Πρεμιέρα στο Β’ Γύρο και στους τέσσερις ομίλους της Γ’ Εθνικής. Ο Ηλυσιακός, ο Φιλαθλητικός και η Νίκη Βόλου βρίσκονται στις κορυφές των τριών Group, αλλά στο τέταρτο και τελευταίο έχουμε τη… συγκατοίκηση Μακεδονικού και Λεύκιππου.

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα (26/01, 14η):

AO Γλαύκος – ΓΣ Κορωπίου 75-69

ΑΟ Ακράτα – ΑΟ Ερμιόνης 69-68

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΝΕΟ Ληξουρίου 65-80

ΚΑΟ Κορίνθου – ΣΔΥ Τρίπολης 71-58

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΑΟ Π. Φαλήρου 89-76

Ηλυσιακός ΑΟ – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 90-73

ΑΟ Αχαγιά ’82 – Παναχαϊκή ΓΕ 64-68

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Φύλλα αγώνα:

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΝΕΟ Ληξουρίου 65-80

Δεκάλεπτα: 14-13, 27-40, 48-68, 65-80

Διαιτητές: Κοντίλης, Αντωνίου

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 16(3), Γιαννόπουλος, Ανδρουλάκης, Δεμέναγας 6(1), Αυδής 3, Δημητριάδης 4, Μωραῒτης 21(3), Μορφονιός 5(1), Αμπελάς 5, Βουλγαράκης 2, Θεοδωράκης 3(1), Βαρσάμος.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 12, Ιωάννου 8(1), Ρεκουνιώτης 10, Αντωνάτος Η., Πολίτης 21(3), Συνοδινός, Θεοδωράκος 10(2), Λαμπρόπουλος 5, Πορτελάνος, Τρυφωνόπουλος 14.

 

ΑΕ Νέας Κηφισιάς – ΑΟ Π. Φαλήρου 89-76

Δεκάλεπτα: 17-19, 40-34, 65-52, 89-76

Διαιτητές: Κοτσώνης, Ναστούλης

Ν.Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 17(2), Μοσχοβίτης 21(3), Μακρυγιάννης 2, Οικονόμου 26,  Φραγκιαδάκης, Πρέκας, Μανούσος 16, Μιχαλάκης 4(1), Φασιανός 3(1), Γούνης, Μαντζάκος.

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 12(2), Μαυροειδής 5(1), Βαλιώτης 3(1), Γραμματικός 10(1), Τσορμπατζόγλου 2, Βούζας 4, Καψαρίδης 9(1), Σαρλάνης, Σολωμός 18, Αγγελόπουλος 6, Ανδρεάτος, Τσαπρούνης 7.

 

AO Γλαύκος – ΓΣ Κορωπίου 75-69

Δεκάλεπτα: 20-20, 37-37, 57-54, 75-69

Διαιτητές: Ασημακάκη, Διαμαντής

Γλαύκος (Φεραίος): Αναστασόπουλος 16, Τριπολίδης, Κουκουλομάτης 5(1), Σπύρου, Θανόπουλος 18(3), Παπαβασιλόπουλος 23, Σούντρης, Λαμπρόπουλος 10, Χατζηκάλφας 1, Γαλάνης, Δημάκος 2.

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 20, Παπαϊωάννου, Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 7(1), Κεχρής, Μερκεβίτσιους 10, Γκιόκας, Παπαδάκης, Αργυρόπουλος, Κλασίδης 8(2), Κουτουφάς 17(1), Σταμάτης 7.

 

ΚΑΟ Κορίνθου – ΣΔΥ Τρίπολης 71-58

Δεκάλεπτα: 16-18, 33-27, 50-45, 71-58

Διαιτητές: Κοτσίρης, Γαραντζιώτης

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 4, Μακρής 4, Δανίκας, Αναγνωστάκης 16, Ντορμπάρης, Τζαϊδάς 3, Περρώτης 11, Μήτσου 2, Κωνσταντίνου 6(2), Αδαμόπουλος 11(1), Αυγενικός 12(2), Λάκοβ 2.

Τρίπολη (Μπαλής): Χατζόπουλος 7, Αγγουράς 8, Καλούλι 11(2), Παππάς, Νταγιάντης 5(1), Μικρός, Σινανάι 11(3), Μπουρής 9(3), Μπαλής 7, Καρλής.

 

Ηλυσιακός ΑΟ – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 90-73

Δεκάλεπτα: 26-18, 44-36, 57-61, 90-73

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Τούσης

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 10(3), Κελαϊδής 27(4), Φώτσης 18(2), Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 3(1), Πλευράκης 7(2), Οουντίντζο-Βλαδίτσης, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 1, Μπάζιος 7, Ετζιάκα 15, Παντζούρης 2.

Άρης Νίκαιας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 12, Τζώρτζης, Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκης 20(2), Πρίτσος 8(1), Κόλλιας 7, Χατζόγλου 6(2), Λαζαρίδης 18(3), Πεταλάς 2, Βλάμης.

 

ΑΟ Ακράτα – ΑΟ Ερμιόνης 69-68

Δεκάλεπτα: 15-18, 32-32, 50-47, 69-68

Διαιτητές: Αγγελής-Ντάσης

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης): Μουρατίδης 19(4), Κατωπόδης 17, Πολυδέρας 3, Κώστας 4, Δορλής 5, Γιαννούλης 9, Βασιλάτος 3(1), Γιόβας 8(1), Κυρίτσης 1.

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Σαρικάς 19(2), Ευστρατίου 8(2), Αγγελής 13(3), Χάσα 6, Γκολέμης 6(2), Πουλής Α., Προσίλης  5(1), Κατσαβέλας 3(1), Κορίζης 6, Πουλής Ι. 2.

 

ΑΟ Αχαγιά ’82 – Παναχαϊκή ΓΕ 64-68

Δεκάλεπτα: 16-19, 30-37, 48-54, 64-68

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Κωστής

Αχαγιά ’82 (Μπαζίνας): Μπουρδάνος 10(2), Σερέτης 17(1), Ταρνάρης 4, Κωνσταντινόπουλος 2, Καλογιάννης 2, Λυμπέρης 8(1), Φραντζής 9(2), Χριστοδουλόπουλος 2.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12(1), Γατσούλης 2, Νικολάου 24(1), Τσουλέας 2, Παπανικολόπουλος 2, Λυμπερέας 2, Γκόβας 22(2), Καραγιάννης 2.

 

Βαθμολογία:

1. Ηλυσιακός 26

2. Π. Φάληρο 25

3. Ληξούρι 24

4. Κόρινθος 24

5. Άρης Νίκαιας 22

6. Αχαγιά 22

7. Ν.Κηφισιά 21

8. Κορωπί 21

9. Παναχαϊκή 21

10. Γλαύκος 20

11. Ακράτα 17

12. Τρίπολη 16

13. Χαλάνδρι 16

14. Ερμιόνη 16

* Γλαύκος και Ληξούρι έχουν ένα ματς λιγότερο.

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα (26/01, 14η):

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟ Ένωση Ιλίου 66-61

ΑΟΚ Χανιά – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 81-74

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 71-74

ΑΣ Πέρα – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 71-77

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου 73-59

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΑΚ Χαλκίδας 73-69 (παρ.)

Ρεπό: ΑΠΑΣ Τα Φανάρια

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Φύλλα αγώνα:

ΒΑΟΛ Χίου – ΑΚ Χαλκίδας 73-69 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 23-22, 38-41, 55-53, 62-62 (κ.α.), 73-69

Διαιτητές: Γεράνιος, Γιαννακόπουλος Φ.

Χίος (Βουλίκας): Φουντουλάκος, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 7(2)  Σουλίκας 8,  Κουτσαντωνάκης,  Παπαδόπουλος 5, Τσουρής 10(2), Μαρούλης 24(1), Τρόβας 7(1),  Κουϊμτζής 1 Σιμιτσάκης 2,Κωσταντινάκος 9(2).

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουλίδης, Μπρατσιάκος 19(3), Παπάδης 4,Στέφανου 4, Κατσούλας 11(1), Σταθόπουλος 3(1), Μητσιμπόνας 1, Γεωργιάδης 10, Λουκάς, Αναστασόπουλος, Σιδέρης 11.

 

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟ Ένωση Ιλίου 66-61

Δεκάλεπτα: 19-16, 26-32, 39-46, 66-61

Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Βελέντζας

Μίλων (Αποσκίτης): Σουληνάρης 1, Μπελίτσης 18, Καραγιαννίδης 12, Παπαδάκης 2 Ζούκας 12, Ανδρεόπουλος 2, Ψυλέας 12.

Ίλιον (Πανούλιας): Φούντας 22, Μπολάτογλου 10, Μανταλβανός 2, Μπέλλας Ο. 9, Τσιουμπρής 4, Μπελλας Γ. 12, Ραλλάκης 2.

 

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου 63-61

Δεκάλεπτα: 22-9, 34-27, 46-43, 63-61

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Παπαδόπουλος Χρ.

ΦΕΑ (Καρατζάς): Πανουσόπουλος 4, Λίτσιος 23(4), Τρικαλιώτης 10(1), Στεργιάκης 8, Τσακίρης 7(1), Καραλευθέρης 10(1), Μπάρδας 11(1), Αναούνης, Μοίρας, Πανταζής, Δρακάκης.

Κρόνος (Δεγαΐτας): Νάτσος 8, Ξιούρας 6(1), Αλεξανδρόπουλος 4, Πουρνάρας 7, Αρμάος 3, Καράμπελας 5, Μαράκης 16, Κοψιάς 7, Ρετσίνας 3.

 

ΑΟΚ Χανιά – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 81-74

Δεκάλεπτα: 22-19, 43-39, 56-53, 81-74

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Μαρτινάκος

Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 12(1), Ιωακειμίδης 11(1), Αλεξίου 5(1), Ζανιδάκης 9(1), Κατράνας 20(4), Μηντζαρίδης 2, Κιγμέτογλου 19(1), Αδοντάκης, Σκαμνάκης 3.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Δημητριάδης 22, Σακελλαράκης 10, Γκοντόπουλος 27(6), Γεωργίου 3(1), Μιχαήλ 2, Κοπακάκης 4(1), Χάλιος 3, Κουλούρης 3(1), Σιδέρης.

 

ΑΣ Πέρα – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 71-77

Δεκάλεπτα: 18-23, 44-42, 62-62, 71-77

Διαιτητές: Ραχιώτης, Καλογεράκης

ΠΕΡΑ (Γκαναβίας): Βαρδάλος 11(3), Δρόσος 3(1), Βλάχος 4(1), Ζακυνθινός 16(1), Τσολάκης 16(2), Πεφάνης, Κεφαλάς 4, Μαντάς, Βαρσαμούλης 9, Καβαλαράκης 8.

Ζωγράφου (Μάνος): Μπαλαμότης, Δήμου 12(1), Ζαρμακούπης 19, Δρίβας 3(1), Αμβαζής 14(1), Κανελλόπουλος 10(1), Πιτούλης 4, Κριζέας 3(1), Μπένος 12.

 

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 71-74

Δεκάλεπτα: 15-12, 38-38, 48-60, 71-74

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης, Ξυλάς

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Πανταζής 15, Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης, Παγώνης, Παρδακάς 17, Χαρατσής, Γκιζογιάννης 13(1), Ντέντα, Τριαντάφυλλου 10, Ανέστης 16(1).

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος, Παπακώστας, Λίτσο 16(2), Παπαδημητρίου 10, Τύρλας 15(1), Παπουτσής 5(1), Κορομηλιάς 2, Πεζός, Σταμέλος 3, Μητσάκης 5(1), Σβαρνάς 2.

 

Βαθμολογία:

1. ΕΦΑΟΖ 22

2. Xαλκίδα  21

3. Αργοναύτης 20

4. ΦΕΑ 20

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 20

6. Ερμής Σχηματαρίου 20

7.  Ένωση Ιλίου 19

8. ΑΟΚ Χανιά 19

9. Πέρα 18

10. Μίλωνας 18

11. Τα Φανάρια 17

12. Άρης Θήβας  17

13. ΒΑΟΛ 16

* Ένωση Ιλίου, Πέρα και ΒΑΟΛ Χίου έχουν έναν αγώνα λιγότερα.

**Τα Φανάρια έχουν δύο αγώνες λιγότερους.

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα (26/01, 14η):

ΦΟ Αριδαίας – Τιτάνες Παλαμά 84-78 (παρ.)

Ικαροι Τρικάλων – ΣΚ Ιωάννινα 81-72

ΓΑΣ Μελίκης – Φαίακας Κέρκυρας  95-78

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αίολος Τρικάλων 56-64

Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 108-102 (παρ.)

Αριστοτέλης Φλώρινας – Αετοί Βέροιας 61-63

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Φύλλα αγώνα:

ΦΟ Αριδαίας – Τιτάνες Παλαμά 84-78 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 17-15, 37-42, 55-56, 72-72 (κ.α.), 84-78

Διαιτητές: Αναστασιάδης, Κωνσταντινέλλης

ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Παπαδόπουλος 11, Πέτκος 6(2), Τοπαλίδης, Παντής, Πονόπουλος 13(1), Θωμαϊδης 6, Στρέπκος 10, Αβραμίδης 9(3), Μακρόπουλος 18, Παουλεάνου 8(1), Αμπάρης, Κληντσάρης.

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουντούδης): Γκογκίδης 11, Φαλάγγας, Τσατάλας 17(2), Σφακιανός, Ξένος 15(5), Τσούμας 3(1), Φαλιάκης 5(1), Μακρής 12(2), Σκουφεζής 9.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αίολος Τρικάλων 56-64

Δεκάλεπτα: 15-15, 23-35, 31-53, 56-64

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκίζογλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 11(2), Σαχπατζίδης, Καλογεράτος 17(4), Αντωνίου, Σβώλης, Παπανικολάου, Μάκης, Παπαδόπουλος 9(1), Δαβάνης 8(1), Φίλιος 11.

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Ρούζιος 3(1), Πανάρας 10(1), Αργύρης 8(2), Χατζής, Σούλκο, Τσιούλκας 6, Κολότσιος 3(1), Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 21(4), Κατσαδούρος, Τσότσος 13.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – Αετοί Βέροιας 61-63

Δεκάλεπτα: 17-15, 31-33, 45-53, 61-63

Διαιτητές: Γραικός, Βασιλόπουλος

Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 13(2), Τσιάμης 17(4), Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος 6(1), Γκουτζιομήτρος 17, Σαββίδης 6(1).

Αετοί Βέροιας (Γεωργιάδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης, Σιδηρόπουλος 8(2), Γιαννουζάκος 2, Γκεκόπουλος 9, Κουσιάντζας 9, Σταυρουλάκης 14(3), Μαραπίδης 7(1), Αλευρίδης 6(1), Ιωσηφίδης 8(2), Γκανάς.

 

ΓΑΣ Μελίκης – Φαίακας Κέρκυρας 95-78

Δεκάλεπτα: 27-26, 49-43, 73-54, 95-78

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Χατζηκώστας

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 31(1), Μπόγιας, Στοϊτσης 28(2), Μαγαλιός 2, Πεϊμανίδης 3(1), Ρογγότης 4, Εσερπόγλου 5(1), Λαπατούρας 8, Ημερίδης 14, Παπαδόπουλος, Τζιώρος.

Φαίακας Κέρκυρας (Παπαγίκας): Τσιτσές 21, Παπαγίκας 19(3), Αυγερινός 7(2), Σκούρτης 11, Μικρομάνης 3, Βάγιας 8, Φουσέκης 9(1).

 

Ικαροι Τρικάλων – ΣΚ Ιωάννινα  81-72

Δεκάλεπτα: 20-16, 36-29, 61-52, 81-72

Διαιτητές: Πράττος, Κουκουλεκίδης

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 10, Φρύδας 9(1), Βλάχος 2, Κολότσιος 15(3), Κρεμμύδας 5(1), Κατσαρές 18(4), Τζορμπατζάκης, Γκιουλέκας 18(4), Μακρής 4.

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 2, Ματσάγγας 12(1), Δουρούκης 18(4), Τσιτσώνης 9(2), Βάσης, Ξιούρας 13(1), Σωτηράκης, Μπάλλας 18.

 

Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 108-102 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 29-30, 39-54, 71-74, 95-95 (κ.α.), 108-102

Διαιτητές: Πιτσίλκας, Κοντογιάννης

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Βερτζάγιας 3, Καραγεώργος 23(4), Σιμάκης 6, Ακούνια, Κουτίνας 38(5), Παρασκευάς, Τσώλης 7(1), Τάσσος 22, Σταυροθεόδωρος, Σαριμπαλίδης 9(2), Μαυροφώτης, Αναγνωστίδης.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογιός 11(3), Πανταζής 3(1), Γεωργαντζάς 26(5), Κοβάτσεφ 2, Ντούρλιας, Αργύρης 14(4), Αντωνίου 10(2), Καλιάρας 17, Δίκαρος 7, Τσέλιος 12(2), Νότος.

 

Βαθμολογία:

1. Νίκη Βόλου 25

2. Αίολος Τρικάλων 24

3. ΣΚ Ιωάννινα 22

4. Ικαροι Τρικάλων  21

5. ΓΑΣ Μελίκης 21

6. Αναγέννηση Καρδίτσας  20

7. Τιτάνες Παλαμά 19

8. Αετοί Βέροιας 19

9. ΑΓΣ Ιωαννίνων  18

10. Ολυμπιακός Βόλου  17

11. ΦΟ Αριδαίας  17

12. Αριστοτέλης Φλώρινας  16

13. Φαίακας Κέρκυρας  12

*Ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε το ρεπό του.

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα (26/01, 14η):

Ελπίδα Αμπελοκήπων – Ασπίδα Ξάνθης 84-74

Μακεδονικός – Απόλλων Καλαμαριάς 65-63

Ικαροι Σερρών – Πανσερραϊκός  59-63

ΜΕΝΤ – Κένταυρος Καλικράτειας 68-59

Μέγας Αλέξανδρος – Μαντουλίδης 74-67

Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ 64-46

Ρεπό: Ζέφυρος

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Φύλλα αγώνα:

ΜΕΝΤ – Κένταυρος Καλλικράτειας  68-59

Δεκάλεπτα: 16-11, 38-29, 49-43, 68-59

Διαιτητές: Καρακώστας, Μπούγλος Ι.

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 9, Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 8(2), Γκύζης 22(4), Μιχαηλίδης 11, Γκαντίδης 4, Μπέλλος, Πασχαλίδης 6, Σιόλογκας 8.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 17(1), Βελισσαρίου 22(2), Χατζηλάμπρου 6, Μιχαηλίδης, Παρασκευάς, Φουρκιώτης, Βούκα 4, Δασκαλάκης 2, Κιτσούλης 8(1).

 

Ικαροι Σερρών – Πανσερραϊκός 59-63

Δεκάλεπτα: 20-18, 33-29, 52-47, 59-63

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Δέλλας

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.): Φραγκούλης 6(1), Σιδερίδης 14(3), Καμπέρης 4(1), Δαλαγκόζης 4, Κουτσοκώστας 3(1), Παρχαρίδης, Αγγειοπλάστης, Μπίλιος 3(1), Κακιούζης 25(1).

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 9, Γρίψιος 5, Γεωργιανός Ν., Γεωργιανός Π. 17(1), Τράκας 6(1), Δημητρακάς 4, Δατσιάδης, Χατζηανδρέου, Ντίνος 4, Θολιώτης 4, Κάτος 13(2), Χορτομάρης.

 

Μέγας Αλέξανδρος – Μαντουλίδης 74-67

Δεκάλεπτα: 22-17, 40-36, 60-48, 74-67

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Κολοκυθάς

Μέγας Αλέξανδρος (Γαλής): Γκολέμας 22, Φαρμάκης, Μαδεμλής 7, Γιαχανατζής 8(1), Νικολάτος 10(1), Μακούλης, Ορφανίδης 6(2),  Μέλλιος 7(1), Σακαλάκης, Πισιώτης 2, Χατζηβούρκογλου, Πολυμένης 6.

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Δημητρόπουλος 9(1), Μπάρμπας 5, Μπακογλίδης, Τάκης 8(2), Φόρογλου 17(2), Λαγός 2, Κεραμάρης 12, Μαλανδρής 10, Πανικίδης, Ντολόπουλος, Ντίαθ , Στεργιόπουλος, Καπουράνης.

 

Ελπίδα Αμπελοκήπων – Ασπίδα Ξάνθης 84-74

Δεκάλεπτα: 11-21, 38-38, 65-58, 84-74

Διαιτητές: Μπούγλος Π., Γκέκας

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Τασούδης 13(2), Φωτόπουλος 11(2), Μπόζιτς 6, Σαμαράς 13(3), Μύθιλλος 14(2), Δημάκης, Βουλγαράκης 3(1), Μαρκόπουλος 7, Ξηρόπουλος 10, Συμεών 7.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης, Παπαδάκης 9, Δώδος 12, Ανθής, Μπόζης 15(3), Κουτσογιάννης 19, Μανδαλάκης 11(1), Μπουραζάνης, Κάλφας 4(1), Καναράς 2, Καλαμπάκας 2.

 

Μακεδονικός – Απόλλων Καλαμαριάς 65-63

Δεκάλεπτα: 16-14, 29-35, 53-51, 65-63

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Τσάνταλη

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής, Τσαούσης, Καραθανάσης 5(1), Παλιαχάνης 3, Καραμπέκης 18(1), Κομμάτας 3, Φλιάτης 16(2), Τσιόγκας 12, Πρωτούλης 8(1).

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 14(2), Βογιατζής Λ., Ανδρεάδης 3(1), Κυφωνίδης 23(3), Καρασίμος 7(1), Κεραμάρης 9(1), Κόκκιος 4, Γιαννακός 3(1), Τσίγκας.

 

Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ 64-46

Δεκάλεπτα: 16-7, 34-15, 50-31, 64-46

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Στύλας, Νταβουλτζόπουλος  8, Ιορδάνογλου, Στεργίου, Ιωαννίδης 5, Ζαμπάκης 9, Βοϊβατόπουλος 8, Νικολόπουλος 12(1), Μακαρατζής 1, Γρούδος 3, Παλλάκης 3(1), Χρήστου 15.

ΔΕΚΑ (Μιχαηλίδης): Δημητριάδης 12, Βενετίδης 3(1), Μπόλδογλου 6(2), Χατζηχρήστος 2, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 15, Καρανώτας, Νούσκαλης, Παπασάβογλου Αρ. 8(2), Καλαποθαράκος.

 

Βαθμολογία:

1. Μακεδονικός  24

2. Λεύκιππος Ξάνθης 24

3. ΜΕΝΤ 23

4. Ικαροι Σερρών  22

5. Πανσερραϊκός  21

6. Ελπίδα Αμπελοκήπων 20

7. ΔΕΚΑ 19

8. Μέγας Αλέξανδρος 18

9. Κένταυρος Καλικράτειας   17

10. Απόλλων Καλαμαριάς  17

11. Ασπίδα Ξάνθης 17

12. Ζέφυρος  16

13. Μαντουλίδης  13

*Ο Ζέφυρος έκανε το ρεπό του.

**Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι. 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.