Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα του 3ου και του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ύστερα από 5 αγωνιστικές ημέρες. Δυο προπορεύονται στον Βορρά, με τον Αίολο Τρικάλων από τη μία και τον Λεύκιππο Ξάνθης από την άλλη.

Γ’ Εθνική (Νότος): Τετραπλή ισοβαθμία στον 1ο, μόνος πρώτος ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου στον 2ο όμιλο

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα (5η, 10/11):

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-64

Τιτάνες Παλαμά – Νίκη Βόλου 76-80

ΣΚ Ιωάννινα – Αριστοτέλης Φλώρινας 82-51

Φαίακας Κέρκυρας – Αετοί Βέροιας 67-103

Αίολος Τρικάλων – Αναγέννηση Καρδίτσας 77-66

ΦΟ Αριδαίας – ΓΑΣ Μελίκης 55-70

Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11):

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου

Αριστοτέλης Φλώρινας-Τιτάνες Παλαμά

Αετοί Βέροιας-ΣΚ Ιωάννινα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Φαίακας Κέρκυρας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΦΟ Αριδαίας

ΓΑΣ Μελίκης-Ικαροι Τρικάλων

Ρεπό: Αίολος Τρικάλων         

 

Τα φύλλα αγώνα:

Φαίακας Κέρκυρας – Αετοί Βέροιας 67-103

Δεκάλεπτα: 20-28, 36-55, 55-77, 67-103

Διαιτητές: Κάννης, Βιννής

Φαίακας Κέρκυρας (Τσάμης): Τσιτσές 5, Ψαρράς 2, Παπαγκίκας 31(2), Αυγερινός 21(3), Φουσέκης 2, Αγιους 5(1), Αθανασιάδης 2.

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Αναστασιάδης 15(2), Σιδηρόπουλος 7(1), Γιαννουζάκος 6(2), Γαβριηλίδης, Σταυρουλάκης 9(3), Ζήσιος 3, Μαραπίδης 3(1), Αλευρίδης 17, Ιωσηφίδης 17(3), Γκανάς 8(2), Γκεκόπουλος 18.

 

Αίολος Τρικάλων – Αναγέννηση Καρδίτσας 77-66

Δεκάλεπτα: 28-18, 47-28, 66-46, 77-66

Διαιτητές: Μπουγλός Π., Τσάλλας

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 8, Πανάρας 18(4), Πρεμέτης 3, Αρούρης 10(1), Χατζής, Σούλκο 7, Τσιούλκας 5(1), Κολότσιος 3, Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 5(1), Κατσαδούρος 4, Τσότσος 14.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Νότος-Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογιός, Πανταζής, Γεωργαντζάς 10, Δίκαρος 2, Ντούρλιας, Αργύρης 15(2), Αντωνίου 9(1), Καλλιάρας 12, Νότος 4.

 

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΓΣ Ιωαννίνων 78-65

Δεκάλεπτα: 18-21, 30-30, 52-44, 78-65

Διαιτητές: Δέλλας, Κωνής

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Χροναίος, Μπεκρής 12(1), Μπούρας, Ίλτσογλου 18(3), Καραμήτσος 3, Μπόγδανος 19(2), Μπουζκολίτης 6, Σκαμαγκάς, Ευτυχίδης 13(2), Μούμογλου 7(1)

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Τερζόπουλος, Γυφτάκης 11(1), Σαχπατζίδης, Καλογεράτος 14(3), Χρήστου, Σβώλης, Παπανικολάου 10(1), Μάκης 8, Παπαδόπουλος 2, Δαβάνης 17(1), Φίλιος 3(1).

 

ΦΟ Αριδαίας – ΓΑΣ Μελίκης 55-70

Δεκάλεπτα: 10-22, 26-38, 37-57, 55-70

Διαιτητές: Εκίζογλου, Χατζηχαρίσης

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 1, Κανονίδης, Πέτκος, Τοπαλίδης, Βασίλογλου, Πονόπουλος 8(2), Παπαβράαμ, Αβραμίδης 8(2), Γεωργάκης 15(1), Μακρόπουλος 7, Παουλεάνου 14(1), Αμπάρης 2.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 7, Μαυρίδης 17(3), Στοϊτσης 11(1), Παπαδόπουλος, Ρογγότης 5, Καποδίστριας, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 8, Ασπροπούλης, Λέφας 4, Ημερίδης 18(1).

 

Τιτάνες Παλαμά – Νίκη Βόλου 76-80

Δεκάλεπτα: 14-22, 38-41, 61-53, 76-80

Διαιτητές: Μαραμής, Κοντογιάννης

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 23, Τσατάλας 22, Σφακιανός 3(1), Ξένος 2, Τσούμας 1, Φαλιάκης, Μακρής 12(4), Σκουφεζής 13(1), Αρχοντούλης.

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 8(2), Βερτζάγιας, Σαριμπαλίδης 8(2), Σιμάκης 2, Κουτίνας 18(1), Παρασκευάς 12, Τσιώλης 19(3), Τάσσος 13, Σταυροθεόδωρος, Αναγνωστίδης, Κουτσούκης.

 

ΣΚ Ιωάννινα – Αριστοτέλης Φλώρινας 82-51

Δεκάλεπτα: 28-10, 45-27, 64-35, 82-51

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Λαδάς

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 5(1), Δουρούκης 20(4), Τσιτσώνης 6(1), Βάσης, Καραμπίνης 3, Πατραμάνης, Ξιούρας 9, Ψιλοδημητρακόπουλος, Σωτηρακης 20(1), Τσιρώνης, Μπάλλας 15.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Χαλκιάς): Τσιώγκας 10(2), Τσιάμης 4, Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος, Γκουτζιομήτρος 15(2), Μαυρίδης, Σαββίδης 7(1), Βίτκας 3, Παπαδόπουλος, Καραδήσογλου 4, Μαρμαρινός 6.

 

Βαθμολογία:

1. Αίολος Τρικάλων 10

2. Νίκη Βόλου 9

3. ΣΚ Ιωάννινα  9

4. ΓΑΣ Μελίκης 8

5. Τιτάνες Παλαμά 8

6. Ικαροι Τρικάλων 7

7. Αετοί Βέροιας 6

8. Αναγέννηση Καρδίτσας 6

9. ΑΓΣ Ιωαννίνων  6

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 6

11. Ολυμπιακός Βόλου 5

12. ΦΟ Αριδαίας 5

13. Φαίακας Κέρκυρας 5

*Ικαροι Τρικάλων, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους. 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα (5η, 10/11):

Ασπίδα Ξάνθης – ΜΕΝΤ 70-62

Απόλλων Καλαμαριάς – Λεύκιππος Ξάνθης 57-64

Πανσερραϊκός – ΔΕΚΑ 69-64

Κένταυρος Καλικράτειας – ΜΑΣ Μαντουλίδης 81-75

Ελπίδα Αμπελοκήπων – Μακεδονικός 71-79

Ζέφυρος – Ικαροι Σερρών 66-76

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11):

Μέγας Αλέξανδρος-Ασπίδα Ξάνθης

ΔΕΚΑ-Απόλλων Καλαμαριάς

Μαντουλίδης-Πανσερραϊκός

Κένταυρος Καλικράτειας-Ελπίδα Αμπελοκήπων

ΜΕΝΤ-Ζέφυρος

Ίκαροι Σερρών-Μακεδονικός

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης 

 

Τα φύλλα αγώνα:

Πανσερραϊκός – ΔΕΚΑ 69-64

Δεκάλεπτα: 28-19, 35-38, 55-43, 69-64

Διαιτητές: Τούσης, Λαζαρίδης

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Κάτος 7, Γρίψιος 4, Γεωργιανός 21(2), Χορτομάρης 2, Συμεωνίδης 12, Δατσιάδης 2, Χατζηανδρέου, Ντίνος 2, Θολιώτης 2, Σταματόπουλος 4, Τράκας 13(1).

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 14, Κριτσικάς, Παπασαβόγλου Αρ., Καρανώτας Ταν. 5 (1), Χρήστου 9, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 16(3), Παπασαβόγλου Αν. 12(1), Θεογιάννης 6 (2), Καρανώτας Τηλ.

 

Κένταυρος Καλλικράτειας – Μαντουλίδης 85-81

Δεκάλεπτα: 22-27, 48-46, 64-63, 85-81

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ., Μπουγλός Ι.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 23, Βελισσαρίου 7, Μιχαηλίδης, Φλετούρης 4, Χασάπης, Φουρκιώτης, Βούκα 4, Δασκαλάκης 18(2), Χατζηλάμπρου 4, Κιτσούλης 25(1).

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Τάκης 16(2), Φόρογλου 12(3), Λαγός 2, Κεραμάρης 10(2), Ρίτσερ, Καναγκίνης 3(1), Μαλανδρής 2, Ντίαθ 13, Ψαθάς 4, Σίμογλου 17, Παπαϊωάννου 2.

 

Ζέφυρος – Ικαροι Σερρών 66-76

Δεκάλεπτα: 8-14, 23-35, 40-54, 66-76

Διαιτητές: Λυγούρας, Κουφούδης

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης 2, Αποστόλου 11(3), Κουλαξής 16(2), Ματενίδης 11(2), Γιαννάκης 3(1), Παγωνίδης 7(2), Μόρας 12, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος, Καραγιαννάκης 4.

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.- Αθανασίου): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 3, Σιδερίδης 10(2), Καμπέρης 7(1), Δαλαγκόζης 11(2), Κουτσοκώστας 6, Γκούτζιας 2, Καμανετζής, Μπίλιος 8(1), Κακιούζης 29.

 

Ασπίδα Ξάνθης – ΜΕΝΤ 70-62

Δεκάλεπτα: 21-15, 42-39, 59-52, 70-62

Διαιτητές: Δημάδης, Νέδογλου

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Παυλάκης, Παπαδάκης 8, Δώδος 12, Τεργάκης , Παναγιωτόπουλος, Τιτόπουλος, Μπόζης 8(1), Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 22, Μανδαλάκης 13, Μπουραζάνης 2, Κάλφας 3(1), Καναράς 2.

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Φόρογλου 2, Παπαπασχάλης 1, Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 10(2), Γκύζης , Μιχαηλίδης 25(2), Μπέλλος 6(2), Πασχαλίδης 2, Μανδράς, Σιόλογκας 16.

 

Ελπίδα Αμπελοκήπων – Μακεδονικός 71-79

Δεκάλεπτα: 23-13, 37-43, 63-60, 71-79

Διαιτητές: Πράττος, Τσάνταλη

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας-Γουλτίδης): Φωτόπουλος 13(1), Μπόζιτς 1, Σαμαράς 9(3), Μύθιλλος 9, Δημάκης 14(2), Βουλγαράκης, Μητρόπουλος 10(3), Μαρκόπουλος 5(1), Ξηρόπουλος 10, Σπουργίτης, Συμεών.

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 10(1), Τσαούσης, Καραθανάσης 7(1), Παλιαχάνης 2, Καραμπέκης 14(2), Κομμάτας, Φλιάτης 8, Λυχριδάς, Τσιόγκας 14, Αζίζης 15(3), Πρωτούλης 9(1).

 

Απόλλων Καλαμαριάς – Λεύκιππος Ξάνθης 57-64

Δεκάλεπτα: 11-16, 27-25, 43-51, 57-64

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλλα

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 12(2), Σκέμπης 3(1), Κυφωνίδης 19(1), Καρασίμος 5(1), Κεραμάρης 7(1), Μακρής 2, Γιαννακός 6, Τσίγκας 3.

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Νταβουλτζόπουλος  4, Ιορδάνογλου 14(4), Στεργίου 3(1), Ιωαννίδης, Παϊτάρης, Ζαμπάκης 7, Βοϊβατόπουλος 8, Νικολόπουλος 3(1), Χρήστου 4, Μακαρατζής, Γρούδος 6, Παλλάκης 15.

 

Βαθμολογία:

1. Λεύκιππος Ξάνθης 10

2. Ικαροι Σερρών  8

3. Μακεδονικός  8

4. Ελπίδα Αμπελοκήπων  8

5. ΜΕΝΤ  7

6. Πανσερραϊκός  7

7. ΔΕΚΑ 7

8. Μέγας Αλέξανδρος 7

9. Κένταυρος Καλικράτειας  7

10. Ασπίδα Ξάνθης  6

11. Ζέφυρος  5

12. Μαντουλίδης  5

13. Απόλλων Καλαμαριάς  5

*Μέγας Αλέξανδρος, ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους. 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.