Με διάστρεμμα στον αριστερό του αστράγαλο αποχώρησε από το παρκέ του γηπέδου της Τούζλα ο γκαρντ της Εθνικής μας ομάδας, Δημήτρης Κατσίβελης.

Στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Βοσνία, τη Δευτέρα (24/02) στη 2η αγωνιστική των προκριματικών του Eurobasket 2021, ο Κατσίβελης γύρισε το πόδι του και αποχώρησε υποβασταζόμενος με διάστρεμμα.

Με σχεδόν δύο λεπτά για την ολοκλήρωση του ημιχρόνου, δε, έκανε το ντεμπούτο του με την Εθνική μας ομάδα ο Ιωάννης Αγραβάνης.

Από την πλευρά της Βοσνίας, ο φόργουορντ του Άρη, Μίλαν Μιλόσεβιτς, αγωνίζεται αν και προέρχεται από τραυματισμό στον δεξιό του καρπό.

Δείτε ένα καλάθι του Γιαννούλη Λαρεντζάκη στην πρώτη περίοδο ενώ το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 40-34 για την Εθνική μας.