allstarbasket.gr

Το Μαρούσι στον πρώτο όμιλο και ο ΠΑΣ Γιάννινα στον δεύτερο, οδηγούν την κούρσα στο Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, που συνεχίστηκε την Κυριακή (12/01) με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής.

Το Αιγάλεω επέστρεψε στις πιο ψηλές θέσεις της βαθμολογίας, στον πρώτο όμιλο, ενώ στον δεύτερο, η Δόξα Λευκάδας νίκησε εκτός έδρας τον Αίαντα Ευόσμου και προσπέρασε την Καβάλα, που ηττήθηκε στα Γιάννινα στο ντέρμπι κορυφής (φωτό)!

Αίσθηση στον 2ο όμιλο, προκάλεσαν η πρώτη νίκη του ΚΑΟ Χαλκιδικής, αλλά και η επικράτηση της ΧΑΝΘ, έπειτα από οκτώ σερί ήττες αφού είχε να νικήσει από τις 3 Νοεμβρίου!

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα:

Έσπερος Καλλιθέας – Ιωνικός ΝΦ 83-59
Πανερυθραϊκός – ΟΦΗ  91-71
Μανδραϊκός – Λοκρός Αταλάντης 68-63
Εθνικός Πειραιά – Πανελευσινιακός 74-53
ΝΕ Μεγαρίδος – Πεντέλη 89-66
ΚΑΟ Μελισσίων – Παπάγου 78-73
Μαρούσι – Πρωτέας Βούλας 84-67
Αιγάλεω – Δούκας 93-55

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΜΕΓΑΡΙΔΑ – ΠΕΝΤΕΛΗ 89-66
Δεκάλεπτα : 22-22, 47-38, 61-55, 89-66
Διαιτητές: Αποστολίδης-Καλογριάς-Τεφτίκης
Μεγαρίδα (Μάνταλος) : Σπυρόπουλος 8 (2), Ψαρόπουλος 14 (2), Κατσουλάκος, Παπαντωνάκος 3 (1), Σάλεχ 11 (2), Κασπίρης 4, Βούρτσης, Μαλούκος 10, Λούκας 19 (1), Λάκκας 15, Χρονόπουλος 3, Μαργέτης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Νάσσης, Μπουργάνος, Ευαγγελούλης, Ντιμπ 7 (1), Κούσουλας 9 (3), Καρούζος 9 (2), Μπέλλη 13, Μπίγγος 10, Τάγαρης 6, Φωτόπουλος 7 (3), Πανέτης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 83-56
Δεκάλεπτα: 20-14, 37-33, 60-45, 83-56
Διαιτητές :Τσολάκος-Ουσταμπασίδης-Τζίμης
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Αγγελόπουλος 10, Βάρσος, Χατζηκίδης 5 (1), Ματαλιωτάκης 19, Θεοδοσίου 3 (1), Γκαιτάσοβ, Καπώνης 12 (2), Ντακούλιας 4, Κ.Χαρούνι 2, Γεωργιάδης, Ευστρατίου 11 (2), Ν.Χαρούνι 17
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 10, Καρβούνης 6 (1), Περδικάρης 2, Παλαιοχωρίτης 16 (1), Γιαννίκος 2, Πρισκομάτης 3, Βαφιάς 9, Ματζιώρης 9 (1).

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΠΑΠΑΓΟΥ 78-73
Δεκάλεπτα: 18-20, 19-18, 16-20, 25-15
Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος, Παυλόπουλος, Μαρτινάκος
Μελίσσια (Δάγλας- Κωνσταντόπουλος): Κυπαρίσης 5 (1), Στεργίου 3 (1), Οικονομόπουλος 9 (2), Ζαραϊδώνης 12 (2), Τοπάλης 3, Παπαφλωράτος 14 (3), Ζήρος 4 (1), Καραβανάς 13, Καραχάλιος 15 (2), Βασιλόπουλος
Παπάγου (Σουλιώτης – Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Τρίχας 8 (2), Κυρίτσης 32 (1), Χρυσός 4, Ρεγκούζας 4, Αγγελόπουλος, Σωφρονάς 25 (4), Καρακατσάνης.

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 68-63
Δεκάλεπτα: 23-23, 34-36, 56-45, 68-63
Διαιτητές : Κοντίλης-Καρανικόλα Αλ.-Ξυλάς
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς – Πανταζής 4, Γεωργίου 2, Παπανικολάου 4, Λυτόπουλος 6, Καραμπάτσος 11 (1), Μαλτέζος 4, Ροδοστόγλου 21, Τσιάκος 9, Γκουαλτιερι 7 (1).
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Ανδρέου, Μάρκου, Φωτητζόλου 9 (1), Παπαπέτρος 11, Αν. Μάτος 18 (3), Αγγ.Ματος 8 (1), Ψάλτου 15, Πάππος 2.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 74-53
Δεκάλεπτα: 22-12, 32-20, 55-32, 74-53
Διαιτητές :Τσώνος-Τσαχάκης-Αργυρούδης
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης): Ασημακόπουλος 1, Αγγελόπουλος 12 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 2, Πέττας 27 (3), Γιατρούδης, Γκιζόγιαννης 12, Λεκάκης 8, Ασπρόπουλος, Καπερώνης, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 2, Μανιάτης 10 (2), Κοντραφούρης
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Μπάλας 7 (1), Καράμπελας 1, Κεφαλάς Κ.2, Κεφαλάς Κ. 5, Σταθόπουλος 9, Παπαδιονυσίου 10 (1), Κρασάκης 2, Αναγνωστόπουλος 2, Ψαρόπουλος 13 (1).

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΔΟΥΚΑΣ 93-55
Δεκάλεπτα: 22-14, 45-26, 71-51, 93-55
Διαιτητές :Πόντας-Πλιάκας-Φραγκούλη
Αιγάλεω (Σορώτος) : Κυριακόπουλος 12 (4), Καράβολας 23 (5), Κούρτης 12 (2), Οικονομόπουλος Κ. 2, Ιαρουσαράκης 3 (1), Νικολακάκος 4, Τσιαμπάς 4, Οικονομόπουλος Αγγ. 2, Δόξας 28, Τσακίρης
Δούκας (Αγγέλου) : Αρσενικός, Τζελάλης 4, Γραμματικός 10, Σεργιένκο 2, Γκίνης 7 (1), Μαραντος 14, Κορκοντζέλος 8 , Τζέμης 6.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΟΦΗ 91-71
Δεκάλεπτα: 33-14, 54-41, 75-58, 91-71
Διαιτητές : Παντελίδης-Κωνσταντινίδου-Φάκαρος
Πανερυθραϊκός (Χουχούλης): Παππάς 5, Νικολακόπουλος, Καλλιανώτης 10 (2), Ντουζίδης 4, Βουγιούκας 11, Σκάνδαλος 18 (2), Γιαουρτόγλου 6 (2), Στάθης 17 (1), Αντωνίου 6 (1), Στασινόπουλος 2, Λυκογιάννης 10, Κόπτσας.
ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 7, Μποχωρίδης 13 (2), Κριθινάκης, Καρλάφτης, Καραδολάμης 5 (1), Αγαπιάδης 13, Τασιούδης 6, Πάλλης 8, Καραθωμάς, Πετράκης 7 (1), Μπουμπάρης 12.

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 84-67
Δεκάλεπτα: 20-15, 39-27, 55-50, 84-67
Διαιτητές : Γιακείμη-Ορφανός Εμ.-Τηγάνης
Μαρούσι (Σκαραφιγκάς): Διαμαντόπουλος, Λάππας 13 (1), Γιαννόπουλος, Ξυδάς 10 (2), Σουρλής 6 (2), Γκαγκαλούδης 27 (3). Κανέλλης 12 (3), Μπακέας Θ., Σπηλιοπόυλος 3(1). Πλουτέτσκι 2, Παπαγεωργόπουλος 5, Δούκας 6.
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Δενδρίνος 15 (1), Φιλίππου Χ.,  Φιλίππου Α, Κυριλής 6 (1), Μόρφης 14 (2), Παναγιωτίδης 5, Παπαπέτρου 10, Ματσάγγος, Μήτσιαλος 2, Πολιτόπουλος 5, Πετρίδης. Πετς 10(2).

Η επόμενη αγωνιστική (15η / 19/1):

Αιγάλεω – Έσπερος Καλλιθέας
Ιωνικός Ν.Φ. – Μαρούσι
ΟΦΗ – Δούκας
Λοκρός Αταλάντης – Πανερυθραϊκός
Πανελευσινιακός – Μανδραϊκός
Πεντέλη – Εθνικός
Παπάγος – Μεγαρίδα
Πρωτέας Βούλας – Μελίσσια

1ος Όμιλος Βαθμολογία

1ος Όμιλος Πρόγραμμα Αποτελέσματα

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

Πολύγυρος – Γέφυρα 68-80 (11/1)
Μαχητές Πεύκων – Ευκαρπία 69-57
Ερμής Λαγκαδά – Φάρσαλα 72-65
Στρατώνι – Κομοτηνή 57-78
ΠΑΣ Γιάννινα – Καβάλα 64-61
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου – Έσπερος Λαμίας 79-74
Αίας Ευόσμου – Δόξα Λευκάδας 58-61
ΧΑΝΘ – Πρωτέας Γρεβενών 77-65

Οι αγώνες αναλυτικά

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 69-57
Δεκάλεπτα: 18-8, 41-24, 56-39, 69-57
Διαιτητές : Τζιοπάνος Ν.-Λουλουδιάδης-Αναστασιάδης
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης)  : Σιπιτάνος 8(1), Χατζηκυριακίδης 7(1), Γεωργίου 8(2), Κουντουρατζογλου 13(1), Μαυρίδης 7, Ζιάκας 8(2), Κλωνάρας 6, Βαιντερλής 2, Μητσάκης 10, Λαζάρου, Σπρίτζιος,
Ευκαρπία (Νίκου) : Τουλούπης 8, Κιούρκας 5, Χατζημιχαηλίδης 14, Χολέβας, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 4, Χατζίδης 6, Γκαβέζος 4, Κοσμίδης, Βαρίτης 8 Πρεδράρης 4 Χαρτόπουλος 2.

ΧΑΝΘ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 77-65
Δεκάλεπτα:13-18, 34-33, 51-46, 77-65
Διαιτητές :Παπαγεωργίου Κυρ.-Παπαγερίδης-Μελανίδης
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης)  : Στεφανίδης 15 (2), Απαζίδης 14 (1), Θεοδωρίδης 11 (2), Κουτουξίδης 15, Καραγεωργίου 17, Τσιριλάκης 2, Μερμήγκης, Βαζούκης 3 (1)
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης) : Σισμάνης 5, Μαλούτας 11 (1), Μιχαηλίδης 11 (3), Βλάχος 12, Μπέσσας 2, Τακίδης 2, Μαλιούρας 3, Μακρής 8 (2), Πεχλιβανίδης 3 (1), Κλωναράς 8

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 57-78
Δεκάλεπτα: 18-23,29-34,44-57,57-78
Διαιτητές : Θεοδώρου -Τσιρτσιμαλης -Κουκουλεκιδης
Στρατώνι (Μύθου) : Ψευτογκάς 2, Χαλάτσης 8(1),Μπαρζού, Κυριλής 5,Καραδήμας, Φωτόγλου 12,Σαμαράς 11(2), Ιατρίδης, Θυμνιός 5,Δασκαλόπουλος 14
Κομοτηνή (Λεμονίδης) : Καρκατσέλης 5(1), Λεπτοκαρίδης 9(1), Μαστροδημήτρης 3,Παλάσκας 11(3), Τσιρώζης, Λεχούδης 12,Κουτσοβασίλης 5(1), Μαγουλάς 14(4), Σπέντζος 3(1), Χαλήλ 9, Τσουμπρής, Σταυριανόπουλος 7(1.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΦΑΡΣΑΛΑ 72-65
Δεκάλεπτα: 18-14, 38-27, 49-47, 72-65
Διαιτητές :Παφίλης-Τσιαπλής-Ντόγκας
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου, Αποστολίδης 3 (1), Μάρουσιτς 35 (2), Ελευθεριάδης, Πλιούκας 8 (2), Σιώπης 9, Θεοδωρίδης 15, Χριστοδούλου, Παρίτσης 2
Φάρσαλα (Γιασσάρης) : Στάνκοβιτς, Παπαχρήστος 10, Τσούμας 2, Βρέττας 8, Πεταλωτής 18, Μουλάς 2, Δέσπος 15, Τσούκας 10 (1).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΚΑΒΑΛΑ 64-61
Δεκάλεπτα : 18-18, 41-33, 54-42, 64-61
Διαιτητές :Πιτσίλκας-Ζαχαρής-Τσουμαχίδης
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος) : Ντόβας 6 (1), Μαυρογιάννης 16 (4), Καραγκιολίδης 8 (2), Ναούμης 18 (4), Μάντζιος, Πάτρας 5 (1), Κωστούλας, Μανάκας 11, Γιωτάκης, Τσίρμπας.
Καβάλα (Πενταζίδης) : Δοξάκης, Λαμπρόπουλος 11 (1), Αθανασιάδης 2, Αμπαράς 11 (2), Πιεβάλιτσα 13 (3), Φλιάτης 7, Ντάλος 10, Αδαμόπουλος 4, Τεπετίδης 2.

ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ– ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 79-74
Δεκάλεπτα :16-15,38-34, 65-49, 79-74
Διαιτητές : Αγραφιώτης Τζ.-Σαρακενίδης-Τσάνταλη
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος) : Σερέτης ,Σμυρλής 2, Φιλοξενίδης Κώστας 21 (3), Βρασταμηνός 1, Φιλοξενίδης Γιάννης 12 (1),Τύπος, Χαρταβέλλας 6, Λάσκαρης, Ζάχαρης 9(1), Γεωργίου 6, Βλαγκόγιας 22(1)
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Γκόντγουιν 5(1), Μούτσα 14,  Στογιάνοβιτς 9, Ρουμελιώτης 23(4), Παπανικολάου 2, Φυκάς 5(1), Τσιμίδης 8, Δαχρετζής 5(1), Γκιρίτσης, Μαντζούκας 3(1)

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 58-61
Δεκάλεπτα: 14-8, 29-25, 46-42, 58-61
Διαιτητές: Παγώνης-Μαραμής-Μπούγλος Π.
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Μπρουκς 11(2), Περιστεράκης 12(1), Πετανίδης 4, Ζώτος 13(1), Σεκαδάκης, Καπινιάρης 7(1), Πουλιανίτης 7(1), Κατσαούνης, Στόλης 4
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 20, Αργυρός, Τσιαβές 12(2), Βαγενάς 5(1), Χρύσης 14(2), Αναγνωστόπουλος Γ., Βλαχάκης, Βάνης 6, Σταματέλος 1, Μακρόπουλος, Αναγνωστόπουλος Χ. 3(1)

Η επόμενη αγωνιστική (15η / 19/1):

Ευκαρπία – Ερμής Λαγκαδά
Φάρσαλα – ΧΑΝΘ
ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Καβάλα – Στρατώνι
Έσπερος Λαμίας – ΠΑΣ Γιάννινα
Γέφυρα – Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου
Δόξα Λευκάδας – Πολύγυρος
Πρωτέας Γρεβενών – Αίαντας Ευόσμου

2ος Όμιλος Βαθμολογία

2ος Όμιλος Πρόγραμμα Αποτελέσματα

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.