Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα του 1ου και του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ύστερα από 5 αγωνιστικές ημέρες. Ληξούρι, Κορωπί, Κόρινθος και Ηλυσιακός στο ”ρετιρέ” του πρώτου, μόνος στον δεύτερο ο Κρόνος Αγ. Δημητρίου.

Γ’ Εθνική (Βορράς): Κορυφή για τους Αίολο Τρικάλων (3ος όμιλος) και Λεύκιππο Ξάνθης (4ος όμιλος)

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα (5η, 10/11):

ΓΣ Κορωπίου – ΑΕ Νέας Κηφισιάς 106-94

ΑΟ Ερμιόνης – Ηλυσιακός ΑΟ 83-86

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΑΟ Αχαγιά 82  84-58

ΣΔΥ Τρίπολης – Παναχαϊκή ΓΕ 55-68

ΑΟ Π. Φαλήρου – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 79-66

ΑΟ Γλαύκος – ΑΟΚ Χαλάνδρι 51-50

ΑΟ Ακράτα – ΚΑΟ Κορίνθου 65-77

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11):

Ηλυσιακός – Κορωπί

Αχαγιά 82 – ΑΟ Ερμιόνης

Παναχαϊκή – ΝΕΟ Ληξουρίου

Άρης Νικαίας – ΣΔΥ Τρίπολης

ΑΟ Π. Φαλήρου – Γλαύκος

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Ακράτα

ΚΑΟ Κορίνθου – Χαλάνδρι

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΓΣ Κορωπίου – ΑΕ Νέας Κηφισιάς 106-94

Δεκάλεπτα: 30-23, 53-48, 75-74, 106-94

Διαιτητές: Χρηστίδης, Αγγελής

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 25(3), Ντέλλας, Κατωπόδης 11(1), Κεχρής 3, Κοκκορόγιαννης 12(2), Κούτρας 4, Τετζεράκης, Αργυρόπουλος 3, Κλασίδης 2, Κουτουφάς 24(2), Σταμάτης 9, Μερκεβίτσιους 12.

Κηφισιά (Λαδίκος): Δούβλης 14, Μοσχοβίτης 10(1), Μακρυγιάννης 15(3), Οικονόμου 24(1), Γιαννούτσος, Πρέκας, Μανούσος 18, Γούνης, Σπαχιγάι, Γιακουμής, Μιχαλάκης 3(1), Φασιανός 10(1).

 

ΑΟ Ερμιόνης – Ηλυσιακός ΑΟ 83-86

Δεκάλεπτα: 18-17, 38-42, 57-67, 83-86

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Λάμπος

Ερμιόνη (Ζωντός): Πουλής Αν., Ευστρατίου Λ., Σαρικάς 23(3), Αγγελής 22(5), Θωμάς, Χασά 15, Γκολέμης 1, Προσίλης 3(1), Ευστρατίου Π. 17, Κατσαβέλας 2.

Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματικάς 4, Κελαϊδής 37(8), Μπινιάκου, Μαραγκουδάκης 2, Κωτσόπουλος 13(3), Κολτήρης, Πλευράκης, Ετζιάκα 9, Ουαντίτζο 6, Μπάτζιος 10, Ταταράκης 2, Παντούρης 3.

 

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΑΟ Αχαγιά 82  84-58

Δεκάλεπτα: 25-15, 53-34, 70-44, 84-58

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Κοτσώνης

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 7(1), Ιωάννου 8(2), Συνοδινός 3(1), Τρυφωνόπουλος 16, Ρεκουνιώτης; 18, Πολίτης 15(2), Θεοδωράκος 19(5), Λαμπρόπουλος5(1), Πυλαρινός, Μπέτι.

Αχαγιά (Γκοργκόλης): Τασσόπουλος16, Μπουρδάνος 8(1), Σερέτης 13(1), Κωνσταντινόπουλος 4, Καλογιάννης 4 (1), Γούτης 2, Χριστοδουλόπουλος, Φρατζής 11(2) , Λυμπέρης, Ταρνάρης.

 

ΑΟ Ακράτα – ΚΑΟ Κορίνθου 65-77

Δεκάλεπτα: 17-20, 36-42, 49-57, 65-77

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Χουγιάζος

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης): Δορλής 5(1), Μουρατίδης 21(2), Κατωπόδης 17(1), Πολυδεράς, Κώστα 3(1), Γιαννούλης 13, Μαλλάς 4(1), Κυρίτσης, Γιόβας 2.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 2, Δανίκας, Αναγνωστάκης 2, Κόης 13(2), Τζαϊδάς 6, Αυγενικός 7, Περρωτής 19, Μίτσου, Αδαμόπουλος 12, Κωνσταντίνου 15(4).

 

ΑΟ Π. Φαλήρου – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 79-66

Δεκάλεπτα: 21-14, 41-30, 54-50, 79-66

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Πετράκης

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαλιώτης 5(1), Βαϊδάκης 13, Πρόγκας 4, Γραμματικός 8(1), Βούζας 9(3), Αγγελόπουλος 9, Τσαπρούνης 15(1), Σολωμός 13, Ανδρεάτος 3.

Άρης Νίκαιας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 19,Τζώρτζης, Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκος 2, Αλτσαντζής 2, Πρίτσος 18, Κόλλιας 10, Χαντζόγλου 8(2), Λαζαρίδης 3(1), Πεταλάς 4.

 

ΣΔΥ Τρίπολης – Παναχαϊκή ΓΕ 55-68

Δεκάλεπτα: 11-27, 20-38, 36-56, 55-68

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Αναστασόπουλος

ΣΔΥ Τρίπολης (Αλικάκος): Σακελλαράκος 3, Χατζόπουλος 9, Χρονόπουλος 2, Καλούλι 5, Παππάς, Νταγιάντης , Μπαλλής 15, Σινανάι 2, Σπυράκος 4, Καρλής 10, Καραγιάννης , Αγγουράς 1.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 22(3), Νικολάου , Τσουλέας, Χρυσανθόπουλος 4(1), Κουμανιώτης, Λυμπερέας 2, Γκόβας 13(3), Καραγιάννης 4, Μπαρδάκης 18, Βανδώρος 4.

ΑΟ Γλαύκος – ΑΟΚ Χαλάνδρι 51-50

Δεκάλεπτα: 9-15, 21-28, 35-43, 51-50

Διαιτητές: Μαντηλάς Ασημακάκη

Γλαύκος (Δεράος): Παπαβασιλόπουλος 14 (1), Βουρνάς 16, Τριπολίτης, Κουκουλομάτης 7 (2), Σπύρου, Θανόπουλος 7, Αναστασόπουλος, Σουντρής, Λαμπρόπουλος, Χατζηκαλφας 3, Γαλάνης, Δημάκος 4.

Χαλανδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 11 (2), Σταθάκης 7, Ανδρουλάκης 2, Δεμέναγας, Αυγουλάς, Αυδής 3, Μωραϊτης 12, Μορφονιός 4 (1),  Βουλγαράκης 2, Θεοδωράκης 9 (1), Τσαμπάσης, Βαρσάμος.

 

Βαθμολογία:

1. ΝEO Ληξουρίου 9

2. Κορωπί 9

3. ΚΑΟ Κορίνθου 9

4. Ηλυσιακός 9

5. Γλαύκος 8

6. ΑΕΝΚ 7

7. Παναχαϊκή 7

8. ΑΟ Π. Φαλήρου 7

9. Χαλάνδρι 6

10. Άρης Νίκαιας 6

11. ΑΟ Ερμιόνης 6

12. Ακράτα 6

13. Αχαγιά ’82 5

14. Τρίπολη 5

*Δύο αγώνες λιγότερους έχει η Αχαγιά. Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Άρης Νικαίας και Π. Φάληρο.

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα (5η, 10/11):

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΣ Πέρα 74-65

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 77-69

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 52-46

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΑΚ Χαλκίδας 70-65

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 57-61

Αίαντας Αυλίδας – ΑΟΚ Χανιά 60-82

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΣ Άρης Θήβας 94-92 (παρ.)

 

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 24/11):

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια

ΒΑΟΛ Χίου – Ένωση Ιλίου

ΧΚ Χαλκίδας – Ερμής Σχηματαρίου

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Αργοναύτης Ραφήνας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αίαντας Αυλίδας

Πέρα – Μίλων

Άρης Θήβας – ΑΟΚ Χανιά

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΣ Άρης Θήβας 94-92 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 17-18, 41-45, 67-63, 85-85 (κ.α.), 94-92

Διαιτητές: Καρακωνσταντακόπουλος, Ροδίτης

Μίλων: Χωματάς 5(1), Σουληνάρης 5, Καραγιαννίδης 7, Παπαδάκης 13(2), Παπανικολόπουλος 10(2), Γαλάνης, Εξηνταβελώνης, Ζούκας 14 (1), Ανδρεόπουλος 11, Ψυλέας 26(2), Μόσορας 3 (1) Τζανικιάν.

Άρης Θήβας: Πανταζής 13(2), Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 19, Ανέστης 3(1), Παρδακάς 21(2), Χαρατσής, Ντέντα 16, Γκιζογιάννης 20, Τριανταφύλου.

 

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΣ Πέρα 74-65

Δεκάλεπτα: 14-18, 41-37, 60-56, 74-65

Διαιτητές: Ντάνος, Καραμπιτσάκος

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Καραγιάννης, Κοντσές 4(1), Δίπλαρος 3, Χονδρόπουλος 14(3), Πολίτης, Προδρόμου 21(4), Μάκαρης 7(1), Ονάσογλου, Χάρος, Ζαφειρούδης 16(3), Ναυπλιώτης, Μυλωνάς 9.

Πέρα (Γκαναβίας): Βλάχος 17(3), Καβαλαράκης 4, Δρόσος 6(2), Βαρδάλος, Ζακυνθινός 12(3), Τσολάκης 8, Πεφάνης, Κεφαλάς 7(2), Μαντάς 4, Γονίδης, Βαρσαμούλης 7, Γελαδάς.

 

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 52-46

Δεκάλεπτα: 15-10, 22-24, 39-34, 52-46

Διαιτητές: Ορφανός Εμ., Βελέντζας

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Καρακωνσταντάκης 8(1), Γκοντόπουλος, Σακελλαράκης 6, Δέδες 9(1), Μιχαήλ 10(2), Γεωργίου, Κοπακάκης 4, Χάλιος 2, Κουλούρης 6(1), Σίδερης 2, Δημητριάδης 5.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Τσιριγώτης, Σιμιτσάκης, Ανδρουλάκης 7(1), Σουλίκας 7(1), Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 5, Κουτσαντωνάκης, Τσουρής 10, Μαρούλης 6, Τροβάς 11(3), Κουϊμτζής, Κωνσταντινάκος.

 

Αίαντας Αυλίδας – ΑΟΚ Χανιά 60-82

Δεκάλεπτα: 19-18, 37-50, 48-61, 60-82

Διαιτητές: Κηπώσης, Ναστούλης

Αίαντας (Σάλιαρης): Ανδρικόπουλος 11(1), Μούντριχας 3(1), Αργυρίου 3(1), Ζυγούρης, Παπαχαραλάμπους, Κωνσταντόπουλος 2, Τσιώλης 9, Σταμέλος 9, Κωνσταντούρας 14(2), Λαφτσίδης, Δάβρης 9.

Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 10, Ιωακειμίδης 21(2), Αλεξίου, Πνευματικός, Ζανιδάκης 11(1), Βρεττός, Κατράνας 4(1), Μηντζαρίδης 9, Κιγμέτογλου 12, Αδοντάκης 7, Σκαμνάκης 8(1), Κουρουμούσης.

 

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΑΚ Χαλκίδας 70-65

Δεκάλεπτα: 19-13, 33-25, 56-45, 70-65

Διαιτητές: Φάκαρος, Παπαδημητρόπουλος

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 11(1), Παπακώστας 4, Λίτσο 13(1), Παπαδημητρίου, Κορομηλιάς 8(2), Τύρλας 6, Παπουτσής 11(2), Σταμέλος 11(1), Πέζος, Γαλιατσάτος 3, Μητσάκης, Σβάρνας 3.

Xαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 7(1), Παπάδης 17(2), Στεφάνου 2, Κατσούλας 6, Βογιατζής, Σταθόπουλος 2, Μητσιμπόνας 2, Γεωργιάδης 11, Λουκάς, Φραγκούλης, Σιδερής 18.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 57-61

Δεκάλεπτα: 14-17, 29-31, 42-40, 57-61

Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Κούλης Χαρ.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Μπαλαμώτης 10(1), Δήμου 1, Ζαρμακούπης 23, Δρίβας, Αμβραζής 6, Κανελλόπουλος 2, Πιτούλης 7, Κριζέας 2, Μπένος 6.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Δεγαΐτας): Τσάτας 5(1), Ρετσίνας 4, Νάτσος 16(2), Ξιούρας 3(1), Αλεξανδρόπουλος, Πουρνάρας 9, Αρμάος 2, Καράμπελας 7(1), Μαράκης 4, Κοψιάς, Σαρλής 1, Τσάβος 10.

 

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 77-69

Δεκάλεπτα: 20-19, 39-36, 62-54 77-69

Διαιτητές: Γεράνιος, Τεφτίκης Σωτ.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Ραγιάς, Μπέλλας Γ. 13 (1), Γεροκώστας 6, Φούντας 6 (2), Μπολατόγλου 16 (1), Κατσαρός, Μπελλάς Οδ. 10 (3), Ραλλάκης 7 (1), Μανταλβάνος 8, Τσιουμπρής 8, Δαρμής 3 (1).

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ (Καρατζάς): Καστανιώτης 22, Μπάρδας, Ρωμόσιος, Στεργιάκης 22 (1), Λίτσος 8(1),Τρικαλιωτης 12(2), Πανουσοπουλος, Ρωμμόσος, Καραλευθέρης 2, Τρικαλλιώτης 3, Δρακάκης.

 

Βαθμολογία:

1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 10

2. Αργοναύτης Τριγλίας 9

3. Χαλκίδα 8

4. Ένωση Ιλίου 8

5. Ερμής Σχηματαρίου 8

6. ΑΟΚ Χανιά 8

7. Μίλων 8

8. Τα Φανάρια 8

9. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 7

10. ΕΦΑΟΖ 7

11. Άρης Θήβας 7

12. Πέρα 6

13. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 6

14. Αίαντας Αυλίδας 5

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.