Ο Ηλίας Ζούρος στάθηκε στην άμυνα που έφερε τη μεγάλη νίκη στο Μαυροβούνιο, καθώς μπορεί η Μόρναρ να βρίσκεται στο 0-5 πλέον, όμως για 37 λεπτά κράτησε το Περιστέρι πίσω στο σκορ και αν δεν ήταν ο ”καυτός” Χάτσερ, θα είχε κάνει… ζημιά.

Αναλυτικά, τα όσα δήλωσε ο έμπειρος προπονητής των Περιστεριωτών:

Πρώτα απ’ όλα θέλω να συγχαρώ τους παίκτες μου για την εμφάνιση τους και τη νίκη, όπως και τους συνεργάτες μου για την δουλειά που κάνουν. Το κλειδί ήταν η άμυνα που παίξαμε στο δεύτερο ημίχρονο για να φτάσουμε στη νίκη. Δείξαμε χαρακτήρα μέσα από την αμυντική μας αντίδραση. Δεχθήκαμε μόλις 25 πόντους στο δεύτερο μέρος και σε μια κακή επιθετικά βραδιά μας πήραμε το θετικό αποτέλεσμα μέσα από την άμυνα. Είναι ένα σημαντικό αποτέλεσμα στην προσπάθεια που κάνουμε, όσον αφορά τις ευρωπαϊκές μας υποχρεώσεις. Κάθε νίκη εκτός έδρας είναι διπλή”, ήταν η τοποθέτηση του.

Δείτε, εδώ, το video με τη συνέντευξη Τύπου και όσα είπαν, επίσης, ο Γουίλιαμ Χάτσερ, ο προπονητής της Μόρναρ, Μιχαΐλο Παβίτσεβιτς και ο Νταμίρ Μάρκοτα:

Έτσι, το Περιστέρι ”απέδρασε” με Χάτσερ από το Μπαρ (vid)

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2019-20