allstarbasket.gr

Το πρόγραμμα, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες, το σύστημα διεξαγωγής μέχρι τους τελικούς του EuroCup 2020/21. 

 

ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

Τέσσερις όμιλοι των έξι ομάδων. Κάθε ομάδα δίνει από δέκα αγώνες, πέντε εντός και πέντε εκτός έδρας. Οι τέσσερις πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στο Top-16.

 

1η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

30/09, 19:00 Μπαχτσεσεχίρ-Μπουρζ 82-99

30/09, 21:45 Μπανταλόνα-Παρτιζάν Βελιγραδίου 85-82

30/09, 21:45 Βενέτσια-Ούνικς Καζάν 85-78

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

29/09, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Μπρέσια 93-81

29/09, 21:45 Μάλαγα-Μπουλόν 96-88

30/09, 20:30 Ουλμ-Μόρναρ Μπαρ 84-76

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

30/01, 19:00 Λιετκαμπέλις-Βίρτους Μπολόνια 61-76

30/01, 19:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Αντβέρπ 89-72

30/01, 21:00 Ανδόρρα-Μονακό 76-82

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

29/09, 20:00 Μπούρσασπορ-Τρέντο 86-93

30/09, 19:30 Προμηθέας Πάτρας-Γκραν Κανάρια 75-86

30/09, 21:00 Ναντέρ-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 80-76

 

2η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

06/10, 19:00 Ούνικς Καζάν-Μπαχτσεσεχίρ 89-88

06/10, 21:30 Παρτιζάν Βελιγραδίου-Βενέτσια 95-73

07/10, 21:45 Μπουρζ-Μπανταλόνα 77-84

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

06/10, 19:00 Μόρναρ Μπαρ-Μάλαγα 90-80

06/10, 21:00 Μπουλόν-Μπούντουτσνοστ 83-89

07/10, 21:30 Μπρέσια-Ουλμ 87-84

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

06/10, 21:15 Αντβέρπ-Ανδόρρα 60-71

07/10, 20:00 Μονακό-Λιετκαμπέλις 82-57

07/10, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Λοκομοτίβ Κουμπάν 85-79

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

06/10, 21:00 Τρέντο-Προμηθέας Πάτρας 78-51

Τσεντεβίτα/Ολίμπια –Μπούρσασπορ (θα οριστεί)

07/10, 22:00 Γκραν Κανάρια-Ναντέρ 94-82

 

3η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

14/10, 19:00 Μπαχτσεσεχίρ-Μπανταλόνα 72-91

14/10, 19:00 Ούνικς Καζάν-Παρτιζάν Βελιγραδίου 93-70

14/10, 21:45 Βενέτσια-Μπουρζ (θα οριστεί)

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

14/10, 20:00 Μόρναρ Μπαρ-Μπρέσια 95-76

14/10, 20:30 Ουλμ-Μπουλόν 80-86

14/10, 21:45 Μάλαγα-Μπούντουτσνοστ 91-87

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

13/10, 21:00 Ανδόρρα-Βίρτους Μπολόνια 66-82

14/10, 19:00 Λιετκαμπέλις-Λοκομοτίβ Κουμπάν 76-105

14/10, 20:00 Μονακό-Αντβέρπ 96-64

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

13/10, 19:30 Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Γκραν Κανάρια 84-68

13/10, 20:00 Μπούρσασπορ-Προμηθέας Πάτρας 84-93

13/10, 20:00 Ναντέρ-Τρέντο 65-71

 

4η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

20/10, 19:00 Μπαχτσεσεχίρ-Παρτιζάν Βελιγραδίου76-82

20/10, 21:45 Μπανταλόνα-Βενέτσια 92-78

Μπουρζ-Ούνικς Καζάν ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

 

H ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Μπανταλόνα 4-0 352-309
  2. Ούνικς Καζάν 2-1 260-243
  3. Παρτιζάν Β. 2-2 329-327
  4. Μπουρζ 1-1 176-166
  5. Βενέτσια 1-2 236-265
  6. Μπαχτσεσεχίρ 0-4 318-361

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

20/10, 19:00 Μπουλόν-Μόρναρ Μπαρ 78-65

21/10, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Ουλμ 73-68

21/10, 21:45 Μάλαγα-Μπρέσια 86-69

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Μπούντουτσνοστ 3-1 342-323
  2. Μάλαγα 3-1 353-334
  3. Μπουλόν 2-2 335-330
  4. Μόρναρ Μπαρ 2-2 326-310
  5. Μπρέσια 1-3 302-350
  6. Ουλμ 1-3 308-311

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

21/10, 19:00 Λιετκαμπέλις-Αντβέρπ 80-73

21/10, 19:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Ανδόρρα 76-61

21/10, 22:00 Βίρτους Μπολόνια-Μονακό 94-85

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Βίρτους Μπολόνια 4-0 337-291
  2. Μονακό 3-1 345-291
  3. Λοκομοτίβ Κουμπάν 3-1 349-294
  4. Ανδόρρα 1-3 274-300
  5. Λιετκαμπέλις 1-3 274-336
  6. Αντβέρπ 0-4 269-336

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

20/10, 21:00 Τρέντο-Τσεντεβίτα/Ολίμπια 61-51

21/10, 19:15 Προμηθέας Πάτρας-Ναντέρ 88-72

21/10, 20:00 Μπούρσασπορ-Γκραν Κανάρια 76-94

Η ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. Τρέντο 4-0 306-253
  2. Γκραν Κανάρια 3-1 342-297
  3. Προμηθέας Πάτρας 2-2 308-320
  4. Τσεντεβίτα/Ολίμπια 1-2 211-209
  5. Ναντέρ 1-3 299-329
  6. Μπούρσασπορ 0-3 247-280

5η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

28/10, 18:00 Ούνικς Καζάν-Μπανταλόνα

28/10, 21:30 Παρτιζάν Βελιγραδίου-Μπουρζ

28/10, 21:30 Βενέτσια-Μπαχτσεσεχίρ

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

28/10, 20:00 Μόρναρ Μπαρ-Μπούντουτσνοστ

28/10, 20:15 Ουλμ-Μάλαγα

28/10, 21:45 Μπρέσια-Μπουλόν

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

27/10, 21:00 Ανδόρρα-Λιετκαμπέλις

27/10, 21:00 Αντβέρπ-Βίρτους Μπολόνια

28/10, 20:00 Μονακό-Λοκομοτίβ Κουμπάν

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

27/10, 21:00 Ναντέρ-Μπούρσασπορ

28/10, 19:30 Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Προμηθέας Πάτρας

28/10, 22:00 Γκραν Κανάρια-Τρέντο

 

6η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

03/11, 20:00 Μπουρζ-Μπαχτσεσεχίρ

04/11, 18:00 Ούνικς Καζάν-Βενέτσια

04/11, 21:30 Παρτιζάν Βελιγραδίου-Μπανταλόνα

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

03/11, 21:30 Μπρέσια-Μπούντουτσνοστ

03/11, 21:45 Μπουλόν-Μάλαγα

04/11, 20:00 Μόρναρ Μπαρ-Ουλμ

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

04/11, 20:00 Μονακό-Ανδόρρα

04/11, 21:00 Αντβέρπ-Λοκομοτίβ Κουμπάν

04/11, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Λιετκαμπέλις

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

04/11, 19:30 Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Ναντέρ

04/11, 21:00 Τρέντο-Μπούρσασπορ

04/11, 22:00 Γκραν Κανάρια-Προμηθέας Πάτρας

 

7η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

10/11, 18:00 Μπαχτσεσεχίρ-Ούνικς Καζάν

10/11, 21:45 Μπανταλόνα-Μπουρζ

11/11, 21:30 Βενέτσια-Παρτιζάν Βελιγραδίου

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

10/11, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Μπουλόν

10/11, 20:30 Ουλμ-Μπρέσια

11/11, 21:45 Μάλαγα-Μόρναρ Μπαρ

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

10/11, 21:00 Ανδόρρα-Αντβέρπ

11/11, 18:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Βίρτους Μπολόνια

11/11, 19:00 Λιετκαμπέλις-Μονακό

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

11/11, 19:00 Μπούρσασπορ-Τσεντεβίτα/Ολίμπια

11/11, 19:30 Προμηθέας Πάτρας-Τρέντο

11/11, 21:00 Ναντέρ-Γκραν Κανάρια

 

8η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

17/11, 21:30 Παρτιζάν Βελιγραδίου-Ούνικς Καζάν

17/11, 21:45 Μπουρζ-Βενέτσια

17/11, 21:45 Μπανταλόνα-Μπαχτσεσεχίρ

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

18/11, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Μάλαγα

18/11, 21:00 Μπουλόν-Ουλμ

18/11, 21:30 Μπρέσια-Μόρναρ Μπαρ

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

17/11, 21:00 Αντβέρπ-Μονακό

17/11, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Ανδόρρα

18/11, 18:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Λιετκαμπέλις

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

18/11, 19:30 Προμηθέας Πάτρας-Μπούρσασπορ

18/11, 21:00 Τρέντο-Ναντέρ

18/11, 22:00 Γκραν Κανάρια-Τσεντεβίτα/Ολίμπια

 

9η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

08/12, 21:30 Βενέτσια-Μπανταλόνα

09/12, 18:00 Ούνικς Καζάν-Μπουρζ

09/12, 21:30 Παρτιζάν Βελιγραδίου-Μπαχτσεσεχίρ

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

08/12, 20:30 Ουλμ-Μπούντουτσνοστ

09/12, 20:00 Μόρναρ Μπαρ-Μπουλόν

09/12, 21:45 Μπρέσια-Μάλαγα

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

09/12, 20:00 Μονακό-Βίρτους Μπολόνια

09/12, 21:00 Ανδόρρα-Λοκομοτίβ Κουμπάν

09/21, 21:00 Αντβέρπ-Λιετκαμπέλις

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

08/12, 21:00 Ναντέρ-Προμηθέας Πάτρας

09/12, 19:30 Τσεντεβίτα/Ολίμπια-Τρέντο

09/12, 22:00 Γκραν Κανάρια-Μπούρσασπορ

 

10η Αγωνιστική

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

15/12, 18:00 Μπαχτσεσεχίρ-Βενέτσια

15/12, 21:45 Μπουρζ-Παρτιζάν Βελιγραδίου

15/12, 21:45 Μπανταλόνα-Ούνικς Καζάν

 

Β’ ΌΜΙΛΟΣ

15/12, 20:00 Μπουλόν-Μπρέσια

16/12, 20:00 Μπούντουτσνοστ-Μόρναρ Μπαρ

16/12, 21:45 Μάλαγα-Ουλμ

 

Γ’ ΌΜΙΛΟΣ

16/12, 18:30 Λοκομοτίβ Κουμπάν-Μονακό

16/12, 19:00 Λιετκαμπέλις-Ανδόρρα

16/12, 21:30 Βίρτους Μπολόνια-Αντβέρπ

 

Δ’ ΌΜΙΛΟΣ

16/12, 19:00 Μπούρσασπορ-Ναντέρ

16/12, 19:30 Προμηθέας Πάτρας-Τσεντεβίτα/Ολίμπια

16/12, 21:00 Τρέντο-Γκραν Κανάρια

 

TOP-16

(30/12/2020 – 03/02/2021)

Τέσσερις όμιλοι, των τεσσάρων ομάδων. Κάθε ομάδα δίνει έξι αγώνες και οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στους προημιτελικούς.

 

E’ OΜΙΛΟΣ

Α1

Β2

Γ3

Δ4

 

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

Β1

Γ2

Δ3

Α4

 

Ζ’ ΌΜΙΛΟΣ

Γ1

Δ2

Α3

Β4

 

Η’ ΌΜΙΛΟΣ

Δ1

Α2

Β3

Γ4

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

(02/03-10/03)

(Best of 3)

 

Α: Ε1-Ζ2

Β: ΣΤ 1-Η 2

Γ: Ζ1-Ε2

Δ: Η1-ΣΤ2

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

(16/03-24/03)

(Best of 3)

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Α: Νικητής προημιτελικού Α-Νικητής προημιτελικού Β

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ Β: Νικητής προημιτελικού Γ-Νικητής προημιτελικού Δ

 

ΤΕΛΙΚΟΙ

(06/04-14/04)

(Best of 3)

 

Νικητής ημιτελικού Α-Νικητής ημιτελικού Β

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.