Ο Μάκης Γιατράς τοποθετήθηκε με λίγα λόγια για την ήττα του Προμηθέα στην πρεμιέρα του Top-16 του Eurocup. Μοιραία, έκανε αναφορά στη δεύτερη περίοδο, όπου οι Πατρινοί δέχθηκαν ένα επιμέρους σερί 16-3 μετά από το 15-10 της πρώτης.

Αναλυτικά, τα όσα δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου o 49χρονος τεχνικός:

Ήταν ένα παιχνίδι με διαφορετικές φάσεις. Η δεύτερη περίοδος ήταν πολύ κακή για εμάς, κάτι που είναι πολύ ασυνήθιστο για την ομάδα μας. Τίποτα δεν πήγε καλά για εμάς στη δεύτερη περίοδο. Προσπαθήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο να αλλάξουμε άμυνες και κάποια στιγμή φτάσαμε στο +6.

Η Μπρέσια έβαλε κάποια μεγάλα σουτ στο τέλος του παιχνιδιού, ένα από αυτά και στο τέλος του χρόνου. Εμείς χάσαμε ελεύθερες βολές και κάποια ελεύθερα σουτ και η Μπρέσια δίκαια έφτασε στη νίκη. Ήταν το πρώτο μας παιχνίδι στο Top-16 και θα συνεχίσουμε να παλεύουμε”.

EUROCUP: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2019-20

EUROCUP: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ – ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Πώς ο Προμηθέας μπήκε με το… αριστερό στο Top-16 του Eurocup (vid)

EuroCup: Η Τόφας 84-82 τη Μάλαγα στην πρεμιέρα του Top-16

Δείτε πώς ο ΠΑΟΚ νίκησε στη Λιθουανία τη Νεπτούνας (vid)