Μόλις δυο ομάδες, οι Αίολος Τρικάλων και Λεύκιππος Ξάνθης, συνεχίζουν αήττητες στον 3ο και 4ο όμιλο αντίστοιχα της Γ’ Εθνικής. Δείτε όλα τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Βορρά.

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής (1ος-2ος Όμιλος, Νότος)

 

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

ΓΑΣ Μελίκης – Ολυμπιακός Βόλου 72-54

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Τιτάνες Παλαμά 61-63

Νίκη Βόλου – ΣΚ Ιωάννινα 85-74

Αριστοτέλης Φλώρινας – Φαίακας Κέρκυρας 90-50

Αετοί Βέροιας – Αίολος Τρικάλων 56-65

Ικαροι Τρικάλων – ΦΟ Αριδαίας 85-65

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας      

 

Επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11):

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Τιτάνες Παλαμά – Νίκη Βόλου

ΣΚ Ιωάννινα – Αριστοτέλης Φλώρινας

Φαίακας Κέρκυρας – Αετοί Βέροιας

Αίολος Τρικάλων – Αναγέννηση Καρδίτσας

ΦΟ Αριδαίας – ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

 

ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ 3ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

 

Τα φύλλα αγώνα:

Αετοί Βέροιας – Αίολος Τρικάλων 56-65

Δεκάλεπτα: 15-16, 26-28, 43-44, 56-65

Διαιτητές: Φακίτσας, Γεωργούλης

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης 8(1), Σιδηρόπουλος 2, Γιαννουζάκος 2, Κουσιάντζας 9, Σταυρουλάκης 6(1), Μαραπίδης 12(2), Αλευρίδης 6, Ιωσηφίδης 2, Γκανάς 5(1), Γκεκόπουλος 4.

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 9(1), Πανάρας 16(2), Αργύρης 7(1), Τσιούλκας 5(1), Κολότσιος 4, Σπηλιόπουλος 14(2), Τσότσος 10(1).

 

Ικαροι Τρικάλων – ΦΟ Αριδαίας 85-65

Δεκάλεπτα: 24-9, 45-28, 70-47, 85-65

Διαιτητές: Μαραμής, Κοντογιάννης

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας 4, Βλάχος 14(1), Κολότσιος 2, Κρεμμύδας 3(1), Κατσαρές 10, Μέξης 2, Μπαρμπαρούσης, Τζοβάρας 3(1), Γεωργόπουλος 4, Γκιουλέκας 19(4), Μπάρδας 8, Μακρής 16.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 9, Βασιλόγλου, Πέτκος 3(1), Κανονίδης, Πετρούδης, Πονόπουλος, Παπαβραάμ 1, Αβραμίδης 10(1), Γεωργάκης 22, Μακρόπουλος 5, Παουλεάνου 11(1), Αμπάρης.

 

Νίκη Βόλου – ΣΚ Ιωάννινα 85-74

Δεκάλεπτα: 19-24, 52-43, 68-60, 85-74

Διαιτητές: Σελεβός, Τσάνταλη

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 11(1), Βερτζάγιας 6, Σαριμπαλίδης 3(1), Σιμάκης 10(2), Κουτίνας 19(1), Παρασκευάς 7, Τσιώλης 17(2), Τάσσος 12, Σταυροθεόδωρος, Καρπέτης, Ακούνια.

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 8(1), Ματσάγγας 3(1), Δουρούκης 5(1), Τσιτσώνης, Καραμπίνης 3, Ξιούρας, Σωτηράκης 27(2), Τσιρώνης 6, Μπάλλας 22(1).

 

ΓΑΣ Μελίκης – Ολυμπιακός Βόλου 72-54

Δεκάλεπτα: 28-10, 41-26, 58-39, 72-54

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Αναστασιάδης

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 19(4), Μαυρίδης ,21(2) Στοϊτσης 11(1), Πεϊμανίδης, Μαγαλιός 2, Ρογγότης 4, Καποδίστριας, Τζαφέρης, Παπαρώσης, Εσερπόγλου, Λέφας, Ημερίδης 15.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Χροναίος 3(1), Μπράμι, Μπεκρής 2, Μπούρας, Ιλτσόγλου 6(1), Καραμήτσος 7(1), Μπογδάνος 15, Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 10(2), Σκαμάγκας, Ευτυχίδης, Σπανόπουλος , Μούμογλου 9(1).

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – Φαίακας Κέρκυρας 90-50

Δεκάλεπτα: 22-10, 55-19, 73-36, 90-50

Διαιτητές: Λυγούρας, Κουφούδης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Χαλκιάς): Τσιώγκας 15(3), Τσιάμης 18(3), Παπαγρηγορίου 4, Γκόνος 13(1), Γκουτζιομήτρος 12, Μαυρίδης 3, Σαββίδης 7(1), Βίτκας 8, Παπαδόπουλος 2, Ντρίζα Α. 3(1), Ντρίζα Φ., Καραδήσογλου 5.

Φαίακας Κέρκυρας (Τσάμης): Τσιτσές 9, Ψαρράς 2, Γουστέρης, Παπαγίκας 12(1), Αυγερινός 8, Αγιους 16(1), Βάγιας, Φουσέκης 3(1).

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Τιτάνες Παλαμά 61-63

Δεκάλεπτα: 22-19, 35-39, 49-50, 61-63

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ηλιάδης): Σαχπατζίδης 2, Καλογεράτος 17(3), Σβώλης 6(2), Παπανικολάου 5, Μάκης 7(1), Παπαδόουλος 4, Δαβάνης 20, Φίλιος 2, Τερζόπουλος, Χαρίτος, Χρήστου, Παππάς.

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 10, Φαλιάκης 9(3), Τσούμας 4, Τσατάλας 25(1), Ξένος, Σφακιανός, Μακρής 5(1) Σκουφέζης 10.

 

Η Βαθμολογία:

1. Αίολος Τρικάλων  8

2. Νίκη Βόλου 7

3. Ικαροι Τρικάλων  7

4. ΣΚ Ιωάννινα   7

5. Τιτάνες Παλαμά  7

6. ΓΑΣ Μελίκης  6

7. Αναγέννηση Καρδίτσας  5

8. ΑΓΣ Ιωαννίνων  5

9. Αριστοτέλης Φλώρινας  5

10. Αετοί Βέροιας  4

11. ΦΟ Αριδαίας  4

12. Φαίακας Κέρκυρας  4

13. Ολυμπιακός Βόλου 3

*Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

 

4ος Όμιλος

Τα Αποτελέσματα:

Ίκαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 91-83

Μέγας Αλέξανδρος – Απόλλων Καλαμαριάς 62-56

Λεύκιππος Ξάνθης – Πανσερραϊκός  90-69

ΔΕΚΑ – Κένταυρος Καλικράτειας 75-77

Μαντουλίδης – Ελπίδα Αμπελοκήπων 58-76

Μακεδονικός – Ζέφυρος  64-52

Ρεπό: ΜΕΝΤ    

 

Επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11):

Ασπίδα Ξάνθης – ΜΕΝΤ

Απόλλων Καλαμαριάς – Λεύκιππος Ξάνθης

Πανσερραϊκός – ΔΕΚΑ

Κένταυρος Καλικράτειας – Μαντουλίδης

Ελπίδα Αμπελοκήπων – Μακεδονικός

Ζέφυρος – Ικαροι Σερρών

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος

 

ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ 4ΟΥ ΟΜΙΛΟΥ

 

Τα φύλλα αγώνα:

Μαντουλίδης – Ελπίδα Αμπελοκήπων 58-76

Δεκάλεπτα: 8-23, 22-33, 29-55, 58-76

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ., Κώνης

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Τάκης 11, Φόρογλου 8(1), Λαγός 2, Κεραμάρης 9(1), Σαρασίδης, Μαλανδρής 6(1), Ντίαθ, Στεργιόπουλος , Ψαθάς 4, Σίμογλου 18(3), Παπαϊωάννου.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Φωτόπουλος, Μπόζιτς 11(1), Σαμαράς 12(4), Μύθιλλου 4, Δημάκης 6(2), Βουλγαράκης 3(1), Μητρόπουλος 7(2), Μαρκόπουλος 9(1), Ξηρόπουλος 10, Γκουτίδης, Σπουργίτης 8, Συμεών 6.

 

Ικαροι Σερρών – Ασπίδα Ξάνθης 91-83

Δεκάλεπτα: 17-15, 41-31, 68-57, 91-83

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.): Φραγκούλης 8(2), Σιδερίδης 13(1), Καμπέρης 5(1), Δαλαγκόζης 19(4), Κουτσοκώστας 3, Γκούτζιας 2, Παρχαρίδης 10(2), Ξανθόπουλος, Αγγειοπλάστης, Μπίλιος 13(3), Κακιούζης 18.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλακάκης, Παπαδάκης 13(2), Δώδος 8(1), Τιτόπουλος, Μπόζης 2, Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 17(2), Μανδαλάκης 20, Μπουραζάνης 6, Κάλφας 6(2), Καναράς 10(2).

 

ΔΕΚΑ – Κένταυρος Καλλικράτειας 75-77

Δεκάλεπτα: 20-17, 41-43, 54-57, 75-77

Διαιτητές: Μπουγλός Π., Τσιάλλας

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 13, Κρίτσικας 5, Τσιμερίκας , Χατζηχρήστος 16(1), Τσιροπούλης Μ., Παπασάβογλου Αν. 16(3), Θεογιάννης 13(1), Βενετίδης, Παπασάβογλου Αρ. 12(2), Καρανώτας Σ.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 8, Βελισσαρίου 9(2), Νταβίδι, Φλετούρης, Χασάπης 8, Βούκα 12(2), Δασκαλάκης 7(1), Χατζηλάμπρου, Κιτσούλης 33(2).

 

Μέγας Αλέξανδρος – Απόλλων Καλαμαριάς 62-56

Δεκάλεπτα: 17-11, 33-26, 44-40, 62-56

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Καντερές

Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Σουλτάνης 12(1), Γκολέμας 8, Τσιαουσίδης 3(1), Μαδεμλής 4, Γιαχανατζής 11(2), Ορφανίδης, Κωστακίδης 14, Μέλλιος 4, Παπαρισούλης, Πισιώτης, Χατζηβούρκογλου 1, Πολυμένης 5(1).

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 25(3), Πάρος, Σκέμπης 5, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 5(1), Καρασίμος 7, Κεραμάρης, Γεορστάθης, Μακρής 2, Κόκκιος 2, Γιαννακός 10(2), Τσίγκας.

 

Λεύκιππος Ξάνθης – Πανσερραϊκός 90-69

Δεκάλεπτα: 23-15, 44-38, 64-57, 90-69

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης, Αγραφιώτης Β.

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Νταβουλτζόπουλος 7, Ιορδάνογλου 16(4), Στεργίου 5(1), Χρήστου 15(1), Σταμπουλής 4, Ζαμπάκης 6, Βοϊβατόπουλος 8, Νικολόπουλος 12(3), Γρούδος 13(2), Παλλάκης 4.

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 10, Γρίψιος 9(2), Γεωργιανός Π. 7, Τράκας 9(1), Δατσιάδης 3(1), Ντίνος, Θολιώτης 5(1), Σταματόπουλος, Κάτος 19(1), Χορτομάρης 7(1).

 

Μακεδονικός – Ζέφυρος 64-52

Δεκάλεπτα: 16-24, 30-38, 47-45, 64-52

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Μπαχτσεβανόπουλος

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 7(2), Τσαούσης, Καραθανάσης, Παλιαχάνης, Κομμάτας, Φλιάτης 23(2), Λυχριδάς 3(1), Τσιόγκας 12, Αζίζης 10(2), Πρωτούλης 6(1).

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης 4(1), Αποστόλου 6(2), Ματενίδης 5(1), Γιαννάκης 9(1), Παγωνίδης 3(1), Μόρας 3(1), Κατιρτζίδης 8(1), Ζωγράφος, Καραγιαννάκης 11(3).

 

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 8

2. Ελπίδα Αμπελοκήπων  7

3. Μέγας Αλέξανδρος 7

4. Ικαροι Σερρών  6

5. Μακεδονικός  6

6. ΜΕΝΤ  6

7. ΔΕΚΑ  6

8. Πανσερραϊκός   5

9. Κένταυρος Καλικράτειας  5

10. Ζέφυρος  4

11. Ασπίδα Ξάνθης  4

12. Μαντουλίδης  4

13. Απόλλων Καλαμαριάς  4

*ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.