allstarbasket.gr

Το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες, το σύστημα διεξαγωγής μέχρι τους τελικούς του EuroCup 2020/21. 

 

 

ΤΕΛΙΚΟΙ

Μονακό-Ούνικς Καζάν 2-0

27/04: Μονακό-Ούνικς Καζάν 89-87

30/04: Ούνικς Καζάν-Μονακό 83-86

 

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

(06/04-14/04)

(Best of 3)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Α: Μονακό-Γκραν Κανάρια 2-0 (82-77, 76-74 )

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Β: Βίρτους Μπολόνια-Ούνικς Καζάν 1-2 (80-76, 81-85, 100-107)

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

(22/03-31/03)

(Best of 3)

Α: Μονακό-Μπούντουτσνοστ 2-1 (76-77, 74-64, 90-87)

Β: Μπουλόν Μετροπολιτάν-Γκραν Κανάρια 0-2 (74-84, 64-66)

Γ: Βίρτους Μπολόνια-Μπανταλόνα 2-0 (80-75, 84-78)

Δ: Ούνικς Καζάν-Λοκομοτίβ Κουμπάν 2-1 (94-88, 84-86, 82-78)

 

 TOP-16

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

13/01: Μάλαγα-Μπανταλόνα 86-95

13/01: Ναντέρ-Μονακό 65-93

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

19/01: Μονακό-Μάλαγα 90-71

20/01: Μπανταλόνα-Ναντέρ 95-90

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

26/01: Μπανταλόνα-Μονακό 79-72

27/01: Μάλαγα-Ναντέρ 83-92

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

02/02: Μονακό-Μπανταλόνα 97-82

03/02: Ναντέρ -Μάλαγα 80-74

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μπανταλόνα-Μάλαγα 77-90

Μονακό-Ναντέρ 98-94

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

9/3: Μάλαγα-Μονακό 89-98

9/3: Ναντέρ-Μπανταλόνα 88-95

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Μονακό 5-1*
  2. Μπανταλόνα 4-2*
  3. Ναντέρ 2-4
  4. Μάλαγα 1-5

 

ΣΤ’ ΌΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

12/01: Λοκομοτίβ Κουμπάν-Μπουλόν Μετροπολιτάν 79-83

13/01: Παρτιζάν-Τρέντο 71-43

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

19/01: Μπουλόν Μετροπολιτάν-Παρτιζάν 79-62

20/01: Τρέντο-Λοκομοτίβ Κουμπάν 96-84

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

26/01: Μπουλόν Μετροπολιτάν -Τρέντο 92-86

27/01: Λοκομοτίβ Κουμπάν-Παρτιζάν 74-67

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

02/02: Τρέντο-Μπουλόν Μετροπολιτάν 67-57

03/02: Παρτιζάν-Λοκομοτίβ Κουμπάν 71-69

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρέντο-Παρτιζάν 69-54

Μπουλόν Μετροπολιτάν-Λοκομοτίβ Κουμπάν 61-83

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

10/3: Λοκομοτίβ Κουμπάν-Τρέντο 100-86

10/3: Παρτιζάν-Μπουλόν Μετροπολιτάν 70-75

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ 

  1. Μπουλόν Μετροπολιτάν 4-2*
  2. Λοκομοτίβ Κουμπάν 3-3*
  3. Τρέντο 3-3
  4. Παρτιζάν 2-3

 

Ζ’ ΌΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

12/01: Μπούντουτσνοστ-Μπουρζ 108-80

13/01: Βίρτους Μπολόνια-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 90-76

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

19/01: Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Μπούντουτσνοστ 74-71

20/01: Μπουρζ-Βίρτους Μπολόνια 87-99

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

26/01: Βίρτους Μπολόνια-Μπούντουτσνοστ 87-65

27/01: Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Μπουρζ 94-91

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

03/02: Μπούντουτσνοστ-Βίρτους Μπολόνια 89-99

03/02: Μπουρζ-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 64-77

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μπουρζ-Μπούντουτσνοστ 89-92

Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Βίρτους Μπολόνια 98-108 παρ.

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

9/3: Μπούντουτσνοστ-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 79-66

9/3: Βίρτους Μπολόνια-Μπουρζ 83-62

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ 

  1. Βίρτους Μπολόνια 6-0*
  2. Μπούντουτσνοστ 3-3*
  3. Τσεντεβίτα/Ολίμπια 3-3
  4. Μπουρζ 0-6

 

Η’ ΌΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

13/01: Ανδόρα-Ούνικς Καζάν 66-73

13/01: Γκραν Κανάρια-Μόρναρ Μπαρ 100-102

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

20/01: Ούνικς Καζάν-Γκραν Κανάρια 73-62

20/01: Μόρναρ Μπαρ-Ανδόρρα 71-74

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

27/01: Μόρναρ Μπαρ-Ούνικς Καζάν 70-87

27/01:  Γκραν Κανάρια-Ανδόρρα 63-66

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

03/02: Ούνικς Καζάν-Μόρναρ Μπαρ 86-61

03/02: Ανδόρρα-Γκραν Κανάρια 74-79

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ούνικς Καζάν-Ανδόρρα 85-63

Μόρναρ Μπαρ-Γκραν Κανάρια 81-85

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

10/3: Ανδόρρα-Μόρναρ Μπαρ 89-61

10/3: Γκραν Κανάρια-Ούνικς Καζάν 96-90

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ 

  1. Ούνικς Καζάν 5-1*
  2. Γκραν Κανάρια 3-3
  3. Ανδόρρα 3-3
  4. Μόρναρ Μπαρ 1-5

*Εξασφάλισε την πρόκρισή της στους “8”.

 

ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

Τέσσερις όμιλοι των έξι ομάδων. Κάθε ομάδα δίνει από δέκα αγώνες, πέντε εντός και πέντε εκτός έδρας. Οι τέσσερις πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στο Top-16.

 

1η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπαχτσεσεχίρ-Μπουρζ 82-99

Μπανταλόνα-Παρτιζάν Βελιγραδίου 85-82

Βενέτσια-Ούνικς Καζάν 85-78

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπούντουτσνοστ-Μπρέσια 93-81

Μάλαγα-Μπουλόν 96-88

Ουλμ-Μόρναρ Μπαρ 84-76

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

Λιετκαμπέλις-Βίρτους Μπολόνια 61-76

Λοκομοτίβ Κουμπάν-Αντβέρπ 89-72

Ανδόρρα-Μονακό 76-82

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπούρσασπορ-Τρέντο 86-93

Προμηθέας Πάτρας-Γκραν Κανάρια 75-86

Ναντέρ-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 80-76

 

2η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Ούνικς Καζάν-Μπαχτσεσεχίρ 89-88

Παρτιζάν Βελιγραδίου-Βενέτσια 95-73

Μπουρζ-Μπανταλόνα 77-84

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

Μόρναρ Μπαρ-Μάλαγα 90-80

Μπουλόν-Μπούντουτσνοστ 83-89

Μπρέσια-Ουλμ 87-84

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

Αντβέρπ-Ανδόρρα 60-71

Μονακό-Λιετκαμπέλις 82-57

Βίρτους Μπολόνια-Λοκομοτίβ Κουμπάν 85-79

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

Τρέντο-Προμηθέας Πάτρας 78-51

Τσεντεβίτα/Ολίμπια –Μπούρσασπορ 104-88

Γκραν Κανάρια-Ναντέρ 94-82

 

3η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπαχτσεσεχίρ-Μπανταλόνα 72-91

Ούνικς Καζάν-Παρτιζάν Βελιγραδίου 93-70

Βενέτσια-Μπουρζ 76-86

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

Μόρναρ Μπαρ-Μπρέσια 95-76

Ουλμ-Μπουλόν 80-86

Μάλαγα-Μπούντουτσνοστ 91-87

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

Ανδόρρα-Βίρτους Μπολόνια 66-82

Λιετκαμπέλις-Λοκομοτίβ Κουμπάν 76-105

Μονακό-Αντβέρπ 96-64

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Γκραν Κανάρια 84-68

Μπούρσασπορ-Προμηθέας Πάτρας 84-93

Ναντέρ-Τρέντο 65-71

 

4η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπαχτσεσεχίρ-Παρτιζάν Βελιγραδίου76-82

Μπανταλόνα-Βενέτσια 92-78

Μπουρζ-Ούνικς Καζάν 74-86

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπουλόν-Μόρναρ Μπαρ 78-65

Μπούντουτσνοστ-Ουλμ 73-68

Μάλαγα-Μπρέσια 86-69

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

Λιετκαμπέλις-Αντβέρπ 80-73

Λοκομοτίβ Κουμπάν-Ανδόρρα 76-61

Βίρτους Μπολόνια-Μονακό 94-85

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

Τρέντο-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 61-51

Προμηθέας Πάτρας-Ναντέρ 88-72

Μπούρσασπορ-Γκραν Κανάρια 76-94

 

5η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Ούνικς Καζάν-Μπανταλόνα 91-93

Παρτιζάν Βελιγραδίου-Μπουρζ 76-89

Βενέτσια-Μπαχτσεσεχίρ 88-82

 

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

Μόρναρ Μπαρ-Μπούντουτσνοστ 85-82

Ουλμ-Μάλαγα 76-81

Μπρέσια-Μπουλόν 70-75

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

Ανδόρρα-Λιετκαμπέλις 76-66

Αντβέρπ-Βίρτους Μπολόνια 76-95

Μονακό-Λοκομοτίβ Κουμπάν 72-88

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

Γκραν Κανάρια-Τρέντο 71-61

Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Προμηθέας Πάτρας 77-73

Ναντέρ-Μπούρσασπορ 90-91 (παρ.)

 

6η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπουρζ-Μπαχτσεσεχίρ 79-77

Ούνικς Καζάν-Βενέτσια 90-87

Παρτιζάν Βελιγραδίου-Μπανταλόνα 78-75

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

Μόρναρ Μπαρ-Ουλμ 66-82

Μπρέσια-Μπούντουτσνοστ 66-75

Μπουλόν-Μάλαγα 90-80

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

Μονακό-Ανδόρρα 66-64

Αντβέρπ-Λοκομοτίβ Κουμπάν 94-114

Βίρτους Μπολόνια-Λιετκαμπέλις 82-73

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Ναντέρ 75-63

Τρέντο-Μπούρσασπορ 89-80

Γκραν Κανάρια-Προμηθέας Πάτρας 98-83

 

7η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπαχτσεσεχίρ-Ούνικς Καζάν 67-70

Βενέτσια-Παρτιζάν Βελιγραδίου 59-79

Μπανταλόνα-Μπουρζ 90-75

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπούντουτσνοστ-Μπουλόν 71-73

Ουλμ-Μπρέσια 88-76

Μάλαγα-Μόρναρ Μπαρ 98-72

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

Ανδόρρα-Αντβέρπ 82-69

Λοκομοτίβ Κουμπάν-Βίρτους Μπολόνια 83-89

Λιετκαμπέλις-Μονακό 64-88

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπούρσασπορ-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 80-97

Προμηθέας Πάτρας-Τρέντο 80-89

Ναντέρ-Γκραν Κανάρια 90-74

 

8η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Παρτιζάν Βελιγραδίου-Ούνικς Καζάν 89-86

Μπουρζ-Βενέτσια 87-59

Μπανταλόνα-Μπαχτσεσεχίρ 77-87

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπούντουτσνοστ-Μάλαγα 66-90

Μπουλόν-Ουλμ 72-65

Μπρέσια-Μόρναρ Μπαρ 77-75

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

Αντβέρπ-Μονακό 67-75

Βίρτους Μπολόνια-Ανδόρρα 92-81

Λοκομοτίβ Κουμπάν-Λιετκαμπέλις 94-90

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

Προμηθέας Πάτρας-Μπούρσασπορ 75-100

Τρέντο-Ναντέρ 102-104

Γκραν Κανάρια-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 90-82

 

9η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Βενέτσια-Μπανταλόνα 75-89

Ούνικς Καζάν-Μπουρζ 76-71

Παρτιζάν Βελιγραδίου-Μπαχτσεσεχίρ 88-75

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

Ουλμ-Μπούντουτσνοστ 73-77

Μόρναρ Μπαρ-Μπουλόν 89-78

Μπρέσια-Μάλαγα 79-83

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

Μονακό-Βίρτους Μπολόνια 68-74

Ανδόρρα-Λοκομοτίβ Κουμπάν 100-106

Αντβέρπ-Λιετκαμπέλις 86-77

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Τρέντο 87-65

Ναντέρ-Προμηθέας Πάτρας 91-70

Γκραν Κανάρια-Μπούρσασπορ 89-76

 

10η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπαχτσεσεχίρ-Βενέτσια 108-74

Μπουρζ-Παρτιζάν Βελιγραδίου 73-71

Μπανταλόνα-Ούνικς Καζάν 84-77

H ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Μπανταλόνα 8-2 849-783
  2. Ούνικς Καζάν 6-4 827-797
  3. Μπουρζ 6-4 810-777
  4. Παρτιζάν Β. 6-4 810-784
  5. Μπαχτσεσεχίρ 2-8 810-827
  6. Βενέτσια 2-8 744-882

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

Μπουλόν-Μπρέσια 86-81

Μπούντουτσνοστ-Μόρναρ Μπαρ 78-84

Μάλαγα-Ουλμ 90-94

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Μπουλόν 7-3 809-786
  2. Μάλαγα 7-3 875-811
  3. Μόρναρ Μπαρ 5-5 788-805
  4. Μπούντουτσνοστ 5-5 785-785
  5. Ουλμ 4-6 786-773
  6. Μπρέσια 2-8 749-832

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

Λοκομοτίβ Κουμπάν-Μονακό 76-72

Λιετκαμπέλις-Ανδόρρα 77-69

Βίρτους Μπολόνια-Αντβέρπ 92-73

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Βίρτους Μπολόνια 10-0 861-745
  2. Λοκομοτίβ Κουμπάν 8-2 910-811
  3. Μονακό 6-4 786-724
  4. Ανδόρρα 3-7 746-776
  5. Λιετκαμπέλις 2-8 721-831
  6. Αντβέρπ 1-9 734-871

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

Προμηθέας Πάτρας-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 69-105

Τρέντο-Γκραν Κανάρια 56-67

Μπούρσασπορ-Ναντέρ 102-92

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Γκραν Κανάρια 8-2 831-765
  2. Τσεντεβίτα/Ολίμπια 7-3 838-737
  3. Τρέντο 6-4 738-713
  4. Ναντέρ 4-6 791-806
  5. Μπούρσασπορ 3-7 853-907
  6. Προμηθέας Πάτρας 2-8 757-880

 

 

ΠροηγούμενοH Μονακό κατέκτησε το EuroCup 86-83 και 2-0 την Ούνικς
ΕπόμενοΜονακό: Οι πανηγυρισμοί για την κατάκτηση του EuroCup (video)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.