Η Β’ Εθνική συνεχίστηκε αυτό το Σαββατοκύριακο (9-10/11) με την 6η αγωνιστική ημέρα σε 1ο (Νότος) και 2ο (Βορράς) όμιλο. Αήττητος παρέμεινε ο ΠΑΣ Γιάννινα (6-0), συγκατοικούν στην κορυφή με ρεκόρ 5-1 η Μεγαρίδα και ο Παπάγου.

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (6η, 10/11):

Παπάγου – Αιγάλεω 79-67
Πρωτέας Βούλας – Έσπερος Καλλιθέας 65-66
Μαρούσι – Δούκας 76-68
ΚΑΟ Μελισσίων – Πανερυθραϊκός 73-76
ΝΕ Μεγαρίδος – Μανδραϊκός 78-68
Πεντέλη – ΟΦΗ 70-68
Πανελευσινιακός – Λοκρός Αταλάντης 85-75
Εθνικός Πειραιά – Ιωνικός Ν.Φ. 74-65

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 16/11):

Αιγάλεω – Πρωτέας Β.
Εσπερος – Μαρούσι
Δούκας – Μελίσσια
Πανερυθραϊκός – Μεγαρίδα
Μανδραϊκός – Εθνικός Πειραιά
Ιωνικός Ν.Φ. – Πανελευσινιακός
ΟΦΗ – Παπάγου
Λοκρός Αταλ. – Πεντέλη

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος Όμιλος

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 1ος ΟΜΙΛΟΣ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

*Εσπερος, Πεντέλη, Εθνικός και Μελίσσια έχουν από έναν αγώνα λιγότερο 

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΑΙΓΑΛΕΩ 79-67

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 42-32, 65-46, 79-67
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Φασόλης-Παπαδόπουλος Χρ
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Τρίχας 4 (1), Κυρίτσης, Χρυσός 16 (2), Ρεγκούζας, Ψαθάς 14 (2), Αγγελόπουλος 10, Τσιτσιγιάννης 4, Σοφρωνάς 8, Μπασδέκης 23 (4), Κώτσης, Καρακατσάνης,

Αιγάλεω (Λιόγας): Κυριακόπουλος 10 (2), Τσαμπής 3 (1), Αγγελόπουλος 5, Καράβολας 9, Κούρτης, Τσιαμπάς 4, Γεωργιάδης 7, Τσακίρης, Νικολακάκος 4, Οικονομόπουλος Κ, Οικονομόπουλος Α. 7 (1), Δόξας 18.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΟΦΗ 70-68

Τα δεκάλεπτα: 12-19, 33-38, 50-52, 70-68
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρπάνος-Μαρίγλη
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπουργάνος 10 (2), Ευαγγελούλης 8, Ντιμπ 4, Κούσουλας 3 (1), Καρούζος 17 (5), Μπέλη 7, Κουκάκης, Μπίγκος 9 (2), Σαλτουριδης 4, Τάγαρης 5, Πανέτης, Φωτόπουλος 3.

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 9, Μποχωρίδης 7, Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 5 (1), Καραδολάμης 20 (3), Αγαπιάδης 6, Τασιούδης 3 (1), Πάλλης 6, Καραθωμάς, Πετράκης 5 (1), Μπουμπάρης 7.

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 78-68

Τα δεκάλεπτα: 14-15, 37-39, 55-53, 78-68
Διαιτητές: Θεονάς-Τσολάκος-Ασλανίδης
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Λάκκας 8, Κοντόπουλος, Σπυρόπουλος 5 (1), Ψαρόπουλος 13 (1), Κατσουλάκος, Παπαντωνάκος 13 (2), Σάλεχ 17, Κασπίρης 3 (1), Χρονόπουλος, Μαλούκος 16, Λούκας, Οικονομόπουλος 3 (1),
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάνιας-Πανταζής 2, Γεωργίου 6, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 5 (1), Καραμπάτσος 8 (1), Μαλτέζος 4, Σκούφης 4, Μαγιντόμπε 6 (2), Γκουαλτιέρι, Ροδοστόγλου 11 (1), Τσιάκος 17, Βεσκούκης 5

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 65-66

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 33-29, 55-51, 65-66
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Γρίβα-Τηγάνης
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος) : Σκουλούδης 11, Πετς 3, Κυριλής 16 (4), Μήτσιαλος 5, Παπαπέτρου 16 (4), Μόρφης 3 (1), Αν. Φιλίππου 2, Πολιτόπουλος, Ματσάγγος, Χ.Φιλίππου
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Μαγκούνης 6, Ντακούλιας 18 (2), Θεοδοσίου 11 (2), Αγγελόπουλος 15, Καπώνης 4, Ματαλιωτάκης 8, Ευστρατίου 3, Κ.Χαρούνι 1, Βάρσος, Γκαϊντάσοφ, Χατζηκίδης, Γεωργιάδης.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 85-75

Τα δεκάλεπτα: 15-19, 41-34, 58-55, 85-75
Διαιτητές: Κοντίλης-Χριστινάκης-Καρανικόλα Αλ.
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Μπάλας, Καράμπελας 16 (2), Κεφάλας Κ 2, Σταθόπουλος 24 (1), Παπαδιονυσίου 11, Κρασσάκης 8, Αναγνωστόπουλος 17, Ψαρόπουλος 7 (1)
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Μάρκου, Φωτητζόγλου 6, Παπαπέτρος, Πάππος 4, Αντωνόπουλος 10 (1), Μάττος Αν 27 (2), Μάττος Αγγ 8 (2), Ψάλτου 20

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 74-65

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 43-37, 56-52, 74-65
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Κονταράτος-Καλογριάς
Εθνικός Πειραιά (Σορώτος): Γεωργοπαπαδάκος Σ. 2, Ασημακόπουλος, Μανιάτης 3 (1), Αγγελόπουλος 9, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 18 (4), Πέττας 16 (1), Γιατρούδης, Γκιζόγιαννης 8, Λεκάκης, Κοντραφούρης 5 (1), Στέφος 13, Σκιαθίτης
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης): Παπανδρέου 11, Καρβούνης, Περδικάρης 9 (1), Παλαιοχωρίτης 20 (2), Γιαννίκος 1, Γερονίκος 2, Πρισκομάτης, Γαφιάς 7 (1), Δουρουντός 4, Κοντός, Ματζιώρης 8

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 73-76

Τα δεκάλεπτα: 17-20, 32-44, 50-60, 73-76
Διαιτητές: Ραχιώτης – Αποστολίδης -Σκαλτσής
ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Κυπαρίσης 6, Στεργίου, Οικονομόπουλος 17 (1), Ζαραϊδώνης 5 (1), Τοπάλης 7 (1), Παπαφλωράτος 9 (3), Ζήρος 7 (1), Καραβανάς 14, Καραχάλιος 8.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 14, Δέλλιος 6, Νικολακόπουλος 8 (2), Καλλιανιώτης 2, Ντουζίδης 5 (1), Βουγιούκας 15 (2), Σκάνδαλος 7 (9 ριμπ.), Γιαουρτόγλου 8 (1), Στάθης 8, Αντωνίου 3 (1).

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (6η, 10/11):

ΚΑΟΧ – Φάρσαλα 59-79
Δόξα Λευκάδας – Ευκαρπία 83-67
Πρωτέας Γρ. – Ερμής Λαγκαδά 74-80
ΧΑΝΘ – Μαχητές Πειραματικού 72-75
Αίας Ευόσμου – Στρατώνι 64-50
Πολύγυρος – ΠΑΣ Γιάννινα 70-77
Γέφυρα – Κομοτηνή 87-46
Έσπερος Λαμίας – Καβάλα 72-81

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 16/11):

Ευκαρπία – Πρωτέας Γρεβενών
Ερμής Λαγκαδά – ΧΑΝΘ
Μαχητές Πειραματικού – Αίας Ευόσμου
Στρατώνι – ΑΟ Πολυγύρου
ΠΑΣ Γιάννινα – ΚΑΟΧ
Φάρσαλα – Έσπερος Λαμίας
ΓΑΣ Κομοτηνή – Δόξα Λευκάδας
Καβάλα – Γέφυρα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΕΘΝΙΚΗ – 2ος Όμιλος

Β’ ΕΘΝΙΚΗ 2ος ΟΜΙΛΟΣ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

 

Τα φύλλα αγώνα: 

ΓΕΦΥΡΑ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 87-46

Διαιτητές: Πιτσίλκας Β., Ξέρας, Παζώλης
Δεκάλεπτα: 12-6, 46-21, 72-35, 87-46
ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης): Μπέγας 10(2), Μάρτζος 26(6), Αποστολίδης 9(1), Τζουβάρας, Κιουρτζίδης 6, Ονάσογλου 14, Μασάδης 2, Τσακαλέρης 2, Κότσανος 16, Κολοκοτρώνης 2.
ΓΑΣ Κομοτηνής (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 10(1), Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 2, Λεχούδης 8, Κουφωνίδης 2, Κουτσοβασίλης 7, Παπανδρεόπουλος 11, Χαλίλ, Τσουμπρής 2, Σταυριανόπουλος 4.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 74-80

Διαιτητές: Ταρενίδης-Χατζημπαλίδης – Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 16-19, 40-40, 54-57, 74-80
Πρωτέας (Μουρουζίδης): Τζουβάρας, Σισμάνης 4, Μαλούτας 11(1), Μιχαηλίδης 22(5), Βλάχος 6, Μπέζας, Τακίδης 9, Μαλιούρας, Μακρής 4, Πεχλιβανίδης 3(1), Κλωνάρας 18
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 18(1), Αποστολίδης 13(2), Μάρουσιτς 19(3), Ελευθεριάδης 2, Πλιούκας, Σιώπης 17(2), Θεοδωρίδης 9, Χριστοδούλου 2, Ιατρίδης, Μπακάλης, Καραμανώλης.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 70-77

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Σιταρίδης-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 14-17, 36-35, 48-66, 70-77
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης 8(2), Πιπιλιάρης 10, Ντισλής 2, Δεληγκάρης, Βλάχος 8(2), Παπαθανασίου 4, Νικολόπουλος, Νούκαρης 16, Αμούτζιας 2, Αλεξιάδης 18(3), Γραβάνης 4.
ΠΑΣ Γιάννενα (Κωστόπουλος): Νίκας 8(2), Μαυρογιάννης 20(3), Καραγκιολίδης 5, Ναούμης 4(1), Μάντζιος 10, Πάτρας 18(1), Κωστούλας 4, Μανάκας 9, Τσίρμπας, Γιωτάκης.

ΧΑΝΘ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 72-75

Δεκάλεπτα: 23-24, 39-38, 54-56, 72-75
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Λουλουδιάδης-Γραικός
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Βαζούκης 5 (1), Στεφανίδης 29 (6), Απαζίδης 8, Θεοδωρίδης 9, Μπαλάσκας 4, Κουτουξίδης 9, Καραγεωργίου 6, Τσιρλάκης 2, Λογοθέτης, Μερμήγκης,
Μαχητές-Πειραματικού (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 10 (1), Χατζηκυριακίδης 3, Γεωργίου, Κουντουρατζόγλου 8, Μαυρίδης 15, Ζιάκας 3 (1), Κλωνάρας 4, Σικαλίδης 16, Βαϊντερλής, Μητσάκης 16 (3)

EΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΚΑΒΑΛΑ 72-81

Δεκάλεπτα: 22-14, 38-37, 55-67, 72-81
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Ελ.-Τσουμαχίδης-Δολγύρας
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 3(1), Μούσα 11(2), Στογιάνοβιτς 14(2), Pουμελιώτης 21(4), Παπανικολάου 11(2), Tσιμίδης 9, Δέχρετζης 3(1).
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 6(2), Λαμπρόπουλος 17(3), Aμπαράς 23(3), Aδαμόπουλος 11, Tεπετίδης 4, Σαββίδης 2, Nταλός 4, Φλιάτης 14.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 83-67

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Ελ.-Τσουμαχίδης-Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 20-19, 44-38, 62-53, 83-67
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 26(3), Αργυρός 5(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 2, Τσιαβές 20(2), Σταματέλος 8(2), Χρύσης 2, Αναγνωστόπουλος Γ 18(2), Βάνης 2.
Ευκαρπία (Νίκου): Γκαβέζος 12(2), Τουλούπης 10(2), Βαρίτης 9, Κιούρκας 2, Χαρτόπουλος 3(1), Χατζημιχαηλίδης 6(2), Χολέβας 4, Ουλουσίδης 21(3), Απιδόπουλος, Πλεξίδας.

ΚΑΟΧ – ΓΣ Φαρσάλων 59-79

Δεκάλεπτα: 15-25, 32-51, 46-71, 59-79
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν.-Φουντζήλας-Σελεβός (Θωμόπουλος)
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης, Σμυρλής 5(1), Φιλοξενίδης 22(2), Αλτίνης , Τύπος, Χαρταβέλας, Τογανίδης 14, Κωνσταντινίδης 8, Ζάχαρης 2, Βρασταμήνος, Λάσκαρης, Βλαγκόγιας 8.
ΓΣ Φαρσάλων (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς 10(2), Καλτσούνας 2, Βασιλείου, Παπαχρήστος 21, Τσούμας 13(2), Βρεττάς 6(1), Μουλάς 3, Τσούκας 20(3), Δέσπος 4.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 64-50

Δεκάλεπτα: 21-15, 35-25, 47-42, 64-50

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης-Ντόγκας

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Μπρουκς 5(1), Λαζαρίδης 3(1), Μπαλτζόπουλος 11(3), Πετανίδης 2, Πουλιανίτης 8(2), Ζώτος 7(1), Σεκαδάκης 6, Καπινιάρης 15(2), Παπαπασχάλης, Κατσαούνης 2, Περιστεράκης 5(1)

Στρατώνι (Μύθου): Ψευτόγκας, Χαλάτσης 10(2), Μπαρζού, Κυριλης 19(1) , Καραδήμας, Φώτογλου 6(1), Σαμαράς 11(1), Ιατρίδης, Κάσουρας, Δασκαλόπουλος 4, Κατάνος 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.