Μίκι

Η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (3-1) λύγισε με 79-71 την Μπάγερν Μονάχου (0-4), με την ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι να μετράει πλέον τέσσερις ήττες σε ισάριθμους αγώνες στη EuroLeague.

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ ξεκίνησε εντυπωσιακά τον αγώνα και με ηγέτη τον “καυτό” Τζόρνταν Μίκι, που πέτυχε 16 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο χωρίς να χάσει σουτ (18π. συνολικά), προηγήθηκε με 11-0 και με 31-14, λίγο πριν το τέλος της πρώτης περιόδου.

Ντμίτρι Κουλάγκιν

Στη δεύτερη περίοδο, η Μπάγερν σοβαρεύτηκε στην άμυνα και μείωσε σε 43-35 στο τέλους του πρώτου ημιχρόνου.

Κόρι Γουόλντεν
Ο Κόρι Γουόλντεν

Η ομάδα του Τρινκιέρι έκανε ένα επιμέρους 11-25 στο τρίτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε για με 54-60, με τους Γουόλντεν (20π., 7ασ.) και Χίλιαρντ (24π.) μπροστάρηδες της ανατροπής.

Ρούμπιτ

Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα στην τελευταία περίοδο με ένα επιμέρους 14-3 (68-63 στο 36′), με τους Πόιθρες (14π.), Φράνκαμπ (12π.) να σκοράρουν και τον Λόιντ (9 πόντοι, 11 ασίστ) να πασάρει και έφτασαν στη νίκη με το τελικό 79-71.