allstarbasket.gr

Με 33 πόντους του Καράβολα, το Αιγάλεω νίκησε με 84-74 τον Λοκρό Αταλάντης και είναι στην κορυφή του 1ου Ομίλου της Β’ Εθνικής. Τρεις ομάδες έκαναν το 3-0 στον 2ο Όμιλο.

Με τους αγώνες της 3ης αγωνιστικής, συνεχίστηκε την Κυριακή (20/10) το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Στον 1ο Όμιλο, η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί στις 6 Νοεμβρίου με δύο αγώνες που έχουν μετατεθεί.

Το Αιγάλεω έκανε το 3 στα 3, ενώ ο Παπάγος γνώρισε την πρώτη του ήττα από τον Πανερυθραϊκό. Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Πεντέλη στο Δαΐς επί του Δούκα.

Στον 2ο όμιλο ΠΑΣ Γιάννινα, ΧΑΝΘ και Φάρσαλα έκαναν το 3-0.

Τα αποτελέσματα, οι αγώνες και οι βαθμολογίες της 3ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι

1ος Όμιλος
Αποτελέσματα

Δούκας-Πεντέλη 61-68
Πανερυθραϊκός-Παπάγου 82-65
Μανδραϊκός-Πρωτέας Βούλας 78-76
ΝΕ Μεγαρίδος-ΚΑΟ Μελισσίων 75-72
Ιωνικός ΝΦ-ΟΦΗ 56-68
Αιγάλεω-Λοκρός Αταλάντης 84-74
Έσπερος Καλλιθέας-Πανελευσινιακός (6/11)
Εθνικός Πειραιά-Μαρούσι (6/11)

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ-ΟΦΗ 56-68
Τα δεκάλεπτα : 14-27, 25-40, 35-58, 56-68
Διαιτητές : Καρπάνος-Λογοθέτης-Χουγιάσος
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης): Παπανδρέου, Καρβούνης, Βουρλιωτάκης 12 (1), Παλαιοχωρίτης 13, Γερόνικος, Πρισκομάτης 6, Βαφιάς 4, Δουρουντους 2, Κοντός, Ματζιώρης 16 (1), Γιαννικος 5
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 18 (1), Κριθινάκης 5 (1), Τσερκιτζόγλου 5 (1), Μαλλιαράκης, Καραδολάμης 8 (2), Αγαπιάδης 4, Τασιούδης, Πάλλης 18, Καραθωμάς 2, Πετράκης 4, Μπουμπάρης 4.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 78-76
Τα δεκάλεπτα: 29-15, 43-32, 59-45, 78-76
Διαιτητές: Μπίκας-Τσάτσης-Κοτσώνης
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Παπανικολάου 2, Καραμπάτσος 15 (2), Ροδοστόγλου 11 (2), Βεσκούκης 15 (2), Μαγιντόμπε 12 (2), Τσιάκος 11, Γεωργίου 3 (1), Λυτόπουλος 4, Γκουαλτιέρι, Μαλτέζος, Μαρούγκας
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Δενδρινός 16 (3), Πετς 6 (2), Μήτσιαλος 11, Παπαπέτρου 19 (2), Παναγιωτίδης 2, Σκουλούδης 11, Κυριλής 8 (1), Ματσάγγος 1, Φιλίππου 2, Μόρφης.

ΔΟΥΚΑΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 61-68
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 32-25, 47-41, 61-68
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.-Αργυρούδης
ΑΣΕ Δούκα (Αγγέλου – Δανιηλ): Σεργιένκο 8, Τζελάλης 3 (1), Ζαραιδώνης 7, Γκίνης 12 (1), Μαράντος 10 (2), Κορκόντζελος, Λαγός, Τζέμης 4, Γιαννόπουλος, Αρσενικός, Σακελλαρίου 12, Ζαρκαδούλας 5.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Κάσης, Ντίμπ 17 (1), Καρούζος 12 (2), Φωτόπουλος, Μπουργάνος 7, Κούσουλας 11 (3), Μπέλη 8, Κουκάκης, Μπίγκος 7(1), Σαλτουρίδης 4, Τάγαρης 2.

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 84-74
Τα δεκάλεπτα: 24-19, 44-40, 68-55, 84-74
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Τσιμπούρης-Μαρινάκης
Αιγάλεω (Λιόγας): Καράβολας 33 (4), Κυριακόπουλος 6 (1), Τσαμπής 3, Αγγελόπουλος 4, Κούρτης 9 (1), Οικονομόπουλος Α. 10 (1), Νικολακάκος 4, Δόξας 15, Γεωργιάδης, Τσαμπάς
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Φωτητζόγλου 15 (1), Αντωνόπουλος, Μπολμάτης, Μάττος Αν. 13 (2), Μάττος Αγ. 20, Πάππος, Ψάλτου 16, Ανδρέου, Παπαπέτρος

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΠΑΓΟΣ 82-65
Δεκάλεπτα: 29-16, 42-30, 64-45, 82-65
Διαιτητές: Γιακείμη, Σκούτας, Ορφανός
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 9 (1), Δέλλιος 3, Νικολακόπουλος 11 (3/4 τρίπ.), Καλλιανιώτης 3 (8 ριμπ.), Ντουζίδης 3 (1), Βουγιούκας 17 (1 τρίπ., 3 blocks), Σκάνδαλος 19 (3/5 τρίπ.), Γιαουρτόγλου 15 (3/5 τρίπ.), Αντωνίου, Λυκογιάννης 2, Κόπτσας, Στασιμιώτης.
ΑΣ Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Τρίχας, Κυρίτσης 15 (2), Χρυσός 4, Ψαθάς 11, Αγγελόπουλος 6, Τσιτσιγιάννης 9 (1), Σοφρωνάς 5 (1), Μπασδέκης 13 (1), Κώτσης, Καρακατσάνης 2.

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 75-72
Τα δεκάλεπτα: 9-18, 29-35, 52-55, 75-72
Διαιτητές: Στρέμπας-Τεφτίκης-Ασλανίδης
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πλάκας 4, Κοντόπουλος, Σπυρόπουλος 10 (2), Ψαρόπουλος 20 (3), Κατσουλάκος, Παπαντωνάκος 13 (2), Χρονόπουλος 5 (1), Κασπίρης 3, Βούρτσης, Μαλούκος 10, Λούκας 2, Οικονομόπουλος 8 (2)
ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Κυπαρίσσης 4, Στεργίου 6 (1), Κρανιάς, Οικονομόπουλος 12 (2), Ζαραϊδώνης 2, Τοπάλι 12 (1), Βασιλόπουλος 3 (1), Ζήρος 12 (4), Καραβανάς 6, Βασιλακάκης, Καραχάλιος 15 (3), Χατζόπουλος

Η Βαθμολογία

(σε 3 αγώνες) 

1.Αιγάλεω (3-0) 6
2.Παπάγου (2-1) 5
————————————–
3.Πεντέλη (2-1) 5
4.Μεγαρίδα (2-1) 5
5.Μανδραϊκός (2-1) 5
6.Έσπερος Καλλιθέας* (2-0) 4
7.Πανελευσινιακός* (2-0) 4
8.Μαρούσι* (2-0) 4
9.ΚΑΟ Μελισσίων (1-2) 4
10.Πανερυθραϊκός (1-2) 4
11.Δούκας (1-2) 4
12.ΟΦΗ (1-2) 4
————————————–
13.Εθνικός Πειραιά* (1-1) 3
14.Λοκρός Αταλάντης (0-3) 3
15.Πρωτέας Βούλας (0-3) 3
16.Ιωνικός ΝΦ (0-3) 3
*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Η επόμενη Αγωνιστική (4η, 27/10)
Πανελευσινιακός – Αιγάλεω
Πεντέλη – Έσπερος
Παπάγου – Δούκας
Πρωτέας Βούλας – Πανερυθραϊκός
Μαρούσι – Μανδραϊκός
ΚΑΟ Μελισσίων – Εθνικός
Μεγαρίδα – Ιωνικός ΝΦ
Λοκρός Αταλάντης – ΟΦΗ

Όλο το πρόγραμμα του 1ου Ομίλου 

 

2ος Όμιλος
Αποτελέσματα

Φάρσαλα-Κομοτηνή 86-74
Ευκαρπία-Καβάλα 73-59
Ερμής Λαγκαδά-Έσπερος Λαμίας 81-64
Μαχητές Πεύκων-Γέφυρα 80-74
Στρατώνι-Δόξα Λευκάδας 65-73
ΠΑΣ Γιάννινα-Πρωτέας Γρεβενών 85-53
ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΧΑΝΘ 69-80
Πολύγυρος-Αίας Ευόσμου 75-62

Οι αγώνες αναλυτικά

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ 80-74
Τα δεκάλεπτα : 26-14,48-39,67-61, 80-74
Διαιτητές : Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Ιωάν.-Δέλλας
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 8, Χατζηκυριακίδης 17 (3), Γεωργίου 4(1), Κουντουρατζόγλου ,Μαυρίδης 11(1), Ζιάκας 12(2), Κλωνάρας , Σικαλίδης 15, Βαϊντερλής 4, Μητσάκης 9(2)
ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης) : Μπέγος 7(1), Ματενίδης 17(1), Μάρτζος 13(1), Αποστολίδης 7, Τζουβάρας , Κιουρτζίδης 4, Ονάσογλου 9, Τσακαλέρης 12, Μασάδης, Κοτσάνος 2, Κολοκοτρώνης 8.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 86-74
Τα δεκάλεπτα: 16-25, 40-44, 62-62, 86-74.
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Κοντογιάννης-Παζώλης
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης-Ρίζος): Στάνκοβιτς 2, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 28 (3), Τσούμας Σ. 6, Βρεττάς 8, Πεταλωτής 26 (3),  Μουλάς 4, Δέσπος 3, Τσούκας 9 (3).
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 28 (5), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 11 (3), Καρκατσέλης, Λεχούδης 15 (2), Κυφωνίδης, Κουτσοβασίλης 9 (1), Τσουμπρής 2, Παπανδρεόπουλος 3, Γιουζελίδης , Σπέντζος , Χαλίλ 6.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 85-53
Τα δεκάλεπτα: 18-8, 48-17, 69-28, 85-53
Διαιτησία: Θεοδώρου, Κοιμτζόγλου, Τζιοπάνος
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας 10 (2), Μαυρογιάννης 5, Καραγκιολίδης 5 (1), Ναούμης 20 (4), Μάντζιος 11 (1), Πάτρας 9 (1), Κωστούλας 7 (1), Μανάκας 11, Γιωτάκης 4, Τσίρμπας 3(1).
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζιδης): Τζιοβάρας, Σισμάνης 4, Μαλούτας 11 (3), Μιχαηλίδης 5 (1), Βλάχος 5, Μπέσσας 9, Συλλάκος, Τακίδης 2, Πελίγκος 1, Μακρής, Πεχλιβανίδης 11(2), Κλωνάρας 5

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΚΑΒΑΛΑ 73-59
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 30-27, 52-37, 73-59
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου, Παπαγερίδης
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χατζημιχαηλίδης 4, Τουλούπης 6, Κιούρκας, Χολέβας 14(1), Ουλουσίδης 3, Απιδόπουλος 4, Πλεξίδας 16(2), Χατζίδης 4, Γκαβέζος 2, Βαρίτης 18(4), Πρεδάρης 2, Χαρτόπουλος
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 2, Παντόπουλος, Λαμπρόπουλος 10, Σαββίδης, Αθανασιάδης 9(2), Αμπαράς 16(2), Πιεβάλιτσα 9(2), Φλιάτης 5, Νταλός 2, Αδαμόπουλος 6, Τεπετίδης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 81-64
Τα δεκάλεπτα: 14-15, 40-35, 65-51, 81-64
Διαιτητές: Ντουρας-Δημαδης-Ζαχαριαδης
ΕΡΜΗΣ (Κυρούδης): Μάρουσιτς 20(3), Μήνου 7(1), Αποστολίδης 3(1), Ελευθεριάδης, Πλιούκας 14(3), Σιώπης 5(1), Παρίτσης 13(1), Καραμανώλης 9(1), Μπακάλης 2, Θεοδωρίδης 2, Χριστοδούλου 6, Ιατρίδης.
ΕΣΠΕΡΟΣ (Σοφογιάννης): Γκόντγουιν 5(1), Μούτσα 15(1), Λάμπας, Στογιάνοβιτς 9(1), Ρουμελιώτης 12(3), Παπανικολάου, Τσιμίδης 13, Δαχρέτζης 5(1), Γκιρίτσης 5(1), Σεργιάνι, Ματσούκας.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 65-73
Τα δεκάλεπτα: 17-19, 33-39, 53-60, 65-73
Διαιτητές: Τζιοπάνος, Λουλουδιάδξς, Αγραφιώτης Γρ.
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 9(3), Χαλάτσης 2, Μπάρτζου 2, Κυριλλής 2, Καραδήμας, Φώτογλου 8, Σαμαράς 12(4), Ιατρίδης, Θυμνιός 6, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 22, Κατάνος.
Λευκάδα (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 25(3), Αργυρός 6(2), Τσιαβές 14, Βαγενάς 7(1), Χρύσης, Αναγνωστόπουλος Γ. 9(1), Αναγνωστόπουλος 10(2), Βλαχάκης, Βάννης 2, Σταματέλος

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΧΑΝΘ 69-80
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 18-20, 16-18, 69-80
Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου, Ντόγκας
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 9(1), Σμυρλής, Αλτίνης 4, Χαρταβέλας 2, Τογανίδης 4, Κωνσταντινίδης 19, Ζάχαρης 11, Γεωργίου, Βλαγκόγιας 20(3)
ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης): Βαζούκης, Στεφανίδης 6(2), Απαζίδης 18(2), Θεοδωρίδης 11(3), Μπαλάσκας 9, Ιωαννίδης 3, Κουτουξίδης 22(3), Καραγεωργίου 5, Τσιριλάκης 4, Μερμίγκης 2.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 75-62
Τα δεκάλεπτα: 20-12, 32-25, 55-34, 75-62
Διαιτητές: Tσουμαχίδης, Καρακώστας, Χατζημπαλίδης
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 14(2), Πιπιλιάρης 12(2), Ντισλής 1, Βλάχος 11(1), Νούκαρης 14(2), Αμούτζιας 2, Αλεξιάδης 16(2), Γραβάνης 5, Μπάσης, Δεληγκάρης, Νικολόπουλος, Παπαθανασίου.
Αίας (Γυμνόπουλος): Αγραφιώτης 2, Μπρουκς 5(1), Λαζαρίδης 5, Μπαλτζόπουλος 11, Πετανίδης 1, Πουλιανίτης 4, Νησιώτης 9, Ζώτος 17(1), Σεκαδάκης 3, Καπινιάρης 2, Περιστεράκης, Κατσιαούνης.

Η Βαθμολογία

(σε 3 αγώνες)

1.ΠΑΣ Γιάννινα (3-0) 6
2.ΧΑΝΘ (3-0) 6
—————————–
3.Φάρσαλα (3-0) 6
4.Δόξα Λευκάδας (2-1) 5
5.Μαχητές Πευκών (2-1) 5
6.Πολύγυρος (2-1) 5
7.Ευκαπρία (2-1) 5
8.Πρωτέας Γρεβενών (1-2) 4
9.ΚΣ Γέφυρας (1-2) 4
10.Κομοτηνή (1-2) 4
11.Καβάλα (1-2) 4
12.Έσπερος Λαμίας (1-2) 4
—————————–
13.Στρατώνι (1-2) 4
14.Ερμής Λαγκαδά (1-2) 4
15.Αίας Ευόσμου (0-3) 3
16.ΚΑΟΧ (0-3) 3

Η ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 27/10)
Εσπερος Λαμίας-ΠΣ Ευκαρπίας
ΚΣ Γέφυρας-Ερμής Λαγκαδά
Δόξα Λευκάδας-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Πρωτέας Γρεβενών-Στρατώνι
ΧΑΝΘ-ΠΑΣ Γιάννινα
Αίας Ευόσμου-Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΑΟ Πολυγύρου-ΓΣ Φαρσάλων
ΕΚ Καβάλας-ΓΑΣ Κομοτηνή

Όλο το πρόγραμμα του 2ου Ομίλου 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.