Οι Ηλίας Παπαθεοδώρου και Λίνος Χρυσικόπουλος άφησαν από μια… ατάκα στη συνέντευξη Τύπου του Πο, ύστερα από το άνετο ”διπλό” της ΑΕΚ επί της Ορτέζ για την 8η αγωνιστική ημέρα του Basketball Champions League.

O Έλληνας τεχνικός αρκέστηκε μόνο να πει, ότι: Είμαστε χαρούμενοι για τη νίκη. Ήταν το πρώτο ματς του δεύτερου γύρου. Περιμέναμε ένα δύσκολο παιχνίδι, ξέραμε πόσο δύσκολο είναι να παίζεις σε αυτή την έδρα, αλλά ελέγξαμε το ματς από το πρώτο λεπτό ως το τελευταίο. Γενικά, παίξαμε καλή άμυνα κι είχαμε καλή αντίδραση στην επίθεση, ειδικά για 30-35 λεπτά. Είναι σημαντική νίκη για εμάς. Συγχαρητήρια στους παίκτες για την προσπάθεια. Συνεχίζουμε.

Από τη μεριά του, ο Κερκυραίος φόργουορντ που ήταν πολύ καλός, τόνισε μόνο: Είχαμε τον έλεγχο στους περισσότερους τομείς του παιχνιδιού. Είχαμε καλή αναλογία ασίστ-λαθών. Ξέραμε πως η Ορτέζ βασίζεται στο transition κι είναι πολύ αθλητική ομάδα. Παρόλο που δεν σταματήσαμε όλους τους αιφνιδιασμούς της, ελέγξαμε το παιχνίδι και ξέραμε πως στο 5 εναντίον 5 δεν θα είχαμε μεγάλο θέμα. Για αυτό και νικήσαμε.

Ήττα στην Πόλη από Μπεσίκτας για τον ΠΑΟΚ (pics & vid)

Τα highlights του αγώνα Μπεσίκτας-ΠΑΟΚ (video)

Χαραλαμπίδης: Απαίσιοι στην άμυνα!

Με Φελντέιν η Χάποελ 83-72 την Μπαντίρμα (vids)

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2019-20