Μπορεί να έχανε για, περίπου, 37 λεπτά στο Μπαρ, όμως το Περιστέρι επέστρεψε μέχρι και από το -13, ”λυγίζοντας” με 73-65 τη Μόρναρ χάρη στον Γουίλ Χάτσερ. Ο Αμερικανός άσος ήταν πολύ άστοχος, όμως μίλησε στο τέλος και η ομάδα του Ηλία Ζούρου ανέβηκε στο ρεκόρ 3-2, ενώ του Μιχαΐλο Παβίτσεβιτς είναι ουραγός με 0-5!

Σε γενικές γραμμές, το παιχνίδι δεν διεκδικεί… δάφνες ποιότητας και ειδικά οι Περιστεριώτες μπορούν να επιστρέψουν στην Ελλάδα με το χαμόγελο της νίκης, ξέροντας ότι την πέτυχαν σε έναν χαμένο αγώνα και με την κούραση στην πλάτη από τα δύσκολα παιχνίδια.

Κατά κύριο λόγο, το οφείλουν στον Γουίλιαμ Χάτσερ που με δώδεκα σερί πόντους μετέτρεψε το 61-54 σε 66-61 με 5:30 να υπολείπονται για τη λήξη του αγώνα! Απίστευτη επίδοση από τον έμπειρο γκαρντ που στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν άστοχος.

Δείτε εδώ το ”show” του 35χρονου άσου:

Will is… on fire!

O Will Hatcher παρουσιάστηκε άστοχος στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού με αντίπαλο την KK Mornar Bar, όμως στα τελευταία τρία λεπτά ήταν πραγματικά… on fire! Απολαύστε τον, ξανά & ξανά!!!

Δημοσιεύτηκε από Peristeri B.C. στις Τρίτη, 12 Νοεμβρίου 2019

Δεύτερο κλειδί ήταν η άμυνα των ”κυανοκίτρινων”, η οποία ”εγκλώβισε” τον αντίπαλο και κατάφερε να φτάσει στο ”διπλό”. Χαρακτηριστικό στοιχείο οι 25 πόντοι παθητικό στο δεύτερο ημίχρονο, σε μια μέτρια και με πολλά λάθη επιθετική βραδιά του Περιστερίου. Βέβαια, με τη λήξη οι γηπεδούχοι… κατάφεραν να συγκεντρώσουν 21 λάθη έναντι 17.

Η βολή του Λούκοβιτς στο 16′ έγραψε το 37-24 που ήταν η μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι μπορούν να επιστρέψουν, αλλά στην τελευταία περίοδο έπρεπε κάποιος να βγει μπροστά και να ξεκολλήσει το Περιστέρι από το -5 ή -3 που πλησίαζε.