allstarbasket.gr
Από τον αγώνα Ληξούρι-Ηλυσιακός

Ο ΝΕΟΛ νίκησε με το εμφατικό 79-59 τον Ηλυσιακό στο Ληξούρι κι έμεινε μόνος πρώτος στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Την Κυριακή (23/02) διεξήχθησαν οι αγώνες για τη 17η αγωνιστική και στους τέσσερις ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

(Συνεχής ανανέωση)

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Κορωπίου – ΚΑΟ Κορίνθου 77-86

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΕ Ν. Κηφισιάς 63-86

ΝΕΟ Ληξουρίου – Ηλυσιακός ΑΟ 79-58

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΟ Αχαγιά ΄82 70-77

ΑΟ Π. Φαλήρου – Παναχαϊκή ΓΕ 82-80 (β’ παρ.)

ΑΟ Γλαύκος – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 73-80

ΑΟ Ακράτα – ΑΟΚ Χαλάνδρι 72-82

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Π. Φαλήρου – Παναχαϊκή ΓΕ 82-80 (β’ παρ.)

Δεκάλεπτα: 22-16, 34-30, 44-47, 59-59 (κ.α.), 70-70 (α΄ παρ.), 82-80 (β΄ παρ.)

Διαιτητές: Κώτσου, Ξυλάς

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 9, Γραμματικός 20(4), Τσαπρούνης 6, Βαλιώτης 2, Καψαρίδης 7, Βούζας 8(1), Σολωμός 26, Τζορμπατζόγλου 4.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 16, Βανδώρος, Γατσούλης, Νικολάου 12, Λυμπερέας 4, Γκόβας 23(4), Μπαρδάκας 15.

 

ΝΕΟ Ληξουρίου – Ηλυσιακός ΑΟ 79-58

Δεκάλεπτα: 26-10, 44-31, 56-53, 79-58

Διαιτητές: Ρίζος, Νάστος

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 16(1), Ιωάννου 8(2), Αντωνάτος Η., Τρυφωνόπουλος 2, Ρεκουνιώτης 8, Πολίτης 35 (6), Θεοδωράκος 10(3),Λαμπρόπουλος, Πορτελάνος.

Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματίκας 11(2),Κελαϊδής 5, Μπινιάκου 4,Κοτσόπουλος 11, Πλευράκης, Οουντίτζο 1, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος, Ετζιάκα 10, Παντζούρης 14(1).

ΑΟ Ακράτα – ΑΟΚ Χαλάνδρι 72-82

Δεκάλεπτα: 20-15, 19-22, 8-27, 25-16

Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκος

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης): Ζίζηλας, Κυρίτσης, Μουρατίδης 23(4), Κατωπόδης 15, Πολύδερας 4, Πετρόπουλος, Κώστα 2, Γιαννούλης 17, Γιόβας 5(1), Βασιλάτος 6(2).

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 18(4), Σταθάκης 19 (5), Ανδρουλάκης, Αυδής 2, Μωραίτης 8 (2), Δημητριάδης 11, Δεμέναγας 4, Μορφονιός 7, Αμπελάς 6 (2), Βουλγαράκης 3, Θεοδωράκης 4.

ΑΟ Γλαύκος – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 73-80

Δεκάλεπτα: 20-15, 38-39, 49-63, 73-80

Διαιτητές: Μαντήλας, Διαμαντής

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 13(1), Ανδρ. Βουρνάς 16(1), Τριπολίδης, Σπύρου 3(1), Θανόπουλος 14(2), Παπαβασιλόπουλος 5, Λαμπρόπουλος 14, Χατζηκάλφας, Γαλάνης 2, Δημάκος 6, Κουκουλομάτης.

Άρης (Καράμπελας): Σκάνδαλος 18, Τζώρτζης 8(1), Παπαγεωργίου, Καραθανάσης, Θεοδωράκος 5, Πρίτσος 16(1), Κόλλιας 11, Πατζόγλου 2, Λαζαρίδης 15(3), Πεταλάς 5, Βλάμης.

 

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΕ Ν. Κηφισιάς 63-86

Δεκάλεπτα: 19-23, 37-42, 53-66, 63-86

Διαιτητές: Ελ Ανυ, Τσακιράκη

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 7(1), Αγγελής 15(1), Θωμάς 8(1),Χάσα 11, Γκολέμης 7(1),Πουλής Α., Προσίλης 7(1), Σαρίκας 2, Κατσάβελας, Πουλής Α., Κορίζης 5, Πουλής Γ. 1.

Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 12(1), Μοσχοβίτης 15(2),Μακρυγιάννης 17(5), Οικονόμου 12(1),Φραγκιαδάκης, Πρέκας, Μανούσος 20(1), Μιχαλάκης 2, Γούνης 2, Φασιανός 8(2), Γιακουμής, Μαντζάκος.

 

ΓΣ Κορωπίου – ΚΑΟ Κορίνθου 77-86

Δεκάλεπτα: 22-14, 44-31, 59-59, 77-86

Διαιτητές: Κοντίλης, Κατσαπρακάκης

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 11(1), Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 11(2), Κεχρής 2, Γκιόκας, Κούτρας 3(1), Μερκούρης 8(2), Αργυρόπουλος 4, Κλασίδης, Κουτουφάς 24(1), Παπαδάκης, Μερκεβίτσιους 14.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης, Μακρής, Δανίκας 2, Αναγνωστάκης 13, Πάκοβ, Τζαϊδάς, Αυγενικός 11(1), Περρωτής 20, Μήτσου 7(1), Κωνσταντίνου 13(4), Κόης 14(2), Αδαμόπουλος 6(1).

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΟ Αχαγιά ΄82 70-77

Δεκάλεπτα: 17-21, 37-32, 57-52, 70-77

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Κιουλάφας

ΑΧΑΓΙΑ ΄82 (Μπερδέσης): Τασόπουλος 12(1), Μπουρδάνος 7(1), Σερέτης 7, Καλογιάννης 3(1), Φραντζής 28(8), Ταρνάρης 6, Λυμπέρης 14(2), Χριστοδουλόπουλος.

 

Βαθμολογία

1. ΝΕΟ Ληξουρίου 31

2. ΑΟ. Π. Φάληρο 30

3.  Ηλυσιακός 30

4.  ΚΑΟ Κορίνθου 30

5.  Άρης Νίκαιας 27

6. Αχαγιά ’82 27

7. Ν.Κηφισιά 26

8. Παναχαϊκή 26

9. Κορωπί 26

10. Γλαύκος 24

11. Ακράτα 21

12. ΑΟ Ερμιόνης 20

13. Χαλάνδρι 20

14.  Τρίπολη 19 (2-15) 17

 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 8/3)

Ν.Κηφισιά – Κορωπί

Ηλυσιακός – Ερμιονίδα

Αχαγιά – Ληξούρι

Παναχαϊκή – Τρίπολη

Άρης Νίκαιας – Π.Φάληρο

Χαλάνδρι – Γλαύκος

Κόρινθος – Ακράτα

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ 1ο ΟΜΙΛΟ

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΣ Άρης Θήβας 81-79

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΣ Πέρα 73-61

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 72-83

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 72-81

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΚ Χαλκίδας  77-62

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟΚ Χανιά 80-57

Ρεπό: Κρόνος Αγίου Δημητρίου

 

Φύλλα αγώνα

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 72-83

Δεκάλεπτα: 17-19, 37-43, 53-63, 72-83

Διαιτητές: Φάκαρος, Μακρόπουλος

Σχηματάρι (Οικονόμου): Δημητριάδης 25(2), Καρακωσταντάκης 3, Γκοντόπουλος 9(2), Κουλούρης, Σακελλαράκης 7, Χαλιός 2, Μιχαήλ 11(1), Γεωργίου 7(1), Κοπακάκης 5(1), Γιανναλέτσος 3(1).

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 8, Μπάρδας 15(1), Τσακίρης 2, Καραλευθέρης 17(1), Στεργιάκης 17(1), Τρικαλιώτης 7(1), Δρακάκης 4, Πανουσόπουλος, Μοίρας, Μιχόπουλος 7(1), Λίτσιος 7.

 

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟΚ Χανιά 80-57

Δεκάλεπτα: 21-13, 43-26, 65-36, 80-57

Διαιτητές: Καμήτσος, Λογοθέτης

Μίλων (Καραγιάννης): Χωματάς 5(1), Μπελίτσης 9, Ζούκας 11, Παπαδάκης 18(3), Ψυλέας 9(3), Καραγιαννίδης 10, Εξηνταβελώνης 2, Μοσόρας 3(1), Γαλάνης 5(1), Ανδρεόπουλος 6, Σουληνάρης 2.

Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 4(1), Ιωακειμίδης 16(5), Αλεξίου 4, Ζανιδάκης 4, Κατράνας 7(1), Μηντζαρίδης 8, Κιγμέτογλου 12(1), Αδοντάκης 2.

 

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 72-81

Δεκάλεπτα: 23-14, 40-38, 52-54, 72-81

Διαιτητές: Καρανικόλα, Βαλούρδος

Aργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Γιαννακόπουλος 7, Παπακώστας, Λίτσο 18(3), Παπαδημητρίου 7,  Τύρλας 8, Παπουτσής 26(5), Πεζός, Μητσάκης, Σβάρνας, Κορομηλάς 2, Σταμέλος 4.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Ανδρουλάκης 3(1), Σουλίκας 14, Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 12, Τσουρής 23(1), Μαρούλης 21, Τροβάς 8(2), Κουϊμτζής, Κωνσταντινάκος, Σιμιτσάκης, Κουτσαντωνάκης.

 

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΣ Πέρα 73-61

Δεκάλεπτα: 19-21, 32-36, 49-46, 73-61

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Ασλανίδης

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Ραγιάς, Μπέλλας Γ. 8(1), Γεροκώστας 2, Φουντάς 6(1), Ραλλάκης 6, Κατσαρός, Ραλλάκης, Μπολατόγλου 19(2), Μπελλάς Οδ. 9(1), Μανταλβάνος 21, Τσιουμπρής 2, Βάτσιος, Δαρμής.

Πέρα (Γκαναβίας): Βάρδαλος 2, Μαντάκας, Βλάχος 2, Δρόσος, Βλάχος 13(1), Ζακυνθινός 3(1), Τσολάκης 10(1), Πεφάνης, κεφαλάς 9, Μαντάς 2, Γονίδης, Βαρσαμούλης 17, Καβαλαράκης 3.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΚ Χαλκίδας  77-62

Δεκάλεπτα: 20-15, 40-24, 57-39, 77-62

Διαιτητές: Ασημακάκη, Μαρινάκης

Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος, Μπαλαμώτης 3(1), Δήμου 2, Ζαρμακούπης 17(2), Δρίβας 8(1), Σταύρου, Αμβράζης 14(2), Κανελλόπουλος 17(1), Πιτούλης 8(1), Κριζέας, Μπένος 8.

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης 3(1), Μπρατσιάκος 12(1), Παπάδης 6, Στεφάνου 2, Κατσούλας 12, Σταθόπουλος Ε., Σταθόπουλος Δ., Μητσιμπόνας 8, Γεωργιάδης 9(1), Λουκάς, Σιδέρης 2, Φραγκούλης 8.

 

Βαθμολογία

1. ΕΦΑΟΖ 27

2. ΦΕΑ 25

3. Ερμής Σχηματαρίου 25

4. ΑΟΚ Χανιά 24

5. Ένωση Ιλίου 24

6. Αργοναύτης 24

7. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 23

8. Χαλκίδα 23

9. ΒΑΟΛ 23

10. Πέρα 22

11. Μίλωνας 22

12. Τα Φανάρια 21

13. Άρης Θήβας 20

* Ένωση Ιλίου, Χαλκίδα και Μίλωνας έχουν έναν αγώνα λιγότερο. Τα Φανάρια έχουν δύο αγώνες λιγότερους.

 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 8/3)

Πέρα – Τα Φανάρια

ΦΕΑ – Ένωση Ιλίου

ΒΑΟΛ Χίου – Ερμής Σχηματαρίου

Χαλκίδα – Αργοναύτης

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Ζωγράφου

Άρης Θήβας – Μίλων

Ρεπό: Χανιά

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ 2ο ΟΜΙΛΟ

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης 64-80

Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων 82-77

ΣΚ Ιωάννινα-Νίκη Βόλου 96-87

Φαίακας Κέρκυρας-Αριστοτέλης Φλώρινας  71-91

Αίολος Τρικάλων-Αετοί Βέροιας 80-61

ΦΟ Αριδαίας-Ικαροι Τρικάλων 65-71

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

 

Φύλλα αγώνα

ΦΟ Αριδαίας-Ικαροι Τρικάλων 65-71

Δεκάλεπτα: 16-22, 29-44, 46-60, 65-71

Διαιτητές: Φουντζήλας, Κώννης

ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Γεωργάκης 13(1), Πέτκος 8(2), Παντής, Πετρούδης, Στρέπκος, Πονόπουλος 2, Θωμαϊδης, 7 Αβραμίδης 9(2), Κληντσάρης, Μακρόπουλος 20, Παουλεάνου 7, Αμπάρης

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας 7(1), Βλάχος 3(1), Κολότσιος 11(3), Κρεμμύδας 11(3), Κατσαρές 16(1), Τζορμπατζάκης, Μέξης 6, Μπάρδας, Μακρής 8, Γκιουλέκας 10.

 

Αίολος Τρικάλων-Αετοί Βέροιας 80-61

Δεκάλεπτα: 22-16, 46-27, 58-42, 80-61

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Καντερές

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Ρούζιος 4, Πανάρας 19(5), Αργύρης 6(1), Χατζής, Σούλκο 6, Τσιούλκας 3, Κολότσιος 9(2), Τριανταφύλλου 3(1), Γοργότσης 2, Σπηλιόπουλος 8(2), Κατσαδούρος 8(1), Τσότσος 13(1).

Αετοί Βέροιας (Γεωργιάδης): Αλευρίδης 13(1), Τρομπούκης, Αναστασιάδης, Σιδηρόπουλος, Γκεκόπουλος 6, Κουσιάντζας 10, Σταυρουλάκης 9, Μαραπίδης 15(5), Ιωσηφίδης 8(2), Γκανάς.

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης 64-80

Δεκάλεπτα: 21-17, 39-33, 51-59, 64-80

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Δικταπανίδης

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπεκρής 7 (1), Μπούρας 7 (1), Ίλτσογλου 12 (1), Μπόγδανος 20 (1), Β. Μπουσκολίτης 6, Σκαμάγκας 3 (1), Ευτυχίδης, Μούμογλου 9 (1).

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 22 (4), Μαυρίδης 21 (3), Στοΐτσης 4, Πειμανίδης, Ρογγότης 2, Ημερίδης 15 (1), Λαπατούρας 12, Εσέρκογλου.

 

Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων 82-77

Δεκάλεπτα: 17-21, 36-33, 51-49, 82-77

Διαιτητές: Θεοδώρου, Δέλλας

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 11, Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 28(4), Σφακιανός3(1), Ξένος 16(4), Τσούμας 8(1), Φαλιάκης, Μακρής 9(2), Σκουφεζής 7(1), Τινός, Μπενέκης.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης):Γυφτάκης 24(3), Σαχπατζίδης 3(1), Καλογεράτος 15(2), Αντωνίου , Σβώλης 3(1), Παπανικολάου, Μάκης , Παπαδόπουλος 15(1), Δαβάνης 15(1), Φίλιος, Τερζόπουλος.

 

ΣΚ Ιωάννινα-Νίκη Βόλου 96-87

Δεκάλεπτα: 28-21, 49-47, 74-65, 96-87

Διαιτητές: Πράττος, Τσαντάλη

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 6(2), Ματσάγγας, Δουρούκης 14(3), Τσιτσώνης 10(2), Βάσης 10(2), Καραμπίνης 2, Ξιούρας 18(5), Σωτηράκης 16, Μπάλλας 20(2).

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 6(2), Βερτζάγιας 2, Σαριμπαλίδης 14(4), Σιμάκης 2, Κουτίνας 28(3), Μαυροφώτης Παρασκευάς 6(1), Τσώλης 18(3), Τάσσος 11.

Φαίακας Κέρκυρας-Αριστοτέλης Φλώρινας  71-91

Δεκάλεπτα: 17-23, 39-48, 59-74, 71-91

Διαιτητές: Κάννης, Βίννης

Φαίακας Κέρκυρας (Αυγερινός): Πύλος, Βλάσσης, Τσιτσές 13, Σάγιας, Ψαρράς 2, Δρακίδης 9(1), Παπαγίκας 20(3), Αυγερινός 18(4), Φουσέκης, Αγιους 3(1), Βάγιας 2, Τσάμης 4.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Ντάγιος): Ντρίζα Τ., Τσιάμης 4, Παπαγρηγορίου 9, Γκόνος 25(4), Γκουτζιομήτρος 7(1), Σαββίδης 15(3), Ντρίζα Ε. 2, Παπούλιας 23, Καραδήσογλου 6.

Βαθμολογία

1. Αίολος Τρικάλων  30

2. Νίκη Βόλου 29

3. Ικαροι Τρικάλων 27

4. ΣΚ Ιωάννινα  27

5. ΓΑΣ Μελίκης 26

6. Αναγέννηση Καρδίτσας 24

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 23

8. Τιτάνες Παλαμά 23

9. Ολυμπιακός Βόλου 21

10. Αετοί Βέροιας 21

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 20

12. ΦΟ Αριδαίας 19

13. Φαίακας Κέρκυρας  15

*Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 8/3)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΣΚ Ιωάννινα

Αετοί Βέροιας-Φαίακας Κέρκυρας

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων

ΓΑΣ Μελίκης-ΦΟ Αριδαίας

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ 3ο ΟΜΙΛΟ

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-Ικαροι Σερρών 71-79 (β’ παρ.)

Απόλλων Καλαμαριάς-Μέγας Αλέξανδρος 66-57

Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης  65-63

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Μαντουλίδης  87-75

Ζέφυρος-Μακεδονικός 60-68

Κένταυρος Καλικράτειας-ΔΕΚΑ (26/2)

Ρεπό: ΜΕΝΤ

 

Φύλλα αγώνα

Απόλλων Καλαμαριάς-Μέγας Αλέξανδρος 66-57

Δεκάλεπτα: 21-11, 39-22, 52-43, 66-57

Διαιτητές: Σελεβός, Αγραφιώτης Β.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 18(3), Βαρδαβάς, Βογιατζής Λ., Σκέμπης 7, Γεροστάθης, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 13(1), Καρασίμος 8, Κεραμάρης 14(3), Κόκκιος 6, Γιαννακός, Τσίγκας.

Μέγας Αλέξανδρος (Γαλής): Σουλτάνης 10(2), Γκολέμας 8, Μαδεμλής 3, Γιαχανατζής 10(2), Νικολάτος 9, Μαλλολάρι 8, Ορφανίδης, Μέλλιος, Πισιώτης 3(1), Χατζηβούρκογλου, Τσαουσίδης 3, Πολυμένης 3.

Ασπίδα Ξάνθης-Ικαροι Σερρών 71-79 (β΄ παρ.)

Δεκάλεπτα: 20-16, 33-36, 47-45, 60-60 (κ.α.), 66-66 (α΄ παρ.), 71-79

Διαιτητές: Σιταρίδης, Κουκουλεκίδης

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης, Παπαδάκης 14(2), Δώδος, Καλαμπάκας 11(3), Μπόζης 4, Κουτσογιάννης 20(3), Μανδαλάκης 16(1), Μπουραζάνης, Κάλφας 6(2), Καναράς.

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 15(5), Σιδερίδης, Καμπέρης 23(5), Κουτσοκώστας 13(1), Γκούτζιας 2, Ανδρικάκης, Σταμπουλης, Χατζόπουλος, Μπίλιος 9(3), Κακιούζης 17.

Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης 65-63

Δεκάλεπτα: 13-13, 30-30, 46-47, 65-63

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηκώστας

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης-Ιωσηφίδης): Συμεωνίδης 8, Γρίψιος 11, Γεωργιανός Π. 19(2), Τράκας 6(1), Δημητρακάς 3(1), Χατζηανδρέου, Ντίνος 8, Θολιώτης 2, Σταματόπουλος, Κάτος 7(1), Χορτομάρης 1.

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης-Μαγιάννης): Στύλας 8(1), Σταμπουλής 10(1), Νταβουλτζόπουλος  2, Ιορδάνογλου, Στεργίου, Ζαμπάκης 2, Βοϊβατόπουλος 13(1), Νικολόπουλος, Γρούδος 2, Παλλάκης 13(1), Χρήστου 13.

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Μαντουλίδης 87-75

Δεκάλεπτα: 19-15, 42-32, 66-51, 87-75

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης, Τσαρδούλιας

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Τασούδης 8(1), Φωτόπουλος 6(1), Μπόζιτς 9(1), Σαμαράς 8(2), Μαρκόπουλος 19(3), Μύθιλλου 11(2), Δημάκης, Βουλγαράκης, Μητρόπουλος 5(1), Ξηρόπουλος 19(1), Συμεών 2.

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Δημητρόπουλος 18(1), Μπάρπας 2, Μπακογλίδης 6(1), Τάκης 6, Λαγός 9(2), Κεραμάρης 19(2), Πανικίδης, Ντίαθ 12, Ντολόπουλος, Καπουράνης 3(1).

 

Ζέφυρος-Μακεδονικός 60-68

Δεκάλεπτα: 11-19, 29-38, 42-49, 60-68

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Ηλιόπουλος

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης , Αποστόλου 11(1), Ματενίδης 12(2), Γιαννάκης, Παγωνίδης, Μόρας 8, Καρανίκας, Κατιρτζίδης 17(1), Ζωγράφος 12, Σαρρής, Μπάμπος.

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 7(1), Τσαούσης 5(1), Διαμαντής, Παλιαχάνης 5(1), Καραμπέκης 23(1), Κομμάτας 2, Φλιάτης 6, Δασκαλόπουλος, Κούσιας, Λυχριδάς 2, Τσιόγκας, Πρωτούλης 18(2).

Επόμενη αγωνιστική (18η, 8/3)

ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης

Λεύκιππος Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς

ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός

Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλικράτειας

Μακεδονικός-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Ικαροι Σερρών-Ζέφυρος

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος

ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ 4ο ΟΜΙΛΟ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.