Η ποιότητα της Ρεάλ Μαδρίτης υπερίσχυσε της καλής ομαδικής λειτουργίας που έχει φέτος η Μπάγερν Μονάχου με τους Ισπανούς να παίρνουν τη νίκη με 100-82 την Πέμπτη (29/10) στην 6η αγωνιστική της Euroleague.

Ο προπονητής της Μπάγερν Μονάχου, Αντρέα Τρινκιέρι αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές μόλις 3:24 μετά την έναρξη του αγώνα, για έντονες διαμαρτυρίες στους διαιτητές.

Η Μπάγερν Μονάχου βρήκε το σθένος να μείνει για σχεδόν 30 λεπτά στη διεκδίκηση της πέμπτης φετινής της νίκης, με όπλο το επιθετικό ριμπάουντ.

Η Ρεάλ Μαδρίτης  έχει και την εμπειρία και τους παίκτες μεγάλης κλάσης και έφτασε στην επικράτηση με τους Αμερικανούς της να παίρνουν τον πρωταγωνιστικό ρόλο.

Ο Τζέισι Κάρολ πέτυχε 19 πόντους, ο Τρέι Τόμπκινς είχε 16 και ο Άντονι Ράντολφ 13 και η ομάδα του Πάμπλο Λάσο σιγούρεψε τη 2η νίκη της, σε έξι αγώνες, με την κυριαρχία της στην τελευταία περίοδο.

Άλλοι δύο παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης τελείωσαν με διψήφιο σκορ, Γιουλ (14π.) και Αμπάλδε (10π.) αλλά στην τέταρτη περίοδο όπου όλα είχαν κριθεί.

Ο Γουέιντ Μπόλντγουιν είχε 18 πόντους για την Μπάγερν Μονάχου και ο Τζέιλεν Ρέινολντς 15, επτά εκ των οποίων στην τελευταία περίοδο.

Τα δεκάλεπτα:  27-17, 49-45, 70-61, 100-82