλής-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: Παναθλητικός Συκεών, ΑΕ Πυλαίας

ΠροηγούμενοΛαύριο-Λάρισα 77-91: Πέμπτη νίκη σε επτά αγώνες! (pics)
ΕπόμενοΛαύριο-Λάρισα 77-91: Τα highlights του αγώνα (video)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.