www.allstarbasket.gr

Κορυφώνεται το ενδιαφέρον στους τέσσερις ομίλους της Β’ Εθνικής μετά τους αγώνες της Κυριακής (13/3).

Στον πρώτο όμιλο, όπου χθες ο Έσπερος νίκησε τον ΝΕΟΛ, ο Πανελευσινιακός νίκησε τα Φανάρια, ενώ ο Παπάγος πέρασε από τη ΦΕΑ.

Στον δεύτερο όμιλο, η Μεγαρίδα επικράτησε του Πανιώνιου, ενώ το Αιγάλεω δεν έπαιζε λόγω κορονοϊού. Στον τρίτο όμιλο ο Αίολος Τρικάλων πήρε σημαντική νίκη, ενώ ο Ερμής δεν έπαιξε και στον 4ο, συνεχίζεται η μάχη τεσσάρων ομάδων, με δύο πρώτους, τον Αίαντα Ευόσμου και τον Μακεδονικό.

Τα αποτελέσματα, οι αγώνες και οι βαθμολογίες μετά και των σημερινών αναμετρήσεων της αγωνιστικής:

1ος Όμιλος (19η αγωνιστική)

Αποτελέσματα

Έσπερος-ΝΕΟ Ληξουρίου 78-75 (12/3)

Πανελευσινιακός-Φανάρια Νάξου 74-63

Ένωση Ιλίου-Αργοναύτης Τρ. 70-65

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Αχαγιά 82 73-55

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Παπάγου 75-79

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πανελευσινιακός – Φανάρια Νάξου 74-63

Διαιτητές: Φάκαρος, Ασλανίδης, Αγγελής

Δεκάλεπτα: 18-12, 40-28, 55-42, 74-63

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου 9 (3, 11 α.), Κούτουλας 2, Καράμπελας 22 (4), Σεργιένκο 2, Θεοδοσίου 5 (1), Μαυρομιχάλης, Μουμπάρακ 3 (1), Λεκάκης 8 (2), Ρεκουνιώτης 21 (11ρ), Δενδρινός, Ρόκας, Κατσανεβάκης

Φανάρια Νάξου (Τσαουσίδης): Μιλεντίγιεβιτς 5 (1), Πολίτης 2, Ψαρόπουλος 7, Παπάδης 16 (3), Μάκαρης 3, Προδρόμου 6, Χάρος, Αναγνωστόπουλος 9, Κατσουλάκος 15 (3)

Ένωση Ιλίου-Αργοναύτης Τρ. 70-65

Διαιτητές: Τσολάκος-Ορφανός Ιορδ.-Φασόλης

Δεκάλεπτα: 21-14, 39-30, 54-49, 70-65

ΑΕΝΚ-Αχαγιά 82 73-55

Διαιτητές: Κοντίλης, Μαρίγλη, Μαρούδιας

Δεκάλεπτα: 17-13, 19-17, 22-7, 15-18

Α.Ε.Ν.Κ. (Λαδικός): Μοσχοβίτης 3(1), Μακρυγιάννης 9(3), Στεργίου, Χαρταβέλλας 2, Πετροδημόπουλος 20(3), Μανούσος 16, Χατζηνικόλας, Κουκάκης 9(1), Μιχαλάκης 10(2), Καρακώστας 3, Σκούρτης 1, Γιακουμής

Αχαγιά 82(Λιόνας): Καφέζας 6, Κωτσαδάμ, Καλογιάννης, Νεόφυτος 17(1), Φραντζής 3, Οικονομόπουλος Ανδ. 3, Τάρναρης 5(1), Δαβάκης 13(1), Λυμπέρης 6(1), Οικονομόπουλος Α. 2

ΦΕΑ – ΑΣ Παπάγου 75-79

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Ζακεστίδης, Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 23-21, 52-36, 66-60, 75-79

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Αναούνης, Απ. Κόντος, Καραμίντζος, Γιαννόπουλος 2, Καραλευθέρης 20 (3), Στεργιάκης 9 (2), Ζήρος 8 (2), Λίτσος 6, Αθ. Κοντός 8, Μπίγγος, Καραχάλιος 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος 9 (3)

ΑΣ Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης, Τσούτσος 10 (3), Τρίχας, Κόης 3, Βούζας 10 (2), Δελίδης 5 (1), Καρούζος 11 (3), Μαράκης 16, Σολωμός 5, Κώτσης, Καπόπουλος, Σοφρωνάς 19 (4).

Η Βαθμολογία

(σε 19 αγώνες)

1.Παπάγου (15-3) 33

2.ΦΕΑ* (13-4) 30

3.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (12-6) 30

4.Έσπερος Καλλιθέας (12-6) 30

5.ΝΕΟΛ* (9-8) 26

6.Πανελευσινιακός* (9-8) 26

7.Νέα Κηφισιά* (8-9) 25

8.Αργοναύτης Ραφήνας * (8-9) 25

9.Αχαγιά 82 (7-11) 25

10.Ένωση Ιλίου (7-11) 25

11.ΚΑΟ Κορίνθου + (6-11) 23

12.Εθνικός Πειραιά + (5-12) 23

13.Πεντέλη* (2-15) 19

*Έχουν κάνει το ρεπό τους
+’Εχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (20/3)

ΚΑΟ Κορίνθου-Πανελευσινιακός

ΝΕΟ Ληξουρίου-Εθνικός

Αργοναύτης Τρ.-Έσπερος

Πεντέλη-Ένωση Ιλίου

Φανάρια Νάξου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Αχαγιά 82-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Δούκας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 74-59

ΟΦΗ-Π. Φάληρο 67-72

ΝΕ Μεγαρίδος-Πανιώνιος 78-73

Ηλυσιακός-Πρωτέας Βούλας 57-65

Οι αγώνες αναλυτικά:

Δούκας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 74-59

Διαιτητές: Δημητρίου Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 20-18, 31-32, 50-44, 74-59
ΑΣΕ Δούκα (Σορώτος): 
Γαρμπής 8, Γεωργοπαπαδάκος 8, Ψαρρας, Λάκκας 18, Τσιτσιγιάννης, Μιχάηλ 6, Κορκόντζελος, Λαγός 6, Μαγούλας, Σωτηράκης 18, Ντιαλό 4, Ματζιώρης 6
Κρόνος Αγίου Δημητριου: Γκάτζο 2, Δήμου 2, Νάτσος 5, Ξιουρας 4, Δέδες 3, Ανδρακάκος, Μαράντης, Οικονομίδης 1, Πιτουλης 8, Δρίβας 4, Βαρσαμούλης 16, Τσαβός 14

ΟΦΗ-Π. Φάληρο 67-72

Διαιτητές: Κατραχούρας-Αναστασίου-Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 21-19, 15-14, 14-20, 17-19

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 15(1), Μποχωρίδης 26(5), Μητρόπαπας 7(1), Καρλάφτης, Μηλαθιανάκης, Τσερκιτζόγλου, Καψάλης 6(2), Πρωτογεωργάκης 13, Θεοδωρίδης

Π. Φάληρο (Γούναρης): Λιτόπουλος 1, Σκόρδος 10(1), Κομποδιέτας 19(3), Αγγελόπουλος 7(1), Βλασσόπουλος, Σταθόπουλος 16(4), Μπολάτογλου 17(2), Καλιανιώτης 2, Χαρούνι

Βαθμολογία

(σε 19 αγώνες)

1.Mεγαρίδα (16-3) 35

2.Αιγάλεω + (15-3) 33
3.ΕΦΑΟΖ +(13-5) 31
4.Πρωτέας Βούλας + (12-6) 30
5.Χανιά + (11-7) 29
6.Παλαιό Φάληρο (10-9) 29
7.Δούκας (9-10) 28
8.Ηλυσιακός (8-11) 27
9.Πανιώνιος + (8-10) 26

10.ΟΦΗ +(7-11) 25

11.Κρόνος Αγ. Δημητρίου (5-14) 24

12.Μελίσσια + (4-14) 22

13.Μανδραϊκός +++ (5-11) 21

14.Άρης Νίκαιας ++ (4-13) 21

+Έχουν αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (20/3)

Αιγάλεω-Δούκας

Π. Φάληρο-Άρης Νίκαιας

Πανιώνιος-ΟΦΗ

Μανδραϊκός-ΝΕ Μεγαρίδος

Πρωτέας Βούλας-ΚΑΟ Μελισσίων

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΟΚ Χανιά

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ηλυσιακός

3ος Όμιλος

Ίκαροι Τρ.-Τιτάνες Παλαμά 83-69

Αίολος Τρ.-Αναγέννηση Καρδίτσας 63-50

Ολυμπιακός Β.-ΣΚ Ιωάννινα 78-87

Πρωτέας Γρ.-Νίκη Βόλου 78-76

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας 79-69

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ίκαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά 83-69

Διαιτητές: Σταματόπουλος-Δολγύρας-Μπούργλος Ι.

Δεκάλεπτα: 25-19, 43-32, 69-51, 83-69

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 5, Αμβράζης 20(3), Παπαχρήστος 20(2), Κατσαρές, Κάδρας 2, Παρδάκας 5, Μπουργάνος 20(2), Τριανταφύλλου 9(3), Σπυράκος 2, Τσάκαλος

Τιτάνες Παλαμά (Ασλανίδης): Τσούμας 21(2), Μανδαλάκης 19(1), Τσούμας Γ. 5, Καραδήμας 14(2), Σφακιανός 8, Αρχοντούλης 2, Μάνος, Βλάχος, Κρεμμύδας

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Αναγέννηση Καρδίτσας 63-50
Διαιτητές: Γερακίνης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 14-10, 35-26, 49-38, 63-50
Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι (Φόρος): Μόσιαλος 11(1), Παππάς 5(1), Ζώρζος 4, Κολότσιος 15(4), Τσιακάρας, Μοσχόπουλος 3(1), Ιωάννου 12(1), Τσιγγενόπουλος, Ψύρρας, Δέσπος 13.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Αργύρης, Χαλιμούρδας, Γεωργαντζάς 21(1), Αρκούδας 2, Αντωνίου 6, Καλλιάρας 12, Πυργιώτης, Ντίνας, Ψυχογιός 9(3)

Ολυμπιακός Βόλου-ΣΚ Ιωάννινα 78-87
Διαιτητές: Γκαλίδης, Καραγιώργος, Καροτσάκης
Δεκάλεπτα: 11-23, 36-49, 58-67, 78-87
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 13(2), Μουρατίδης 23(4), Αναγνωστόπουλος 3(1), Ίλτσογλου 7, Σιμάκης 5, Παρασκευάς 25.
ΣΚ Ιωαννίνων: (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Τσατάλας 23(1), Ξούρας 22(5), Σπηλιόπουλος 11(1), Πάντσιος 11(2), Μπαρτζώκας 11, Σφουγγάρης 5(1), Σωτηρίου 4, Κωνσταντινίδης

Πρωτέας Γρεβενών-Νίκη Βόλου 78-76
Διαιτητές:
 Θεοδώρου-Μπακάλης-Σαρακενίδης
Δεκάλεπτα: 18-24, 45-45, 62-62, 78-76
Πρωτέας (Χασιώτης): Τζιουβάρας 4(1), Γρίψιος 11, Κλωνάρας 13(1), Παλάσκας, Παπαδόπουλος Ν. 9, Σιπητάνος 16(2), Κωνσταντίνου 12(3), Μπόζαρης 4, Μαλλιούρας 9, Κυρατζής.
Νίκη Βόλου (Μαύρος): Νικολής, Μπουρδάνος 5(1), Σαριμπαλίδης 19(4), Ζησόπουλος, Κουτίνας 25(1), Σπανόπουλος 6, Δελετζές, Λόλας 9, Σούλης, Ξενιτίδης 12(2).

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας 79-69
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.
Δεκάλεπτα: 15-24, 41-40, 64-58, 79-69
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 23(6), Γυφτάκης 12(3), Παπαγιάννης, Καννής 11(2), Ιωαννίδης, Μάντζιος 11(2), Μητρόπουλος 3(1), Ψάλτου 16.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κοντούδης 18(1), Κατωπόδης 2, Βαγενάς 13(3), Κεραμάνης 6(2), Κουρτίδης 20, Τζακόπουλος 6(2), Λαζάρου 4.

Η βαθμολογία
1.Ερμής Σχηματαρίου 33 16-1
2.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 32 15-2
3.Ικαροι Τρικάλων 30 13-4
4.Δόξα Λευκάδας 29 11-7
5.ΑΓΣ Ιωαννίνων 28 11-6
6.Νίκη Βόλου 26 8-10
7.Εσπερος Λαμίας 26 10-6
8.Πρωτέας Γρεβενών 24 7-10
9.Αναγέννηση Καρδίτσας 23 5-13
10.ΣΚ Ιωάννινα 22 5-12
11.Ολυμπιακός Βόλου 22 5-12
12.Τιτάνες Παλαμά 22 4-14
13.ΓΑΣ Μελίκης 19 2-15

  • Με βάση τα 18 παιχνίδια, Ερμής Σχηματαρίου, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, Ικαροι Τρικάλων, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Πρωτέας Γρεβενών, ΣΚ Γιάννινα, Ολυμπιακός Βόλου και ΓΑΣ Μελίκης έχουν ένα λιγότερο, ενώ ο Εσπερος Λαμίας.

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 20/3)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ικαροι Τρικάλων
Ερμής Σχηματαρίου-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι
ΣΚ Ιωάννινα-Εσπερος Λαμίας
Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου
Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Δόξα Λευκάδας-ΓΑΣ Μελίκης
Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ευκαρπία-Λεύκιππος Ξάνθης 68-76

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Κομοτηνή 40-74

Πολύγυρος-Ερμής Λαγκαδά 65-62

Μακεδονικός-ΧΑΝΘ 76-64

Μαχητές Πειραματικό-ΜΕΝΤ 65-59

Πανσερραϊκός-Αίας Ευόσμου 61-76

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΠΣ Ευκαρπίας-Λεύκιππος Ξάνθης 68-76
Διαιτητές: Μαραμής-Παζώλης-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 19-15, 34-32, 57-56, 68-76
Ευκαρπία (Νίκου): Βογιατζής, Τουλούπης 2, Φόρογλου 12(2), Μελαδιανός 4, Βρεττάς 11(1), Χολέβας 14, Πλεξίδας 7, Γκαβέζος 9(3), Μούμογλου 1, Κρίτσικας, Χαρτόπουλος 8, Βουρτζούμης
Λεύκιππος Ξάνθης (Κετσεπής): Μαραβέγιας 5(1), Κατσαμούρης 9, Παλλάκης 7, Μακαρατζής 20(3), Μαυρογιάννης 10(1), Μηντζιαρίδης, Μανάκας 12, Παπαδήμας, Βοϊβατόπουλος 3(1), Χρήστου 10(2).

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΓΑΣ Κομοτηνή 40-74
Διαιτητές: Πράττος-Βασιλόπουλος-Τσαρδούλιας
Δεκάλεπτα: 24-36, 30-56, 40-74
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος 13(1), Λάσκαρης 4, Σερέρης 2, Ράντονιτς 5(1), Τύπος 2, Νταραντάνας 14, Μαντζινός, Σακοράφας, Πούλος, Μαυρίδης, Χατζής, Τσαρούχας.
Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Καρκατσέλης 9(3), Μπορμπίδης, Περρής 15(1), Ζεκιριέ 13(3), Ναλμπάντης 9(1), Γκιουζελίδης 8, Παπανδρεόπουλος 6, Μαλανδρής 6, Χαλίλ 2, Κυρίτσης 4, Ρίννης 2.

ΑΟ Πολυγύρου-Ερμής Λαγκαδά 65-62
Διαιτητές
: Ξενικάκης, Ταιζογλου, Λαδάς
Δεκάλεπτα: 17-15, 28-27, 46-44, 65-62
ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Ζαφειρούδης, Πιπιλιάρης 5, Χαλάτσης 16(1), Βαφειάδης 8(2), Κουτουξίδης 11, Ντινάκης, Καρασίμος, Μπόλδογλου 4, Καντάρκος 20(2), Κατιρτζίδης 1, Ζήσης, Ιγγλέζος
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 9(3), Κυρούδης, Μητρόπουλος 3(1), Πλιούκας, Χρυσόπουλος 12(2), Πεχλιβανίδης 6(2), Καμαριώτης 14(1), Γκέλιος 9, Ταουσάνης 5, Λογοθέτης 4, Μπακάλης, Φυλάκης.

Μακεδονικός-ΧΑΝΘ 76-64
Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Παπαθανασίου, Τσιμπάνος Γ.
Δεκάλεπτα: 29-18, 34-30, 63-45, 76-64
Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 12, Ρόπουτης 14, Βαρδής, Γκύζης 7, Αζίζης 8(1), Φλιάτης Ι. 10(1), Φλιάτης Γ.16, Γεωργάκης 9
ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Σαρρής 5, Μαργαριτόπουλος 11(1), Απαζίδης 4, Ρουκουνάκης 6(2), Κυλαντωνίδης Π. 17 (2), Ζιάκκας 10(1), Δημητρίου 3, Αλτίνης 2, Χιτικούδης 6, Κυλαντωνίδης Χ..

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΜΕΝΤ 65-59
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Δέλλας-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 14-14, 26-36, 47-49, 65-59
Mαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζούλης): Γεωργίου 19(2), Ματενίδης 7, Παπασάββογλου 5, Πετράκης 3, Νώτης 17(1), Καραγιώργος 3(1), Κουτσοκώστας, Βαζούκης, Κόκκινος, Κόνσουλας 8(1), Μπάδης 3(1).
ΜΕΝΤ (Γιοβάννης): Φούρναρης, Ζεϊμπέκης 3(1), Ψευτογκάς 9(2), Ζωγράφος, Μιχαηλίδης 10, Αποστολίδης, Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 8(1), Ηλιάδης, Πασχαλίδης 17, Κάσουρας 12, Ντεμιρσά.

Πανσερραϊκός-Αίας Ευόσμου 61-76
Διαιτητές: Εφραιμίδης, Ταρενίδης, Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 17-20, 26-36, 45-57, 61-76
Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 18(2), Ντίνος 3(1), Δασιάδης 6, Γεωργιανός 8(1), Χριστοδούλου 6, Δημητρακάς 2, Κεραμάρης 5(1), Γκούτζιας, Ασημάκης 8, Μπίλιος 2, Χαρίτογλου 3(1)
Αίας (Κωστόπουλος): Μπαλτζόπουλος, Αναστασόπουλος 7(1), Γαλανίδης 11(3), Μάρουσιτς 12, Κιγμέτογλου 14, Κάντζος 2, Καλαμπάκας 9, Παπαδόπουλος 5(1), Δεληγιώργης 8(1), Κοτσάνος 8

Η βαθμολογία
1.Αίας Ευόσμου 31 14-3
2.Μακεδονικός 31 14-3
3.ΚΣ Γέφυρας 30 13-4
4.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 30 13-4
5.Ερμής Λαγκαδά 30 12-6
6.ΠΣ Ευκαρπίας 28 11-6
7.Λεύκιππος Ξάνθης 27 10-7
8.Πανσερραϊκός 26 8-10
9.ΧΑΝΘ 25 7-11
10.ΑΟ Πολυγύρου 25 8-9
11.ΜΕΝΤ 21 3-15
12.ΓΑΣ Κομοτηνής 21 3-15
13.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 20 4-12
14.ΚΑΟ Χαλκιδικής 18 1-16

  • Με βάση τα 18 παιχνίδια, Αίας Ευόσμου, Μακεδονικός, ΚΣ Γέφυρας, Μαχητές Πειραματικό, Λεύκιππος Ξάνθης, ΠΣ Ευκαρπίας, ΑΟ Πολυγύρου και ΚΑΟ Χαλκιδικής έχουν ένα λιγότερο, ενώ ο ΑΟ Αρετσού δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 20/3)

Λεύκιππος Ξάνθης-ΚΑΟ Χαλκιδικής
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου
Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός
ΧΑΝΘ-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς
Αίας Ευόσμου-ΠΣ Ευκαρπίας
ΚΣ Γέφυρας-Πανσερραϊκός
Ρεπό: Μαχητές Πειραματικό Πεύκων, ΜΕΝΤ

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ 

B’ Εθνική: Ο Έσπερος νίκησε το Ληξούρι

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.