BCL

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και όλο το πρόγραμμα του Basketball Champions League. Στους ομίλους συμμετέχουν ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Περιστέρι.

Basketball Champions League 2019-20

Φάση ομίλων

1η αγωνιστική

Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2019

ΟΜΙΛΟΣ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ

Α 21:00 Στρασμπούρ – Οστάνδη 77-64

Α 19:45 Χολόν – Τουρκ Τέλεκομ 79-82

Β 21:00 Ράστα Βέχτα – Ανβίλ 89-76

C 21:30 Τενερίφη – Νίζνι 81-67

C 19:00 Γκαζιαντέπ- Περιστέρι 64-70

C 19:00 Ρίγα – Μόρναρ Μπαρ 80-74

D 19:30 ΠΑΟΚ – Μπεσίκτας 60-69

D 19:00 Νεπτούνας – Μπρίντιζι 81-71

Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2019

ΟΜΙΛΟΣ ΩΡΑ  ΑΓΩΝΑΣ

Α 21:30 Μανρέσα-Τόρουν 85-81

Α 21:30 Σάσαρι-Λιετκαμπέλις 79-78

Β 19:30 AEK-Ορτέζ 102-82

Β 21:30 Μπούργκος-Αντβέρπ 90-76

Β 19:30 Μπαντίρμα-Χάποελ Ιερουσαλήμ 69-73

C 19:30 Νίμπουρκ-Μπάμπεργκ 91-71

D 21:00 Ντιζόν-Σομπατέλι 87-68

D 21:00 Βόννη–Σαραγόσα 85-71

 

2η αγωνιστική

Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019

Α 19:30 Τόρουν – Στρασμπούρ 97-81

Α 19:30 Οστάνδη – Χολόν 101-86

Β 21:30 Μπούργκος – Ανβίλ 110-78

Β 21:00 Ορτέζ – Ράστα Βέχτα 75-90

C 19:30 Νίμπουρκ – Γκαζιαντέπ 74-72

C 19:30 Μόρναρ Μπαρ – Τενερίφη 74-81

D 21:30 Μπρίντιζι – Βόννη 76-75

D 19:00 Μπεσίκτας – Σαραγόσα 73-74

D 19:00 Σομπατέλι – ΠΑΟΚ 76-66

Τετάρτη 23 Οκτωβρίου 2019

Α 21:30 Μανρέσα – Λιετκαμπέλις 76-70

Α 19:30 Τουρκ Τέλεκομ – Σάσαρι 64-56

Β 21:00 Αντβέρπ – Μπαντίρμα 93-90

Β 19:30 Χάποελ Ιερουσαλήμ – ΑΕΚ 85-78

C 21:00 Μπάμπεργκ – Νίζνι 58-73

C 21:00 Περιστέρι – Ρίγα 91-83

D 19:00 Νεπτούνας – Ντιζόν 75-89

 

3η αγωνιστική

Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2019

Α 21:30 Στρασμπούρ – Μανρέσα 81-63

Α 21:30 Τόρουν – Χολόν 105-122

Β 19:00 Μπαντίρμα – Μπούργκος 84-81

Β 21:00 Ανβίλ – Ορτέζ 95-87

C 21:30 Τενερίφη – Περιστέρι 72-68

C 18:00 Νίζνι – Μόρναρ Μπαρ 89-69

D 21:00 Βόννη – Μπεσίκτας 86-82

D 19:00 ΠΑΟΚ – Νεπτούνας 72-94

 

Τετάρτη 30 Οκτωβρίου 2019

Α 19:00 Λιετκαμπέλις – Τουρκ Τέλεκομ 77-91

Α 21:30 Σάσαρι – Οστάνδη 90-71

Β 19:00 AEK – Αντβέρπ 62-51

Β 19:00 Χάποελ Ιερουσαλήμ – Ράστα Βέχτα 98-87

C 19:00 Γκαζιαντέπ – Μπάμπεργκ 66-76

C 19:30 Ρίγα – Νίμπουρκ 72-91

D 21:30 Ντιζόν – Μπρίντιζι 95-79

D 21:30 Σαραγόσα – Σομπατέλι 70-69

 

4η αγωνιστική

Τρίτη 5 Νοεμβρίου 2019

Α 21:00 Οστάνδη – Λιετκαμπέλις 80-66

Α 19:30 Τόρουν – Σάσαρι 95-113

Β 21:30 Μπούργκος – Ορτέζ 78-82

C 19:00 Ρίγα – Γκαζιαντέπ 81-85 

C 19:00 Περιστέρι – Νίζνι 71-74 

C 21:00 Νίμπουρκ – Τενερίφη 68-78

C 21:00 Μπάμπεργκ – Μόρναρ Μπαρ 81-76

D 21:30 Ντιζόν – ΠΑΟΚ 81-76

D 19:00 Σομπατέλι – Βόννη 91-59

 

Τετάρτη 6 Νοεμβρίου 2019

Α 21:30 Μανρέσα-Τουρκ Τέλεκομ 80-75

A 21:30 Στρασμπούρ-Χολόν 81-86

Β 19:00 Μπαντίρμα-AEK 50-68

Β 19:30 Χάποελ Ιερουσαλήμ-Ανβίλ 112-94

Β 21:00 Αντβέρπ-Ράστα Βέχτα 74-81

D 21:30 Μπρίντιζι-Μπεσίκτας 84-72

D 19:00 Νεπτούνας–Σαραγόσα 91-73

 

5η αγωνιστική

Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2019

Α 19:00 Λιετκαμπέλις-Τόρουν 98-83

Β 21:00 Ορτέζ-Χάποελ Ιερουσαλήμ 81-75

Β 21:00 Ράστα Βέχτα-Μπαντίρμα 73-81

C 21:00 Μόρναρ Μπαρ-Περιστέρι 65-73

D 19:00 ΠΑΟΚ-Μπρίντιζι 95-91

D 19:00 Μπεσίκτας-Σομπατέλι 74-49

D 21:00 Βόννη-Νεπτούνας 97-85

D 21:30 Σαραγόσα-Ντιζόν 75-60

Τετάρτη 13 Νοεμβρίου 2019

Α 21:00 Χολόν-Μανρέσα 90-88

Α 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Οστάνδη 72-66

Α 21:30 Σάσαρι-Στρασμπούρ 90-67

Β 19:00 ΑΕΚ-Μπούργκος 74-66

Β 19:30 Ανβίλ-Αντβέρπ 80-71

C 19:00 Ρίγα-Μπάμπεργκ 55-76

C 18:00 Νίζνι-Νίμπουρκ 73-82

C 21:30 Τενερίφη-Γκαζιαντέπ 69-67

 

6η αγωνιστική

Τρίτη 19 Νοεμβρίου 2019

Α 21:30 Μανρέσα-Οστάνδη 85-58

Α 19:30 Χολόν-Σάσαρι 92-94

Α 19:30 Τόρουν-Τουρκ Τέλεκομ 73-95

Β 21:00 Αντβέρπ-Ορτέζ 74-69

Β 19:00 Μπαντίρμα-Ανβίλ 86-87

Β 19:00 ΑΕΚ-Ράστα Βέχτα 75-79

C 19:00 Ριγα-Τενερίφη 64-68

D 21:00 Ντιζόν-Βόννη 66-78

Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019

Α 21:00 Στρασμπούρ-Λιετκαμπέλις 63-66

B 21:30 Μπούργκος-Χάποελ Ιερουσαλήμ 91-84

C 19:30 Νίμπουρκ-Μόρναρ Μπαρ 91-74

C 21:00 Μπάμπεργκ-Περιστέρι 72-69

C 19:00 Γκαζιαντέπ-Νίζνι 79-76

D 21:30 Μπρίντιζι-Σομπατέλι 98-92

D 19:00 Νεπτούνας-Μπεσίκτας 86-80

D 19:00 ΠΑΟΚ-Σαραγόσα 93-78

7η αγωνιστική

Τρίτη 3 Δεκεμβρίου 2019

Α 21:30 Σάσαρι-Μανρέσα 73-74

Α 21:00 Οστάνδη-Τόρουν 105-103 (84-84 κ.α., 92-92 1η παρ.)

Α 21:00 Λιετκαμπέλις-Χολόν 78-72

Β 21:00 Ράστα Βέχτα-Μπούργκος 87-93

Β 21:30 Ορτέζ-Μπαντίρμα 76-96

C 19:00 Περιστέρι-Νίμπουρκ 75-65

C 21:30 Τενερίφη-Μπάμπεργκ 82-64

D 19:00 Μπεσίκτας-Ντιζόν 65-98

 

Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2019

Α 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Στρασμπούρ 75-83

Β 19:00 Χάποελ Ιερουσαλήμ-Αντβέρπ 94-72

Β 19:30 Ανβίλ-AEK 77-79

C 18:00 Νίζνι-Ρίγα 80-78

C 21:00 Μόρναρ Μπαρ-Γκαζιαντέπ 84-77

D 19:00 Σομπατέλι-Νεπτούνας 97-73

D 21:00 Βόννη-ΠΑΟΚ 83-85

D 21:30 Σαραγόσα-Μπρίντιζι 96-93

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

8η αγωνιστική

Τρίτη 10 Δεκεμβρίου 2019

Α 19:00 Λιετκαμπέλις-Σάσαρι

Β 21:00 Αντβέρπ-Μπούργκος

Β 19:30 Ανβίλ-Ράστα Βέχτα

Β 21:30 Ορτέζ-AEK

Β 19:30 Χάποελ Ιερουσαλήμ-Μπαντίρμα

C 21:00 Μπάμπεργκ-Νίμπουρκ

C 18:00 Νίζνι-Τενερίφη

D 19:00 Σομπατέλι-Ντιζόν

D 19:00 Μπεσίκτας-ΠΑΟΚ

Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2019

Α 19:30 Τόρουν-Μανρέσα

Α 21:00 Οστάνδη-Στρασμπούρ

Α 19:30 Τουρκ Τέλεκομ-Χολόν

C 19:00 Περιστέρι-Γκαζιαντέπ

C 21:00 Μόρναρ Μπαρ-Ρίγα

D 21:30 Σαραγόσα-Βόννη

D 21:30 Μπρίντιζι-Νεπτούνας

9η αγωνιστική

Τρίτη 17 Δεκεμβρίου 2019

Α 19:00 Λιετκαμπέλις- Μανρέσα

Α 21:00 Στρασμπούρ-Τόρουν

Α 21:00 Χολόν-Οστάνδη

Β 21:00 Ράστα Βέχτα-Ορτέζ

C 18:00 Νίζνι-Μπάμπεργκ

C 19:00 Γκαζιαντέπ-Νίμπουρκ

C 21:30 Τενερίφη-Μόρναρ Μπαρ

D 19:00 ΠΑΟΚ-Σομπατέλι

Τετάρτη 18 Δεκεμβρίου 2019

Α 21:30 Σάσαρι-Τουρκ Τέλεκομ

Β 19:30 Ανβίλ-Μπούργκος

Β 19:00 ΑΕΚ-Χάποελ Ιερουσαλήμ

Β 19:00 Μπαντίρμα-Αντβέρπ

C 19:00 Ρίγα-Περιστέρι

D 21:00 Ντιζόν-Νεπτούνας

D 21:30 Σαραγόσα-Μπεσίκτας

D 21:00 Βόννη-Μπρίντιζι

10η αγωνιστική

Τρίτη 7 Ιανουαρίου 2020

Α 21:00 Οστάνδη-Σάσαρι

Β 21:30 Μπούργκος-Μπαντίρμα

Β 21:00 Ράστα Βέχτα-Χάποελ Ιερουσαλήμ

Β 21:00 Ορτέζ-Ανβίλ

C 21:00 Μόρναρ Μπαρ-Νίζνι

C 19:30 Νίμπουρκ-Ρίγα

D 19:00 Μπεσίκτας-Βόννη

D 19:00 Νεπτούνας-ΠΑΟΚ

Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2020

Α 21:30 Μανρέσα-Στρασμπούρ

Α 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Λιετκαμπέλις

Α 21:00 Χολόν-Τόρουν

Β 21:00 Αντβέρπ-ΑΕΚ

C 21:00 Μπάμπεργκ-Γκαζιαντέπ

C 19:00 Περιστέρι-Τενερίφη

D 21:30 Μπρίντιζι-Ντιζόν

D 19:00 Σομπατέλι-Σαραγόσα

11η αγωνιστική

Τρίτη 14 Ιανουαρίου 2020

Α 19:30 Χολόν-Στρασμπούρ

Α 19:00 Λιετκαμπέλις-Οστάνδη

Β 21:00 Ορτέζ-Μπούργκος

Β 21:00 Ράστα Βέχτα-Αντβέρπ

Β 19:00 ΑΕΚ-Μπαντίρμα

C 21:00 Μόρναρ Μπαρ-Μπάμπεργκ

C 21:30 Τενερίφη-Νίμπουρκ

D 19:00 Μπεσίκτας-Μπρίντιζι

Τετάρτη 15 Ιανουαρίου 2020

Α 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Μανρέσα

A 21:30 Σάσαρι-Τόρουν

Β 21:00 Ανβίλ-Χάποελ Ιερουσαλήμ

C 18:00 Νίζνι-Περιστέρι

C 19:00 Γκαζιαντέπ-Ρίγα

D 21:00 Βόννη-Σομπατέλι

D 21:30 Σαραγόσα-Νεπτούνας

D 20:00 ΠΑΟΚ-Ντιζόν

12η αγωνιστική

Τρίτη 21 Ιανουαρίου 2020

Α 21:30 Μανρέσα-Χολόν

Β 19:00 Μπαντίρμα-Ράστα Βέχτα

Β 21:00 Αντβέρπ- Ανβίλ

C 21:00 Μπάμπεργκ-Ρίγα

C 19:00 Περιστέρι-Μόρναρ Μπαρ

C 19:30 Νίμπουρκ-Νίζνι

D 19:00 Σομπατέλι-Μπεσίκτας

D 21:00 Ντιζόν-Σαραγόσα

Τετάρτη 22 Ιανουαρίου 2020

Α 19:30 Τόρουν-Λιετκαμπέλις

Α 21:00 Οστάνδη-Τουρκ Τέλεκομ

Α 21:00 Στρασμπούρ-Σάσαρι

Β 21:30 Μπούργκος-ΑΕΚ

Β 21:00 Χάποελ Ιερουσαλήμ-Ορτέζ

C 19:00 Γκαζιαντέπ-Τενερίφη

D 21:30 Μπρίντιζι-ΠΑΟΚ

D 19:00 Νεπτούνας-Βόννη

13η αγωνιστική

Τρίτη 28 Ιανουαρίου 2020

Α 21:30 Σάσαρι-Χολόν

Α 21:00 Οστάνδη-Μανρέσα

Β 21:00 Ορτέζ-Αντβέρπ

Β 19:30 Ανβίλ-Μπαντίρμα

C 21:00 Μόρναρ Μπαρ-Νίμπουρκ

C 19:00 Περιστέρι-Μπάμπεργκ

C 21:30 Τενερίφη-Ρίγα

D 19:00 Μπεσίκτας-Νεπτούνας

D 21:00 Βόννη-Ντιζόν

Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2020

Α 19:00 Τουρκ Τέλεκομ-Τόρουν

A 19:00 Λιετκαμπέλις-Στρασμπούρ

B 21:00 Χάποελ Ιερουσαλήμ-Μπούργκος

B 21:00 Ράστα Βέχτα-ΑΕΚ

C 18:00 Νίζνι-Γκαζιαντέπ

D 21:30 Σαραγόσα-ΠΑΟΚ

D 19:00 Σομπατέλι-Μπρίντιζι

14η αγωνιστική

Τρίτη 4 Φεβρουαρίου 2020

C 19:30 Μπάμπεργκ-Τενερίφη

C 19:30 Νίμπουρκ-Περιστέρι

C 19:30 Ρίγα-Νίζνι

C 19:30 Γκαζιαντέπ-Μόρναρ Μπαρ

D 21:00 Μπρίντιζι-Σαραγόσα

D 21:00 Νεπτούνας-Σομπατέλι

D 21:00 ΠΑΟΚ-Βόννη

D 21:00 Ντιζόν-Μπεσίκτας

Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020

Α 21:00 Μανρέσα-Σάσαρι

Α 21:00 Τόρουν-Οστάνδη

Α 21:00 Χολόν-Λιετκαμπέλις

Α 21:00 Στρασμπούρ-Τουρκ Τέλεκομ

Β 19:30 Μπούργκος-Ράστα Βέχτα

Β 19:30 Αντβέρπ-Χάποελ Ιερουσαλήμ

Β 19:30 ΑΕΚ-Ανβίλ

Β 19:30 Μπαντίρμα-Ορτέζ

 

Φάση των “16” (best of 3): 3-4, 10-11 και 17-18 Μαρτίου 2020

Προημιτελική φάση (best of 3): 24-25/3, 31/3-1/4 και 7-8 Απριλίου 2020

Final Four: 1-3 Μαΐου 2020

 

ΟΙ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΓΥΡΟΙ ΤΟΥ BCL 2019/20

Πρώτος προκριματικός γύρος

  1. Φρίμπουργκ (Ελβετία) – Ίντερ Μπρατισλάβας (Σλοβενία) 89-50 (67-82)

2. Τσμόνκι Μινσκ (Λευκορωσία) – Κάρχου (Φινλανδία) 68-67  (86-93)

3. Μπάλκαν Μπότεβγκαρντ (Βουλγαρία)  – Σοντερτάλιε (Σουηδία) 82-74  (64-79)

4. Κίεβ (Ουκρανία) – Κάπφεμπεργκ (Αυστρία) 73-63 (66-66)

5. Οραντέα (Ρουμανία) – Φάλκο Σομπατέλι (Ουγγαρία)  96-90 (62-71)

6. Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) – Πρίστινα (Κόσοβο) 85-83, (β’ παρ. α’παρ. 74-76, καν. αγ. 67-69) (81-79)

7. Γκρόνιγκεν (Ολλανδία) – Μπενφίκα (Πορτογαλία)  76-66 (65-95)

8. Μπάκεν Μπέαρς (Δανία) – Κεραυνός Στροβόλου (Κύπρος)  69-94 (95-86)

Δεύτερος προκριματικός γύρος:

9.  Λιετκαμπέλις (Λιθουανία) – Κεραυνός Στροβόλου (Κύπρος) 77-82 (1ος, 71-55)

10. Μόρναρ Μπαρ (Μαυροβούνιο) – Μπενφίκα (Πορτογαλία) 71-82 (1ος, 96-68)

11. Τόρουν (Πολωνία) – Κάρχου (Φινλανδία) 70-58 (1ος, 82-93)

12. Βέντσπιλς (Λετονία) – Σομπαντέλι (Ουγγαρία) 55-73 (1ος, 69-75)

13. Αντβέρπ (Βέλγιο) – Σοντερτάλιε (Σουηδία) 68-73 (1ος, 82-60)

14. Μπούργκος (Ισπανία) – Κίεβ (Ουκρανία) 96-62 (1ος, 86-83)

15. Νίζνι (Ρωσία) – Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) 78-63 (1ος, 74-61)

16. Βόννη (Γερμανία) – Φρίμπουργκ (Ελβετία) 80-72 (1ος, 80-66)

Basketball Champions League: Το πρόγραμμα από το site της FIBA

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.